poster

Pařížanka

 • Francie

  Une Parisienne

 • Itálie

  Una parigina

 • USA

  La Parisienne

Komedie

Francie / Itálie, 1957, 86 min

 • GilEstel
  ***

  Nebýt Bardotky, tenhle film by zapadnul v zapomnění a nikdo nikdy by o něm neslyšel. Pro dnešní generaci už BB neznamená to, co pro tu starší. Docela by mě zajímalo výsledné divácké hodnocení před 50ti lety. :-) Pro mě to byla v celku příjemná komedie, ačkoli opravdu vtipných scén je spíš méně než více. Reálnost příběhu nula. Bardotová zahrála přesně to, co se chtělo. Kdo má rád dobovou módu, může se těšit na pěkné noční košilky 50. let. Jako nenáročná retro podívaná jistě potěší. 52%(19.7.2011)

 • Tosim
  **

  Něco podobného jsem čekal. Francouzi, pokud chtějí, umějí natočit naprosto prázdný typ filmu, ve kterém se většinou jen mluví na téma "kdo, kdy, s kým a proč", přičemž všechno ostatní jde (ne?)logicky stranou. Brigitte Bardot mi připomíná současné "běsnění" kolem Jennifer Lopez. Obě jsou krásné, ale špulení rtíků (a v tom druhém případě "perfektní zadeček") z nich herečky opravdu neudělají. Ztráta času, i co se kultu téhle blondýny týče. Příště budu s výběrem jejích snímků hooodně opatrný. 50%.(11.4.2007)

 • Flego
  **

  Veľmi prostoduchá, plytká komédia o mladej Parížanke, kde sa riešia problémy, ktoré sú pseudoproblémami. Pripadá mi to, akoby bolo treba natočiť film s BB a tak narýchlo napísali príbeh. Našťastie má film prijateľnú minutáž ( 80 min. ) a vcelku rýchle tempo. A skvelého akrobatického čašníka v jednej zo scén...(7.4.2007)

 • Petkon
  ****

  Velmi příjemná a zábavná komedie s Brigitte, která se zamiluje do sukničkáře a aby zachránila manželství a přinutila manžela žárlit, předstírá vztah s princem, který je na návštěvě se svou chotí v Paříži. Jako vždy krásná a okouzlující Brigitte Bardotová, na niž je radost pohledět... Zábavné je, že ve filmu se rovněž jmenuje Brigitte, že by nějaký skrytý význam? Miluji filmy s touhle hereckou legendou.(7.4.2007)

 • Renton
  ***

  Brigitte Bardot, už přes půl století starý sexsymbol tehdejší doby, je zde neskutečně přitažlivá a v roztomile vtipné komedii zaslouženě září.(2.10.2005)