Velký den slečny Pettigrewové

Miss Pettigrew Lives for a Day

Komedie / Romantický

Velká Británie / USA, 2008, 92 min

Uklidit v bytě a srdci rozdováděné „bude ze mě hvězda“ blondýnky zvládá slečna Pettigrew s přehledem, horší je to se schopností získávat a hlavně přijímat potravu (a jiné radosti života). Nic oslňujícího řeklo by se. Co filmu dodává šmrnc a trochu toho lesku, je prostředí smetánky (těsně) předválečného Londýna. A když ani to nestačí, zjeví se odnikud Ciarán Hinds, který mi zachrání den kdykoli, a já podlehnu a dám celému dílku 4* (pod podmínkou, že slečně Pettigrew dá vskutku něco k snědku!).(15.1.2012)

Krásné, jemné, elegantní, nenásilné, usměvavé, optimistické, zamilované. Tak jednoduché, tak krásné. Ještě teď se usmívám. Jak lehce se dá natočit takový krásný film, bez výraznějších známých jmen a velkého rozpočtu. Příběh o jednom dni obyčejně chudé a své slečně Pettigrew, který začal výpovědí, následnou krádeží vizitky a lží. Pak už jenom sledujeme osudy jednotlivých postav a tleskáme pokaždé, když se zadaří. Herecké obsazení výborné, od hlavní postavy, a roztomilé Amy Adams, studenou mršku Shirley Henderson až po klavíristu s nádherným hlasem. A opět, bezstarostná láska kontrastující se začínající válkou. Film pro dobrou náladu. "..stačí když zakývete hlavou.." (11.3.2011)

• Fiftis

Ako už je o mne známe, vyhľadávam filmy, ktoré sa odohrávajú v rozmedzí rokov 1915 - 1960. Tento film som objavil práve preto, avšak v mojom rebríčku momentálne kraľuje poslednému miestu v kategórií filmov z prostredia 30.tych rokov. Nečítam si obsahy pred zhliadnutím filmov, aby som si ničím nepokazil chuť. Preto som si myslel že krásna Amy Adams tu stvárni hlavnú úlohu. Šeredne som sa mýlil. Celých 92 minút filmu patrí škaredej 50 ročnej "slečne" Pettigrew. Navyše prevyšuje romantika nad komediálnou stránkou a preto sa dívame na to, ako hlavná postava randí a chodí na večierky. Ak by vo filme nehrala Amy, odporučil by som vám, aby ste sa tomuto filmu vyhli.(31.12.2014)

Necelé 2 dny ze života již dávno odkvetlé zdánlivě celkem obyčejné anglické služebné, poté co jí pro její vyhraněné názory o tom, co je správné a morální, již poněkolikáté vyhodí z práce. Tentokrát zůstane skutečně na ulici a co ze zoufalství podstoupi je celkem milým trhle anglickým způsobem podáno v této "double love story"(10.8.2008)

Už dlouho jsem nedala filmové komedii 5*. Jenže tato retro-komedie si to plně zaslouží. Nejen pro brilantní výkon obou hlavních představitelek (Frances McDormand a Amy Adams), ale též pro pohled do života začínajících hvězdiček u filmu- říkalo se jim "Pink up girls". Hlavně ovšem pro úžasnou jazzovou muziku, jaká se v letech 1939-1940 v USA a v Evropě hrála. Tato báječná komedie má jako kulisu, někde v pozadí, začátek 2.světové války a též obrázek toho, jak si to lidé začínali uvědomovat a utíkali před začínající katastrofou do bezpečí Spojených států amerických. Tohle DVD patří k dílům, na které se velmi ráda po čase znovu podívám.(4.12.2009)