Carl Fredricksen je bývalý prodavač pouťových balónků, který je nucen se vystěhovat z domu, který společně se svou zesnulou manželkou Ellie postavili. Místo odchodu do domova důchodců se ale odhodlá k činu. Ke střeše svého domu přiváže tisíce balónků, vystoupá s domem k nebi a vydá se do Jižní Ameriky, jak to kdysi dávno slíbil své ženě. Na cestu se s ním ale vydává ještě jeden nechtěný cestovatel, o jehož přítomnosti Carl nemá ani tušení. Je to osmiletý chlapec Russell, který se ocitl na jeho zápraží právě v okamžiku, kdy se dům vznesl k nebi. Starého muže a malého chlapce na společné cestě do Jižní Ameriky čekají úžasná dobrodružství, na která nikdy nezapomenou. (TV Nova)

migsee

Film, co chytne dospělý i děti. Přirovnala bych ho k animáku Wall-E. Takhle má vypadat film, co má dostat Oscara. Jděte se bodnout s Avatarem! ()

FOOSE__

Tenhle animovaný snímek byl něčím výjimečný co jsem ještě neviděl proto jsem se výborně pobavil, i zámysle jak ten čas letí a my stárnem. Pixar potvrdil že je jeden z nejlepších producentů animačních snímku proto davám 90 %. ()

Allia

Jeden z nejlepších animáků poslední doby. Za nejlepší část filmu považuju začátek - sestřih společného života Carla a Ellie. Nejslabším momentem byl nálet psů... to už bylo trochu moc. nicméně celkový dojem z filmu mám víc než dobrý. ()

Paladin25

Veľmi podarená rozprávka. Animácia skvelá postavičky zábavne. Jednoducho tam nechýbalo nič čo by malo v animáku chýbať. ()

Demoiselle

Paráda. Film je vtipný, strhující - výborná podívaná. Děti se smáli, já se smála - málem ukápla i slza. Vtipné dialogy, animace - 1. Prostě tak jak to má být! ()

Jarlaxle

Začátek filmu mě vážně dojal. A nasadil laťku, které se zbytek filmu ani nedotkl. I když pořád šlo o pěkný snímek. Zvlášť Pavel Liška je tu super. Konec filmu naopak hodnocení trochu sráží... ()

Don Kryspin

Neuvěřitelně rozporuplný film, který jakoby se skládal ze dvou různých částí. Jako by ho psali dva různí scénáristé s velmi odlišnou úrovní. Prvních cca 15 minut je nádherných. Pustil jsem si je mnohokrát a ještě nejspíš mnohokrát pustím. Celý lidský život shrnutý do několika okamžiků a to ještě téměř beze slov - geniální. Hodně se mě to dotklo a patří to k tomu nejlepšímu, co v kinematografii znám. (Je to spíše pro dospělého, než pro děti.) Dalších několik minut se ještě docela dá vydržet, ale nejpozději ve třicáté minutě měl film končit. Kdyby to autoři bývali udělali, dal bych filmu určitě pět hvězdiček - ba pokusil bych se i o šest. :-) Vše, co totiž přijde potom, je děsné. Film jakoby změnil scénáristu i režiséra a propadá se do úplně hloupé, protivné a infantilní banality, která nudila mě i moje děti (i sousedovy děti). Nechápu, co tím Pixar sledoval. Nakonec, po dlouhém váhání, tři hvězdičky. Ale byl to boj. ()

raider.minoo

Hlavními postavami (animačně skvělého - Pixarova) filmu Up jsou důchodce a obézní skautík - no nestačí to už? No, vlastně ne - jakkoliv slibný byl začátek (a těch geniálních prvních pár minut!), tak mi tam pak začali překážet ti psi (u kterých sem se zasmála tak dvakrát za celou dobu) a zvrhlo se to v další normální animák se spoustou rádoby-vtipných postaviček. ()

Dashia5

Skvěly animovaný film. Ikdyž zas tak mě to nenadchlo znám i lepší. Nejvíc se mi líbila ta Manželska kniha o dobrodržství :D. Dávám 70%. ()

ChandlerBing

Není mnoho animovaných filmů, které by měly vyloženě smutný příběh (napadá mě snad jen Hledá se Nemo ale to se s tímto nedá vůbec srovnávat). Autorům Vzhůru do oblak se povedlo vymyslet zajímavý nostalgický příběh o starém vdovci, který se snaží dodržet slib z mádí a do toho vtlačit spoustu hlášek a vtipu, že z toho vychází uslzená i vysmátá pohádka v dokonalé rovnováze. Je to vlastně kreslený film s prvky normálního hraného dramatu, i když tam létají domy pomocí balonků. Za zmínku určitě stojí i skvělý český dabing (především Pavel Liška jako pes Dog). Neměl by chybět v Top 10 nejlepších animovaných snímků historie. ()

viruscrack

Nejvíce mě dojala scéna průběhu života maželů bohužel s nemilým koncem. Zbytek byl však symfonií úžasných příhod! 5* ()

Seuata

Velice zajímavý film, asi ani ne pohádka, ale když jsem zjistila, že jsem nějaké dílo od Pixaru ještě neviděla, koukala jsem to okamžitě napravit! Čekala jsem pohádku, ale ten začátek mě trošku vyvedl z míry, kde je ten šťastný konec? nějak rychle ten příběh dvou zamilovaných lidí utíká. A pak to začlo, to s tím deníčkem mi sice bylo jasné, nebudu prozrazovat nic dál, těm, co ještě neviděli, ostatní snad chápou. Ale zkrátka velice zajímavý odpočinkový film. V podstatě velmi ze života a přitom s nádechem fantazie a vtipu (obojky u psů :D ). Kdo neviděl, tak doporučuji, minimálně za jedno zhlédnutí to stojí! ()

Gedza

Jeden z nejlepších animáků, které jsem kdy viděla. Jak je známo Pixar nedělá filmy jen pro děti...a UP je jedním z nich, a to nejen vtipem, ale i příběhem. Hlavní hrdina se může snažit, jak chce, ale po první scéně ho všichni milují a válejí se smíchy po zemi. Celému snímku dodá třešničku na dort užasný český dabing...Pavel Liška, který namluvil Doga je prostě boží! Nechybí scény dojemné, komické, napínavé, akční a převším fakt hustý hlášky! Filmy, kdy pokaždé najdete něco nového, a takový film má být, i když je to animák! ()

Palisander

S odchodom Ellie pre mňa film stratil akékoľvek čaro a zapadol do šedivého štandardu holywoodskych šablóniek. No tých prvých pár minút s ňou stojí za pozretie. Zvlášť pasáž bez slov je naozaj krásnym kúskom romantiky. Vďaka aspoň za to :-). ()

Seev

Emocionální nářez určený spíše pro odrostlé diváky. Díky vtipným scénám byl čas na osušení slz (a že jich bylo). Český dabing se opět vyznamenal... zdá se, že nám jdou akorát animáky. ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana