Milionář z chatrče

• Velká Británie Slumdog Millionaire (více)

Džamal Malik pochází ze slumu v Bombaji, ale i tak se náhle ocitá ve finále indické adaptace soutěže „Chcete být milionářem?“ Ve finále bude Džamal hrát o 20 milionů rupií, ale moderátor ho po skončení prvního večera a získání 10 milionů rupií obviní z podvodu, a tak Džamala odváží policie k výslechu. Džamal je mučen a pak vyslýchán. Inspektor s ním prochází záznam pořadu a chce, aby mu Džamal vysvětlil, jak mohl znát všechny odpovědi. Díky tomu se dozvíme životní příběh Džamala. Džamal vyrůstal se svým bratrem Salímem a kamarádkou Latíkou. Vše začíná, když je Džamalovi přibližně 9 let a při nepokojích zahyne jeho matka. On, Salím a Latíka před nepokoji utekli a chvilku žili na ulici, ale pak se jich ujal jeden muž, který se o ně začal starat. Děti pro muže žebraly a ze Salíma se stala mlátička. Jednou v noci ale měli Džamalovi popálit oči, takže mu Salím pomohl utéct. Latíka chtěla utéct také, ale Salím ji schválně opustil. Bratři se jistou dobu živili prodejem a drobnými krádežemi ve vlacích, ale pak se dostávají k Tádž Mahalu, kde rozjedou byznys s kradenými botami a jako falešní průvodci. I když se jim daří dobře, po nějaké době se vrací do Bombaje a vyhledají Latíku, která pracuje stále pro stejného muže jako tanečnice. Džamalův bratr tohoto zločince zastřelí a všichni tři společně prchají. Salím se pak ale přidá k jinému gangsterovi a přivlastní si Latíku. Džamal je vyhnán. Džamal už pak dvojici nikdy neviděl, ale když začal pracovat jako nosič čaje v telefonní společnosti, podařilo se mu zkontaktovat svého bratra, se kterým se pak i sešel. Salím stále pracuje pro stejného muže, ale Latíka je prý navždy pryč. Salím chce, aby se Džamal nastěhoval k němu, čehož Džamal využije, a Salíma sleduje. To ho zavede za Latíkou, která žije se Salímovým šéfem. Džamal se pokusí Latíku osvobodit, ale Salím jí nedovolí utéct. Džamal se rozhodne využít soutěž „Chcete být milionářem?“, aby ho Latíka našla, protože ta na soutěž ráda kouká. Džamal je ve hře úspěšný a policii na svém životním příběhu dokáže, že nepodvádí, on ty odpovědi prostě zná. Jakmile se Latíka dozvídá, že je Džamal v soutěži, za pomoci Salíma uniká ze svého vězení... (TV Prima)

Floydie

Brilantní Boylova režie, výborná kamera a soundtrack. Bohužel milostný motiv naroubovaný do scénaře (v knižní předloze není) moc nefunguje a člověk se až diví, kde se ta láska až za hrob v Jamalovi vzala. Dále film sráži prkenný výkon Patela a postava Salima, který se chová doslova jak scénář zrovna potřebuje. ()

Tom44zKA

Všechno co bych o tomhle filmu mohl říct, už je tady napsané... takže jen: perfektní film s perfektním soundtrackem :) ()

S.Dedalus

Skvěle natočený a napínavý film. Původně jsem chtěl dát nejvyšší hodnocení i přesto, nebo právě proto, že je to takový doják. Jenže choreografické tanečky u závěrečných titulků mi připomněly, že se přeci jenom jedná o lehce naivní hollywoodský biják. ()

Fredy176

původně jsem komentář ani psát nechtěl, protože ještě pár minut po zhlédnutí jsem nemohl najít ty správný slova na zhodnocení filmu. Už dlouho se mi nestalo že bych u nějakého filmu oddaloval hodně nutnou přestávku nutnou k návštevě wc - ano tenhle film mě tak zaujal že se mi málem stala nepříjemná trápná mokrá nehoda. Příběh je celkem jednoduchý, ale je podaný příjemným tempem, podkreslený skvělou hudbou a natočený výbornou kamerou, která perfektně zachycuje všechny "krásy" Indie. Superlativy už mi došly tak ted k negativům- jediná věc co se mi nelíbila byl konec příběhu bratra hlavního hrdiny - vždyť to šlo vyřešit i jinak... ()

*Colorado

Tak jako jo, je to hodně povedený film, ale bohužel jsem ho viděl v době, kdy už ho předcházela hrozně velká chvála a tak nějak jsem čekal malinko víc. Ale zdůrazňuji, že je to opravdu moc pěkný. Jiné prostředí s sebou nese závan neokoukanosti a svěžesti, i když v tomhle případě je třeba to brát opravdu hodně s nadsázkou, protože většinu filmu se nepohybujeme ve vůbec hezkém prostředí a mezi hezkými lidmi, ale o to víc vás to nutí Jamalovi fandit a přát mu to, takže v ten happyend stejně doufáte :-) Po technické stránce nelze filmu vytknout vůbec nic, protože střih, kamera a hudba jsou absolutně top. Co mě opravdu zarazilo, tak to byly otázky - ale třeba je Dumas v Indii skoro tabu, nevim.. Silnější 4*, po dalším shlédnutí mě to třeba k těm pěti taky ztrhne, uvidíme.. ()

koniklecka

Pokud by si to náhodou tu pátou hvězdičku kvůli nějakým drobnostem nezasloužilo, tak si ji určitě zaslouží kvůli hudbě. ()

hazaba

Není to příběh, ze kterého si sednete na zadek, ale je to zajímavý příběh... herecké výkony zas tak neoslní, naopak je to hudba a skvělá kamera, které filmu udávají tempo a jsou to hlavní, co se mi na něm líbilo. Popravdě, nevím, proč dostal Oskara za nejlepší film. ()

Radek.SCH

8 Oscarů, 4 Zlaté glóby, IMDB Top 250, ČSFD Top 200. Po tomhle by člověk čekal opravdu nějakou nezávislou pecku, která ...se vám zapíše hluboko do srdce... a ...V dnešnej dobe je tento film malým zázrakom..., ale bylo to až moc chváli a veliké očekávání, které se prostě nemohlo vyplnit. Bylo to hezké, akční, vtipné a stylové, ale myslím, že to hlavní ženská představiltelka dokonale vystihla. Na to, když jí Jamal řekne že ji miluje, tak mu ona odpoví „No a co?” Tak asi tak. Je to sice pěkná pohádka se spoustou hezkých obrázků, ale mě to minulo. - 70% ()

matini

Příběh chudého indického chlapce, který se přes noc stal milionářem. A to díky svému životnímu příběhu a zkušenostem. K tomu ještě láska, která stále uniká. Ale jak už to tak bývá, všechno dobře dopadne ()

solid

Danny Boyle je . . . No prostě Danny Boyle. Už když jsem viděl 28 dní poté, tak mě tenhle člověk dostal. Sunshine byl další krůček, ale v tomhle snímku to vše zhodnotil. Kdo má nějaké zkušenosti s bollywoodksou tvorbou si tím spíše tenhle snímek užije, ale osloví každého. Docela mi to připomnělo Město bohů, hlavně atmosférou a prostředím. Celkové vyznění je však jiné a to je snad i dobře. Raději budu vidět svět jako lepší místo než horší. Ikdyž vím, že realita je jiná. ()

agassi68

Hodnotenie za mňa urobil kOCOUR, za čo mu patri moje poďakovanie. Lepšie by som to nevystihol. Sám som v tom horúcom kresle sedel, no tie otázky v indickom Milionárovi boli veľmi gýčovité a na efekt urobené. To mi pokazilo výsledný dojem. ()

gumbo

Takové veselé City of Gods, které tou svojí pozitivnější energií trochu ztrácí na síle. Vzpomínky na dětství jsou opravdu zajímavé, ale ta milionářská část už tolik ne. SPOILER Gradovat film na tom, jak se jmenoval 3. mušketýr....no nevím... možná oscarovou komisi to dostalo, ale mě né KONEC SPOILERU .Opět se ukázalo, že Boyle ty konce prostě neumí a podobně jako v Sunshine, to i zde mírně přepískl. 75% ()

jenjan

Bollywoodská pohádka naroubovaná na kvalitní snímek britského střihu. Je vidět, že když se sladí kýčovitý příběh se zajímavými, novátorskými postupy, může z toho vzejít vyvážená a velmi působivá podívaná. Zvláště pak okořeněná velmi autentickými záběry indických slumů a sršící energií, že z toho jde hlava kolem. Milionář z chatrče dojímá, zaráží, pobuřuje, nutí k zamyšlení, baví.. Co víc si přát. ()

derek007

Sám sem rád, že sem film viděl ještě před oskarama. Milionář z chatrče (distributor se opravdu vyřádil) je příkladem toho, jak lze přes noc udělat ze sympatického snímku monstrum. Naivní romance ze slumů nemůže uspět vedle propracovaného scénáře Frost/Nixon ani vedle Buttonovského vizuálu. Zaujme srdcem a vřelým přístupem směrem ke standartnímu divákovi. Osobně se mi nejvíc líbil začátek filmu a prostřihy mezi show a policejní stanicí, pak to jelo tak nějak v rovině a i přes flashbacky už to bylo jen klasické milostné drama. Neříkám, že jsem na konci slzu neuronil, ale byla to slza hodně vydřená, podpořená hlavně výběrem herců (někteří budili lítost, jiní sympatie). P.S.: Dannyho Boyla mám čímdál raději. ()

spriteboy

Dlouho jsem se tomuto filmu vyhýbal, protože mě nějak nelákalo to všeobecné nadšení z tohot filmu a taky to, že když jsem byl v Anglii, tak jsem na něj viděl upoutávky na každém rohu - a nějak mě nesedl název v angličtině - zní pro mě tak divně...Ale když jsem byl před 1-2 měsíci na Milionářovi v kině, tak mě to docela pohltilo. Už jen samotný způsob vyprávění příběhu si zaslouží 5 hvězdiček...Závěr filmu se trochu nepovedl - na můj vkus moc natahovaný a vyumělkovaný..Ale když tak přemýšlím, tak to nebyl lehký úkol - takovou výbornou podívanou nějak důstojně ukončit. Nechce se mi komentovat záveřečné indické poskakování, když na plátně běžely titulky - na můj vkus šílené... ()

kukys

...A pokud nezemřeli, tak žijí šťastně až dodnes...Vcelku hezká pohádka... Slabé 4* a Vláďu Čecha k tomu. ()

Mbeast

Film s úžasnou atmosférou, který je výborně natočen. Navíc Freida Pinto je nádherná. V podstatě nemám co vytknout, možná až na poslední, závěrečnou otázku za 20 milionů rupií, která mi přišla z naše pohledu až příliš jednoduchá, ale to už bych byl hnidopich. Takže slabších, ale přeci jen 5*. ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

V 53 letech zemřel hvězdný indický herec Irrfan Khan. Příčinou byla infekce tlustého střeva. Od roku 2018 zároveň bojoval s rakovinou. Herce mohou diváci znát nejlépe z rolí jako Pí a jeho život,… (více)

Annaud našel černé zlato

Annaud našel černé zlato

20.12.2010

Po Souboji titánů vypukne Válka bohů

Po Souboji titánů vypukne Válka bohů

03.04.2010

Samozřejmě, o tomto filmu u nás nečtete poprvé. Starořecká fantasy War of Gods (resp. Dawn of War, pořád je v tom trochu zmatek) měla původně bezprostředně konkurovat Souboji titánů, ale díky… (více)