poster

Velký den slečny Pettigrewové

 • Velká Británie

  Miss Pettigrew Lives for a Day

Komedie / Romantický

Velká Británie / USA, 2008, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • terunka003
  ****

  Krásné, jemné, elegantní, nenásilné, usměvavé, optimistické, zamilované. Tak jednoduché, tak krásné. Ještě teď se usmívám. Jak lehce se dá natočit takový krásný film, bez výraznějších známých jmen a velkého rozpočtu. Příběh o jednom dni obyčejně chudé a své slečně Pettigrew, který začal výpovědí, následnou krádeží vizitky a lží. Pak už jenom sledujeme osudy jednotlivých postav a tleskáme pokaždé, když se zadaří. Herecké obsazení výborné, od hlavní postavy, a roztomilé Amy Adams, studenou mršku Shirley Henderson až po klavíristu s nádherným hlasem. A opět, bezstarostná láska kontrastující se začínající válkou. Film pro dobrou náladu. "..stačí když zakývete hlavou.." (11.3.2011)

 • 01Zuzana10
  ****

  Nádherné! Rozkošné, podmaňujúce. Hneď po pár chvíľach traileru som vedela, že to bude superfilm, trailer nesklamal!!! Milé vtípky, perfektný casting, čo herec /v hlavných úlohách/ to skvelé zobrazenie. Zvlášť zlatá Amy Adams. Tá žena ma dostala. Koľké detaily, klipkanie očkami, gestá... :) A Frances McDormand podobne. A čo dekorácie a zobrazenie 30-tych rokov? Vtedajší Vogue, kostýmy, zlatý apartmán, pohľad na obchodné domy a ulice.. nádhera. Hudba, podobne. Možno škoda, že spätne už vnímam zápletku trošku jednoduchšiu. Ale nepokazí to môj prvotný krásny dojem z filmu. Pre mňa objav roka..(4.1.2010)

 • Sammya
  ****

  Kouzelná dobová komedie o jednom dni v životě neobyčejné ženy a praštěného třeštidla. Amy Adams je tady naprosto úžasná, i když je někdy vážně na zabití. Frances McDormand ušla, žádný velký zázrak. Spolu s Amy byl nejlepší Lee Pace, ten je tak rozkošnej, až to bolí. Samozřejmě opět charisma v akci anebo Mark Strong. Též Ciarán Hinds tu docela ušel. Shirley Henderson skvělá jako obvykle. K ději - na to, že se odehráváv v jeden den, to odsýpá rychle a zábavně, člověk se nenudí, naopak, baví se a i se shovívavě pousměje. Velké plus za dobovou hudbu a kostýmy.(18.9.2011)

 • dr.horrible
  ***

  Ťažko povedať aké by to bolo čisto ako dráma (predlohu nepoznám),hádam že lepšie.Humor to totiž degraduje o úroveň nižšie.Pani Pettigrewová je vo svojej podstate tragická postava a viackrát som v chvíľach dramatických uvažoval o vyššom hodnotení.Rovnako romantická línia má niečo do seba,všetko to stroskotáva práve na tom humore.Na pomerne kultivovanom humore,ktorý sa tam v podstate hodí a komédia je to dobrá,ale menej ako by to bol dobrý vážny film.A happy end to zničil úplne. 65%(2.3.2013)

 • Avalon820
  ****

  "Proč dělat něco složitě, když to jde jednoduše," to bylo patrně motto tvůrců tohoto filmu. Velký den slečny Pettigrewové je příjmená a hlavně vtipná britská retro komedie, která si nehraje na něco, čím není, a jejíž celý příběh se odehrává takřka během jediného dne. Stopáž není příliš velká, a proto je koncetrace vtipů větší. Sice se to nakonec zvrtne v jedno velké klišé, ale celé je takové nenucené, takže to vlastně ani nevadí. V životě bych neřekl, že dám zrovna filmové komedii tak vysoké hodnocení, ale když je něco dobré, tak se to zkrátka musí patřičně ocenit. Více takových.(30.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace