Reklama

Reklama

Velký den slečny Pettigrewové

  • Velká Británie Miss Pettigrew Lives for a Day
Trailer

Guinevra Pettigrewová je postarší guvernantka s netradičními výchovnými metodami, která počtvrté přišla o zaměstnání. V agentuře je už považována za zcela neperspektivního pracovníka. Vedena náhlým impulzem sebere v agentuře ze stolu vizitku potenciální zaměstnavatelky a vydá se na uvedenou adresu. Tam najde mladičkou americkou zpěvačku Delysii, která se snaží v Londýně nastartovat kariéru. Než si stačí Guinevra uvědomit, že dívka nehledá chůvu, ale sekretářku, je okamžitě vtažena do jejího života. Ukáže se, že slečna Pettigrewová vládne nečekaným důvtipem a dokáže být neocenitelnou pomocnicí při řešení krizových situací. Obě ženy se brzy spřátelí a začnou se vzájemně podporovat v rozhodnutí vydat se na cestu za svým snem. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (61)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Velice dobré, ne dokonalé, ale velice příjemné. Dabing není hrozný, jen je trhlejší než originál. Velká škoda je ovšem vystřižených scén, jejichž stopáž není tak zničující a přesto právě bez nich je několik vtipů okradeno o pointu. Především pak zaniká charakteristika buddy movie, jak ji definovala Frances McDormand v roli Guinivere. Na pozadí celého příběhu je také zajímavý příběh adaptace knihy Winifred Watson napsané v roce 1935, které měla být původně natočena Universalem začátkem 40. let, ale všem plánům tehdy udělal konec Pearl Harbor. Vypráví se, že Watson prodala práva na svou knihu celkem třikrát, ale bohužel zemřela 6 let před skutečnou realizací. Její syn má za to, že by se jí velice líbila. Otázkou zůstává, jestli bylo nutné příběh posunout na pokraj Druhé světové a zároveň tak definovat slečnu Pettigrewovou jako ženu, které jedna válka něco vzala a teprve druhá jí to navrátila. Což je klišé. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

Slečno Pettigrewová, varovali mne před vaší tvrdohlavostí a ipertinencí… Není to hospodyně k pohledání. Nevychází totiž s klienty, protože se nechtějí přizpůsobit. A má asi poslední šanci. Jejím protikladem je Delysi, žena chycená mezi více mužů, jejíž život je morálně lehce komplikovaný a nepostrádá smysl nýbrž řád. A přesto si jsou podobné. Takový příjemný film s dobovou hudbou, z něhož vyzařuje příjemná atmosféra a já očekávám, kdy že se dostaví ten správný pocit štěstí. Vévodí mu živelná a krásná A.Adams, ale pravdou je, že někomu nemusí sedět F. McDormand. Mám tyhle lehce nasládlé filmy rád. Žádný moralizování, jen poučení, že život je krátký a optimistické doufání ve štěstí, které si jednou najde každého. Taky by mě zajímalo, jestli existuje divadelní hra. PŘÍBĚH ***** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ * Víte že? Film byl natočen podle románu Winifred Eileen Watson, napsaném v roce 1935. ()

Reklama

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Takúto sladkobôľnu romantiku môžem. Citlivý až nežný, zároveň hlboko melancholický "malý" príbeh o jednom zaujímavom dni a jednej zázračnej noci jednej (ne)obyčajnej opatrovateľky s fantáziou. Vynikajúco obsadená a ešte lepšie zahratá symfónia života, s brilantnou Frances McDormand na čele a sympatickým Ciaránom Hindsom v pozadí. ()

JANARYBA 

všechny recenze uživatele

Necelé 2 dny ze života již dávno odkvetlé zdánlivě celkem obyčejné anglické služebné, poté co jí pro její vyhraněné názory o tom, co je správné a morální, již poněkolikáté vyhodí z práce. Tentokrát zůstane skutečně na ulici a co ze zoufalství podstoupi je celkem milým trhle anglickým způsobem podáno v této "double love story" ()

KarelR 

všechny recenze uživatele

Proč sem obsadili Frances McDormand... Proč?! Ze začátku neuvěřitelně nabušený návrat k tomu nejlepšímu ze screwball komedií (myslím scénu v bytě) se postupně začne rozmělňovat v obyčejnou retro-romanci, která s přibývající stopáží přestává servírovat povedené vtipy a nabízí jen otravnou slečnu Pettigrewovou a její sebelítostné potácení se mezi londýnskou smetánkou. Snad všechny postavy jsou tu ale zajímavější než ona. Kdyby se neuhnulo z komediální roviny a celý film stál na vztahu Delysie a Michaela, možná bych tu bezmála oslavoval. Zkrátka obří propálená šance už proto, že Amy Adams je opět tááááááááákle cute a do screwballu sedí jako ulitá. ()

Galerie (27)

Reklama

Reklama