Carl Fredricksen je bývalý prodavač pouťových balónků, který je nucen se vystěhovat z domu, který společně se svou zesnulou manželkou Ellie postavili. Místo odchodu do domova důchodců se ale odhodlá k činu. Ke střeše svého domu přiváže tisíce balónků, vystoupá s domem k nebi a vydá se do Jižní Ameriky, jak to kdysi dávno slíbil své ženě. Na cestu se s ním ale vydává ještě jeden nechtěný cestovatel, o jehož přítomnosti Carl nemá ani tušení. Je to osmiletý chlapec Russell, který se ocitl na jeho zápraží právě v okamžiku, kdy se dům vznesl k nebi. Starého muže a malého chlapce na společné cestě do Jižní Ameriky čekají úžasná dobrodružství, na která nikdy nezapomenou. (TV Nova)

Mortal3000

Úvod se mi hodně líbil, ale pak to začala být alespoň pro mě jedna nuda, sem tam vtipný mluvící psi kteří mě ale po chvilce taky omrzeli, musím říct, že tohle je u mě dost velký zklamání od Pixaru, bohužel. ()

jasanka

To teda byla nuda. Pro důchodce fajn, pro děti zábavný možná prostředek, nic víc. Citové vydírání v animanovaném filmu, to už je na mě moc. Přemýšlím nad odpadem, uvidím, jak se mi to za pár dní rozleží v hlavě. ()

Eragon93

Tenhle film není ani moc pro děti. Některý věci prostě ještě nepoberou. Ale mě jakožto nedítěti se to líbilo, zvlášť první část kdy se v pár minutách promítne celý jeho život. ()

ElManiacus

Pro mě jedna z nejhezčích a nejdojemnějších animovaných záležitostí vůbec, můžete si říct, že právě na city diváka a na umělou, probrečenou a divácky dospělou atmosféru tvůrci částečně sázeli, ale výsledek v žádném případě (alespoň na mě) nepůsobí jako nucení k pláči a ke konečnému dojetí a proto vysokému hodnocení, právě naopak film se mi líbil jako něco co je natočeno s citem a vyvážeností - 85%. ()

MovieFive

Výborný a originální nápad! Pomocí balónků létající dům a nevrlý důchodce jako hlavní postava...to je ovšem všechno, co mě na tomto animáku zaujalo. Děj se pak začal ubírat jiným směrem, než by se mi líbilo, mohl být vtipnější nebo čímkoli víc poutavější...bohužel i přes všechna ta doporučení pro mě Vzhůru do oblak zůstává zklamáním. ()

Košoun

Pixar... To už u mě mluví samo za sebe. Propracovaná animace, emoční příběh a skoro žádný humor. Nebavil jsem se, prostě ne a ne a NE. Ale neříkám, že to není kvalitní animák, jistě jsou horší, ale upřímně mi to ani pro ty děti nepřišlo zábavné. ()

Saur.us

Nádherný snímek o stáří a snech. Animák točený jak pro děti tak pro jejich pra(pra)rodiče. Krásný a dojemný úvod, který se pozvolna mění do klasické humorné pixarovské lítačky. Zábavné, poučné, dojemné s krásným hudebním motivem. ()

sebo9629

Úžasný animák s brilantným a dojemným úvodom, zábavným dobrodružstvom a zase skvelým a dojemným záverom, aj keď pointa je ďaleko dopredu jasná. Hodnotenie: 9.2/10 ()

jandula00

Ze začátku to vypadalo na parádní záležitost. Životní příběh jednoho důchodce byl vtipný, smutný a i docela dojemný. Pak se však příběh dostal na standartní úroveň animáků a ani super pes a pták to nezachránili. Celkově určitě nadprůměrný animák, ale dokonalosti, kterou vidím třeba u Wall-eho nebo u Harvieho Krumpeta, film ani zdaleka nedosahuje. ()

inachisio

Velice krásný, dojemný film se skvělou animací a velmi originálním příběhem. Pořád tu sice máme toho záporáka (to už mě fakt štve, jak je to všide) a klaďase, ale příběh byl tak nápaditý a úžasný, že mu prominu i nesrovnalosti, kraviny a zbytečnosti. Fakt hezké. ()

SpeedyCZ

Pixar opět zabodoval. Skvělá animace, silný příběh a velmi vtipný. Obzvláště scénky se psy jsou skutečně nezapomenutelné("Squirrel!" :-D). U mě lepší než Wall-E. ()

merigieren

2* za snahu, ten úvod celkem ujde, je i vtipný a zajímavý, hlavně to zrychlené stárnutí a staveniště okolo. Pak se odlepíme od země, objeví se několik vtípků s naslouchátkem, psi zavření v chodbě tím jsem vyjmenoval všechna vtipná místa. Ta psí rodinka, cesta k vodopádu, starci a pštros to je jen vysoce morální poselství bez špetky zábavnosti. A ta smečka psů mě navíc docela odpuzovala, vaření ? nebylo jich náhodou trochu moc ?. Tenhle film názorně ukazuje, že ušlechtilou myšlenku lze profesionálním provedením, bez špetky smyslu pro humor, zašlapat do země. Zábavnější než film bylo luštění některých popisků a protipirátských hlášek v azbuce :-), ale na psací písmo sem se nechytal... napodruhé v DVD kvalitě mi to kolem půlky připadá nezáživné jako minule. ()

Radek.SCH

Ano, skutečně některé věci pochopí jenom dospělí (=starší dvanácti let), např. to s tou gynekologií, ale to ještě neznamená, že se ten film nějak výrazně liší od ostatních amerických animáků. Pořád tu máme příběh, který je tak trochu předvídatelný, emoce, které tyhle ‘silikonové hlavy‘ prostě zahrát neumí a postavy, jako by byly dělané podle nějaké šablony. Není to tak uječené a dětinské, jako Doba ledová nebo Madagaskar, ale pořád mi to nepřipadá jako plnohodnotný film, ale jako chladný komerční kalkul typu Uděláme něco barevného pro děcka i dospělé, bude to stát hóódně peněz a vydělá to ještě víc. - 60% ()

kostej_

Pixar sází na sentimentalitu a infantilní humor – a tedy podbízivost – čím dál tím více, lehký náznak změny tohoto směru ve Wall-Em je zcela ignorován, stejně jako vzor více inteligentní zábavy v Ratatouille. ()

Wargoo

Ja neviem. Na 86% sa mi to nejak nezdalo. Asi som od toho čakal príliš, alebo možno aj nie, ale výsledný efekt bol pre mňa trošku sklamanie. Graficky veľmi pekne naanimované, príbeh celkom fajn, starý mi pripominál drsňáka Clinta z Grant Torino, len v trošku zjemnenej forme ale celkovo som nebol nadšený. Asi je ozaj niekedy menej viac, a aj tu sa to u mňa prepočítalo. Ako POMO uviedol, že film si viac užijú dospelí, presne viem čo tým myslel. A možno to mi vadilo, pretože to dieťa vo mne zostalo nejak nepobavené, nepovšimnuté, akoby ozaj tvorcovia zabúdali na "nás deti" stále viac a viac. Čo ma zaujalo na UP najviac bolo pár úvodných minút, kedy sme sa dozvedeli ako sa zoznámila ústredná postava starca so svojou drahou, ale ako aj o ňu prišla, a tak vlastne aj jeho celý život. Humor tu v porovnaní s inými animákmi trošku abstinoval, a pravdepodobne aj to bol kameň úrazu. Mohli to celé urobiť vážnejšie, pre náročnejšie publikum, a bolo by to asi za 5*****. Takto musím povedať, že KUNG FU PANDA ma pobavila 100krát viac. 3*** a 63,122% ()

Illioplius

Ten potenciál, ktorý tento film mal, bol obrovský. Využil ho, žiaľ, iba čiastočne. Odporúčam sa dobre sústrediť na začiatku, lebo ten je naozaj výborný. Aj bez slov dokázali tvorcovia opísať životný príbeh dvoch ľudí v niekoľkých minútach. Dve hlavné chyby, ktoré dej filmu mal, sú zároveň aj logickými nedostatkami. Prvou chybou je nereálne krátky čas, za ktorý sa dom na balónoch dostal do Južnej Ameriky, druhou je celá zápletka s objaviteľom Charlesom Muntzom, ktorý už v nijakom prípade nemohol byť nažive. Myslím, že keby sa väčšia časť venovala letu k Rajským vodopádom, a nie akčným naháňačkám, výsledok by bol zaujímavejší. Hovoriace psy chápem už iba ako nutné zlo, ktoré zrejme musel film z nejakých dôvodov obsahovať. Napriek všetkému je celkový pocit z filmu dobrý, zážitok silný a posolstvo zrejmé. U mňa medzi 3 a 4 hviezdami, ale dávam 4. ()

Ippolito

Tak nevím, jestli jsem animovaným pohádkám typu Madagaskar a Doba ledová už dozajista odrostla, nebo se s jejich stále se zvyšující produkcí postupně snižuje jejich kvalita, ale tohle mě vážně nebavilo. Tři hvězdičky za myšlenkové poselství (poznejme, co je opravdu důležité!) a vtipně přiblblou zvířenu…a víc ani ťuk. ()

Axident

Zatraceně milá záležitost, jak je ostatně u Pixaru pravidlem! (Pixar je prostě na špici, o tom žádná, ač konkurence občas též pochlapí.) Jen mám pocit, že pánové od Pixaru cílí (ať už vědomě či nikoliv) film od filmu více na dospělé diváky. Děti se nudit nebudou (Kevina - ultra vtipná postavička - u animáků jedna musí být - je extrémně k sežrání), ale více poezii a životní hloubku příběhu docení rozhodně rodič. Úvodní část, kde závodním tempem prosvištíte od klučiny k osamělému, zklamanému, nabručenému důchodci, je úctyhodná! Dabing precizní, jak je u Pixarovek zvykem. ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana