Pekař

• Česko Můj pekař zabiják (více)

Milo je profesionálním zabijákem, kterého už jeho práce nebaví a chce přestat. Své poslední oběti daruje život, ale Milův kolega a konkurent Bjorn muže zastřelí. Navíc hodlá o Milově selhání informovat nadřízené a je si jistý, že mu pak dají za úkol Mila zabít. A jak Bjorn předpokládal, tak se i stalo. Milovi se však podaří Bjornovi uniknout. Leo, kolega a přítel nabízí Milovi, aby se dočasně ukryl v jeho venkovském domě v Gwynfydu. Dům v Gwynfydu je bývalé pekařství a místní obyvatelé se právem domnívají, že Milo je pekař, který tu chce obnovit živnost. Pouze mladík jménem Vajcen pochopil, že Milo je profesionální zabiják, který tu chce splynout s davem. Viděl totiž Mila jak na poli zakopává své zbraně a svěří se s tím svému šéfovi Rhysovi. Rhyse trápí žena Martha a tak ho napadne, že by si u Mila mohl objednat její vraždu. Navlékne to tak, že jako objednává čokoládový dort pro svou ženu. Milo objednávku přijímá s radostí, zejména proto, že vůbec nepochopil o co ve skutečnosti Rhysovi jde. Když pak čirou náhodou Martha zemře při explozi plynu, který Rhys omylem nechal puštěný, jsou si obyvatelé městečka již jistí, že Vajcen mluvil pravdu. Všichni o Milovi nyní smýšlejí jen jako o zabijákovi a také si objednávají čokoládové dorty pro své sousedy. Všichni, až na místní veterinářku Rhiannon, se kterou Milo začíná flirtovat a doufá, že našel tu pravou ženu pro nový začátek. Milo se ve městečku cítí stále lépe a lépe a dokonce ho začíná bavit i pekařina. Netuší, že je mu v patách Bjorn. Jednoho večera má Milo rande s Rhiannon a Vajcen má také schůzku. Se sousedem Bobem. Milo se domnívá, že jde o milostnou schůzku mezi dvěma muži, ale Vajcen hodlá vyplnit první objednávku a Boba zabít. Vkrade se na jeho zahradu a vystřelí. V tu chvíli se Bob lekne a opaří se horkou červenou omáčkou, kterou si právě ohřál v mikrovlnce.Vajcen neunese tíhu situace a opije se. Jde za Milem k Rhiannon. Opilého Vajcena vezmou k Milovi do pekárny a nechají ho vyspat. Rhiannon a Milo se spolu vyspí. Zatímco spí, v Milově domě se objevuje Bjorn, ale jen obhlédl situaci. Když se Vajcen vyspí z opilosti, svěří se Milovi s tím, co udělal Bobovi. Chtěl být jako Milo, profesionálním zabijákem. Jejich rozhovor vyslechne Rhiannon a uteče domů. Milo se jí marně snaží přemluvit, aby mu dala šanci. Milo se sejde se svými sousedy a vysvětlí jim, že jejich objednávky opravdu považoval za objednávky dortů a ne vražd. Ty on už nedělá. Doufal zde v novou šanci a nový život. Zatímco hovoří se sousedy, Bjorn unese Rhiannon. Milo jí jde na pomoc, ale sousedé se do toho nehrnou. Až po jeho odchodu se chytí za nos a následují ho. Mezitím se Milo setkává s Bjornem v rozvalinách starého hradu, kde se spolu utkají na život a na smrt... (TV Prima)

Greg25

80% Důkaz toho, že i dnes se najde komedie, která je natočena v duchu dobrého starého suchého britského humoru a zároveň je prošpekována i černým humorem, tomu říkám zábavná komedie. ()

kartacek

Na některých místech filmu je tak primitivní humor, že mi z něho bylo až fyzicky špatně. Naproti tomu ta dějová linka je zajímavá, napínavá, "zbraní zabijáka se týkající zápletka" taky zajímavá, vztah samotného zabijáka k této zápletce však naprosto chybí, divák si musí domyslet jeho různé varianty. Takže celkový dojem docela dobrý - je možné, že při dalším shlédnutí mi ten humor sedne, kdo ví. ()

Bozvav

Britská hovadina s jejich specificky ujetým smyslem pro humor. Shlédnout se to dalo, ale žádná velká sláva. Za mne 45%. ()

tranquill

"Tak pojďme zachránit toho pekaře!" Vtipná krimi komedie s typickým anglickým černým humorem. Nebýt asi zbytečného sklouznutí až k muzikálu, hodnotil bych i víc ;-) ()

Lumberjack

Průměrná komedie s nadherným velšským venkovem a sympatickým Damian Lewisem... Víc než tento herec se mi však líbil ušlápnutý manžel Rhys v podání velšského herce Anthonyho O'Donnella, který objedná pro svojí semetriku čokoládový dort... :-) ()

MRPitivier

Film postavený do rodinného anglického prostředí, kde se v malé vesničce ukryje bývalý zabiják a začne se vydávat za pekaře. Vše, co jsem popsal je podáno s anglickou nadsázkou a humorem! Damian Lewis se snaží jak to jde, ale i přes dobrý nápad a zajímavě vykreslenou vesničkou tomuto snímku chybí šmrnc, akce a dokončenost scén! Jinak příjemná a dobře komponovaná hudba dodává filmu ještě více odlehčenou atmosféru. Kdo snese britský humor s velkou nadsázkou, snese i tento film a dokonce si ho i užije! ()

subic

No nakonec dám jen 2 frčky, protože je to fakt nuda. Sice je tam pár gegů a trocha romantiky i šťouch mezi kuchynškými surovinami, ale... Já v podstatě nevím, proč bych se na to někdy chtěl dívat znovu, aby to bylo za 3 frčky. ()

prochyn

Humor v této komedii je občas absurdní. Damian Lewis film přece jen zvedá z průměrné úrovně. Bavil jsem se. ()

sAreOn

Jednoduchá britská komedie, která si na nic víc ani nehraje. Film, který vám bez problémů vyplní nudné odpoledne. Pár scénkám se zasmějete, u pár scének máte chuť přetočit film o pár minut dopředu - klasika. :) ()

Neroy

Prijemna komedie s lehce cernym humorem,lec poduhe se na ni uz asi nepodivam. Doporucuji mladsiho bratricka Wild target ()

cachanell

Nemohla jsem se ztotožnit s tímto dílkem. Tentokrát převádl hallo efekt a já stále měla před očima Damiana Lewise jako hlavního hrdinu v seriálu Na doživotí. Škoda .. možná má . Možná velká škoda tohoto herce se zaškatulkováním. No a vidět hlavního hrdinu být omrážen vybuchnou ovcí, přesněji její hlavou ... nevím -jestli je to černý humor nebo sranda ... ()

mad.dog

Další lehce bizarní britská černá komedie, kterou jsem v nedávné době viděl. Oproti Soumraku mrtvých lépe pracuje se situacemi a celkově je svižnější a pro mě stravitelnější. Nápad dobrý a herci nadprůměrní. Pro mě splněný úkol a palec nahoru. ()