Síla pomsty

Scénografie:

Marcia Hinds

Kostýmy:

Audrey M. Bansmer

To se nám to zase jednou dějí věci! Michael Dudikoff rajtuje na na koni a chytá telata, Steve James se dal dokonce na politiku a po lese nám tu pobíhá partička šílenců v bizardních maskách (jeden dokonce vypadá jako by utekl ze SM salónu) a loví nebohé tajné agenty. Svět se zbláznil? Ne, to jen Sam Firstenberg natočil další film pro Cannon pictures. A že se to zase jednou pěkně rozjelo! Steva Jamese vyvraždí!!! i s celou jeho rodinou, Dudikoffovi sejmou dědečka a o holý život musí bojovat se členy tajné fašistické organizace s krásným názvem Pentagram, která se chystá "zachránit" Ameriku před hrozící rudou revolucí z Mexika. Zvlášť vrcholná část filmu, kdy Dudikoff bojuje v bažinách se čtyřmi bossy, je teda opravdu vychytaná. Každý z bossů má svůj vlastní styl boje a oblíbenou zbraň, Michael ode všech dostane tak na budku, že by se týden nedostal na záchod po svých, ale on každého z nich stejně vyřídí, nechá jeho zbraň klidně ležet ladem u jeho těla a jde si zase pěkně s holýma rukama podat dalšího. Příběh si zkrátka hraje na něco víc, než ve skutečnosti je a slouží především jako zástěrka pro další bezduchou akci, ale to je prostě Cannon a nic jiného od něj ani nikdo nečeká. Nebo vy by jste snad chtěli vidět Steva Jamese v upjatém právnickém dramatu?:)(24.8.2007)

Bizarný survival o partičke pravičákov, loviacich nepohodlných jedincov v odľahlých bažinách. Finálny súboj medzi Dudikoffom a spolkom Pentagram je ukážkové akčné rošambo. Medzi úchylné greatest hits sa určite zapíše aj únos hrdinovej 12-ročnej sestry do Mexika, kde ju "můžete za 500 babek zbavit věnečku." Ufff!(28.3.2007)

NOVA = 24.1.2001 (premiéra s novým dabingom) - réžia českého znenia (NOVA 2001) = Július Matula, Dudikoffa dabuje Roman Hájek, J. P. Ryana dabuje Jan Přeučil + MARKÍZA = 13.3.2009 (premiéra so slovenským dabingom), Dudikoffa dabuje Tomáš Maštalír - Najlepší surviving movie a najlepší Dudikoffov film vôbec. Štýlové masky zabijakov (najmä ten ninja je cool), priamočiary príbeh, dokonca sociálno-kritický podtón (odsúdenie fašistických a rasistických tendencií). A koniec bez klasického happyendu. Vďaka Firstenberg ! Na pirátskych kazetách z NSR pod názvom NIGHT HUNTER. (20.10.2004)(20.10.2004)

• JohnSmith

Opravdu je škoda, že si tuhle roli nestřihl Chuck. Aaron by mu udělal choreografii a mohlo to být mnohem lepší. Příběh ohraný, ale není to špatné, prostě klasický béčko. Problém je opět v Dudikoffovi, protože ten chlap se neumí prát a vypadá to všechno divně. Nevím jestli by pomohla lepší choreografie, protože když je někdo dřevo, tak je prostě dřevo.(24.6.2018)

• choze

Dlouho před van Dammem si v New Orleansu hrál na živý terč jiný kopáč vzešlý z druhé půlky 80. let a sice Michael Dudikoff. No, Sam Firstenberg není John Woo a i když se mi líbil předchozí počin tria Firstenberg-Dudikoff-James, AMERICKÝ NINJA, tohle je o třídu níž, jen průměrné canonnovské béčko, tj. tupá story s dostatkem nic moc akce. Ale musím pochválit výpravu a to nejen ty bažiny, ale i to přístaviště, kde se honili v půlce filmu, tam by byl ten finální survival ještě lepší. POZOR SPOJLER: Sice byla škoda, že Steve James nešel s Dudikoffem do finále bok po boku, ale to kompletní vyvraždění jeho rodiny mě příjemně překvapilo. Nevěděl jsem, že Steve James může zemřít :) Drsný byl Dudikoffův pád s malým děckem ze střechy domu, i když dítě bylo evidentně panák.(25.6.2007)

• - Chuck Norris se původně měl vrátit opět k hlavní roli Matta Huntera, ale bohužel už předem podepsal smlouvu k jinému filmu Delta Force, také od společnosti Cannon. Izraelští producenti se tedy rozhodli obsadit do hlavní role Michaela Dudikoffa a to na základě úspěchu filmu Americký ninja, který ho proslavil. (tequilla)

• - Tento film je sequelem k filmu Invasion U. S. A. s Chuckem Norrisem. (tequilla)