poster

Svobodný svět

 • Velká Británie

  It's a Free World...

 • Itálie

  In questo mondo libero

 • Německo

  It's a Free World

 • Španělsko

  En un mundo libre...

 • Slovensko

  V krajine slobody

Drama

Velká Británie / Itálie / Německo / Španělsko, 2007, 96 min

Režie:

Ken Loach

Scénář:

Paul Laverty

Hudba:

George Fenton

Střih:

Jonathan Morris

Scénografie:

Fergus Clegg
(další profese)
 • emma53
  ****

  Rozhoduji se mezi trojkou a čtyřkou, protože na jednu stranu to působilo dost přesvědčivě a ano já věřím, že problém se zaměstnáním imigrantů se řeší takovým způsobem, jak jsem viděla a ne jen v Anglii. Ale přivítala bych trochu větší ponor do postavy Angie, abych plněji pochopila její motivaci pro to, co dělala, tam jsou podle mě mezery, které se daly ještě víc rozvinout. Těch pár minut navíc bych v tomto případě uvítala. Co bych ale určitě vyzdvihla, je zcela zřetelná a pochopitelná zranitelnost na obou stranách. 3,5*(22.8.2016)

 • to08.net
  ****

  Každý se jednou ocitne na hranici, kde se musí rozhodnout zda ublíží ostatním pro svůj prospěch, nebo se přikloní na opačnou stranu. Angie je svobodná matka, která se chce mít dobře na úkor desítek přistěhovaleckých rodin. Nepočítá s tím, že zoufalí lidé se dokážou bránit a tvrdě si prosadit svoje práva.(18.8.2012)

 • gudaulin
  ****

  Někde na půli cesty mezi 3 a 4 hvězdičkami. K vyššímu hodnocení se přikláním kvůli přidané hodnotě tématu přistěhovalectví, které je v dnešní hysterií a strachem z příchodu hord barbarů prosycené době hodně aktuální. Ken Loach se v oblasti orientuje a jeho snímek má, řekl bych, až dokumentární rozměr. Svobodný svět mapuje problematiku těch, kteří nemají žádná nebo jen minimální práva a jejich postavení jim neumožňuje víc než brát tu nejšpinavější práci, kterou obyvatelé bohaté západní Evropy pohrdají. Kierson Wareing mi příliš nesedla, ale její postava konec konců nemá vzbuzovat sympatie, její hrdinka je dost sebestředná a bezohledná při cestě za úspěchem. Celkový dojem: 70 %.(15.8.2015)

 • Houdini

  Zlatý Lev - výběr(7.6.2009)

 • poet
  ***

  Trochu ma štvala tá mizerná angličtina ale jedná sa o pomerne aktuálny problém súčasného Londýna a agentúrnej práce. Multikulturalizmus v praxi.... Riziká spojené zo zamestnávaním imigrantov sú veľké ale bez rizika nie je ani zisk a to si uvedomuje aj hlavná hrdinka ktorá postupne stráca morálne zásady v honbe za úspechom.(19.2.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace