Bylo, nebylo, ale klidně mohlo být... Proč se pořád držet knížek? Karcoolka je dnes slušná puberťačka, není to žádná slečinka, vždyť právě dokončila svůj bojový výcvik. Babička už dávno nesedí doma a neplete čepice – v zimě brázdí sjezdovky, v létě nějaký ten seskokový adrenalin. Jen si občas ujede na pořádném pečení. No a vlk? Žijeme přeci v civilizované době. Investigativní reportér s všeobecným rozhledem. Tato elitní zásahová jednotka se vydává na nebezpečnou misi. Záchrana Jeníčka a Mařenky, kteří byli uneseni za záhadných okolností, nebude snadná. Karcoolka a její tým musí nasadit všechny své trumfy, aby uspěli. Cool mise začíná... (oficiální text distributora)

Trailer 1

blackrain

Mě pokračování překvapilo, protože jsem si myslela, že žádné nebude a zůstane pouze u jednoho filmu. Takže pro příště platí, hlavně u toho nemyslet. Tohle je bláznivý výplach mozkových závitů. Nudné mi to nepřipadalo, protože se pořád něco dělo a pořád se létalo vzduchem. Zpívající koza je pěkný chudák. Že by přece jenom ten Jeníček a Mařenka opravdu patřili na pekáč a ježibaba byla ta hodná? Ty německý zcela určitě. ()

Martin_W

"Luke, trust the force!". O poznání horší pokračování, sice s dobrými hláškami, ale ohraným a mizerným příběhem. Pokračování by se dalo popsat jako mash-up Úžasňáků se Shrekem v novém kabátu, který se bohužel nepovedl. Dětem se film určitě líbit bude, ale pro ty starší se jedná o ztrátu času. 36% ()

fabecc1222

V podstatě 12 let jsem se na toto pokračování chystal. Od zrušené kino premiéry, kdy po celé ty roky následně u nás film nebyl oficiálně k české lokalizaci k dispozici. Až teď se toho chytnul konečně aspoň Filmbox. No, radši jsem se měl tešit na něco jiného, tohle bylo skoro až utrpení. Úplně zbytečné pokračování. Všechny parodické prvky jsou pryč a příběh je jen klasická dojička jedničky, jen v typickém pokračovacím duchu, kdy je všechno větší, nebezpečnější...Humor bohužel taky odešel někam do jiných animáků. Co se taktéž nepovedlo, je převedení děje do města, naprosto unylého prostředí, bez špetky originality.  Škoda, škoda, tohle nemělo vůbec vzniknout. ()

darkreider

Komu sa páčila prvá Karcoolka bude spokojný. Jasné, že to nie je tak úderné ako prvý diel, hold prvý diel je vždy len jeden, ale je tu tona odkazov na seba sama a iných blockbustrov. Bavil som sa fajnovo. Takže filmový blázni hurá na to, a tí, čo nedokážu pochopiť priamo mierenú paródiu, ruky preč, aspoň sa uchránime zbytočne kritických komentárov, já? ()

Dado

Vizuálna stránka samozrejme zaspala dobu o pekných pár rokov, hádzať však celý film do odpadu len kvôli tomu je prehnané. O to viac, keď v rámci rovnakého roka vyhrala Oscara za najlepší film čiernobiela, nemá snímka. Dej taktiež nepatrí medzi silné stránky pokračovania, o ktorého prípadnom vzniku premýšľal po zhliadnutí prvého dielu asi len málokto. Napriek tomu sa však nebojím ani v tomto prípade ísť s hodnotením vysoko, keďže po stránke humoru, gagov a vtipných odkazov na všetko možné i nemožné, druhý nezvyčajný príbeh Červenej Čiapočky opäť zahral presne na moju strunu a dovolím si povedať, že v tomto ohľade dokonca porazil tretie a štvrté pokračovanie omnoho populárnejšieho Shreka. (70%) ()

• Big City se skládá z částí New Yorku, Las Vegas a San Francisca. (kellne)
  • Ačkoliv byl film nadabován v roce 2011 společností Film Europe, která měla zakoupena práva, dosud (2019) nevyšel na žádném nosiči ani nebyl vysílán v TV. Společnost Film Europe totiž od distribuce snímku odstoupila. (Joe16210)