poster

Poslední čas na lásku

 • USA

  Last Chance Harvey

 • Slovensko

  Šanca na lásku

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2008, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Terva
  ****

  Dustin Hoffman alias Harvey Shine sehrál v Londýně v taxíku docela pěknou " číselnou " show....CITÁT - .....mé číslo asi znáte, pro případ, že ne, je to devět jedna sedm tři osm čtyři pět tři šest osm mezinárodní kód je myslím čtyři nula čtyři čtyři, nebo to může být, nejsem si jistý, nula nula jedna jedna. Můžete zkusit čtyři čtyři a pak jedna a pak to dlouhé číslo. Ať už je to jakkoliv, ať je to nula nula čtyři čtyři nebo čtyři čtyři nula nula jedna jedna, tak to potom musí být jedna jedna než dá....HALÓÓ? Jinak je to velice smutný příběh o stáří a o pocitu, který může člověk zažít, je - li odstrčen od přátel i společnosti a hlavně rodiny. Ale nebojte, až přežijete ten úvodní smutek, který trvá asi čtyřicet minut, nebo padesát minut, nebo....haló, jste tam ještě ? ...tak pak přijde i veselá část příběhu. Dustin Hoffman vypadá v tom plášti jako detektiv Columbo http://newsrealblog.files.wordpress.com/2009/11/columbo.jpg a Kate Walker ( Emm Thompson ) má zase pěknou a nádhernou chůzi. Když vydržíte část titulků po skončení filmu, zjistíte, jak to dopadlo z grilovacím polským sousedem. Hudby bylo přehršle, dělal jí Dickson Hinchliffe a tady je ochutnávka : http://www.youtube.com/watch?v=Abg-dCX66qs nebo Inka Blackness a její Hi Ching a nesmím zapomenout na Dustina Hoffmana a jeho Shoot the breeze : http://www.youtube.com/watch?v=chRCj5gCxuo(21.2.2010)

 • castor
  ****

  Poměrně příjemná záležitost, která se chce místy přiblížit k Linklaterovým kouzelným (a krásně) upovídaným romancím Před úsvitem a Před soumrakem. Obé také nechávají dvojici chodit po ulicích a nostalgicky si vyměňovat zdánlivě banální myšlenky, až si člověk uvědomuje, jak je jeho utahaný život ještě utahanějším, bez jiskry, bez elánu, bez nadějí a pořádných cílů. Tady se navíc znovu výborný Dustin Hoffman díky netriviálním dialogům snaží sbalit Emmu Thompson a co na to divák? Ten nikdy neodmítne dialogovou, atmosférickou a uvěřitelnou story pro nejednu generaci!! Tři až čtyři *, tentokrát mě něco nutí jít směrem nahoru..(12.11.2012)

 • laik_60
  ****

  Už ste niekedy pozorovali sneženie ? Všimli ste si ako tisíce vločiek lieta vzduchom sem a tam, padá dole ale málo, veľmi málo z nich sa spoja vo vzduchu aby spoločne dopadli na teplý asfalt chodníka kde sa roztopia a v spoločnom pramienku vody odtečú kamsi do neznáma. Takýto príbeh rozpráva tento film . Excelentný výkon Hoffmana, dopĺňaný tradične výbornou Thompsonovou diváka vovedie do sladkavého romantického príbehu staršieho mrzutého životom unaveného hudobníka s nesplneným snom byť raz džezovým klaviristom a starnúcej šarmantnej milovníčky anglickej literatúry, ktorej popri starostiach o starú matku unikal život akosi medzi prstami. Zaujímavý bol prístup kameramana ... hihi .. ktorý na začiatku „rodiaceho sa vzťahu“ akosi opatrne snímal túto dvojicu, aby sme si zvykli na výškový rozdiel medzi Dustinom a o pol hlavy vyššou Emmou, jednoducho kameru natáčal tak aby ten výškový rozdiel bol čo najmenší. Pravdu povediac, keby to hrali obyčajní a menej známi herci, diváci ten film so skoro až banálnym príbehom obídu bez povšimnutia, ale že to hrali práve oni dvaja, ten film ostal akosi lepšie grády. A u mňa spoľahlivé štyri a pov boda. :)(2.1.2014)

 • cab
  ****

  Harvey (Dustin Hoffman) je starnouci skladatel reklamnich znelek, jehoz v praci uz nepostradaji. Na sve kratke ceste do Londyna, kde se ucastni svatby sve dcery narazi na zajimavou Kate, ktera pracuje na letisti. Slovo da slovo a romance je na svete. Harvey prehodnocuje svuj zivotni styl a soji pred zivotnim rozhodnutim. Romantika nejen pro starsi. 75%(30.7.2010)

 • teutates
  **

  Dustin Hoffman síce je klasik, avšak v takomto príbehu to proste sám neuhrá... dejová línia obohratá ako stará platňa s rôznorodým klišé, romantický nátlak v plnom zbroji, "lacinné" prostredie... proste klasika - romantická sra*ka. Trochu rýchlejšie tempo, pár vážne vtipných scén a mohlo to byť o triedu lepšie Dušan... 5/10(14.4.2009)

 • - Holčičku na svatební hostině, která řekne Harveymu (Dustin Hoffman) a Kate (Emma Thompson): "A víte, že tohle je dětský stůl?" hrála Gaia Wise, dcera Emmy Thompson. Dcera režiséra filmu Joela Hopkinse seděla u stolu také. (PogoJoe)

 • - Emmě Thompson a Dustinu Hoffmanovi to spolu po herecké stránce tak klapalo v Horší to už nebude (2006), že spolu chtěli natočit další film, a tak se oba zapojili do tohoto projektu. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace