Hounddog

Drama / Hudební

USA, 2007, 98 min

On je to vlastně vcelku průměrný film - scénář neurazí/nenadchne, herci jsou na průměrné až dobré úrovni, zpracování v klasickém stylu amerických "indie" filmů, dusná atmosféra bluesového jihu. Ta jedna scéna, o níž všichni mluví, je samozřejmě drastická, ale myslím, že jde o uměle vytvořenou bublinu, protože je natočená velmi opatrně. Ovšem zcela neskutečný je herecký výkon Dakoty Fanning - tohle Vás dostane do kolen, tahle holka je pravděpodobně nejlepší dětská herečka, jakou jsem kdy viděl.(5.2.2009)

• merigieren

Až do mě uhodí blesk, znásilní mě, a začnu věřit v boha, tak tenhle film ode mě dostane 5*. Do té doby to bude jen hodně podivný příběh o malé holce a jejím okolí. Sice tam je nějaké to morální ponaučení o tom, že lidi jsou zlé bytosti, ale film ve kterém první záběr obsahuje popravu psa ode mě může být rád za horší 2*.(18.2.2009)

Zajímavý nápad a typické prostředí amerického jihu. Mimo to, ale hlavně velký guláš, který si nějak nemůže vybrat za který žánr se chce postavit. S tou kontroverzností jisté scény bych to taky neviděla tak žhavě, i když americkým pambíčkářům se z toho asi museli stavět vlasy na hlavě. Pochvalu si ale určitě zaslouží R. W. Penn a Dakota Fanning, která byla velmi dobrá, až na pár hysterických scén, za které by si měli tvůrci dát facku. Ale konec byl přinejmenším originální, což film hodně zachraňuje.(6.2.2009)

Dakota se mi okoukala. Je to určitě šikovné děvče, otázkou co, co jiného, než co už jsme viděli, ještě má v šuplíku. Jinak klobouk dolů, je obsazována do dost drsných filmů a tady obzvlášť. Přesto mě dílo nijak zvlášt´nechytlo. Přemýšlím proč...možná, že se všechno rozmělnilo do řady střípků, které těžko držely pohromadě. A tak zatímco šlo pracovat na zobrazení vztahu Lewellen s otcem, tento se odehrával na pozadí a konečné vyznění bylo docela rozpačité. A stejné to bylo i s Elvisem, i když název se vlastně povedl - možná ze všeho nejvíc.(13.12.2009)

• hygienik

Priemerný film, to nie je. Je to najväčšia zbierka scenáristických amerických klišé, akú so za posledný rok vôbec videl. Od zlých južanských mladíkov až po otrepané I love you, dad! Celý čas som mal dojem, že sa pozerám na veľkú prázdnotu, ktorá sa len hrá na sociálno- kritický film. V skutočnosti je to chabý pokus predať Dakotu Fanning v novej póze trpiteľky. To znásilnenie v polke filmu je dôkazom, že scenáristovi sa minuli nápady, tak tam dal tento extrém. Nevedel som, či mi viac vadila táto scéna alebo David Morse v adamovom rúchu, v každom prípade mám z filmu veľmi zlý pocit. Dakota tu hrá dobre, hoci vie aj lepšie, ale nadobúdam dojem, že jej herecký výkon je priamo úmerný kvalite scenára a hlavne režiséra v každom filme, kde hrá. A stabilný nadštandardný herecký výkon je to, čo jej ešte chýba k tomu, aby sa stala novou Nicole Kidman(19.2.2009)

• - Film byl představen v roce 2007 na filmovém festivalu Sundance. (R.K.)

• - Kameraman Edward Lachman musel po dvou týdnech filmování od projektu odstoupit kvůli práci na jiném filmu. Další měsíc natáčel Jim Denault, kterého téměř u konce vystřídal Stephen Thompson. (muskcz)

• - Tesne predtým, ako je Lewellen (Dakota Fanning) znásilnená a je údajne nahá, možno vidieť tenký materiál telovej farby pokrývajúci jej hruď na spodnej časti snímku. (Lulu13)