Rudy Holt, Henryho velice dobrý přítel a zároveň i ilustrátor jeho knihy pro děti o bobrovi Martym, zemře. Henry je zdrcen jeho smrtí a nemůže se postavit na vlastní nohy, jeho zesnulý kamarád mu velice chybí a on ví, že nikdo jiný nebude tak dobrý jako on. Sympatická Lucy se stane jeho novou ilustrátorkou, jenže Henrymu se tato dívka vůbec nezamlouvá, a tak ji jen uráží a ponižuje. Lucy se snaží jeho podivínské chování přehlížet a spolupracovat s ním, i když to jde velice těžce, ale pod vidinou tučné odměny tohle vše hodlá přetrpět. Henry s ní odmítá pracovat, ale postupem času přeci jen svolí. No a jak to tak bývá, Henry je přeci jen muž a Lucy je žena, takže je jasné, že to mezi nimi brzy zajiskří... (Ssimca)

doogiemus

Čas: 00:01:00 - doogiemus našiel správnu pozíciu na pozeranie filmu, tlak 120/80; čas: 00:20:19 - tlak vyskočil na dvojnásobok, doogiemus má chuť siahnuť do obrazovky, chytiť tých dvoch panákov, režiséra a vyskúšať si na nich všetko, čo sa naučil na hodinách bojového umenia; čas: 01:00:48 - od predchádzajúceho záznamu postupné znižovanie tlaku, začína vychutnávanie filmu a scén, v tomto bode je všetko ako má byť; čas: 01:33:05 - zhodnotenie, že to bol vcelku fajn film na večer, len škoda toho začiatku. ()

Vejujunka

Sice už od začátku bylo jasné, jak tohle dopadne (ale to je jasné asi u 90% filmů), ale mně se to líbilo! Billy Crudup opět exceloval a Mandy Moore se alespoň trochu "vyškatulkovala" z rolí naivních dívenek, které víceméně doposud hrála. ()

Sejkorka

Nejprve jsem trochu nevěděl, která bije, ale trvalo to jen chvíli. Pak se objevila Lucy a dostalo to docela šťávu. Závěru by víc slušel "sadend", což by se v reálu nejspíš stalo. Ale ani hepyš není špatný, konečně někdo nesprávně brečel na správným hrobě. ()