foto

Jill Scott

  • nar. 4.4.1972 (46 let)
    Filadelfie, Pennsylvania, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Jill Scott se narodila čtvrtého dubna roku 1972 ve Filadelfii v Pensylvánii. Je to známá americká zpěvačka hip-hopu, R&B, soulu, neo soulu či jazzu a herečka, skladatelka a básnířka, která vyhrála prestižní cenu Grammy.

Jill byla již slavná jako zpěvačka od konce dvacátého století. Svět tak o ní dobře věděl, a proto neměla ani důvod se čehokoliv jiného pouštět. Jezdila po turné, skládala písně, vydávala alba a sklízela mnohá ocenění, čímž si žila svůj americký sen.

Přesto všechno ale dostávala různé nabídky do filmů, seriálů, nebo pořadů, z nichž mnohé odmítla. Proto jako herečku ji známe až z pozdější doby a to konkrétně z roku 2007, kdy byla angažována do snímku Hounddog jako velká máma Thornton a později téhož roku i do Why Did I Get Married?.

Dozajista musela slavit velký úspěch, protože o rok později o ni projevily zájem světově populární televizní stanice BBC a HBO, které ji zajistily mnohé účasti v seriálech z jejich produkce, čímž jí způsobily ještě větší popularitu, než měla doposud.

Mohli jsme si ji tak povšimnout třeba v seriálu Law & Order: Special Victims Unit nebo remaku Steel Magnolias.

Pavel "P. J. D." Dovhanič

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace