Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Stárnoucí muzikant Harvey Shine se živí skládáním hudby pro reklamy, v poslední době s hořkým pocitem neúspěchu. Na pár dní odjíždí na svatbu své dcery do Londýna, má však pocit, že byl pozván jen z povinnosti. Proto se rozhodne, že se raději vrátí letadlem zpátky domů. Náhodou přitom potká zaměstnankyni letištní pobočky Kate, která se cítí podobně jako Harvey. Žije osaměle a utíká před telefonáty matky, jež ji ve dne i v noci kontroluje. Oba netuší, že své dosavadní předsevzetí a životní postoje nečekaně přehodnotí… (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (96)

emma53 

všechny recenze uživatele

Emma a Dustin byla nesmírně příjemná a milá dvojice. Dlouho jsem neviděla nic tak jemného a citlivého, co se dotklo i mého vnitřního já. A i když jsem věděla jak to skončí, tak jsem s nimi chodila po nábřeží, čekala u knihovny, byla jsem na svatbě, lítala jsem za mamkou, abych jí ujistila, že je všechno Ok a bylo mně fajn. Pro mě to byl krásný příběh dvou obyčejných lidí, který mě zahřál na duši. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Takovy hlavne ze zacatku docela smutny romanticky drama, ktery ale pohodove odsejpa a prijemne se na nej kouka. Problem je, ze neprinasi nic noveho. Mame tady jeho, je trochu jak paty kolo u vozu a nikdo ho vicemene nepotrebuje. Mame tu ji, ktera si neni moc jista, co vlastne chce a marne hleda pritele. No a jde tu samozrejme jen o to, kdy a jak se potkaj a jak se to mezi nima vyvine. A nutno rict, ze pribeh absolutne nicim neprekvapi. Presto ale diky sympatickejm hercum prijemne koukatelny. ()

Reklama

Oskar 

všechny recenze uživatele

Když jsem viděl o mnoho lepší film Horší to už nebude, prakticky jediná věc, která mi v něm vadila, byla, že Dustin Hoffman a Emma Thompsonová se až do konce pohybují ve dvou paralelních dějových liniích a setkají se jen v jedné scéně. Poslední čas na lásku to sliboval napravit. Z vlažného hodnocení na ČSFD jsem si proto nic nedělal a byl připraven filmu nespravedlivě nadržovat, bude-li to třeba. :-) Ale opravdu je tak průměrný a bezpříznakový, že to asi nepůjde. Je milé vidět ty dva znovu pohromadě, ale než se tak stane, je třeba prokousat se neuvěřitelně nudnou první půlhodinou, kde jsou jejich postavy exponovány formou obehraných situací a prázdného tlachání. Tlachy pokračují i ve zbytku filmu a před oběma herci smekám, že jim dokázali jakžtakž vdechnout život. Rozesmát mě nebo dojmout se jim ale tentokrát nepodařilo. Poslední čas na lásku až příliš připomíná nějaký televizní film stanice Hallmark a jít s hodnocením výš by nebylo fér vůči lepším, právoplatně filmovým kouskům, takže 40% ()

woody 

všechny recenze uživatele

Dustin Hoffman chodí po Londýně, lká nad zničenými rodinnými vztahy a mizernou prací a kromě toho se pokouší sbalit Emmu Thompson. Smysl tohoto filmu mi zůstává utajen, protože je tak zoufale fádní, že by se jeho synopsi báli otisknout i v Květech v rubrice "Život napsal." Ale vem to ďas, Hoffman to všechno táhne sám samotinký jak ten kůl v plotě a daří se mu to uhrát na sledovatelný záznam posledního vzepětí se na podzim života. Z generace velikánů De Niro - Pacino - Hoffman jej začínám mít snad nejraději, těžko říct, čím to bude. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Ta lehkost, grácie a přirozenost, s jakou to Dustin Hoffman a Emma Thompson společně rozehrávají, je okouzlující:) Sedne jim to spolu a jde to vidět. A to je moc dobře. Poslední čas na lásku není nějakou originální a strhující romancí ve "velkém stylu", o to více však potěší její skromnost a obyčejnost. Film stojí na souhře a výkonech "Malého velkého muže" a "The English Lady", kteří se svých rolí zhostili s temperamentem a sympatiemi sobě vlastními. "Vidíte, obědváme spolu." - "Ne, obědváme vedle sebe.", "Vy jste běžel?" - "Mohla jste taky být o čtyři vagony blíž." :) ()

Galerie (23)

Zajímavosti (2)

  • Emmě Thompson a Dustinu Hoffmanovi to spolu po herecké stránce tak klapalo v Horší to už nebude (2006), že spolu chtěli natočit další film, a tak se oba zapojili do tohoto projektu. (HappySmile)
  • Holčičku na svatební hostině, která řekne Harveymu (Dustin Hoffman) a Kate (Emma Thompson): "A víte, že tohle je dětský stůl?" hrála Gaia Wise, dcera Emmy Thompson. Dcera režiséra filmu Joela Hopkinse seděla u stolu také. (PogoJoe)

Reklama

Reklama