Poslední čas na lásku

Last Chance Harvey

Šanca na lásku

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2008, 89 min

Takovy hlavne ze zacatku docela smutny romanticky drama, ktery ale pohodove odsejpa a prijemne se na nej kouka. Problem je, ze neprinasi nic noveho. Mame tady jeho, je trochu jak paty kolo u vozu a nikdo ho vicemene nepotrebuje. Mame tu ji, ktera si neni moc jista, co vlastne chce a marne hleda pritele. No a jde tu samozrejme jen o to, kdy a jak se potkaj a jak se to mezi nima vyvine. A nutno rict, ze pribeh absolutne nicim neprekvapi. Presto ale diky sympatickejm hercum prijemne koukatelny.(9.5.2009)

Poměrně příjemná záležitost, která se chce místy přiblížit k Linklaterovým kouzelným (a krásně) upovídaným romancím Před úsvitem a Před soumrakem. Obé také nechávají dvojici chodit po ulicích a nostalgicky si vyměňovat zdánlivě banální myšlenky, až si člověk uvědomuje, jak je jeho utahaný život ještě utahanějším, bez jiskry, bez elánu, bez nadějí a pořádných cílů. Tady se navíc znovu výborný Dustin Hoffman díky netriviálním dialogům snaží sbalit Emmu Thompson a co na to divák? Ten nikdy neodmítne dialogovou, atmosférickou a uvěřitelnou story pro nejednu generaci!! Tři až čtyři *, tentokrát mě něco nutí jít směrem nahoru..(12.11.2012)

Vše vystihující název snímku (výjimečně i v českém překladu) dává najevo, že někomu tady ujíždí onen pověstný vlak. Tragikomická nálada této meditace nad myšlenkou, že zůstat v životě sám, nechce asi nikdo z nás, funguje především díky v kontextu scénáře nezastavitelně stárnoucí dvojici Dustin Hofmann a Emma Thompson a svou roli sehrává příjemně komorní pojetí režiséra Hollanda, který prostě nechává herce hrát. Přestože nejde o objevný snímek, řadě z vás možná dodá naději a potřebný nadhled. 80%(11.3.2012)

Premarnena prilezitost. Nechybalo vela a tento film sa mohol stat brilantnou verziou Before Sunrise pre seniorov. Harvey Shine (Dustin Hoffman) skladatel reklamnych dzinglov na sklonku kariery, ktory dorazi do Londyna na svadbu dcery s ktorou sa uz davno odcudzil. Po niekolkych neprijemnych udalostiach (vyhadzov v robote, ponizenie od dcery ) nestastny stretne v bare styridsiatnicku Kate (Emma Thompsonova), ktora stale visi na matke a boji sa s niekym zblizit. Zvysok filmu sledujeme ako sa behom jedneho dna tento na prvy pohlad nehodiaci sa par postupne zblizuje. Je to skvele napisane a este lepsie zahrane, posobi to civilnym prirodzenym dojmom a keby sa film skoncil po scene na namesti otvorenym koncom kedy by sme nevedeli naisto, ci sa este stretnu a ostalo by na kazdom divakovi, aby sa sam rozhodol ci sa daju dokopy, bolo by to dokonale. Bohuzial film pokracuje este dalsich 20 minut dalej tym najhorsim moznym sposobom, ktory sa do predchadzajuceho vyvoja nehodi. Postavy sa nahle vdaka nahode pohadaju, chvilu sledujeme montaz ako sa trapia a v zavere sa definitivne daju dokopy. Skoda. Ale uz len vdaka skvelym vykonom Hoffmana a Thompsonovej sa to oplati vidiet. 7/10.(23.5.2009)

Občas se to stane. Z malého, nenápadného filmu postaveného na nijak originální zápletce a ději, ve kterém se toho zase tolik neděje, se vyloupne diamant. Malý nádherný kousek, který nikam nespěchá, plyne příjemně pozvolným tempem, a blýská se nádherně a především uvěřitelně ztvárněnou hlavní dvojicí, jiskřivými dialogy a hudbou, která dokonale dokresluje to magické kouzlo, které si vás nenápadně omotá kolem prstu. Malý filmový klenot o ztrátách, nálezech, lásce a naději. O starých chybách a jizvách na duši i tom, že nikdy není pozdě zkusit s nimi něco udělat. Nádherný příběh o lásce dvou obyčejných lidí, kteří nespasí svět, ale nabídli mi svůj obyčejný přesto nádherný příběh, posmutněle nahořklý, přesto romantický a plný naděje. Díky za něj a určitě jsme se nepotkali naposledy.(28.4.2013)

• - Emmě Thompson a Dustinu Hoffmanovi to spolu po herecké stránce tak klapalo v Horší to už nebude (2006), že spolu chtěli natočit další film, a tak se oba zapojili do tohoto projektu. (HappySmile)

• - Holčičku na svatební hostině, která řekne Harveymu (Dustin Hoffman) a Kate (Emma Thompson): "A víte, že tohle je dětský stůl?" hrála Gaia Wise, dcera Emmy Thompson. Dcera režiséra filmu Joela Hopkinse seděla u stolu také. (PogoJoe)