poster

Hounddog

Drama / Hudební

USA, 2007, 98 min

 • hygienik
  **

  Priemerný film, to nie je. Je to najväčšia zbierka scenáristických amerických klišé, akú so za posledný rok vôbec videl. Od zlých južanských mladíkov až po otrepané I love you, dad! Celý čas som mal dojem, že sa pozerám na veľkú prázdnotu, ktorá sa len hrá na sociálno- kritický film. V skutočnosti je to chabý pokus predať Dakotu Fanning v novej póze trpiteľky. To znásilnenie v polke filmu je dôkazom, že scenáristovi sa minuli nápady, tak tam dal tento extrém. Nevedel som, či mi viac vadila táto scéna alebo David Morse v adamovom rúchu, v každom prípade mám z filmu veľmi zlý pocit. Dakota tu hrá dobre, hoci vie aj lepšie, ale nadobúdam dojem, že jej herecký výkon je priamo úmerný kvalite scenára a hlavne režiséra v každom filme, kde hrá. A stabilný nadštandardný herecký výkon je to, čo jej ešte chýba k tomu, aby sa stala novou Nicole Kidman(19.2.2009)

 • misterz
  ***

  Vážne neviem čo na tento snímok napísať, žiaľ neoslovil ma tak, ako som čakal. A to i napriek tomu, že obsahuje skoro všetko čo ma na drámach baví - opilecký a násilný otec, dievčinka samorost a jej vynikajúci herecký výkon, nejaký ten sen, prvé lásky, hady, atmosféra totálne zapadlého amerického vidlákova, nešťastie, osobná dráma malej dievčinky..... no spolu mi to akosi nevydalo na nadpriemerný filmový zážitok. Aj emotívna stránka bola skôr iba neutrálna, takže som sa väčšinu času nudil a čakal na nejakú lepšiu scénu, ktoré tu síce boli, ale len vo forme akýchsi ostrovčekov plávajúcich v mori ničoho. Pravdepodobne skúsenejší režisér by z tohto námetu vyťažil podstatne viac. Priemer. 60/100(12.12.2017)

 • misulka03
  ***

  Moje putovaní za Dakotou Fanning pokračuje tímto snímkem. A stále se stupňuje mé nadšení z této mladé herečky, kterou jsem sice zaregistrovala v několika filmech a ocenila její výkon, ale teď zjišťuji, že je to dívka s obrovským nadáním a s bohatou filmovou historií. Ani tento film mě nevyvedl z toho, že je úžasná. O co je lepší Dakotin výkon, o to je slabší příběh filmu, který nechci nijak znehodnocovat nebo ho nazývat plytkým, protože zobrazené události jsou natolik vážné, že bych nerada cokoli zlehčovala. Přesto na mě tento příběh působí nedotáhnutě, řadu věcí nevysvětluje a mě jako diváka to v tomto případě trochu rozčilovalo. Chtělo by to v některých scénách trochu ubrat a jinde naopak přidat. Nicméně třináctileté Dakotě Fanning patří poklona.(15.2.2015)

 • kajda.l
  ***

  Film jsem si pořídil díky účasti dvou hereček, které mám rád. Robin Wright a Dakota Fanning a obě hrály výborně, to pro začátek. Ohodnotit příběh a dějovost, už tak jednoduché není. Filmy odehrávájící se na jihu USA příliš nemám v lásce, nemají pořádný nosný příběh a nadhazují jednu podivnost za druhou. Nechybí tradiční náboženský fanatismus, alhoholismus, špinavé a upocené postavy s intelektem na úrovni zaprané fusekle, z nichž jedné z nich se dostane do pracek nabitá brokovnice, hadi, střílení psů a znásilnění. A jako novinka demence po úderu bleskem, černošský mentor, štěňátko, světlušky, růžové auto a Elvis. No prostě strašlivej bordel a ne každej je Lynch paní (slečno) Deborko.(10.4.2014)

 • Ramirez85
  ****

  Nadprůměrný film, který však rozehrál až moc partií naráz a tak je tu spousta nezodpovězených nebo jen nakousnutých otázek (nevím, jestli záměrně, ale spíš tu měl někdo malinko nafouklé ego), což působí docela rušivě, páč takhle si říkáte, jak by tahle dějová linie vypadala a jak zase tahleta, být dotažená do konce. Každopádně prostředí amerického jihu na mě působí, hudba a dobová atmosféra padesátých, resp. šedesátých let zrovna tak. Hned dvě hvězdy jsou však za Dakotu, která tu předvádí neskutečný výkon (i když si myslím, že do takovéto role jí ještě pár let chybělo).(10.11.2013)

 • - Deborah Kampmeier napsala scénář již v roce 1996. (muskcz)

 • - Ve scéně, kdy Dakota Fanning (Lewellen) leží v posteli, ji požádá postava Robin Wright Penn, aby zazpívala něco od Elvise. Dakota začne zpívat "Can't Help Falling In Love", písničku, která vznikla až v roce 1961 k filmu Blue Hawaii. (muskcz)

 • - Tesne predtým, ako je Lewellen (Dakota Fanning) znásilnená a je údajne nahá, možno vidieť tenký materiál telovej farby pokrývajúci jej hruď na spodnej časti snímku. (Lulu13)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace