Všechny polohy lásky

• Španělsko Azuloscurocasinegro (více)

Příběh o vztazích, lásce a nenávisti mezi přáteli a rodinou. Jorge zdědil pozici vrátného po svém otci poté, co prodělal infarkt. Otec už není schopen se o sebe dál starat, a tak spadá na Jorgeho nesnadný úkol. Práce vrátného rozhodně není jeho vysněná, a proto se neustále snaží hledat jinou. Neúspěšné hledání zaměstnání, ve kterém mu rozhodně nepomáhá skutečnost, že je jeho bratr Antonio za mřížemi, ho ničí a snaží se bojovat se svým osudem. Avšak díky Antoniovi pozná Paulu, která je trýzněna ostatními vězeňkyněmi. Žena chce vysvobození a prosí Jorgeho, aby ji oplodnil. Tomu všemu přihlíží Israel, jeho nejlepší přítel, který zjistí otcovu homosexualitu a začne tak řešit problémy s vlastní orientací. Můžeme být svědky velice zajímavého snímku, který vyhrál například cenu za nejlepší režii v Goya Award. (_Berunka_)

troufalka

Filmová návštěva Španělska, která se opravdu vyplatila. K míchání žánrů bývám mírně skeptická, tady bylo od všeho tak akorát. Kdybych se měla vyjádřit v kostce, napíšu kompletní zamyšlení nad vzaty v rodině. Jak daleko dokáže jít bratrská láska? Jak daleko láska synovská? Co je tabu a v čem lze posunovat hranice?                                                                          Challenge Tour říjen 2015: 30 dní se světovou kinematografií ()

Malarkey

Španělé tady moc hezkou formou odvyprávěli životní příběhy různých lidí, ve kterých se promítá nejenom aktuální situace ve Španělsku, problémy s nezaměstnaností a tak dále. No a nejlepší na tom všem bylo, že každá z postav byla vysloveně zajímavá. Poctivě natočené drama s vtipnými, romantickými, ale i smutnými momenty. Prostě tak, jako ze života. ()

Aluska88

**** a půl. Po skončení snímku jsem si říkala "Díky Bohu za Španělskou kinematografii.":) Filmový klub na ČT je povětšinou zastoupen vynikajícími a realistickými snímky, s velkou mírou věrohodnosti, sílou příběhu, životem psaným scénářem a vším, co spousta Hollywoodských, na efekt hrajících filmů s omšelými diváckými klišé nabídnout nedokáže. Velmi osvěžující. Nenajdete zde klišé, či rozhovory, které by šustily papírem. Jen realitu. A do těchto vydařených filmů pro mě zapadají i Všechny polohy lásky. Citlivě zpracované téma těch tolik nás trápících a bolestných lidských vztahů a lásky. Okouzlující (nádherný, černovlasý, ach jo:) Quim Gutiérrez spolu s ostatními herci a silným dějem mi zajistil osobitý divácký zážitek. ()

gudaulin

Netroufám si tvrdit, že režisér Arévalo popsal všechny polohy lásky, ani všechny sexuální polohy se do filmu nedostaly, ale to, co se mu do jeho snímku vešlo, má při vší ujetosti motivů a nepravděpodobnosti zobrazených situací hlavu a patu, je to profesionálně naservírované a hlavně ohromně sympatické. Skládačka osudů několika lidí, kteří hledají lásku a jsou při tom vystavení nelehkým ranám osudu. Hlavní hrdina hledá nejenom životní partnerku, ale především své místo v životě. V americkém filmu by nejspíš vzepjetím sil a souhrou příznivých okolností ke štěstí přišel, tady se ale postupně smiřuje se svým životním údělem a podobně jsou na tom i ostatní postavy. Slušné vztahové drama, které mi po několika omylech ve výběru filmů udělalo radost. Celkový dojem: 90 %. ()

emma53

Já osobně mám vztahové filmy ráda a ačkoliv jsem nevěděla co mohu očekávat od tohoto španělského filmu a mně úplně neznámého režiséra, tak jsem byla příjemně překvapená. Komplikovaných vztahů (poloh lásky) se tady předvedla celá škála a přitom se nekonalo žádné klišé. Až na dřeň mě sice film nedostal, přesto byl zajímavý se svými tak rozporuplnými vztahy mezi všemi protagonisty. Jaká a kde je hranice mezi přátelstvím a láskou, o svědomí, odpouštění, obětavosti, či určité dravosti v hledání svého místa v budoucnosti. Nikdo z nich to neměl rozhodně jednoduché i když to bylo místy až úsměvné. Tentokrát se opravdu strefili do drama, komedie a romantiky. A vůbec se nedivím, že nominovali herečku Martu Etura za nejlepší výkon Azuloscurocasinegra:-) ()

• Filmovalo sa v metropole Španielska - Madride. (MikaelSVK)