poster

Tajná dohoda

 • USA

  Conspiracy

 • Slovensko

  Krvavé sprisahanie

Akční / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 2008, 90 min

 • aLPaC
  ***

  Mě tento film krom jiných již zmiňovaných připomínal Bouráka s Chuckem Norrisem. Samozřejmě, je to obehraná písnička a akční sekvence se dali natočit o poznání lépe (viz scény s noži), ale myšlenka je dobrá a bude vždy aktuální. Líbí se mi, když je ve filmech kritizováno horní 1% obyvatel, ať už spojených států nebo jinde, protože vždy ovládají celou zem a všechno jim projde. Například banky a investiční společnosti zapletené do současné krize si jednou pořád dál, zmrdi z Wall Streetu berou přehrštěný sumy. Každá mince má však dvě strany tak abych jen nehanil, chápu i myšlenku hlavního záporáka a většiny američanů, že nechtějí v zemi přistěhovalce a zvlášť ne hispánce a podobný, poněvadž většina z nich tam dělá hroznej bordel.(27.10.2011)

 • korndaddy
  **

  Val Kilmer sice trochu připomíná bramboru, ale pořád tvrdej jak kámen. To se musí nechat. Sice hráblej, ale tvrdej. A tak vezme spravedlnost do svých rukou. Což o to. Kdyby hrozilo potencionální píchání s Jennifer Esposito, tak proč jako ne. Ale že finální půl hodinka bude vypadat jako masakr z Moorhuhnu, tak to sem nečekal. Na to že měl jednu nohu opravdu smekám. Ale tak maximálně puntík dolů. Sorry Vale, Snad příště.(29.3.2013)

 • Dubro
  **

  Adam Marcus? Priznám sa, nepoznám, tak som si preklikal jeho režijné počiny a dozvedel som sa, že skúsil horor s Jasonom a potom romatickú komédiu Snow Days, ktorú snáď ani nikto nevidel. Teraz sa pustil do drámy ( budiž ), no napriek úpornej snahe Kilmera "hrať", ma pán Marcus presvedčil, že talent ako režisér nemá. Čo tak osvetlovač?(19.5.2008)

 • MickeyStuma
  ***

  Jedná se o takovou nízkorozpočtovou variaci na Ramba v kabátě moderního westernu a s poněkud jiným poselstvím. MacPherson stejně jako Rambo má deprese a trauma z válečných útrap a operací a stejně jako on jde navštívit svého přítele z jednotky, jen pro změnu do Arizony k mexickým hranicím. Ono městečko skutečně jakoby vypadlo z westernového filmu. Žádné asfaltové silnice, žádné chodníky se zámeckou dlažbou. Docela by mě zajímalo, jak to tam vypadá za deště. No a co se nestane, MacPherson není vítán a je mu to rázně dáno najevo. Když je po vyvolaném incidentu zatčen, přijde scéna přesně zkopírovaná z Ramba. Sprcha, bití. Když dostane nečekaně v cele nakládačku, uteče. V tuto chvíli už šli tvůrci opět svou cestou. Přesto k závěrečné tvrdé přestřelce dojde, kde MacPherson pochopitelně vítězí. Jeho hlavní nepřítel však není jako v případě Ramba šerif, ale zástupce společnosti „United Borders“ John Rhodes, který to tam celé vlastní a buduje. Val Kilmer se svou vizáží krapet budí rozpaky a skoro se divím, že si tuto roli nestřihl Steven Seagal. O drsnou akční eskapádu se však nejedná, a tak tedy budiž. Po počátečním představení co je MacPherson zač, se velmi pomalu rozjíždí hlavní dějová linka. A opravdu velmi pomalu, neboť nudou by se nejeden sežral. Když ale dojde na scénu v restauraci, kde je provokován, dostává to už konečně trochu švih. Opět ale jen opravdu trochu. Sice se říká ´co se vleče, neuteče´, ale v tomto případě je to spíše na škodu. Nízký rozpočet je setsakramentsky znát a tak nelze očekávat lecjaké dílo.  (12.3.2016)

 • PanFilmov
  **

  Celé to prebiehalo nejak nudne a nezáživne, vôbec ma to nedokázalo zaujať, už len preto lebo akčná časť úplne nevyšla, trápne natočené akčné scény na konci, to celé pokazili, a pri tom na konci to vyzeralo, že film bude aspoň trocha vydarený, no zdanie niekedy klame! Jediné plusy pre film vybojoval Val Kilmer herec s plno kvalitami, len škoda že film nevyšiel:(:((23.6.2008)

 • - Ranč v Novom Mexiku, nachádzajúci sa severovýchodne od Santa Fe, patriaci Val Kilmerovi (MacPherson), poslúžil filmárom na natočenie niektorých scén. (beso74)

 • - Na obale DVD drží MacPhearson (Val Kilmer) v ruke brokovnicu M-47, vo filme ju však ani raz nepoužil. (beso74)

 • - Vo filme si zahralo aj vyše 70 miestnych obyvateľov Nového Mexika. (beso74)