Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Stárnoucí muzikant Harvey Shine se živí skládáním hudby pro reklamy, v poslední době s hořkým pocitem neúspěchu. Na pár dní odjíždí na svatbu své dcery do Londýna, má však pocit, že byl pozván jen z povinnosti. Proto se rozhodne, že se raději vrátí letadlem zpátky domů. Náhodou přitom potká zaměstnankyni letištní pobočky Kate, která se cítí podobně jako Harvey. Žije osaměle a utíká před telefonáty matky, jež ji ve dne i v noci kontroluje. Oba netuší, že své dosavadní předsevzetí a životní postoje nečekaně přehodnotí… (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (99)

Terva 

všechny recenze uživatele

Dustin Hoffman alias Harvey Shine sehrál v Londýně v taxíku docela pěknou " číselnou " show....CITÁT - .....mé číslo asi znáte, pro případ, že ne, je to devět jedna sedm tři osm čtyři pět tři šest osm mezinárodní kód je myslím čtyři nula čtyři čtyři, nebo to může být, nejsem si jistý, nula nula jedna jedna. Můžete zkusit čtyři čtyři a pak jedna a pak to dlouhé číslo. Ať už je to jakkoliv, ať je to nula nula čtyři čtyři nebo čtyři čtyři nula nula jedna jedna, tak to potom musí být jedna jedna než dá....HALÓÓ? Jinak je to velice smutný příběh o stáří a o pocitu, který může člověk zažít, je - li odstrčen od přátel i společnosti a hlavně rodiny. Ale nebojte, až přežijete ten úvodní smutek, který trvá asi čtyřicet minut, nebo padesát minut, nebo....haló, jste tam ještě ? ...tak pak přijde i veselá část příběhu. Dustin Hoffman vypadá v tom plášti jako detektiv Columbo http://newsrealblog.files.wordpress.com/2009/11/columbo.jpg a Kate Walker ( Emm Thompson ) má zase pěknou a nádhernou chůzi. Když vydržíte část titulků po skončení filmu, zjistíte, jak to dopadlo z grilovacím polským sousedem. Hudby bylo přehršle, dělal jí Dickson Hinchliffe a tady je ochutnávka : http://www.youtube.com/watch?v=Abg-dCX66qs nebo Inka Blackness a její Hi Ching a nesmím zapomenout na Dustina Hoffmana a jeho Shoot the breeze : http://www.youtube.com/watch?v=chRCj5gCxuo ()

Olík 

všechny recenze uživatele

Rozvedený hudební skladatel Harvey (D. Hoffman) přijíždí do Londýna na svatbu své dcery. Na letišti se setkává s také nezadanou o pár let mladší Kate (E. Thompson). Tato událost rozehrává několikadenní honbu za možná poslední šanci na lásku dvou stárnoucích lidí. Dustina už jsme všichni viděli v mnohem povedenějších dílech, ale díky jeho spojení se šaramantní Emmou Thompson nechává zapomenout na utahaný a jednotvárný děj. Hodnocení ČSFD pohybující se mezi 60 a 70% je celkem spravedlivé vyjádření této podzimní romance. ()

Reklama

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Ta lehkost, grácie a přirozenost, s jakou to Dustin Hoffman a Emma Thompson společně rozehrávají, je okouzlující:) Sedne jim to spolu a jde to vidět. A to je moc dobře. Poslední čas na lásku není nějakou originální a strhující romancí ve "velkém stylu", o to více však potěší její skromnost a obyčejnost. Film stojí na souhře a výkonech "Malého velkého muže" a "The English Lady", kteří se svých rolí zhostili s temperamentem a sympatiemi sobě vlastními. "Vidíte, obědváme spolu." - "Ne, obědváme vedle sebe.", "Vy jste běžel?" - "Mohla jste taky být o čtyři vagony blíž." :) ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Ak by v tom hrali iní herci, ako Dustin a Emma, tento film by sa dostal asi iba na televízne obrazovky. Preto ich účasť na takto jednoduchom projekte príliš nechápem. Ale starnú, riešia iné veci ako ja a tak majú možno radosť z hrania vo filmoch, ktoré ich zrejme viac obohacujú po osobnej stránke. Ak budem v situácii, keď nastane môj posledný čas na lásku, budem s takýmito filmíkmi asi spokojnejší. ()

woody 

všechny recenze uživatele

Dustin Hoffman chodí po Londýně, lká nad zničenými rodinnými vztahy a mizernou prací a kromě toho se pokouší sbalit Emmu Thompson. Smysl tohoto filmu mi zůstává utajen, protože je tak zoufale fádní, že by se jeho synopsi báli otisknout i v Květech v rubrice "Život napsal." Ale vem to ďas, Hoffman to všechno táhne sám samotinký jak ten kůl v plotě a daří se mu to uhrát na sledovatelný záznam posledního vzepětí se na podzim života. Z generace velikánů De Niro - Pacino - Hoffman jej začínám mít snad nejraději, těžko říct, čím to bude. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (2)

  • Emmě Thompson a Dustinu Hoffmanovi to spolu po herecké stránce tak klapalo v Horší to už nebude (2006), že spolu chtěli natočit další film, a tak se oba zapojili do tohoto projektu. (HappySmile)
  • Holčičku na svatební hostině, která řekne Harveymu (Dustin Hoffman) a Kate (Emma Thompson): "A víte, že tohle je dětský stůl?" hrála Gaia Wise, dcera Emmy Thompson. Dcera režiséra filmu Joela Hopkinse seděla u stolu také. (PogoJoe)

Reklama

Reklama