foto

Jill Scott

  • nar. 4.4.1972 (48 let)
    Filadelfie, Pennsylvania, USA

Biografie

Jill Scott se narodila čtvrtého dubna roku 1972 ve Filadelfii v Pensylvánii. Je to známá americká zpěvačka hip-hopu, R&B, soulu, neo soulu či jazzu a herečka, skladatelka a básnířka, která vyhrála prestižní cenu Grammy.

Jill byla již slavná jako zpěvačka od konce dvacátého století. Svět tak o ní dobře věděl, a proto neměla ani důvod se čehokoliv jiného pouštět. Jezdila po turné, skládala písně, vydávala alba a sklízela mnohá ocenění, čímž si žila svůj americký sen.

Přesto všechno ale dostávala různé nabídky do filmů, seriálů, nebo pořadů, z nichž mnohé odmítla. Proto jako herečku ji známe až z pozdější doby a to konkrétně z roku 2007, kdy byla angažována do snímku Hounddog jako velká máma Thornton a později téhož roku i do Why Did I Get Married?.

Dozajista musela slavit velký úspěch, protože o rok později o ni projevily zájem světově populární televizní stanice BBC a HBO, které ji zajistily mnohé účasti v seriálech z jejich produkce, čímž jí způsobily ještě větší popularitu, než měla doposud.

Mohli jsme si ji tak povšimnout třeba v seriálu Law & Order: Special Victims Unit nebo remaku Steel Magnolias.

Pavel "P. J. D." Dovhanič

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2013 The Arsenio Hall Show (TV pořad)
2011 Nobel Peace Prize Concert (TV pořad)
2001 Evening of Stars: A Celebration of Educational Excellence, An (TV pořad)
1969 Sezame, otevři se (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky