Vesmírní opičáci

• Belgie

• Nizozemsko

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2008, 77 min

Naštěstí jsem nebyl nucenej sledovat čimpy s českým dabingem takže hodnocení určitě pozitivní. Docela mě i překvapuje tak nízké procento na čsfd (39%) vzhledem k tomu, že se imho jedná minimálně o průměrnej animák, dokonce jsem se u něj bavil i víc než u takovýho ice age. Pravda ovšem je, že šimpanzi maj obrovskej potenciál a vždy jsou zárukou dobré zábavy. Pro mě teda lepší 3*, dobrej odpočinkovej animáč(26.10.2008)

Mně se tahle kreslená taškařice líbila, v tomhle si prostě nemůžu pomoct. Bylo to vtipné, bylo to osobité, bylo to zajímavé a hlavně to nenudilo, takže z mé strany panuje vůči tomuto filmu opravdu velká spokojenost a jenom mě udivuje, jak jsou některé z mého pohledu dobré filmy na této databázi špatně hodnoceny. Buď je tu mnoho uživatelů, kteří chtějí jít s davem, nebo je tu hodně uživatelů, kteří se stydí přiznat, že ač jsou dospělí tak se jim tenhle animák líbil, a nebo mám prostě nějaký zvláštní a odlišný vkus od většiny uživatelů. Ať je to jak chce, tak mě to nijak netrápí, já si tenhle film o šimpanzech ve vesmíru užil, a o to šlo v první řadě. Pár vtipných hlášek se zde také našlo a celkově to byl fajn zážitek, který považuji za povedený, i když tenhle film patrně nebyl původně zamýšlen pro mou věkovou kategorii, ale pokud se mi něco líbí, tak nekoukám nalevo ani napravo a hodnotím jen tak, jak to já sám osobně cítím, a v tomhle případě to cítím tak, že těžko mohl být tento příběh zfilmován jakkoliv lépe a jako animovaný celovečerní film mířený především na dětské publikum to rozhodně funguje. Opičáci a mimozemšťané byli fajn a vůbec animace jako taková se vydařila, takže já nemám prakticky nad čím váhat, nadprůměrný film si zaslouží nadprůměrné hodnocení, je to za čtyři hvězdy.(20.7.2010)

• milka

Jeden z těch hodně zbytečnejch animáků, který pobaví akorát ty nejmenší, maximálně tak do 10 let. Ten zbytek se bude šíleně nudit, protože tady opravdu není pomalu nic. Já sám jsem se jenom párkrát pousmál. Animace taky patří mezi podprůměr a hnusnější mimozemšťany jsem dlouho neviděl. Prostě nuda, jestli chcete nějakou vesmírnou bžundu, tak si pusťte Vall-Iho.(2.12.2008)

Negativní komentáře všude pode mnou mě docela zarazily. Viděla jsem film během 14 dnů hned 2x a nemůžu si ho vynachválit. Dobře, postavičky na vzdálené planetě vypadají jako Teletubbies po jaderné katastrofě a Kilovata, která až podezřele moc připomíná ženské poprsí, se do filmu příliš nehodí, ale i tak se mi to líbilo. Vtipné hlášky, které mi pro děti moc vhodné nepřišly (Ty hazle ?), mě rozesmály a děj, ačkoliv byl jednoduchý mě bavil... Vesmírní opičáci se sice Toy story nebo Době ledové nevyrovnají, mě ale rozhodně neurazily.(4.9.2012)

Už mi pomalu přestává bavit číst komentáře k animovaným pohádkám... aneb čím více záporů napíšu, tím jsem víc kúl??!! Mě maminka říkávala, že pohádky jsou pro děti. Takže nepředpokládám, že děj bude mít několik časových rovin, zápletek až se do toho autor sám zaplete a postav tolik, kolik má Afrika obyvatel. Takže jsou Vesmírní opičáci jeden z mnoho animáků, který může urazit jen velké dospěláky, kteří si na ně podle mě jen hrajou... Pro děti předškolního věku, pro děti nevytříbeného vkusu na základní škole, pro mladistvé s trochu zvláštním vkusem a pro dospělé s žádným vkusem(tím myslím samozřejmě jen sebe), jsou opičáci ideálním filmíkem na dobrou noc :-) P.S. Pánové neříkejte, že se Vám nelíbila Kilovata? Vždyť měla hlavu jak prso a její křik byl zpěv.. Ničím se Vám ženská nezavděčí!! :-((2.3.2010)