Poslední objetí

Last Embrace

Thriller

USA, 1979, 102 min

Velmi temný thriller, který se nejdříve odvíjí coby špionážní, ale jde tu o něco jiného.. Zlo je nakonec spravedlivě ztrestáno.!!(28.1.2012)

Divná (protože přeplácaná a zmatená), ale vcelku zábavná hitchcockovská variace. Demmeovi jeho lásku k Mistrovi na rozdíl od takového De Palmy nějak nevěřím. Hodně zachraňuje Scheider s Margolinovou, potěšil i v malé roličce jako vždy výrazný Walken.(18.10.2009)

Nemôžem si pomôcť, ale záverečné vyznenie filmu nie je celkom to, čo som od toho očakával. Začiatok bol pritom veľmi sľubný - agent CIA na stope mysterióznej zápletky o usmrtených Židoch, na zozname ktorých je aj on sám, Roy Schneider je dobrá voľba, zahmlené hebrejské symboly, tajomné osoby, paranoja....škoda toho nevyužiť naplno. Aby sa vnučky mstili za svoje babičky, resp. to, čo sa im stalo pred 50 rokmi, mi príde slabé vysvetlenie. Zmätočná naháňačka uprostred Niagár záveru tiež nepomohla. Atmosféra pritom obstojná, ale aj premrhaný potenciál.(29.8.2019)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,537,125Tržby Celosvetovo $-(14.10.2009)

• bobin

Je to až k uzoufání stereotypní klišé - on a ona se zpočátku děsně nenávidí , stále se hádají a nakonec zákonitě skončí v posteli . Mezi tím , v tomto případě , nezajímavě plyne pamětnický thriller se spoustou nelogičností a nejasností . To všechno leze pěkně na nervy , včetně neustále obtěžující symfonické hudby .(2.9.2010)