Zeitgeist: The Movie

Zeitgeist byl vytvořen se záměrem navést lidi k tomu, aby na svět začali nahlížet více kritickým pohledem a aby se zamysleli nad skutečným významem některých věcí, které jsou dnes širokou veřejností považovány za neotřesitelnou pravdu.

Tvůrce tohoto dokumentu si vzal na paškál křesťanství, útok na budovy WTC z 11. září 2001 a velké finanční korporace, které se údajně snaží převzít vládu nad světem. (havLord)

Fanfán

Viděl jsem jen tu část o bankéřích, protože jsem se na to dostal nějak přes diskuzní forum u současných problémech na celosvětovcýh burzách, ale musím říct, že to co jsem viděl na poli čtyřiceti osmi minut mi vyrazilo dech. Plně souhlasím s tím, že s lidmi se dá lehce manipulovat přes média a souhlasím s myšlenkou na konci videa, že se člověk narodil jako člověk a všechno ostatní se učí až během života - otázka je, co se učí, jetli dobrý a nebo špatný věci. Přišlo mi taky, že se dokument má celkem o co opřít v obviňování Federální centrální banky a skutečně, že se dá najít spousta spojitostí. To jestli tomu uvěřím? Já u toho nebyl a já o tom nerozhodoval, takže tomu nevěřím zas tak docela... ale přece jen je člověk nahlodanej. A jestli si myslí, že si někdy v budoucnosti nechám implatontovat čip, tak to jsou pěkně naivní a myslím si, že svět se jim nikdy pod jednu nadvládu nepodaří dostat. Já stejně nemám žádnou vládu, kterou bych uctíval tady a stejně tak nebudu poslouchat někoho jinýho. Poslouchám jen lidi sobě blízký. Vidíte kolik napíšu blbostí, co spolu nesouvisej jen pod tíhou tohohle konspiračního dokumentu. Já konspiraci miluji, protože rozvíjí fantazii mnohem víc, než většina filmů v kinech. Proto dávám pět hvězdiček... A taky jsem si říkal, že jestli to maj teda tihle lidi pod palcem, tak se můžu přestat bát atomový války, což je celkem super. Strach na nás tlačí ze všech stran, i s tohohle dokumentu ()

usDAVEcsp

Co si o tomto dokumentu myslet?Jednoho nadchne, dalšího urazí.Je nám servírováno tolik "100%" důkazů až se jim ani nechce věřit.Porovnat co je a co není pravda je pro běžného diváka naprosto nemožné, aniž by se nevydal do ústředí CIA v USA, nebo do doby 20 0000 let před Kristem. Jak by někdo řekl: ,,Pravda je tam někde venku " :D ()

tahir odpad!

Uplna hlupst ktora vidi konspiraciu este aj v tom ked si reziser prdne. Takych dokumentov sa da natocit milion a kazdy bude rovnako presvedcivy. ()

MariusDee

Hodnotím-li filmařskou stránku, pak musím konstatovat, že jde o silně podprůměrný dokument. Další problém vidím v jednostranném úhlu pohledu, který řekl bych, až demagogicky podsouvá svou pravdu. Jenže, jak se postavit k obsahu sdělení ve světle toho, co jsme až dosud o daných okolnostech věděli? O mocenských kruzích tohoto světa jsem si nikdy nedělal iluze, ale že by měli až tak propracovanou a hrůznou strategii, to se mi nechce věřit. Jenže...vždy jsem se nad konspiračními teoriemi jen nevěřícně ušklíbal...ale teď nevím, jak vyvrátit tuhle. Souvislosti jsou opravdu zarážející. Raději nehodnotím. ALE CHCI UPOZORNIT NA JEDNU NESTOUDNOST TOHOTO SNÍMKU: DLE MÉHO NÁZORU JE NEETICKÉ ZVEŘEJŇOVAT ZÁBĚRY LIDÍ SKÁKAJÍCÍCH Z OKEN MRAKODRAPŮ, DĚTÍ S UTRŽENÝMA NOHAMA, NEBO ZÁBĚRY TRUCHLÍCÍCH POZŮSTALÝCH. Pokud jsou důkazy tvůrců natolik pádné, jak si myslí, pak nechápu proč je potřebovali emocionálně dokreslovat záběry všelijakých hnusáren. Myslím, že to šlo i bez toho. ()

Spacedan

Tohle bohužel nejde brát jako regulerní dokumentární počin. Cítím zde totiž i snahu apelovat na divákovy city a pohrávat si s jeho míněním a fakty. Tohle není na čtyři hvězdičky. Co si je však zaslouží je to, že film hladí dnes tak samozřejmý svět zcela proti srsti. Nebojí se poukázat co se podle něj může dít za našimi zády, když dnes už tak SAMOZŘEJMĚ koukáme na zprávy a čteme noviny. "Jediné o čem nepochybuji je to, že pochybuji." René Descartes. ()

Hadascz

Ohledně náboženství souhlasím s tím že křesťanství je převzato z pohanských zvyků, i ohledně křížových výprav, ale zase na druhou stranu věřím že víra patří k člověku ať už si věří kdo chce v co chce, víra by neměla být agresivní. Ostatní dvě části jsou hypotézi ač jednostranně dané, snažící divákovi vtlouknout jejich pohled na svět, ale k zamyšlení moc prostor nedává kvůli množství faktům která předkládá jak na běžícím páse. Muž za oponou, Velkýn Bratr(ano 1984 George Orwella zde hodně citovaný) a další množství vede k jedinému cíly. Probudit se. Ohledně americké vzdělanosti mi nezbývá než souhlasit a o masové spolenosti také. ()

Moery

Napadá ma jedna jediná otázka, ktorú si asi málokto položil... Ak je celý svet tak krásne ovládaný finančnými mocnosťami, kto potom natočil tento film a začo ? ()

hanzi_111

3 diametrálně odlišné části - Považuju za kvalitní a opravdu odbornou jen první, která se týká náboženství. WTC je nejvíce skloňovaným tématem u konspiračních teorií a taky tam je nejvíce debilních hovadin a hlavně to píšou lidi co se postupně zbláznili do konspirací a hledají je úplně všude. Poslední část o ekonomice jsme probírali i ve škole na cviku z Mikroekonomie, spíš by se to hodilo do Makra, ale jde o to, že je tam hodně nepřesných a neprofesionálních informací a doslova PLKŮ. Ovšem pár informací tam bylo přesných a trefných. U mě 1. část 10/10 2. část odpad 3. část 3/10... celkově něco kolem 40% ->dvě hvězdy. ()

Blackbaloon

Podle kiddo jsem na tom zřejmě hůř než trol s atrofií mozku. Mě ten film jen potvrdil určité myšlenky.Spekulace? To je termín pro osoby, které raději nechtějí věřit.To ovšem nemám nikomu za zlé. Ale já tomu věřím. Podívejte, co se kolem nás děje. A že je to prakticky dílo s primitivní výrobou v Power Pointu? No a? Myslím si, že když má film myšlenkově něco do sebe, tak může být lepší než celý dokonale graficky zpracovaný zkurvený Avatar. Tenhle film, dokument, sračka - říkejme si tomu jak chceme - vždycky bude kontroverzní, protože ti dnešní jednoduší lidičkové nedokáží unést pravdu o tom, že jsme ovce, že v demokratických státech neexistuje demokracie. Dnes většina lidí nikam nesměřuje, nemá žádné cíle, nepřemýšlí. Všechno sežereme i s naviákem. Uvidíme tak za 50 let....Doporučuji si pořádně přečíst Orwella a jeho 1984, myslím, že by jste tam někteří z vás mohli přijít k velmi cenným informacím a zároveň si udělat menší obrázek, jak by to tu jednou mohlo třeba vypadat. Všechno je možné. ()

Lukas0801

Netvrdím, že všechno, co bylo ve filmu nastíněno je pravda. Myslím si ale, že logicky uvažující člověk si poslechne všechny teorie, ať již konspirační nebo ne a neodhodí film jako odpad, aniž ho viděl až do konce. Jinak přátelé, informace o Ameru a spoeném kontinentu Sev. Ameriky jsou faktem a logicky uvažující člověk si rovněž udělá obrázek o pravdě pádu WTC.....atd. atd. ()

