Reklama

Reklama

Tirant Lo Blanc

  • Itálie Tirante el Blanco (více)

Obsahy(1)

Proslulý rytíř Tirant přijme pověření byzantského císaře, aby osvobodil Konstantinopol od tureckého obléhání. Vynalézavý stratég a jeho muži se neobávají turecké početní převahy a nezklamou naděje do nich vložené. Umí vítězit a zvítězí. Chtěl by také získat nejcennější trofej a tím je pro něj panenství Carmesiny, dědičky byzantské říše. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (23)

blackJag 

všechny recenze uživatele

Nebudu zapírat, k zhlédnutí filmu (vlastně k samotné koupi dvd) mě přesvědčil obal. Když film odstartoval, šeptal jsem něco sprostého ve směru mého vnitřního hlasu, který musel ztratit svou prazákladní soudnost, ale jak se děj odvíjel, začal jsem pozorovat jakousi zvrácenou radost z jeho sledování. Je samozřejmě potřeba říct, že pokud máte averzi k seriálově trikové úpravě, nebudete spokojeni, stejně jako nebudete spokojeni pokud vám vadí naivní scénář a dětsky bezradná režie. Já odpor k podobným filmovým úletům mám, ale zcela neplánovaně a proti veškeré logice musím přiznat, že jsem se bavil a když došlo na scénu, kdy Tirantovi s oběma nohama zlomenýma pomáhají odpanit vytouženou byzantskou princeznu, rozhodl jsem se, že film obdařím alespoň průměrným hodnocením. Výprava tu opravdu není špatná, i když veškerá válečné střety jsou ochotnicky ztracené v záplavě chudobné blamáže a to tak urputné, že mi nezbývá, než tento film určit jako inspirační zdroj Jakubiskovy BATHORY. A přitom, co tvůrcům bránilo udělat z filmu jemně erotické drama (herečky jsou hezké, mladé a po studu ani památky), čistě ze zákulisí dvorních intrik? Prostředí na to bylo dané (zajímavé samo o sobě) a jestli něco zabíjí filmový zážitek, tak určitě scény, ve kterých se identifikuje nedostatek prostředků v rozpočtu. 50% ()

Elyssea 

všechny recenze uživatele

Příšerná blbost. Nevím, jestli šlo o spiknutí panen nebo o spiknutí tvůrců, že vytvořili něco tak ukrutně dlouhého a nudného. Upřímně dost dobře nechápu, jestli to mělo být jakoerotické či co, ale působilo to spíš asexuálně. Rozum mi zůstává stát nad účastí Charlieho Coxe a připisuji to mladické tupohlavosti. Hlavní hrdina byl celkem pohledný, ale chudák z toho vyšel jako největší blbec. Hrozně dlouho se jí snaží uhnat, nejde to. Při útěku od ní z pokoje si zláme nohy a ona se s ním nakonec vyspí za asistence celého dvora. Konec byl neuvěřitelně přitažený za vlasy. Vlastně to celé působilo jako průměrné historické nůďo, do kterého se scénárista pod parou rozhodl připsat pár "erotických" scén. K smíchu. ()

Reklama

Phobia odpad!

všechny recenze uživatele

Co to bylo?!? Přepínala jsem včera večer čumibednu, mihnul se tam v jednom okamžiku ksicht nějakého hezkého chlapa v historicky působících reáliích, tak jsem sundala prst z ovladače... a nestačila jsem se divit! Chrabrý rytíř Tirant touží přefiknout spanilou princeznu a vo tom to je. Ukrutně dementní dialogy střídají brutálně rozmazané bitevní scény o 5-10 lidech, ale hlavní náplní tohoto dvouhodinového "skvostu" je hekání, hýkání, funění, sténání, prostě šukání. Když se upjatá obstarožní císařovna (či co to bylo za rašpli) při odchodu z místnosti beze slova a bez důvodu zastaví, zvedne sukně a ukáže Tirantovi frndu, je toho na mě moc, padám v křečích z gauče: pode mnou zavřískne kočka, co nestihla uskočit a pes zmateně vrávorá okolo, protože nechápe, co se to paničce stalo, jestli má spustit štěkací poplach nebo mi přinést tenisák. Vyprostím zpod sebe lehce zploštělou kočku, pošlu pajdavého prďolu zpět do pelechu, utřu slzy hysterického smíchu a vracím se na gauč. Naštěstí mě děsně bolí v krku, jsem utahaná jak štětka po 16-hodinové směně a tak mě z područí fascinace odpadem vysvobodí náruč Morfeova. Pokud bych toto "dílo" měla vystihnout jedním slovem, strčím si prst hluboko do krku a znělo by to jako: "Ghluuuááááárhg!" Tímto se veřejně omlouvám Uwe Bollovi za veškeré ostouzení - jak vidno, mohl by natáčet i horší srajdy. 4% za ten Tirantův hezký ksicht, 5% za ten smích, ikdyž skončil záchvatem ošklivého kašle. ()

klima777 

všechny recenze uživatele

Dílo Tirant lo Blanc bylo na přelomu 15. a 16. století považováno za přízemní, ba lascivní. Nicméně se jednalo o svébytný rytířský epos a Katalánci jsou na něj dodnes hrdí. Ve filmové podobě se jedná o přepjatou komedii (?) s rozpočtem 14 milionů dolarů. 14 milionů, které snad musel filmový štáb prožrat... Aranda vyměnil svůj pověstný sensualismus za jeho uslintanou, neduživou karikaturu. Netuším, jak by se celá fraška líbila Joanotu Martorellovi. Třeba ano. Jako divákovi se mi tento počin ovšem nepozdává. Nu, ano, bylo to směšné (jaksi nechtěně). Jiná doba, jiný vkus a prapodivný úlet páně režiséra jako malus. ()

m.krudenc 

všechny recenze uživatele

Opravdu neuvěřitelný film. Mohu konstatovat že je to příšerná blbost která stojí zahlédnutí. Nevím, jestli šlo o spiknutí panen nebo o spiknutí tvůrců, že vytvořili něco tak ukrutně podivného. Upřímně dost dobře nechápu, jestli to mělo být něco erotické nebo legračního. Hlavní hrdina byl celkem pohledný, ale chudák z toho vyšel jako největší blbec. Hrozně dlouho se snaží uhnat krásnou princeznu a nejde to. Při útěku od ní z pokoje si zláme nohy a ona se s ním nakonec vyspí za asistence celého dvora. To byla tak neuvěřitelná scéna - to se musí vidět. (soulož alá invalidní přivázaný princ). ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama