Pekař

• Kanada

Assassin in Love

Komedie / Thriller

Velká Británie, 2007, 82 min

Tahle komedie je opravdu velikým překvapením. Já vím, že toto píšu v poslední době u většího počtu filmů, ale nemohu si pomoct. Já jako divák hledám většinou jen nějaké oddechové a pohodové komedie bez větších ambicí, a dostává se mi vrchovatou měrou vydařených a naprosto vtipných komedií, které mi prostě nedovolí to odfláknout nějakým slabým hodnocením. A to je případ i této komedie z Velké Británie, která těží z tématu nájemný zabiják, který se schovává, protože mu jde o život. A je vidět, že je to všechno promyšlené do nejmenších detailů, protože ten film funguje naprosto dokonale a já se u toho dost bavil. Už jen jak krásně byly vykreslené konflikty mezi sousedy, ale i mezi manžely, už jen u toho jsem se musel smát. Nebo když vysloužilý zabiják v podání perfektního Michaela Gambona telefonuje odněkud z domova důchodců, to byla taky dost sranda. Zkrátka tahle komedie nabízí vrchovatou porci humoru a rozhodně nenudí. Já jsem se u ní dost pobavil a je z ní opravdu cítit pohoda, což je také velice důležité. Rozhodně na tenhle film jen tak nezapomenu, a troufám si tvrdit, že se na něj ani jen tak zapomenout nedá. A tak nemohu jinak, než udělit nadprůměrné čtyři hvězdičky a rozhodně doporučit ke zhlédnutí.(18.12.2008)

Tak tahle komedie mě báječně překvapila. Byla jsem připravená na všechno, jen ne na opravdu příjemnou chytrou komedii. Damien Lewis byl jako profesionální zabiják roztomilý, ale když začal pracovat jako pekař, tak jeho sweetappeal ještě vzrostl. S humorem Britským ostrovům vlastním je vykreslena vesnička, kde každý nesnáší každého. Kate Ashfieldová byla opravdu sympatická veterinářka, která se nakonec s tím, že má doma nájemného vraha smíří. Představitel záporáka Nikolaj Coster-Waldau byl tradičně skvělý, v lásce zhrzený zabiják nakonec také dostal druhou šanci.(3.8.2012)

Rodinná spolupráca priniesla rodinnú atmosféru. Elegantne, trošku bláznivo, no hlavne s anglickou nadsázkou spracovaný ďalší, ničím výnimočný príbeh. K propagácii využíva hlavne popularitu Damiana Lewisa, ale na prekvapenie sa tu mihne aj zopár iných známych tvárí. Pár scén čierneho humoru, pár minút romantiky a záver dokonca trošku akčnejší, to všetko smeruje k poriadnemu béčku. Ale prirodzenému a nenásilnému. 65%.(29.6.2008)

"Půjdeš do pekárny, řekneš si o čokoládovej dort a než se naděješ, soused čuchá k maceškám zespoda?" Až budu mít deprese ze zabíjení lidí, tak se taky vydám do nějakého zapadákova jako Milo, ale budu nenápadnější, protože mezi vidláky snáze zapadnu jako investiční bankéř. Milo to omylem zkusil jako pekař a já nebudu tvrdit, že mne vybuchující ovce, rytíři nebo soupeřící sousedi nebavili. Jen ta Milogirl mi nepřipadala příliš atraktivní, nicméně způsob, kterým za ně prodavačka domlouvala rande, byl naprosto nezapomenutelný.(4.7.2016)

Dává mi hodně zabrat rozhodnout se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale nakonec dávám víc, protože Damian Lexis byl neodolatelný a člověk mu až věří, že všechny své "oběti" odklízel jako pána na WC. Rozhodně si na tehle film vzpomenu pokaždé, když si budu někde objednávat čokoládový dort. Jen ten vesnickej konec byl tak strašlivě...(13.4.2009)