poster

Poslední čas na lásku

 • USA

  Last Chance Harvey

 • Slovensko

  Šanca na lásku

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2008, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Arachneuss
  ***

  Ve Vídni zažijete pouze úsvit, zato v Londýně vás čeká plnohodnotný jas nového dne. Film padá hlavně na šnekovsky plynoucí režie, což se výrazně odráží na zjištění, že to ve skutečnosti netrvalo dvě hodiny, ale pouze devadesát minut. Důvod, proč tohle všechno má smysl vydržet do konce, je prostý - ústřední pár. Dustin Hoffman zkrátka i v sedmdesáti strčí bez problémů většinu mužský herců do kapsy a díky krásně vypointovaným dialogům si nabalí o dvě generace mladší Emmu Thompson. Určitě jedno z těch lepších dramat, snažíc se upozornit na to nejzákladnější - na lásku není nikdy pozdě, zato těch šancí je sakra málo.(2.1.2010)

 • Aluska88
  ****

  Ta lehkost, grácie a přirozenost, s jakou to Dustin Hoffman a Emma Thompson společně rozehrávají, je okouzlující:) Sedne jim to spolu a jde to vidět. A to je moc dobře. Poslední čas na lásku není nějakou originální a strhující romancí ve "velkém stylu", o to více však potěší její skromnost a obyčejnost. Film stojí na souhře a výkonech "Malého velkého muže" a "The English Lady", kteří se svých rolí zhostili s temperamentem a sympatiemi sobě vlastními. "Vidíte, obědváme spolu." - "Ne, obědváme vedle sebe.", "Vy jste běžel?" - "Mohla jste taky být o čtyři vagony blíž." :)(4.2.2013)

 • PogoJoe
  ****

  Vždycky potěší, když shlédnete film, který se vám líbí mnohem víc, než jste od něj čekali :-) Harvey Shine v podání opět skvělého Dustina Hoffman si ve zralém věku uvědomí, jaké jsou jeho priority. Stačí, když mu v tom pomůže Kate Walker v podání opět skvělě Emmy Thompson. Klasická romantika, kdy k sobě ti dva fakt padnou.(12.9.2014)

 • GOREGASM
  ****

  Vše vystihující název snímku (výjimečně i v českém překladu) dává najevo, že někomu tady ujíždí onen pověstný vlak. Tragikomická nálada této meditace nad myšlenkou, že zůstat v životě sám, nechce asi nikdo z nás, funguje především díky v kontextu scénáře nezastavitelně stárnoucí dvojici Dustin Hofmann a Emma Thompson a svou roli sehrává příjemně komorní pojetí režiséra Hollanda, který prostě nechává herce hrát. Přestože nejde o objevný snímek, řadě z vás možná dodá naději a potřebný nadhled. 80%(11.3.2012)

 • B!shop
  ***

  Takovy hlavne ze zacatku docela smutny romanticky drama, ktery ale pohodove odsejpa a prijemne se na nej kouka. Problem je, ze neprinasi nic noveho. Mame tady jeho, je trochu jak paty kolo u vozu a nikdo ho vicemene nepotrebuje. Mame tu ji, ktera si neni moc jista, co vlastne chce a marne hleda pritele. No a jde tu samozrejme jen o to, kdy a jak se potkaj a jak se to mezi nima vyvine. A nutno rict, ze pribeh absolutne nicim neprekvapi. Presto ale diky sympatickejm hercum prijemne koukatelny.(9.5.2009)

 • - Holčičku na svatební hostině, která řekne Harveymu (Dustin Hoffman) a Kate (Emma Thompson): "A víte, že tohle je dětský stůl?" hrála Gaia Wise, dcera Emmy Thompson. Dcera režiséra filmu Joela Hopkinse seděla u stolu také. (PogoJoe)

 • - Emmě Thompson a Dustinu Hoffmanovi to spolu po herecké stránce tak klapalo v Horší to už nebude (2006), že spolu chtěli natočit další film, a tak se oba zapojili do tohoto projektu. (HappySmile)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace