Pekař

• Kanada

Assassin in Love

Komedie / Thriller

Velká Británie, 2007, 82 min

No snaha o černej britskej humor tady je velká, ale málokdy se zadaří, protože je to prostě takový mdlý, bez pořádnýho nápadu a nemá to švih ani zdatný herce. A tak jediný vtipný situace servírujou blbý vesničani, co se chtěj navzájem pozabíjet a objednávaj si vraždy třeba aby odstranili konkurenci v soutěži o nej zahradu(25.2.2009)

• Morholt

Zabiják se ukryje na vesnici, kde najde smysl života v pečení chleba. Očekával jsem tradiční britský humor, ale ten se, až na výjimky, nedostavil. Pár slušných momentů nemůže vynahradit většinu filmu, ve které se prakticky nic nedělo a to nic bylo korunováno nechutným americkým finále. Alespoň že herecky to vyšlo, ačkoliv s tím materiálem, který byl k dispozici, se dalo udělat mnohem víc. 30%(25.6.2012)

Jak to dopadá, když člověk ve středním věku vymění povolání profesionálního zabijáka za profesi pekaře v malé vesničce, kde má každý na každého pifku. Chvílemi to bylo britsky roztomilé, ovšem častěji mě film moc do děje vtáhnout nedokázal. Damian Lewis je výborný herec, ale vzhledem k pomalému tempu filmu se zkrátka nad průměr nedostane.(14.4.2012)

Rodinná spolupráca priniesla rodinnú atmosféru. Elegantne, trošku bláznivo, no hlavne s anglickou nadsázkou spracovaný ďalší, ničím výnimočný príbeh. K propagácii využíva hlavne popularitu Damiana Lewisa, ale na prekvapenie sa tu mihne aj zopár iných známych tvárí. Pár scén čierneho humoru, pár minút romantiky a záver dokonca trošku akčnejší, to všetko smeruje k poriadnemu béčku. Ale prirodzenému a nenásilnému. 65%.(29.6.2008)

"Půjdeš do pekárny, řekneš si o čokoládovej dort a než se naděješ, soused čuchá k maceškám zespoda?" Až budu mít deprese ze zabíjení lidí, tak se taky vydám do nějakého zapadákova jako Milo, ale budu nenápadnější, protože mezi vidláky snáze zapadnu jako investiční bankéř. Milo to omylem zkusil jako pekař a já nebudu tvrdit, že mne vybuchující ovce, rytíři nebo soupeřící sousedi nebavili. Jen ta Milogirl mi nepřipadala příliš atraktivní, nicméně způsob, kterým za ně prodavačka domlouvala rande, byl naprosto nezapomenutelný.(4.7.2016)