Přicházím s deštěm

• Francie Je viens avec la pluie (více)

Kdysi Kline (Josh Hartnett) sloužil u losangeleské policie, dnes se jako soukromé očko vydává do Hongkongu pátrat po zmizelém synovi čínského miliardáře. Se svým starým přítelem a bývalým kolegou Meng Zim - nyní hongkongským policistou - sleduje Shitaovu slábnoucí stopu až k místnímu zabijákovi Su Dongpovi a jeho krásné, na drogách závislé milence Lili. V Klineově mysli ale nečekaně ožívají děsivé vzpomínky na případ sériového vraha Hasforda, který jej přiměl opustit řady policie. Jeho soustředěnost je ta tam. Dokáže si Kline zachovat zdravý rozum a dotáhne pátrání do úspěšného konce? (oficiální text distributora)

meatball

V podstatě strašný. Moc moc se snaží zamaskovat šokóznost a omlouvá se asijskou mentalitou (a stejně asijskou brutalitou). A to je tak všechno. ()

Agent Orange

Věřili byste tomu, že je možné vytvořit skvělý film tak, že smícháte detektivku, mysteriózní drama, asijské mafiány a biblické podobenství? Já taky ne. Až do teď... ()

veverysiak

Jednoducho na tieto zádumčivé, rozvláčne a patetické orientálne kúsky nemám pochop ani trpezlivosť, aj tu je ohromne zaujímavý námet, ale to prevedenie je mi cudzie a nemienim sa pri tom tváriť ako intelektuálny fajnšmeker, ktorý pohŕdavo odfrkne nad európskym a americkým spracovaním thrilerových príbehov len preto, aby sa odlíšil od akožejednoduchých konzumentov a začal vzývať cudzie božstvá, na druhej strane som tolerantný, a tak nechávam citovo rozjímať tých nebambusákov, ktorí si takéto žuvačkové spracovania užívajú, takže 55%. ()

Ajay

Mysteriózní možná, elektrizující nikoliv. Hudba byla zdařilá, film jako celek pokulhával,dávám mu prognózu, že zapadne mezi průměrná díla. Slabších 60% ()

MUNRO

Ani thriller,ani drama...nic.Spíše poetický film o hledání a neustálém bloumání po městě,nic víc.Koukat se téměř dvě hodiny na neustále se zamýšlejícího a polonahého Joshe Hartnetta možná může bavit dámskou část publika,ale mně to velmi brzy začalo lézt krkem.Dějová linie tohoto filmu by se dala sestříhnout do 15 minut,zbytek jsou jen záběry na někoho,kdo jen tak sedí,chodí,nebo se jen tak povaluje na posteli a neustále přemýšlí...Nejsvětlejšími okamžiky filmu pak jsou záběry na Hongkong.Když se ale budu chtít pokochat touto asijskou metropolí,pustím si dokument s podobnou tematikou,takže tenhle "film"považuji za naprostou ztrátu času.Režisér Terrence Malick točí podobným stylem,ale zatímco u něj se člověk vyžívá v překrásných záběrech na pohupující se trávu,či pokyvující se větve stromů-tady se člověk neustále musí koukat na utrápený a málomluvný obličej Joshe Hartnetta. ()

ArMinO odpad!

No tak tento film ma absolútne neoslovil. Psychopatický dej, psychicky labilné postavy... (Aj keď herci tie psychicky labilné postavy zahrali parádne.) Toto bol parádny psychopatický humus. Film som dopozeral do konca iba kvôli Joshovi Hartnettovi. Vôbec ma to neoslovilo. Takéto "psychohumusárne" fakt nemusím. 5% ()

kovarstvi

Z filmu, který měl mít dle začátku jasný příběh, se vybarvilo něco velmi zvláštního. Hluboce náboženský, melancholický a řekl bych studený snímek, který ve mě nezanechává vůbec pocit, že bych se vlastně díval na thriller. Příběh na mě působí jako směs klipů, což mi ale kupodivu v tomto případě vůbec nevadilo. Skvělý soundtrack. ()

