Broučci: Dobrodružství na pasece (TV seriál)

• Česko

Broučci 2

Animovaný / Loutkový / Pohádka

Česko, 1998, 9x7 min

Předloha:

Jan Karafiát (kniha)

Anna Jurásková

Komentáře uživatelů k TV seriálu (9)

• eileen

Naprosté zklamání, příběhy už nejsou zdaleka tak pěkné, hudba nic moc, ale naprostý šok v podání čteného komentáře panem Donutilem. Proč se autoři rozhodli nahradit pana Hartla M. Donutilem? Snad proto, že byl momentálně hodně v kurzu, ale večerníčku to rozhodně neprospělo. M. Donutil se na čtení večerníčku a podle mě ani na dabing vůbec nehodí. Zde je uveden Jan Hartl, ale bohužel jen omylem.(25.2.2008)

Vskutku nejslabší článek celé "trilogie". Že Hartla nahradil Donutil a Viklického Zdeněk Zdeněk by mi nevadilo tolik, jako mi vadí scénář. Příběh dvou skřítků se zpracováním, prostředím i atmosférou od poetiky Karafiátových Broučků značně liší a natažený na devěd epizod navíc působí jako nastavovaná kaše... Celkový dojem: 65%(22.9.2014)

• Terva

Trochu mi tam vadí to náboženské vyznání, ale jako celek je to velmi milé. Dnes už by mě to asi nebavilo. A vlastně mě to skoro nikdy nebavilo.(1.5.2011)

Jak tak nad tím přemýšlím pod režijním dohledem Luca Bessona by to mohlo fungovat v hrané blockbusterové podobě. Broučci 1 jsou pořád jasným vrcholem ale Broučci 2 jsou pořád okey. Akorát už ne tak originálně depresivní.(30.8.2017)

• lucascus

Ale kdeže...kouzlo prvních broučků se vytratilo a zůstala nějaká patlanina, která v sobě neskrývá ani kousek nostalgie své úspěšné prvotiny.(6.3.2012)

Tohle nebylo ani tak zábavné a dokonce ani tak roztomilé, což si myslím u pohádek pro nejmenší je dost rozhodující.(2.5.2012)

Horšie ako predošlý seriál, ale stále sa to drží priemeru.(31.12.2017)

• Indominus

Krom špatného příběhu a nesympatických postaviček tomu Donutil nasadil korunu, jeho podání je strašně slizké místy až úchylné.(4.11.2015)

• Ondr4H

Neuvěřitelně podivný a infantilní příběh uměle naroubovaný do světa Broučků.Nevím co napadlo ČT natočit zrovna tohle, jako druhé pokračování v řadě.Donutil je o několik tříd níž než Hartl z první série.Matně si ale vzpomínám že tehdá prostě Major Troník frčel tak ho cpali všude. Dávám jednu hvězdičku za prostřihy na Broučky, protože ten příběh je celý bizár. Od Loutek, názvu epizod a hlavních postav.Neztrácejte tím čas a rovnou si pusťte třetí sérii.(10.7.2019)