Temná krajina

• Česko Temná země (více)

Strhující film plný napětí, odehrávající se v noci na opuštěné cestě nevadské pouště. Temná krajina je příběhem mladé dvojice – čerstvých novomanželů z Las Vegas. Dick (Tom Jane) a Gina (Lauren German) se vydávají na „svatební cestu“ - bláznivou noční jízdu autem. Vášeň, touhu a radost z dané chvíle umocňují ryhlou jízdou bez zapnutých světel. Řítí se do tmy a v momentě, kdy světla znovu rozsvítí, se před kapotou jejich auta objeví muž. Srážce nedokáží zabránit. Naloží neznáme tělo a snaží se ho dopravit do nemocnice. Ztratí se však v poušti. Nevítaný spolujezdec začíná odhalovat svá zlověstná tajemství... (oficiální text distributora)

Nika644

docela psycho.. ale podle kvality bych neřekla 2009 ale tak 1909 :D tak né tak málo.. to nebyla ani tv.. tak určitě pod rok 2000.. ()

Hextall

Ani mačka, ani myš. Slušná atmosféra počas celého filmu, temná krajina, všetko funguje ako má. Ako tak pozerám ostatné komentáre, v pointe sa však strácam nie len ja. Všetko ostáva nevysvetlené a autori dávajú priestor divákovi, aby sa sám rozhodol, o čo vlastne ide. Ale niekedy sa neviem zbaviť pocitu, že to nevedia ani oni sami. Podobný snímok ako Dead End, ten však dával zmysel, a to aj preto, že divákovi bola na záver predostretá jeho celková myšlienka. Možno by stačila len jedna veta, jeden komentár, jeden záber. Za toto určite hviezda dole, ale celkový dojem aj tak pozitívny. ()

goodridge

Ani neviem ako to opisat, tento film vomne vyvolal take zvlastne pocity. Namet nie je zly, ale zase nicim az tak neohuril. Take postacujuce na jedno zhliadnutie. ()

space weaver

Režie Thomas Jane? Říkám si, to musím vidět. Působilo to na mě, jakoby si Thomas chtěl splnit sen a natočit pro někoho kýčovitý, možná nudný, mysteriózní thriller. Pro mě však poutavý a zábavný. To jak se přběh vyvinul, mě nepřekvapilo, ale hlavně mě to vůbec nevadilo. Fakt mě Temná krajina bavila a bavili mě i Thomas Jane s Lauren German ..... 70% ()

howwolf

Přiznám se, prvotním cílem bylo vidět Lauren German! Ze začátku trošinku a la komiks, ale rozjelo se to velmi dobře, má to "svou" atmosféru, kterou si to drží celou dobu. Rozhodně jsem to moc rád viděl! A závěr...sedí 👍 ()

TylerD.

První film s noir atmosférou, který se mi líbil. Hlavně je to ale něco mezi Mullholand drive, Jeepers creepers, filmů o ztrácení žen na odpočívadlech, filmů o crazy pouštních situacích a asi i několika dalších filmů. A mě ten mix po celou dobu bavil. Moc nechápu aktuálních 48. Dávám 65 % především za jednoduchý, úžasný a nečekaný konec. Jo a sympatičtí herci navrch. Akorát sakra hlavní herec a režisér zároveň je podezřele podobný Christopherovi Lambertovi, Nějakého Lamberta jsem zaregistroval v titulcích ale tady žádná zmínka o něm není. ()