wetrix

Vůbec nemyslím, že je to o inteligenci, jak tady někteří rádoby inteligenti píšou, ale pro mě hlavní "bohatství"spočívá v tom nevěřit všemu, co nabízejí mass media a různé oficiální zprávy a stanoviska. Nejde tak o to, že je všechno v tomhle filmu pravda, protože film je dělaný na to aby šokoval a taky je podložen něčím , co si člověk stěží je schopen ověřit ať už historické materiály anebo výpovědi nějakých lidí. Je to k zamyšlení a jelikož konspirativní žánr miluju - tím neříkám, že všemu bezhlavě věřím - tak jednoznačně paráda a 5*. To když se někdo dívá na romatické filmy (fikce), tak znamená, že je magor a nemá inteligenci?? Ach bože, mi právě ti, co tohle odsuzujou, přijdou jako méně inteligentní. A jaktože jeden z velice uznávaných novinářů (Moore) měl něco podobného k tomuhle tématu a nikdo ho za blázna neosočil? Ikdyž je pravda, že na začátku jsem si připadal jak na nějaké propagandě u Jehovistů , a konec už byl Matrixově přitažený za vlasy ikdyž .... ()

snowman

Možná nejde o "pravda nebo spekulace". Možná jde o to, umět (a chtít) přemýšlet. Umět se dívat očima otevřenýma. Umět rozeznat, co je iluze a co skutečnost. Snažit se vnímat skutečné pohnutky konání. Ale začít musíme u sebe. Tento snímek je silný stimul na diskuze či zamyšlení o mnohých tématech. Takto ho vnímám já. Neřeším, co z toho je či není pravda. Důležité je, co si z toho kdo vezme a zda to pomůže ke změně k lepšímu... ()

D||X

Prvních 15 minut zvláštních, nudných a špatných, ale poté se dokument rozjel. Těžko s čimkoli nesouhlasit, můžeme si z toho vzít každý svoje a udělat si vlastní názor. ()

blare

Konspirační teorie jsou úžasná záležitost. Je velmi zajímavé sledovat reakce diváků, poslouchat úžas nad konečně odhalenou pravdou nebo pohrdání nad "žvásty". Občas je vidět jak, kdy a který argument definitivně nalomí tu každou osobnost. Reakce jsou vždy jiné. Liší se schopností odolávat manipulaci a objektivně hodnotit situaci, udržet nadhled. Co je možná společné pro příznivce i odpůrce je to, že snad vždy takto podaný snímek vloží do mysli jistou pochybnost, paranoiu. Co když je to pravda? Je to vůbec možné? K Zeitgeistu nechť se tedy otočí každý sám. Za sebe mohu s klidným svědomím říct, že část věnovaná víře a křesťanství podle mne není až tak úplně zcestná. Část o jedenáctém září už je silnější šálek, kterému se věřit snad ani nechce. Ale kdo ví? Část "finance" opět nesou důležitou myšlenku, jejíž pravá podstata je ovšem skryta daleko hlouběji a je spíše otázkou filosofickou, která i kdyby byla zodpovězena a vyřešena, setrvačnost rozběhlého monetárního světa zastaví jen těžko. 8.5/10 ()

Chizkiyahu odpad!

Nedokážu dát ani hvězdičku filmu, který lehce zastřeně cituje podvržený dokument Protocols of the Elders of Zion. Mnoho faktů o náboženství je špatně. Část o financích není úplně pitomá, ale důsledky jsou nafouknuty za hranice galaxie. Každopádně antisemitické tendence a obavy z "ovládání" stoupají ve světě právě kvůli takovýmto věcem. Zároveň jsou diváci přesvědčování, že pokud uvěří, stanou se něčím víc než hloupými ovcemi. Příšerná věc, která ukazuje, jak paranoidní a zbabělí lidé jsou. ()

davebono

Tento dokument má své světlé i tmavé chvilky. Prostřední část o 11.záři je už hodně vedle a nezapadá do dokumentu jako celku. Modernější pojetí by dokumentu neuškodilo a příliš "old school" pozadí, zase nijak nepomáhá. Takže celkově 2*, neboť pár zajímavých, ne až tak konspiračních, pohledů by se tady našlo. ()

lajkus odpad!

Po zhlédnutí asi 30 min tohoto ,,dokumentárního filmu" jsem se šel vyzvracet, poté udělat kolonoskopii a nůžkami jsem si vypíchl oko, abych v sobě umlčel touhu, najít si ty blbouny, co to natočili a vydělali na tom prachy a ZABÍT JE.... stačila mi pulhodka jejich pseudohistorie.... kdo tohle natočil, žije asi v jiné dimenzi.... ()

mentos.

Popravdě nevím jak tohle hodnotit. Rozhodně se dokument zaobírá (pro mě) zajímavým tématem. Když bych měl ale zhodnotit zpracování dávám 3*, i tak doporučuji každému shlédnout (kvůli obsahu). ()