Pekař

• Kanada

Assassin in Love

Komedie / Thriller

Velká Británie, 2007, 82 min

Pekař je naprosto pohodovou a oddechovou komedií z prostředí velšského venkova. Musím pochválit obsazení, protože Damiana Lewise i Nikolaje Costera- Waldaua vidím vždycky rád, ale pořád mi ve filmu něco chybělo. Připadal jsem si, jako kdybych jedl jídlo, které kuchař tak úplně nedokořenil. Navíc nemám rád scény s masovým potleskem a náhlým davovým uvědoměním, takže tři hvězdičky musí stačit.(25.7.2017)

Tahle komedie je opravdu velikým překvapením. Já vím, že toto píšu v poslední době u většího počtu filmů, ale nemohu si pomoct. Já jako divák hledám většinou jen nějaké oddechové a pohodové komedie bez větších ambicí, a dostává se mi vrchovatou měrou vydařených a naprosto vtipných komedií, které mi prostě nedovolí to odfláknout nějakým slabým hodnocením. A to je případ i této komedie z Velké Británie, která těží z tématu nájemný zabiják, který se schovává, protože mu jde o život. A je vidět, že je to všechno promyšlené do nejmenších detailů, protože ten film funguje naprosto dokonale a já se u toho dost bavil. Už jen jak krásně byly vykreslené konflikty mezi sousedy, ale i mezi manžely, už jen u toho jsem se musel smát. Nebo když vysloužilý zabiják v podání perfektního Michaela Gambona telefonuje odněkud z domova důchodců, to byla taky dost sranda. Zkrátka tahle komedie nabízí vrchovatou porci humoru a rozhodně nenudí. Já jsem se u ní dost pobavil a je z ní opravdu cítit pohoda, což je také velice důležité. Rozhodně na tenhle film jen tak nezapomenu, a troufám si tvrdit, že se na něj ani jen tak zapomenout nedá. A tak nemohu jinak, než udělit nadprůměrné čtyři hvězdičky a rozhodně doporučit ke zhlédnutí.(18.12.2008)

"Půjdeš do pekárny, řekneš si o čokoládovej dort a než se naděješ, soused čuchá k maceškám zespoda?" Až budu mít deprese ze zabíjení lidí, tak se taky vydám do nějakého zapadákova jako Milo, ale budu nenápadnější, protože mezi vidláky snáze zapadnu jako investiční bankéř. Milo to omylem zkusil jako pekař a já nebudu tvrdit, že mne vybuchující ovce, rytíři nebo soupeřící sousedi nebavili. Jen ta Milogirl mi nepřipadala příliš atraktivní, nicméně způsob, kterým za ně prodavačka domlouvala rande, byl naprosto nezapomenutelný.(4.7.2016)

Taký zvláštny film: Čakal som, že to bude vtipnejšie. Škoda. Tie hlúpe postavy miestnych mali väčší potenciál. Potenciál sa vyskytoval snáď v každej druhej scéne. Nevyužitý. Zopár srandičiek, zopár podarených scén, jedna neuveriteľná milostná scéna a vcelku dosť nudy. Ale ako celok to nebolo vyslovene zlé. Proste priemerné.(23.7.2010)

• Morholt

Zabiják se ukryje na vesnici, kde najde smysl života v pečení chleba. Očekával jsem tradiční britský humor, ale ten se, až na výjimky, nedostavil. Pár slušných momentů nemůže vynahradit většinu filmu, ve které se prakticky nic nedělo a to nic bylo korunováno nechutným americkým finále. Alespoň že herecky to vyšlo, ačkoliv s tím materiálem, který byl k dispozici, se dalo udělat mnohem víc. 30%(25.6.2012)

• - Pistole Glock 17 3. generace, kterou používal Milo (Damian Lewis) a později ji našel Eggs (Dyfan Dwyfor), ve skutečnosti není celá vyrobena z plastu. Má rám z polymeru, ale horní část, hlaveň a vnitřky jsou vyrobeny z kovu. Tudíž detektor kovů by ji snadno mohl detekovat. (SONY_)

• - Natáčelo se od 27. března do 8. května roku 2006. (SONY_)