Smrtící zbraň

Starnúci bývalý policajt Matt Conlin (Steven Seagal) si vďaka svojej chorobnej hráčskej vášni narobil množstvo nepriateľov a obrovitánske dlhy, ktoré splatiť rozhodne nebude ľahké – presiahli už totiž milión dolárov! Keď však jedného dňa diskrétne skúpi akási tajná vládna organizácia všetky jeho dlhopisy, zdá sa, že sa naňho konečne opäť usmialo šťastie. Na oplátku za túto „láskavosť“ má Matt vypátrať zopár mocných kriminálnikov, ktorým sa vďaka ich hriešne veľkému bohatstvu až dosiaľ darilo stáť nad zákonom - a zlikvidovať ich! Nemá s tým v podstate žiadny väčší problém... No keď odmietne eliminovať skorumpovaného policajta, ktorého mylne považuje za čistého, je zrazu nútený pokúsiť sa prestrieľať na slobodu. Ocitne sa totiž v nezávideniahodnej situácii, v ktorej každý pohyb môže byť jeho posledným... (TV Markíza)

borohub

U tohoto filmu jsem velmi váhal, kolik dát. Není to vůbec taková sračka jako ty novější seagalovky jsou, seagal sice váží přes 1 metrák a už se moc neohání, ale prostě akce tam byla. Pravda je, že první polovina, možná 2/3 filmu byly o ničem ale ten konec to docela zachránil. No nevím co víc bych mohl ještě dodat ()

johnsnow

Tak toto síce bola trošku atypická Seagalovka. Vlastne to ako Seagalovka ani nepôsobilo ale rozhdone to bol podarený počin, určite čo sa akcie týka, bitka na parkovisku ale hlavne s Číňanmi v bowlingovej miestnosti je perfektná a všetkú vykoná Seagal. Prestrelka na cmiteri tiež skvelá a deštruktívna, akurát autonaháňačka bola slabšia ale opäť je to film na Seagalove pomery skvelý a 5* zaslúži. ()

Miloško

No,tak Seagal ma dosť prekvapil.Natočil to lepšie z jeho poslednej tvorby,má to dej,zaujímavý strih a aj Seagal je fakt dobrý.Podla mňa nepatrí do starého železa,škoda že nenatočí konečne neaký kinohit. ()

Paladin25

Neviem presne čím to je možno tými hroznými filmami čo v poslednom čase točil resp. netočil (CLEMENTINE) ale táto segalovka sa mi nesmierne páčila dokonca som postrehol aj niečo také ako dej a príbeh... ()

smrtubohem

Soudě dle dosavadního hodnocení se to dost začíná blížit k Stevenovým dobrým filmům pře rokem 2000. Víte, je to hodně neobjektivní, protože v porovnání se starými snímky je tohle vyloženě špatný. Pořád mi vrtá hlavou, že se Seagalovi nejde vzepřít proti blbým režisérům a blbým scénářům. Pokud zaznívají hlasy o tom, že Steven prokletí posledních let zlomí a vrátí se na výsluní, tak já říkám, že to je jen nedosažitelná utopie. ()

Stanmi

Po shlédnutí této "seagalovky" u mne panuje spokojenost, rozhodně pro mne jeden z TOP Stevenových pozdních filmů. Začněmě ale nejdříve příběhem: Matt Conlin (Steven Seagal) není rozhodně žádná skvělá partie - je rozvedený, bez práce, gambler, alkoholik, topí se v dluzích a ani nezvládá výchovu své dcery. Nicméně se mu naskytne šance, jak všechny své dluhy smazat, musí se však stát nájemným zabijákem a jak už to tak bývá, problémy na sebe nenechají dlouho čekat... No pokud mne paměť neklame, tak v žádném jiném filmu není Steven takový ztroskotanec, jako v tomto snímku a je to celkem příjemná změna. Příběh taky není nejhorší a má docela spád i nápad a celkově jde vidět, že spolupráce s režisérem Roelem Reiné šla Stevenovi k duhu, protože konečně po dlouhé době ukazuje v soubojích všechny své finty a kupodivu je to celé dobře natočené a nastříhané. Škoda, že Roel se začal soustředit na pokračování různých větších či menších hitů (Rallye Smrti, Král Škorpion), určitě by se Stevenem dokázal natočit podobný kousek. Takže slušný příběh, kvalitní souboje a přestřelky, jistá režie a málem bych zapomněl - Lance Henriksen(byť na minimu prostoru, ale potěší), to vše dělá ze Smrtící zbraně film, na který se nemám problém podívat znovu. ()

till85

Bohužel tenhle film nenaplnil moje očekávání.I když se Steven konečně aktivně zapojuje do bitek a palí jako kňour,tak i přesto to pořád není ono-pro mě bohužel nuda!Mám takový pocit,že steve už nadobro skončí v podobných filmech.Jo jo zlatý léta 90tý. ()

`barocco

Je smutne vidiet Seagala ako sa opat klopyta v nizkorozpoctovom beckovom filme.... Este stale vie nieco ukazat zo svojho umenia, aj prestrelka je tu taka aka ma byt, avsak ten scenaaaar..... diera za dierou a do toho dialogy ktore uz dosahuju doslova uroven telenovely.... Napriek vsetkemu je to este stale pozeratelny film... . ()

Londi

Ač velká fanynka Seagala, tento film hodnotím nízko. Některé události v něm postrádaly logiku (např. na hřbitově při závěrečné přestřelce jen tak na volno ponechaná původně unesená dcera Matta, která zachránila pro ni úplně cizí ženskou) a některé nebyly vůbec pořádně vysvětleny. Možná aby byl divákovi ponechán prostor pro jeho představivost. Fakt tohle byla na Stevena slabota. ()

hansen odpad!

Tento snímek je ohromný scénaristický blábol od začátku do konce."Sekta" Spravedlnost nad zákon je super odvar všeho klišé jaké je jen možné v akčních filmech potkat,najít.Je velmi zábavné jak Seagal pozoruje svou kořist,kam chodí,co dělá,divák čeká že ho odpraví v tichosti,ale kdepak.Nakráčí do restaurace plné lidí,strhne se rvačka a padne výstřel,Seagal odkráčí vstříc dalšímu úkolu.No a nesmím opomenout jak skvělá dějová klička byla použita na konci :-). ()

trinan_kop

Povedal by som že tento film je o 200% ďalej ako štefanove "dobrodružstvá" s posledných 10 rokov. Bojové scény sú také ako majú byť, čiže celistvý záber na štefana ako niekoho mláti, v posledných pár filmoch to bolo len že záber na štefana ako mláti, strih, záber na niekoho, ako dostáva bitku, myslel som si že to je už jeho koniec, ale tento film ma vyviedol s omylu. Slušný príbeh, trochu schudnutý štefan, a hlavne, poriadne tým zloduchom naložil. Vidno že to do ruky dostal relatívne dobrý režisér, scenáristi, tento film sa proste podaril. Ale na Babylon 5 to stále nemá :-) . ()

CID7

Řekl bych, že tj také trochu i o něm, proto jeho tlouštka je jasná a ví, že jako holywood star končí. ()

Camp_nou

Je to pořád ten statický, nepřemožitelný a i přes roli gamblera a nájemného vraha stále svou rodinu milující Seagal. Ano, je to pořád to samý, ale je to dobrý. K herci typu Stevena si fanoušek musí vytvořit už nějaké pouto z dřívějších dob, jinak si Smrtící zbraň nemá cenu ani pouštět. Pamatujeme Nico - víc než zákon, Těžko ho zabít, serie Přepadení. To sou prostě klasiky a jako malý sem v nich viděl svýho velkýho hrdinu a to byl právě Seagal. Dnes už to posuzuji trochu jinýma očima, ale i tak si tenhle nový akčňák musím vynachválit. ()

soukyd33

Závěrečná scéna a hudba mě přinutili změnit hodnocení nahoru. 👍🤔 Bojové scény super, všude je boj dobře vidět. Film je jinak dost nepřehledný, a jsou v něm hluché scény. Úplně zbytečné. Poznámka: Od druhé poloviny se film vážně vyplatí. Poznámka: Že Stevena Seagala jde stále respekt. 👍 Hvězdiček 4 ()

rotas

Tlustý Steven is back, konečně koukatelný film, i když jak řekl můj kolega z práce, neměl by už ten Seagal hrát v jeho věku jen rybáře nebo něco takového? :-) ()

Darmy odpad!

Stevene, co to do tebe vjelo? Už zase zkoušíš film s příběhem? Tohle nikam nevede, akce řádově horší než v Zabijákovi(okořeněná Stevenovým pupkem), žádné pořádné hlášky, slabý záporák, kterého Seagal normálně zastřelí - wtf? (Kde jsou ty staré dobré kreace s katanou prolétající oknem?) Nekonečně dlouhé, zpomalené záběry na jeho dceru, u které jsem celou dobu čekal kdy ji konečně unesou a rozjede se správný masomlejnek, což se bohužel stává až v samém závěru a dá se to považovat spíš za takový easter egg, než za příběhotvornou složku. Zaručeně nejhorší Seagalův film. ()

goodridge

Ked si vezmem ze co vsetko natocil Seagal po roku 2000. Tak je tento pocin urcite krokom ktomu lepsiemu. B-ckovytost z toho srsi na plne obratky ale da sa to v pohode zniest. A konecne uz aj Seagal ukazal nieco zo svojeho umenia. Takze ked aj z rezervou ale dalo sa to v pohode dokukat. ()