poster

Hounddog

Drama / Hudební

USA, 2007, 98 min

 • Freemind
  ****

  On je to vlastně vcelku průměrný film - scénář neurazí/nenadchne, herci jsou na průměrné až dobré úrovni, zpracování v klasickém stylu amerických "indie" filmů, dusná atmosféra bluesového jihu. Ta jedna scéna, o níž všichni mluví, je samozřejmě drastická, ale myslím, že jde o uměle vytvořenou bublinu, protože je natočená velmi opatrně. Ovšem zcela neskutečný je herecký výkon Dakoty Fanning - tohle Vás dostane do kolen, tahle holka je pravděpodobně nejlepší dětská herečka, jakou jsem kdy viděl.(5.2.2009)

 • merigieren
  **

  Až do mě uhodí blesk, znásilní mě, a začnu věřit v boha, tak tenhle film ode mě dostane 5*. Do té doby to bude jen hodně podivný příběh o malé holce a jejím okolí. Sice tam je nějaké to morální ponaučení o tom, že lidi jsou zlé bytosti, ale film ve kterém první záběr obsahuje popravu psa ode mě může být rád za horší 2*.(18.2.2009)

 • Ant
  ***

  Zajímavý nápad a typické prostředí amerického jihu. Mimo to, ale hlavně velký guláš, který si nějak nemůže vybrat za který žánr se chce postavit. S tou kontroverzností jisté scény bych to taky neviděla tak žhavě, i když americkým pambíčkářům se z toho asi museli stavět vlasy na hlavě. Pochvalu si ale určitě zaslouží R. W. Penn a Dakota Fanning, která byla velmi dobrá, až na pár hysterických scén, za které by si měli tvůrci dát facku. Ale konec byl přinejmenším originální, což film hodně zachraňuje.(6.2.2009)

 • sona123
  ***

  Dakota se mi okoukala. Je to určitě šikovné děvče, otázkou co, co jiného, než co už jsme viděli, ještě má v šuplíku. Jinak klobouk dolů, je obsazována do dost drsných filmů a tady obzvlášť. Přesto mě dílo nijak zvlášt´nechytlo. Přemýšlím proč...možná, že se všechno rozmělnilo do řady střípků, které těžko držely pohromadě. A tak zatímco šlo pracovat na zobrazení vztahu Lewellen s otcem, tento se odehrával na pozadí a konečné vyznění bylo docela rozpačité. A stejné to bylo i s Elvisem, i když název se vlastně povedl - možná ze všeho nejvíc.(13.12.2009)

 • hygienik
  **

  Priemerný film, to nie je. Je to najväčšia zbierka scenáristických amerických klišé, akú so za posledný rok vôbec videl. Od zlých južanských mladíkov až po otrepané I love you, dad! Celý čas som mal dojem, že sa pozerám na veľkú prázdnotu, ktorá sa len hrá na sociálno- kritický film. V skutočnosti je to chabý pokus predať Dakotu Fanning v novej póze trpiteľky. To znásilnenie v polke filmu je dôkazom, že scenáristovi sa minuli nápady, tak tam dal tento extrém. Nevedel som, či mi viac vadila táto scéna alebo David Morse v adamovom rúchu, v každom prípade mám z filmu veľmi zlý pocit. Dakota tu hrá dobre, hoci vie aj lepšie, ale nadobúdam dojem, že jej herecký výkon je priamo úmerný kvalite scenára a hlavne režiséra v každom filme, kde hrá. A stabilný nadštandardný herecký výkon je to, čo jej ešte chýba k tomu, aby sa stala novou Nicole Kidman(19.2.2009)

 • - Film byl představen v roce 2007 na filmovém festivalu Sundance. (R.K.)

 • - Kameraman Edward Lachman musel po dvou týdnech filmování od projektu odstoupit kvůli práci na jiném filmu. Další měsíc natáčel Jim Denault, kterého téměř u konce vystřídal Stephen Thompson. (muskcz)

 • - Tesne predtým, ako je Lewellen (Dakota Fanning) znásilnená a je údajne nahá, možno vidieť tenký materiál telovej farby pokrývajúci jej hruď na spodnej časti snímku. (Lulu13)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace