Carl Fredricksen je bývalý prodavač pouťových balónků, který je nucen se vystěhovat z domu, který společně se svou zesnulou manželkou Ellie postavili. Místo odchodu do domova důchodců se ale odhodlá k činu. Ke střeše svého domu přiváže tisíce balónků, vystoupá s domem k nebi a vydá se do Jižní Ameriky, jak to kdysi dávno slíbil své ženě. Na cestu se s ním ale vydává ještě jeden nechtěný cestovatel, o jehož přítomnosti Carl nemá ani tušení. Je to osmiletý chlapec Russell, který se ocitl na jeho zápraží právě v okamžiku, kdy se dům vznesl k nebi. Starého muže a malého chlapce na společné cestě do Jižní Ameriky čekají úžasná dobrodružství, na která nikdy nezapomenou. (TV Nova)

Piškotka

Na pomezí pohádky pro dospělé a děti, co rádi sní a nostalgicky vzpomínají na doby dávno minulé. Nebo že by ukázka mezigenerační solidarity? Všechno bohužel není tak, jak vypadá. Carl smutnil celou dobu, z Russela se vyklubalo deprivované dítě. Politováníhodné mi to nepřišlo. Sociální tématikou jsem momentálně přesycená. ()

Midnite

Najslabší animák od Pixaru plný zvláštnych vecí (lietajúce domy, hovoriace psy), ktoré však nie sú žiaľ veľmi vtipné. Od dvoch hviezdičiek tento animák zachraňuje len gag psov s veveričkou.. :) ()

Cassandra

Pro mě zatím nejslabší Pixarovka - minulý WALL-E mě velice příjemně překvapil, ale tohle dílko se blíží spíš Ratatouille, a u obou těchto filmů jsem nějak nebyla schopna skousnout příběh jako (byť filmovou) realitu. Za psa a ptáka hvězdička navíc. Přidaný filmík s čápy je ale pěkný. ()

ThomasCrown

Animovaný film, ktorý má srdce a už od prvého okamihu vás pritiahne a neodtrhnete oči od obrazovky. Nie je to však iba jeho vizuálnymi kvalitami, ale najmä svojim humorom a životom, ktorý v sebe má. Hlboký odkaz, ktorý tento film skrýva, vás určite donúti vydať sa znovu na cestu lásky a dobrodružstva, na cestu poznania, že ten náš život možno nie je taký obyčajný. ()

CjKukis

Panebože, co s tim hodnocením všichni máte? Dyť to je obyčejný, ničim nezajímavej animák, na úrovni loveký sezony. ()

jasiska

Aj som sa smiala, aj som si zasmrkala. Bolo to aj infantilné, aj hlboké. Pekne nakreslené, s dobrou hudbou. A dosť sa mi páči, že hlavná postava bol starý pán - to sa tak často nevidí. ()

Angelino

Výborné, skutočne výborné. Vynikajúca grafika, prekrásny úvod, smiech aj slzy a štýl záverečných titulkov iba výborná bodka. Už som dlho neďakoval, ale tento si zaslúži... ()

Prochy38

Povedený animák, který se snaží, a vychází mu to, hrát trochu na city. Líbilo se mi to moc. Ztvárněno bravurně. Rozbitý obojek neměl chybu. Ale proč měl ten dědeček bradu jako nárazník favorita, to pořád nechápu. 80% ()

Jorge-Z

Tak tohle je ta nejdokonalejší pixarovka, kterou jsem kdy viděl. Opravdu velké překvapení. Příběh mě neuvěřitelně dojal a několikrát jsem se přistihl že nedokážu zabránit průchodu svých emocí v podobě slz, aniž by na mě cíleně tlačil. Občas mi to přišlo, že je to spíše animák pro dospělé. Tohle se opravdu moc povedlo. ()

Lionheart

Vždy mám rád, když animák nabídne něco i dospělému divákovi, ale podle je tento žánr určen především pro děti. Proto si myslím, že to tentokrát Pixar trochu přehnal - je zde až příliš mnoho životních pravd, které děti mají poznat až časem. ()

ClimbVibe

Netypická pixarovka. Film je to hezký, dobrodružný... a ačkoliv mám pocit, že se z toho dalo vyždímat víc... já dát míň než 5 nemůžu. Mimochodem - první čtvrtina filmu je neskutečný doják. ()

Milodar

Dojemné, chytré, roztomilé. Vhodné pro všechny, od mimina až po dědka. Až mi bude 78, tak si na tohle zajdu do 3D IMAXu. ()

Itar

Rozhodně jeden z těch lepších Pixaráků. A i když scénáristických kvalit Ratatouille nedosahuje, rozhodně se může pyšnit minimálně nejdojemnějším úvodem. A to nejenom v rámci animovaného filmu. Český dabing potom standartně výborný. Dokonce bych se odvážil říct, že o něco lepší, než ten originální. ()

derryl

Jednoznačně krásný a neprvoplánový film, diváka osloví, ať je jakéhokoliv věku! Nestačím žasnout, jak Pixar dokáže u každého nového filmu udržet vysokou laťku a neslevit v žádné složce filmu, to rozhodně zaslouží obdiv a 5*. ()

angloumene

Po slibném rozjezdu, který mě opravdu nadchl, přichází stále větší nuda a předvídatelnost... Škoda, prvotní laťka byla opravdu vysoko... ()

Hanes88

Opravdu jsem nečekal, že by mě mohl tento animák tak pobavit. Byly tam pěkné, semtam nostalgické, ale i veselé a vtipné momenty. Prostě se to pěkně střídalo a navíc docela zajímavý děj. 80% ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana