Reklama

Reklama

Hrdinové války

  • Čína Ji jie hao (více)
Trailer

Obsahy(1)

Pojďte s námi do roku 1948, kdy celou zemí lomcuje občanská válka. Gu je velitelem deváté divize a má za úkol až do odvolání bránit určené území. Rádio mlčí dlouhé desítky hodin, náboje docházejí, kamarádi odcházejí, trpělivost mizí. V žáru bitvy však velitel přeslechne rozkaz k ústupu a nechce věřit svému poručíkovi, že opravdu zazněl. Rádio utichlo a Gu je rozhodnut bojovat do posledního dechu. Všichni jeho kamarádi padnou a on je zajat nepřítelem. Je hnán touhou zjistit, jak to tenkrát bylo. A říct jednou světu, že jeho kamarádi byli do jednoho velcí hrdinové. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (133)

Smok 

všechny recenze uživatele

Od úvodnej minúty ma pán Xiaogang Feng nešetril a kŕmil ma skvelou vojnovou akciou, kde lietali vzduchom črevá, chlpy, ruky a iné náhradné diely a krv striekala až za kameramanov golier. Vizuálne u mňa skoro tromfol skvelého Ryana. Škoda, že v druhej polovici som sa preniesol do patetickej drámy, mohlo to byť za plný. Ale v každom prípade som aspoň zistil, že aj produkcia HK / Čína vie prekvapiť a natočiť vizuálne skvelý vojnový masaker. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Nemůžu si pomoct, ale čím víc válečných filmů vidím, tím víc si říkám, že ti lidé nejsou vlastně tak hrdinové, jako spíše blázni, že byli ochotni bojovat, ať už bylo důvodem cokoli. Vlastenectví, režim, politika, prostě cokoli. Ty důvody jsou stejné - stojí za hovno. Vznikají z toho velké příběhy, u nichž mi přijde hlavně smutné, že k nim vůbec došlo. ()

Reklama

tombac 

všechny recenze uživatele

Od korejských Taegukgi bezesporu největší válečná jatka. Dokud slova zanikají ve svistotu kulek a dunění smršti šrapnelů, která trhá vojáky v detailních záběrech na kusy, a osamocená jednotka čelí opakovanému náporu nepřítele disponujicim převahou těžké techniky, nemá film prakticky žádné slabiny a může se bez váhání postavit v bok vojínu Ryanovi a korejským Poutům. Jenže Assembly je snímek dvou rozdílných částí. V jedné se válčí, druhá staví na obvyklé floskuli „několik roků poté“ a návratu na bývalá bojiště, srovnávání se s ještě živými vnitřními běsy z války a snahou o vzdání úcty padlým kolegům. Bohužel z toho, jak již bylo zmíněno, trčí politická korektnost a kalkul s celosvětovým uvedením filmu, pročež tato sázka má za následek zmírnění palby projektilů nejen na divákovu první signální, ale i na jeho empatické centrum a hrozí mu nudou. Naštěstí u mě se vyměklé druhé půlce kanonádu nesmírně sugestivních výjevů z válečné vřavy přebít nepodařilo. 7/10 ()

verbal odpad!

všechny recenze uživatele

Jo!! Paráda!! A ve druhém díle bude hrdinná Lidová armáda sebeobětavě a se strašlivými ztrátami rozjíždět tankama ty zasrané kontrarevoluční reakcionáře na náměstí Nebeského klidu. Bude to masakr, bude to ve 3D a totálně to ovládne místní topky. Nezletilí retardi by si dneska evidentně vyhonili i u oslavného filmu o Hitlerovi, hlavně když to bude krvavé, brutální a akční! Ještě k tomu měl ťamanský ústřední výbor spáchat nějakou výživnou počítačovou hru, třeba Volání dutých - Mise Kuomintang. Heil Mao Ce-tung!! ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Čínský válečný film: Maovi komunističtí vojáci bojují částečně bez přileb, s ukořistěnými botami a jen s lehkými zbraněmi proti vojákům stejné země, jenže z Čankajškova Kuomintangu. Kvalitní válečné scény, hrdinství obyčejných vojáků, bohužel později kombinované s patetickým pátráním po pozůstatcích příslušníků zdecimované roty. Trailer: http://www.csfd.cz/film/233786-hrdinove-valky/videa/ ()

Galerie (13)

Zajímavosti (2)

  • Herec Zhang Hanyu v roce 2008 získal cenu Golden Horse v kategorii nejlepší herec. V roce 2009 zvítězil film na čínském filmovém festivalu Sto květin. V roce 2008 získal prestižní čínskou cenu Zlatý kohout v kategorii nejlepší film. Mezinárodní filmový festival v Pchjongjangu udělil snímku dvě hlavní ceny, a to v kategorii nejlepší kamera (Lü Yue) a nejlepší režie (Feng Xiaogang). (Terva)
  • Snímek byl natočen na motivy románu "Guan Si", který napsal scénárista filmu Liu Heng v roce 1992. (Terva)

Reklama

Reklama