Světloslav

Ambivalentní film. Skvělá hudba: Radiohead a Gustavo Santaolalla (Zkrocená hora, Babel). Vizuálně Los Angeles, ale hlavně Mindanao - Filipíny a Hong Kong, příjemné záběry, minimalistikcé ale hezky vykreslené lokality. Střih mě pomohl s pozorností v uměleckých pasážích. Režisér deklaruje zájem zkusit mytologickou fúzi tří postav - seriálový vrah, soukromý detektiv a mesiášská postava. Střet civilizací (jejich témat) zase trochu jinak a nově. Scéna s kladivem spíš patří do béčkovýho hororu. Velmi závažné postmoderní téma, ale nemám pocit, že by toho ve mě moc zůstalo... ()

tomma

[MOŽNÉ SPOILERY!] Těžce nepřímočará "detektivka" o hledání ztraceného syna. Na film jsem narazil jen náhodou, neb jsem chtěl poznat týpka, co se rozhodl natočit jednu z mých nejoblíbenějších knih - Norské dřevo. Film mě zaujal moc, nevím, co vyzdvihnout dřív, zda-li kameru, střih (scény romantického ražení se střídají s násilnými a naopak), hudbu, nebo jen film fungující jako celek sám o sobě. Jde o zajímavě komponovaný film - flashbacky se zde rozhodně nešetří (osvětlují nám situace a jednání postav), jde o dost násilný film, i když většina brutality jde mimo obraz, ale jen si to představit...., hraní si s detaily, co chvíli jsem posuvník přehrávače vracel zpět (opravdu mu ten červ vylezl přímo z oka?) Dvě maličké kritiky: Nemám nic proti otevřeným koncům (velmi je vítám), ale jsem rád, když mi režisér nabídne aspoň nějaká vodítka, proto považuji trochu za podpásovku, že na konci není nijak naznačeno, proč nelze Shitaa jen tak lehce zabít (zdědil snad něco po otci, který nebyl na plátně radši ani ukázán?) a nebo jako nevěřící pes se mám dohadovat (a zapátrat v hlubinách mozku, co do mě v dětství vtloukl tatík), že jde o novodobého Ježíše, který bere utrpení druhých na sebe? I proto je zařazení thriller velmi zavádějící, spíše by se hodila kategorie podobenství. A druhá "kritika"? Vím, že za to režisér nemůže, ale když mně se zdají ti žlutí všichni stejní, proto jsem hodnou chvíli tápal, kdo je kdo :) PS: Hrál někdy Elias Koteas nějakou normální postavu? :) ()

pavont

Tuna mam úpocit, ze sa reziserovi nieco vymklo z ruk. Ma par silnych motivov s ktorych sa rozhodne dalo vytvorit nieco viac. Atmosferu mu nemozno upriet ale cely cas som mal pocit ze to smeruje od nicoho k nicomu a koniec tiez vysumel do stratena. Takto som bohuzial sklamany. ()

cernymotyl

Chyba bude ve mně v tom, že mám problém rozpoznat asijské obličeje. Ostatní nedostaky na sebe ale neberu. A to hlavně dlouhé nezáživné scény, které jen steží posunou děj dál. Po hodině mě už vůbec nezajímalo jak film dopadne. Byl jsem rád, že můžu zmáčknout tlačítko stop. ()

Mukade

miestami za 5 hviezd, miestami, vďaka zlátanine na kresťanské motívy, za 2. no kresťanom by sa to snáď mohlo dosť páčiť, ale mne tá obdoba Ježiša a dokonca Márie Magdalény liezla na nervy. pathetic ()

jarmil8

Vlastně jsem byl nějakou dobu nadšený a do určitého momentu to byl film podle mého gusta - syrový, exotický, herecky přesný (a inspirace Baconovými obrazy už byl jen takový bizarní bonbónek). Ten mesianismus na konci ovšem není můj šálek čaje. ()

Cor-Angar

Ty 2* jsou za slušnýho Hartnetta a hlavně za hodně povedenej soundtrack. Jinak mě ale film bohužel vůbec nechytl a spíš jsem se přemáhal k tomu ho vůbec dokoukat. Děj, postavy i všecko kolem mi přišlo spíš zmatený a divný než jakkoliv zajímavý. Jednou určitě stačilo... ()

yoryk odpad!

Tak tento film, to bola jedna živá katastrofa. Absolútne zbytočný film, chaotický, dejovo zmätočný, každú chvíľu som sa pýtal kto je kto a o čo tu vlastne ide? Dopozeral som to s veľkym sebazaprenim. Neskutočne stupidný film. ()