Tvrdohlavá dcera konzervativních tureckých emigrantů, usazených v Kodani, se snaží vyhovět snům svých prostých rodičů o její velké budoucnosti a zároveň zůstat věrná své osobní vášni – kung-fu. Toto výborné drama určené adolescentnímu publiku sází na sympaticky svéhlavou hrdinku a na působivé scény bojového umění v choreografii Xiana Gao (Tygr a drak). (oficiální text distributora)

ostravak30

Tohle je bohužel další z filmů, který je podle mého přeceňovaný. Špatné kameře zdatně sekunduje průměrný scénář a ne moc silné herecké výkony. Navíc se film spíše zaměřuje na hrůzný fanatismus islámského náboženství a v tomto případě ještě tureckých tradic a staromódních předsudků než na kung-fu. Bojové umění je důvod, proč hlavní hrdinka sice rebeluje, ale pořád není tím hlavním, čemu by se film věnoval nejvíc. Naopak záběry bojovných částí jsou docela kvalitní. Já ale ještě musím nesouhlasit s hudbou a celkově je to film spíše nudný a nezáživný. Šťastný konec pak v celkovém kontextu působí až trochu naivně, jen aby se tzv. vlk nažral a koza zůstala celá. ()

Ukrizku

Za prvé: Semra Turan je nádherná. Za druhé: je sice paličatá, ale cudná a pokorná - takže je snadné si ji oblíbit. A za třetí: turecká komunita se svými pravidly a rodinnými schématy se nakonec ukazuje jako rozumná, ochotná ke kompromisu, takže ani muslimská dogmata nepopouzí . Mínus bod za nereálné bojové umění, které se ukazuje jen v boji, při trénování Aicha zdaleka tak flexibilní (doslova létající) není. A mínus druhý bod za rychlé výhry. I bez nich by byl film atraktivní. ()

JenYu

Dánský film o turecké dívce, která miluje čínské gongfu se pro mě stal největším příjemným překvapením karlovarského festivalu.Úchvatná hlavní představitelka, krásné choregrafie, odlišné kultury, touhy a sny, sympatickej Dán, zákazy, závěrečný zápas - co víc si přát? ()

kikin01

Za sebe můžu říct, že se mi dostalo velkého překvapení. Postava Aichi (Semra Turan) mi byla strašně sympatická, hlavně bojové scény nebyli bůhví jak přehnané, naopak to mělo styl, kloudnou choreografii a zpomalené záběry byli úžasné.. Jsem rád, že se nejednalo jen o nějakou mlátičku, ale scénář měl hlavu a patu, kapku romantiky, rodinné drama, a sportovní nadšení. ()

brasek

Už oficiálny text distribútora hovorí o pochabosti tohto snímku. Nedôveryhodné ako kebab zo slona, za 2.50 €. ()

vykyn

Není to jenom o Kung-fu.Na pozadí bojového sportu se nám rozvíjí neskutečně dramatické rodinné drama,které nám ukazuje nekompromisnost muslimských dogmat.Velmi povedený film,který není jenom pro příznivce Kung-fu a proto odpůrci tohoto žánru,nenechte se odradit. ()

RADX1

Zajímavá "pohádka" z prostředí bojových sportů. Oproti jiným tu máme jako hrdinu mladou tureckou dívenku, což nám dává možnost nahlédnout do pro čechy relativně exotického světa. Dalším rozdílem je podání směrem k dramatu. Ale v mých očích nic nového, převratného a světoborného - těžko říci co, ale něco mi tu chybělo - možná větší surovost příběhu, který často ač se zdál surový, byl podáván jakoby na obláčku, možná snad cíleně spíše pro dívčí publikum. ()

MirecRKK

mne sa ten film velmi pacil, videl som kusok v tv aj to som popri tom sledoval internetovy prenos futbalu ale napriek vsetkemu sa mi to zpacilo tak som si to pozrel cele a bolo to super, aj Semra skvely herecky vykon strasne sympaticka, ale koniec to podla mna pokazil proste som si predstavoval ze to skonci inac a ak uuz to neskoncilo tak to nemuselo takto neurcito ()

Honjanmach

Jít si za svým cílem i proti kulturním rozdílům. Herecký výkon hlavní protagonistky zaslouží obdiv v oblasti pohybu a ukázky bojového umění, výraz tváře, na který je poměrně mnoho detailních záběrů je zklamáním. Celkem je však film a motiv zdařile propracovaný. Ve filmu je i skvěle, jako vedlejší “produkt”, znázorněno, jak se přistěhovalci neumí, nechtějí, není jim umožněno přizpůsobit se novému, úplně odlišnému, způsobu života. ()

Gigi23

Ještě pořád mám pocit, že evropských filmů se běžnému divákovi nedostává tolik, aby si uchovaly svůj osvěžující charakter. Většina z nich na mě tak opravdu působí a baví mě sledovat, jak zobrazují pro změnu jinou než americkou (Čínou sponzorovanou) kulturu. Nicméně film Bojovnice byl pro mě jedním velkým Cože?? Strašně divná kombinace klasického bojového filmu (některé scény byly povedené) a filmu s kulturně etnickým přesahem o muslimské komunitě v Evropě (ani tahle část vlastně nebyla úplně marná). Přesto, že jednotlivé složky jsou více méně funkční, celek na mě působil nevěrohodně a zmateně. Hlavní představitelka je sice sympatická, ale má tak málo textu, že by z fleku mohla hrát v němém filmu. Naprosto divně působí scéna, kdy se celá muslimská komunita děsí jen toho, že by žena měla dělat kung-fu, ale když to tatáž žena nandá polovině vazounů z oné komunity, nikdo to nijak nekomentuje - nějak si neumím představit, že by to v reálu prošlo tak easy. Nic proti tomu, jen by si tvůrci asi měli zvolit rovinu, ve které se chtějí pohybovat, protože jinak celek působí hrozně nesourodě. ()