Reklama

Reklama

Pekař

  • Česko Můj pekař zabiják (více)

Milo je profesionálním zabijákem, kterého už jeho práce nebaví a chce přestat. Své poslední oběti daruje život, ale Milův kolega a konkurent Bjorn muže zastřelí. Navíc hodlá o Milově selhání informovat nadřízené a je si jistý, že mu pak dají za úkol Mila zabít. A jak Bjorn předpokládal, tak se i stalo. Milovi se však podaří Bjornovi uniknout. Leo, kolega a přítel nabízí Milovi, aby se dočasně ukryl v jeho venkovském domě v Gwynfydu. Dům v Gwynfydu je bývalé pekařství a místní obyvatelé se právem domnívají, že Milo je pekař, který tu chce obnovit živnost. Pouze mladík jménem Vajcen pochopil, že Milo je profesionální zabiják, který tu chce splynout s davem. Viděl totiž Mila jak na poli zakopává své zbraně a svěří se s tím svému šéfovi Rhysovi. Rhyse trápí žena Martha a tak ho napadne, že by si u Mila mohl objednat její vraždu. Navlékne to tak, že jako objednává čokoládový dort pro svou ženu. Milo objednávku přijímá s radostí, zejména proto, že vůbec nepochopil o co ve skutečnosti Rhysovi jde. Když pak čirou náhodou Martha zemře při explozi plynu, který Rhys omylem nechal puštěný, jsou si obyvatelé městečka již jistí, že Vajcen mluvil pravdu. Všichni o Milovi nyní smýšlejí jen jako o zabijákovi a také si objednávají čokoládové dorty pro své sousedy. Všichni, až na místní veterinářku Rhiannon, se kterou Milo začíná flirtovat a doufá, že našel tu pravou ženu pro nový začátek. Milo se ve městečku cítí stále lépe a lépe a dokonce ho začíná bavit i pekařina. Netuší, že je mu v patách Bjorn. Jednoho večera má Milo rande s Rhiannon a Vajcen má také schůzku. Se sousedem Bobem. Milo se domnívá, že jde o milostnou schůzku mezi dvěma muži, ale Vajcen hodlá vyplnit první objednávku a Boba zabít. Vkrade se na jeho zahradu a vystřelí. V tu chvíli se Bob lekne a opaří se horkou červenou omáčkou, kterou si právě ohřál v mikrovlnce.Vajcen neunese tíhu situace a opije se. Jde za Milem k Rhiannon. Opilého Vajcena vezmou k Milovi do pekárny a nechají ho vyspat. Rhiannon a Milo se spolu vyspí. Zatímco spí, v Milově domě se objevuje Bjorn, ale jen obhlédl situaci. Když se Vajcen vyspí z opilosti, svěří se Milovi s tím, co udělal Bobovi. Chtěl být jako Milo, profesionálním zabijákem. Jejich rozhovor vyslechne Rhiannon a uteče domů. Milo se jí marně snaží přemluvit, aby mu dala šanci. Milo se sejde se svými sousedy a vysvětlí jim, že jejich objednávky opravdu považoval za objednávky dortů a ne vražd. Ty on už nedělá. Doufal zde v novou šanci a nový život. Zatímco hovoří se sousedy, Bjorn unese Rhiannon. Milo jí jde na pomoc, ale sousedé se do toho nehrnou. Až po jeho odchodu se chytí za nos a následují ho. Mezitím se Milo setkává s Bjornem v rozvalinách starého hradu, kde se spolu utkají na život a na smrt... (TV Prima)

(více)

Recenze (36)

