Hal Hefner je priemerný americký teenager. Jeho otec sa od nich práve odsťahoval, jeho brat ho nazýva iba ženskými menami a ešte k tomu aj kokce. Preto ho veľmi prekvapí, keď za ním príde najlepšia členka debatného krúžku Ginny Ryerson a povie mu, že ho chce vo svojom týme, lebo je v ňom vraj skrytý talent. Zrejme by to ani neskúsil, ale Ginny sa mu zapáči a ako sa hovorí – Srdcu nerozkážete. (pivo)

courage

Vyborny film "zo zivota" kde nemate ani sajnu co sa bude diat dalej .. pecka. Rovnako odporucam aj Juno, Knocked Up, Garden State. Trosku som sa bal titulku HBO Films ale dopadlo to velmi dobre :) ()

Pochtli

Tak nějak jsem se v tomto filmu ztrácel a byl doslova "ukecanej". A o čem že to ty děcka vlastně debatovaly, mi asi zůstane navždy záhadou:oD ()

RobbieM@N

Rozhodně to není typická romance, pokud někdo čeká uspokojivovou love-story tak tady nic takového nenajde. Je to o klukovi, který má problémy s public speakingem, což je mi dost blízké...., a pod křídlo si ho vezme starší spolužačka, která chce aby se zapojil do debatního klubu. Prý lidi s nějakým problémem jsou schopnější s větší pravděpodobnstí uspět, díky tomu že mají v sobě silnější motivaci než všichni ostatní něco dokázat a svůj problém překonat. Nechť to je velká pravda. Ten film dopadne tak nějak nejasně a potácí se pořád na místě, za shlédnutí to úplně nestojí. ()

sha.piro

Co napsat k tomuto filmu? Ač v něm hraje Anna Kendrick, kterou řadím mezi vysoce nadané herečky, která kromě talentu a krásy pobrala i osobitou jedinečnost filmového i osobního projevu, musím se přiznat, že po zjištění, že v něm jde o jakousi hodně zvláštní rychlo-debatu, které vůbec nerozumím (ale to bude asi tím, že nežiju v USA a nejsem na podobné školní soutěže zvyklý : ) čekal jsem od filmu spíše nudu a spoustu řečí. Zjistil jsem ale, že po mnohem podstatnější část filmu se tu řeší (formou "sondy") mezilidské vztahy a touha začlenit se, zbavit se hendykepu a být šťastný jako každý druhý, něco dokázat... V mnoha směrech se to snímku z větší části povedlo a docela líbivým způsobem. Postavy a herce jsem si rychle oblíbil, hudba byla také fajn, na konci filmu se nekonal žádný happy-end (což v tomto případě vítám), jen to celé nebylo nějak lépe sladěné, nebo tak něco. 65% ()