Velký den slečny Pettigrewové

Miss Pettigrew Lives for a Day

Komedie / Romantický

Velká Británie / USA, 2008, 92 min

Takúto sladkobôľnu romantiku môžem. Citlivý až nežný, zároveň hlboko melancholický "malý" príbeh o jednom zaujímavom dni a jednej zázračnej noci jednej (ne)obyčajnej opatrovateľky s fantáziou. Vynikajúco obsadená a ešte lepšie zahratá symfónia života, s brilantnou Frances McDormand na čele a sympatickým Ciaránom Hindsom v pozadí.(17.8.2009)

"Proč dělat něco složitě, když to jde jednoduše," to bylo patrně motto tvůrců tohoto filmu. Velký den slečny Pettigrewové je příjmená a hlavně vtipná britská retro komedie, která si nehraje na něco, čím není, a jejíž celý příběh se odehrává takřka během jediného dne. Stopáž není příliš velká, a proto je koncetrace vtipů větší. Sice se to nakonec zvrtne v jedno velké klišé, ale celé je takové nenucené, takže to vlastně ani nevadí. V životě bych neřekl, že dám zrovna filmové komedii tak vysoké hodnocení, ale když je něco dobré, tak se to zkrátka musí patřičně ocenit. Více takových.(30.7.2011)

• Fiftis

Ako už je o mne známe, vyhľadávam filmy, ktoré sa odohrávajú v rozmedzí rokov 1915 - 1960. Tento film som objavil práve preto, avšak v mojom rebríčku momentálne kraľuje poslednému miestu v kategórií filmov z prostredia 30.tych rokov. Nečítam si obsahy pred zhliadnutím filmov, aby som si ničím nepokazil chuť. Preto som si myslel že krásna Amy Adams tu stvárni hlavnú úlohu. Šeredne som sa mýlil. Celých 92 minút filmu patrí škaredej 50 ročnej "slečne" Pettigrew. Navyše prevyšuje romantika nad komediálnou stránkou a preto sa dívame na to, ako hlavná postava randí a chodí na večierky. Ak by vo filme nehrala Amy, odporučil by som vám, aby ste sa tomuto filmu vyhli.(31.12.2014)

Necelé 2 dny ze života již dávno odkvetlé zdánlivě celkem obyčejné anglické služebné, poté co jí pro její vyhraněné názory o tom, co je správné a morální, již poněkolikáté vyhodí z práce. Tentokrát zůstane skutečně na ulici a co ze zoufalství podstoupi je celkem milým trhle anglickým způsobem podáno v této "double love story"(10.8.2008)

Nádherné! Rozkošné, podmaňujúce. Hneď po pár chvíľach traileru som vedela, že to bude superfilm, trailer nesklamal!!! Milé vtípky, perfektný casting, čo herec /v hlavných úlohách/ to skvelé zobrazenie. Zvlášť zlatá Amy Adams. Tá žena ma dostala. Koľké detaily, klipkanie očkami, gestá... :) A Frances McDormand podobne. A čo dekorácie a zobrazenie 30-tych rokov? Vtedajší Vogue, kostýmy, zlatý apartmán, pohľad na obchodné domy a ulice.. nádhera. Hudba, podobne. Možno škoda, že spätne už vnímam zápletku trošku jednoduchšiu. Ale nepokazí to môj prvotný krásny dojem z filmu. Pre mňa objav roka..(4.1.2010)