Tajná dohoda

Conspiracy

Krvavé sprisahanie

Akční / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 2008, 90 min

Jedná se o takovou nízkorozpočtovou variaci na Ramba v kabátě moderního westernu a s poněkud jiným poselstvím. MacPherson stejně jako Rambo má deprese a trauma z válečných útrap a operací a stejně jako on jde navštívit svého přítele z jednotky, jen pro změnu do Arizony k mexickým hranicím. Ono městečko skutečně jakoby vypadlo z westernového filmu. Žádné asfaltové silnice, žádné chodníky se zámeckou dlažbou. Docela by mě zajímalo, jak to tam vypadá za deště. No a co se nestane, MacPherson není vítán a je mu to rázně dáno najevo. Když je po vyvolaném incidentu zatčen, přijde scéna přesně zkopírovaná z Ramba. Sprcha, bití. Když dostane nečekaně v cele nakládačku, uteče. V tuto chvíli už šli tvůrci opět svou cestou. Přesto k závěrečné tvrdé přestřelce dojde, kde MacPherson pochopitelně vítězí. Jeho hlavní nepřítel však není jako v případě Ramba šerif, ale zástupce společnosti „United Borders“ John Rhodes, který to tam celé vlastní a buduje. Val Kilmer se svou vizáží krapet budí rozpaky a skoro se divím, že si tuto roli nestřihl Steven Seagal. O drsnou akční eskapádu se však nejedná, a tak tedy budiž. Po počátečním představení co je MacPherson zač, se velmi pomalu rozjíždí hlavní dějová linka. A opravdu velmi pomalu, neboť nudou by se nejeden sežral. Když ale dojde na scénu v restauraci, kde je provokován, dostává to už konečně trochu švih. Opět ale jen opravdu trochu. Sice se říká ´co se vleče, neuteče´, ale v tomto případě je to spíše na škodu. Nízký rozpočet je setsakramentsky znát a tak nelze očekávat lecjaké dílo.  (12.3.2016)

• Dubro

Adam Marcus? Priznám sa, nepoznám, tak som si preklikal jeho režijné počiny a dozvedel som sa, že skúsil horor s Jasonom a potom romatickú komédiu Snow Days, ktorú snáď ani nikto nevidel. Teraz sa pustil do drámy ( budiž ), no napriek úpornej snahe Kilmera "hrať", ma pán Marcus presvedčil, že talent ako režisér nemá. Čo tak osvetlovač?(19.5.2008)

• PanFilmov

Celé to prebiehalo nejak nudne a nezáživne, vôbec ma to nedokázalo zaujať, už len preto lebo akčná časť úplne nevyšla, trápne natočené akčné scény na konci, to celé pokazili, a pri tom na konci to vyzeralo, že film bude aspoň trocha vydarený, no zdanie niekedy klame! Jediné plusy pre film vybojoval Val Kilmer herec s plno kvalitami, len škoda že film nevyšiel:(:((23.6.2008)

Mě tento film krom jiných již zmiňovaných připomínal Bouráka s Chuckem Norrisem. Samozřejmě, je to obehraná písnička a akční sekvence se dali natočit o poznání lépe (viz scény s noži), ale myšlenka je dobrá a bude vždy aktuální. Líbí se mi, když je ve filmech kritizováno horní 1% obyvatel, ať už spojených států nebo jinde, protože vždy ovládají celou zem a všechno jim projde. Například banky a investiční společnosti zapletené do současné krize si jednou pořád dál, zmrdi z Wall Streetu berou přehrštěný sumy. Každá mince má však dvě strany tak abych jen nehanil, chápu i myšlenku hlavního záporáka a většiny američanů, že nechtějí v zemi přistěhovalce a zvlášť ne hispánce a podobný, poněvadž většina z nich tam dělá hroznej bordel.(27.10.2011)

• viperblade

Už dlouho se mi nestalo, že by mě film takhle iritoval od prvních minut. Teda, ten flashback do Iráku vypadal zajímavě, ale potom se to zvrhlo v jedno omleté klišé "voják přijede do města, aby napravil všechny křivdy". Je to v podstatě variace na Kráčející skálu, ale mnohem, mnohem hloupější a nudnější. Je to sice hnusné o někom říct, ale Val Kilmer by měl přestat hrát. Nebo se alespoň snažit se o hraní. Protože co zde předvádí, mi potvrdilo, že doby Nelítostného souboje nebo Top Gunu jsou nenávratně pryč. Ano, nejenže už nevypadá tak dobře, jako tenkrát (což bych mu dokázal odpustit, přeci jen nikdo nemládneme) ale postrádá jakousi jiskru, co kdysi měl, když hrál frajírky. Tady vypadá spíše jako zmatený taťka, který se náhodou dostane k bouchačce. Upřímně, těch 90 minut jsem protrpěl a několikrát jsem to chtěl vypnout, jenže jsem to neudělal, protože jsem stále věřil, že se to může zlepšit a že najdu důvod tomu alespoň tu jednu * dát. Bohužel, film jsem nevypnul a důvod jsem nenašel.(1.8.2010)

• - Ranč v Novom Mexiku, nachádzajúci sa severovýchodne od Santa Fe, patriaci Val Kilmerovi (MacPherson), poslúžil filmárom na natočenie niektorých scén. (beso74)

• - Na obale DVD drží MacPhearson (Val Kilmer) v ruke brokovnicu M-47, vo filme ju však ani raz nepoužil. (beso74)

• - Vo filme si zahralo aj vyše 70 miestnych obyvateľov Nového Mexika. (beso74)