poster

Kafka to taky neměl lehký (TV film)

Drama / Komedie

Československo, 1992, 66 min

Režie:

Dušan Klein

Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

 • Radek99
  *****

  Televizní adaptace zásadní povídky Vlasty Třešňáka Minimax - jedna ze stěžejních reflexí vnitřního uzrávání tak zásadního životního rozhodnutí, jako je opuštění domova, tedy emigrace (a Třešňákova obecně patří k nejsilnějším)... Dušan Klein obsadil do autobiografické postavy alternativně smýšlejícího a žijícího mladíka Ondřeje Vetchého a jeho hereckým protihráčem se stal Vlastimil Brodský coby starý židovský šámes, jehož režim nutí pracovat v obchodě s koberci, který mu před tím ukradl a zestátnil... Ústřední dějová zápletka se točí okolo snahy jakéhosi odboru umístit do nově konstituovaného státního skladu koberců hasící přístroj - minimax, a to tak nešetrně, že má být fixován právě v místě ,,aron hakodeš", kde se ukládá tóra.. Vypukne malá soukromá válka s úřady a státní mocí... ,,Co by na to asi řekl ,,rabín Naftalín"?"(25.12.2007)

 • Šandík
  ****

  Výborná záležitost, možná nejlepší, jakou kdy Dušan Klein natočil! Samozřejmě hlavně díky skvělé předloze a výbornému hereckému obsazení. 85%(7.1.2013)

 • sator
  *****

  Skvělý rád bych to měl ,ale kde vzít a i třeba krást ? :) Mimochodem se tam mihne i autor povídky Vlasta Třešnák.(16.6.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace