Milionář z chatrče

• Velká Británie Slumdog Millionaire (více)

Džamal Malik pochází ze slumu v Bombaji, ale i tak se náhle ocitá ve finále indické adaptace soutěže „Chcete být milionářem?“ Ve finále bude Džamal hrát o 20 milionů rupií, ale moderátor ho po skončení prvního večera a získání 10 milionů rupií obviní z podvodu, a tak Džamala odváží policie k výslechu. Džamal je mučen a pak vyslýchán. Inspektor s ním prochází záznam pořadu a chce, aby mu Džamal vysvětlil, jak mohl znát všechny odpovědi. Díky tomu se dozvíme životní příběh Džamala. Džamal vyrůstal se svým bratrem Salímem a kamarádkou Latíkou. Vše začíná, když je Džamalovi přibližně 9 let a při nepokojích zahyne jeho matka. On, Salím a Latíka před nepokoji utekli a chvilku žili na ulici, ale pak se jich ujal jeden muž, který se o ně začal starat. Děti pro muže žebraly a ze Salíma se stala mlátička. Jednou v noci ale měli Džamalovi popálit oči, takže mu Salím pomohl utéct. Latíka chtěla utéct také, ale Salím ji schválně opustil. Bratři se jistou dobu živili prodejem a drobnými krádežemi ve vlacích, ale pak se dostávají k Tádž Mahalu, kde rozjedou byznys s kradenými botami a jako falešní průvodci. I když se jim daří dobře, po nějaké době se vrací do Bombaje a vyhledají Latíku, která pracuje stále pro stejného muže jako tanečnice. Džamalův bratr tohoto zločince zastřelí a všichni tři společně prchají. Salím se pak ale přidá k jinému gangsterovi a přivlastní si Latíku. Džamal je vyhnán. Džamal už pak dvojici nikdy neviděl, ale když začal pracovat jako nosič čaje v telefonní společnosti, podařilo se mu zkontaktovat svého bratra, se kterým se pak i sešel. Salím stále pracuje pro stejného muže, ale Latíka je prý navždy pryč. Salím chce, aby se Džamal nastěhoval k němu, čehož Džamal využije, a Salíma sleduje. To ho zavede za Latíkou, která žije se Salímovým šéfem. Džamal se pokusí Latíku osvobodit, ale Salím jí nedovolí utéct. Džamal se rozhodne využít soutěž „Chcete být milionářem?“, aby ho Latíka našla, protože ta na soutěž ráda kouká. Džamal je ve hře úspěšný a policii na svém životním příběhu dokáže, že nepodvádí, on ty odpovědi prostě zná. Jakmile se Latíka dozvídá, že je Džamal v soutěži, za pomoci Salíma uniká ze svého vězení... (TV Prima)

patec23

Úvod cca 25min. ma vôbec nechytil, skôr som myslel, že si pôjdem radšej ľahnúť, ale nejako som to prekúsol a začalo ma to baviť. V podstate jednoduchý film, ale čo je na obdiv, je new herecké obsadenie, dôveryhodné výkony jednotlivých postáv, skvelá hudba a ako píše JančiBači, príjemné vidieť Freidu Pinto :) moje hodnotenie je 3 aj trištvrte hvízdičok ()

Crybaby

Najvacsie prekvapenie za posledne obdobie. Film ktory zachytava krutu realitu Indie. Bez hviezdneho obsadenia vytvorit takyto film, klobuk dole. ()

blanic

Ano, milionář byl svého času fenomén, ale do filmu bych ho určitě netahal. Klidně bych se raději podíval na příběh pár indických dětí, co zažilo příšerné dětství a vyrostlo v přelidněné Indii. Bez nějaké pitomé soutěže, jejíž znělka je snad třicetkrát stále dokola omílána celým filmem a moderátor tam tahá za nitky jako nějaký mafián. Hodně přitažené za vlasy s pocukrovaným tanečkem na konci. Fakt nevím, kam dali předávající Oscarů oči. Pokud chcete vidět skutečnou Indii, tak natočte aspoň pořádný film. ()

megajalec

Veľmi dobrý a pútavý film. Koho by napadlo natočiť film na motív súťaže Milionár? Nebyť prešľapov (pre mňa dosť veľkých), ako napr. prestávka po položení jednej z posledných otázok, bolo by to na jasných 5. ()

route60

Danny Boyle byl vždy filmař co si doved vybrat skvělé scénaře, Milionář z chatrče a jeho zasloužených 8 Oscaru. ()

nikkittka

Subjektivně mě to smetlo.Tolik pocitů,emocí a pozitivních vjemů mi přinesl málokterý film posledních pěti let a jakkoliv jde o do značné míry naivní a pohádkově vykalkulované ždímání,já se nechala ždímat ráda.Exotický poklad nejvyšší jakosti. ()

Stuffa

Dlouho jsem tomuto filmu bránila.. slyšela jsem tolik dobré kritiky.. tolik komentářu, ale mě vůbec nelákal. Prostředí, lidi a atmosféra, kterou jsem tak nějak kolem pochytila mě spíše odpuzovala - bída, špína, chudoba.. ! O to víc mě film uchvátil. Nečekala jsem od něj mnoho a dostala jsem toho zpátky tolik!!! Výborně zpracovaný životní příběh chudého indického chlapce Jamala, který se ocitne ve vědomostní soutěži..zná odpovědi na všechny otázky, protože odpovědi mu napsal sám život! Myslím, že příběh chytne za srdce i Vás! ()

BenchPress

Od Dannyho Boyla jsem dosud viděl pouze Trainspotting a ten se mi zase tak moc nelíbil. Milionář z chatrče mě přikoval k židli po celé 2 hodiny, že jsem si ani nevšiml, že už je konec. Nádherný příběh s novými hereckými tvářemi a zaslouženě (možná plánovaně) oceněný Oscarem. Velice origininální námět. 5/5. ()

swinevenca

Teda poprvý mě to vzalo víc, napodruhý to na mě působilo jako trochu nadprůměrná romanťárna, asi proto, že to člověk těm dvěma nějak víc přeje, když pocházej možná ještě z horšího než třetího světa a ne z nudnejch městskejch kanceláří. Ale to je tak všechno co je jiný oproti většině. A ten závěrečnej tanec?Takhle snad končej animáky, ne? ()

mai

Super nápad, konečně někdo přišel s dobrým námětem z tohoto koutu světa. Jediné co mi na filmu vadilo, bylo na konci hromadné tančení, nebo co to herci předváděli. Když je divák plný dojmů, neměly by se na konec filmu dávat takovéto...ehm... nevím jak to říct, protože nevím, co tím chtěl režisér říci. Jako že jsou všichni ve skutečnosti v pohodě, nebo co? Takovéto konce vídávám ráda v pohádkách, ale tohle? -.- No, nicméně se můj názor na film jako takový nezměnil. Prostě pecka ;) ()

BarVa13

Rozhodně jeden z nejzajímavějších filmů, které jsem kdy viděla. Skvělou práci odvádí kamera a střih. Dokonale se povedlo snoubit tak přesvědčivý obraz s nereálným příběhem. Ve finále to tvoří doslova pohádkouvou symbiózu (s obrovským filmovým klišé), když se Jamal, "s kapsami plnými peněz", setká s Latikou na nádraží. :-) ()

Lula.cz

Tak dlouho jsem odkládala shlédnutí Milionáře z chatrče, až lituju toho, že jsem ho neviděla v kině. Úžasně zachycené prostředí Indie a její bídy i krásy. Většinou nefandím prostřihům z dětství a minulosti obecně, ale tady tomu bylo naopak. Flashbacky do dětství Jamala a jeho kamarádů, to jak jejich životy byly stále propletené a že i po letech k sobě pořád nacházeli cestu, to mě vážně dostalo. Nápad s indickým Chcete být milionářem měl úplně jiný spád než by se dalo čekat. ()

waltosin

Myslel jsem si že tobude o tom jak jenom sedí v tom křesle a zodpovídá otázky, takže jsem si ještě předtím říkal sakra jak tohle mohlo získat oskara tak mi to nedalo a kouknul jsme se a pak jsem si chtěl naflákat do huby že jsem pochyboval, prostě skvělý jak vypráví svůj život, jako kdyby mu proběhl právě v tý chvíli když seděl tam v tom křesle. Proč mu někteří nevěřili že chudej kluk, kterej roznáší čaje v počítačové kávárně může znát všechny otázky, ne že by hodně četl nebo měl nějáké vysokošolské vzdělání, ale měl pravidlo "ŽIVOT TĚ NAUČÍ"! :) 85% ()

simon111

Samá klišé. Odpovědi na otázky jako na talíři (jaká pravděpodobnost??). Klasický koncept - utrpení, trojúhelník, bla bla bla. Ale chytnout, jo, to umí... Přinejmenším film o tom, jak si dobře žijem... ()

daniel.98

Velmi zajímavý příběh, který je těžko uvěřitelný, o to líp se na to kouká. Na to, že tam nejsou žádné hvězdy, a rozpočet byl velmi nízký, se podařilo vytvořit dílo, které zasáhne snad každého u srdce. Místy je to strhující, ale poté to ztratí svoje kouzlo a je to prakticky nudné vypravování. Proto nemůžu dát 5. ()

tsatsiki

Vyborny film se zajimavym pribehem, nejvic me dostalo vypalovani oci detem. Jinak je to pekny pohled, jak se zije v Indii a takovych zemich. Jeste, ze tak nezijeme u nas. ()

kiararaftl

naivne, prvoplanove a do dnesneho dna pochopim to nevidane ocarenie tymto filmom. SPOILER: posledna otazka - WTF??? smrt brata ktory sa len tak rozhodne sa zabit? WTF?? megasupertruper happy end? priemer - dobra myslienka, dobry patel, zlate deti a krasna pinto. thats all. ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

V 53 letech zemřel hvězdný indický herec Irrfan Khan. Příčinou byla infekce tlustého střeva. Od roku 2018 zároveň bojoval s rakovinou. Herce mohou diváci znát nejlépe z rolí jako Pí a jeho život,… (více)

Annaud našel černé zlato

Annaud našel černé zlato

20.12.2010

Po Souboji titánů vypukne Válka bohů

Po Souboji titánů vypukne Válka bohů

03.04.2010

Samozřejmě, o tomto filmu u nás nečtete poprvé. Starořecká fantasy War of Gods (resp. Dawn of War, pořád je v tom trochu zmatek) měla původně bezprostředně konkurovat Souboji titánů, ale díky… (více)