Matty 

všechny recenze uživatele

Týpek naučený zabíjet lidi na sto a jeden způsobů najednou musí výbavičku nájemného zabijáka vyměnit za pekařskou zástěru. Ruce si již nešpiní krví obětí, ale výhradně těstem svých výstředně tvarovaných chlebů. Zvláštní tvary má i tato invaze britského humoru do žánru zabijáckého thrilleru. Někdy suše vtipná („Ta ovce vybouchla, to obvykle nedělají“), častěji nevtipně stupidní (jasný adept na nejnechutnější milostnou scénu) a nejčastěji nudně beztvará. Má neprozíravost, že jsem po slibných prvních minutách čekal něco mnohem vypečenějšího. Apendix: Tak mne napadá, existuje nějaký subžánr „britská vesnická komedie“ (viz Keeping Mum, Hot Fuzz)? 55% ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Tahle komedie je opravdu velikým překvapením. Já vím, že toto píšu v poslední době u většího počtu filmů, ale nemohu si pomoct. Já jako divák hledám většinou jen nějaké oddechové a pohodové komedie bez větších ambicí, a dostává se mi vrchovatou měrou vydařených a naprosto vtipných komedií, které mi prostě nedovolí to odfláknout nějakým slabým hodnocením. A to je případ i této komedie z Velké Británie, která těží z tématu nájemný zabiják, který se schovává, protože mu jde o život. A je vidět, že je to všechno promyšlené do nejmenších detailů, protože ten film funguje naprosto dokonale a já se u toho dost bavil. Už jen jak krásně byly vykreslené konflikty mezi sousedy, ale i mezi manžely, už jen u toho jsem se musel smát. Nebo když vysloužilý zabiják v podání perfektního Michaela Gambona telefonuje odněkud z domova důchodců, to byla taky dost sranda. Zkrátka tahle komedie nabízí vrchovatou porci humoru a rozhodně nenudí. Já jsem se u ní dost pobavil a je z ní opravdu cítit pohoda, což je také velice důležité. Rozhodně na tenhle film jen tak nezapomenu, a troufám si tvrdit, že se na něj ani jen tak zapomenout nedá. A tak nemohu jinak, než udělit nadprůměrné čtyři hvězdičky a rozhodně doporučit ke zhlédnutí. ()

Reklama

Shit 

všechny recenze uživatele

No snaha o černej britskej humor tady je velká, ale málokdy se zadaří, protože je to prostě takový mdlý, bez pořádnýho nápadu a nemá to švih ani zdatný herce. A tak jediný vtipný situace servírujou blbý vesničani, co se chtěj navzájem pozabíjet a objednávaj si vraždy třeba aby odstranili konkurenci v soutěži o nej zahradu ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Půjdeš do pekárny, řekneš si o čokoládovej dort a než se naděješ, soused čuchá k maceškám zespoda?" Až budu mít deprese ze zabíjení lidí, tak se taky vydám do nějakého zapadákova jako Milo, ale budu nenápadnější, protože mezi vidláky snáze zapadnu jako investiční bankéř. Milo to omylem zkusil jako pekař a já nebudu tvrdit, že mne vybuchující ovce, rytíři nebo soupeřící sousedi nebavili. Jen ta Milogirl mi nepřipadala příliš atraktivní, nicméně způsob, kterým za ně prodavačka domlouvala rande, byl naprosto nezapomenutelný. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Rodinná spolupráca priniesla rodinnú atmosféru. Elegantne, trošku bláznivo, no hlavne s anglickou nadsázkou spracovaný ďalší, ničím výnimočný príbeh. K propagácii využíva hlavne popularitu Damiana Lewisa, ale na prekvapenie sa tu mihne aj zopár iných známych tvárí. Pár scén čierneho humoru, pár minút romantiky a záver dokonca trošku akčnejší, to všetko smeruje k poriadnemu béčku. Ale prirodzenému a nenásilnému. 65%. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (2)

  • Pistole Glock 17 3. generace, kterou používal Milo (Damian Lewis) a později ji našel Eggs (Dyfan Dwyfor), ve skutečnosti není celá vyrobena z plastu. Má rám z polymeru, ale horní část, hlaveň a vnitřky jsou vyrobeny z kovu. Tudíž detektor kovů by ji snadno mohl detekovat. (SONY_)
  • Natáčelo se od 27. března do 8. května roku 2006. (SONY_)

Reklama

Reklama