V pasti - Katka

(TV film)
  • angličtina Trapped

Pět let jsme sledovali tragický příběh dívky, která propadla pocitu, že radost, štěstí a životní naplnění je možno si aplikovat injekční stříkačkou. (oficiální text distributora)

Vignette

Viděla jsem rozdělené do dvou částí- V pasti a stále v pasti a Ženy a drogy, drogy a ženy- tak doufám, že V pasti je jenom spojením těch dvou :-). Jinak podle mě jsou třeba Sedláčkovy Děti okamžiku o dost lepší... ()

pufina

Děsivý dokument ukazující, jaké to je denně shánět několik tisíc, abyste přežili a tu dávku drogy si prostě koupili. Tvrdý život bez přikrášlení. ()

Helmutek

Vzhledem k pozdější existenci "Katky", která rozvíjí, dokončuje a završuje(?) to, co V pasti začalo, je to "jen" víc než zdařilej úvod nebo první dějství toho, co Třeštíková s Katkou dotočila o dalších 8 let pozdějc. ()

Pavlínka9

Vynikající dokument o tom, jak mladá dívka určité vize o budoucnosti měla a měla hodně slabou vůli dosáhnout svých cílů a tudíž skončila tak, jak skončila. Moc se mi líbí styl Třeštíkové a její pohled na životy ostatních. Skvělé je také pokračovánjí tohoto dokumentu, který je ale podle mého názoru dost tragický. ()

ghatos

Výživný dokumentaristický materiál. Doufám, že v Katce (2009) to bude dotaženo k dokonalosti. Potenciál tu rozhodně je. Helena Třeštíková je sama o sobě zárukou absolutní kvality. Vypilovat však Katku na úroveň Marcely nebo Reného bude obtížné. ()

Specs

Hlášky: Láďa: - "To je vono, vona si právě neuvědomuje to, že o kolik já jsem starší než vona, a to je vono - já kdybych byl starej jako vona, tak bych jel, furt bych smažil. Tak co, co mám ztratit, dyť jí je jednadvacet. Ale já už prostě nemůžu." & Láďa: - "My jsme spolu rok a půl, no a v průměru jsme s Káťou utratili za heroin, já nevím, 1 300 000,- a to jsem schválně ještě snižoval." ()

Almásy

dopĺňa to celovečernú verziu Katky, je tu viac rozobraný vzťah s Láďou a Katkina osobnosť vo všeobecnosti. to čo v Katke vyznieva veľmi povrchne, je tu zaznamenané o to silnejšie. a povinnosť pre školy. ()

Frankie

Podobné výpovědi si osobně povinně ordinuji, i když pro mě představují krajně (!!) nepříjemný prožitek. ()

bari68

Ďalší časoberný dokument o životných stroskotancoch,ďalšia rovnaká šablóna,a ďalšie dielo,ktoré stojí za pozornosť....Dokument chytí,ale v mojom prípade osud hlavnej predstaviteľky mi srdce neobmäkčí,pretože takýchto nýmandov škoda nie je....Samozrejme,ale pozriem a veľmi sa teším na Katka-,,celovečerák,,. ()

AngiS

Já nevím, co si myslet.. Být to nějaká příšerností filmová příhoda, tak to beru.. Ale představa, že někdo takhle dokáže žít.. Neuvěřitelný... "Chtěla bych víc chtít" a "Nejdřív musím sklouznout na uplný dno s ní, a pak se společně mužeme odrazit." - no to jsou ty nejstupidnější věty, co jsem kdy v životě slyšela. Ale tak co.. Když má někdo potřebu začínat s něčím takovým, udělat krok, kterej se horko těžko vrací zpátky. ()

merigieren

Na začátku vypadala celkem obstojně, hezká pohádka. Pak sice otevřeně mluví o drogách, ale je to pořád to samý, od 6 minuty do konce, spotřeba 2-3k, víme že je to svinstvo, ale proč se ho zbavovat. Na konci sem nechápal, jak zoufalí musejí být řidiči užívající nejstaršího řemesla :-) V obličeji už vypadala dost děsivě. A za co sem strhnul hvězdu, nemá to konec, čekal bych že to dotočej i těch pár roků dál. Taky mi to ani nepřipadá jako dokument, spíš hyenizmus, Jí mohli pomoct na začátku, když se chtěli léčit, ale to by zas nemělli dokument. Nevím je to divný. ()

Loooki

Blúdny kruh drogovej závislosti, z ktorého sa nedá výjsť, úchvátil ma pohľad behom piatich rokov, na ženu, ktorá si svoje šťastie predstavuje pod pichaním si do žily. Už teraz si veľmi chcem pozrieť dokument KATKA (2009). ()