Temná krajina

• Česko Temná země (více)

Strhující film plný napětí, odehrávající se v noci na opuštěné cestě nevadské pouště. Temná krajina je příběhem mladé dvojice – čerstvých novomanželů z Las Vegas. Dick (Tom Jane) a Gina (Lauren German) se vydávají na „svatební cestu“ - bláznivou noční jízdu autem. Vášeň, touhu a radost z dané chvíle umocňují ryhlou jízdou bez zapnutých světel. Řítí se do tmy a v momentě, kdy světla znovu rozsvítí, se před kapotou jejich auta objeví muž. Srážce nedokáží zabránit. Naloží neznáme tělo a snaží se ho dopravit do nemocnice. Ztratí se však v poušti. Nevítaný spolujezdec začíná odhalovat svá zlověstná tajemství... (oficiální text distributora)

DavidWebb

Ako sa to často stáva (a verím, že nielen mne) som na základe hodnotenia tu na ČSFD a IMDB tomuto snímku veľké šance nedával. A v podstate som naň narazil náhodou - po zhliadnutí Hostelu 2 ma totiž zaujala Lauren German a ve spiritu sa sám seba pýtal: Žeby som ju ešte nikde nevidel? Tak ťukám do kláves jej meno, reku že pozriem s ňou aj niečo iné. Podľa rozporuplných hodnotení mi bolo úplne jasné, že Dark Country mi buď sadne, alebo to zadupem do čiernej zeme. Našťastie som dupať nemusel. Tento filmík je totiž tak "iný", že ma ríly posadil. Mne takýto štýl proste pasuje - skoro celý film noc, znepokojivá hudba, málo postáv a celú dobu máte pocit, že niekto niečo skrýva. Alebo všetci niečo skrývajú. Alebo to bude celé naprd. Nie, bolo to perfektné. Ten film je atmosféra sama, napätie viac než slušné aj za špetku erotiky sa našlo. Obrazovo to podľa mňa režizér urobil týmto spôsobom zámerne a nerušilo ma to. Budem sa opakovať ale takto sa žmýka z hovna whisky. Malý rozpočet, dohromady pár hercov... iste, i mne to pripomenulo zopár filmov, ale keho sere keď to má grády? Čo dodať, všetci takýmto kúskom nefandia takže opatrne, aby ste nemuseli "dupať". ()

SkupaCorba

Taká lacná epizóda z twilight zone :D ... mám veľmi rád takéto pokusy za minimálny rozpočet, striedanie CGI, green screen a samotnej kamery bolo dosť od veci ale scény v aute mi pripomínajú staré filmy z 50.rokov coz ja mám velice rád! ()

Cortesz

Velmi rozporuplný film. Thomas Jane si za pár "mega" pokusil o mysteriózní road movie, která se mu povedla. Ovšem povedla po stránce zpracování, to mě zaujalo. Není to sice nic úchvatného, spíše okoukaného, ale sakramentsky dobře se na to kouká. Na straně druhé je příběh, který filmu spíše škodí. Vyloženě špatný není, ale s nabýváním času nemá hlavu ani patu. Konec je rádoby šokující, ale mě šokoval spíše negativně. Thomas Jane jako režisér není špatný, možná lepší než herec, protože jako herec mě nikdy nazaujal, je takový nemastný, neslaný. ()

PeterFLJilek

Odhliadnuc od zaujímavo riešenej vizuálnej stránky filmu, je zvyšok prinajmenšom čudný. Nemyslím tým scenár - ten je temno napínavý -, ale noir atmosféra je prehnaná, aj keď ide o uvedomelú snahu natočiť old-fashioned horor. ()

FortKnox

Film, který měl být mou odměnou za rok 2010, špatný vtip ? První polovina filmu je jako by jste se bavili se svým protějškem o zcela běžných věcech. Následuje 1/3 filmu, kdy se bavíte co jste tu noc zažili a zbytek filmu je docela zajímavých. Zcela výjimečně připočtu k hodnocení i záplavu dobrých ukázek před filmem v kině. ()

Mamlas odpad!

Užvatlaná, neobyčejně nudná, laciná kravina o výletu trouby a hysterky. Rádoby umělecky zpracované, ale úplně hrozně. Většinu jsem popřeskakoval, nedalo se u toho vydržet. ()

lobo87

Tri štvrtiny filmu ma fakt bavili. Potom však prišiel akýsi zvrat, na scéne sa objevil Perlman a všetko stratilo pre mňa svoje čaro. Zaujímavý nápad tak skončil ako priemerný thriller, ktorý neurazí a ani nenadchne... 55% ()

Washa84 odpad!

Zpracování, herecké výkony, děj, hudba... Nic z toho mě ani trochu neoslnilo, možná pro tu všude přítomnou tmu... ()

honzic

Thriller s hororovým námětem, kde je trochu náročné pochopit, co se stalo a jaký to má smysl. Amatérské záběry krajiny, hvězd a pozadí jak ze studia ruší jinak celkem solidní atmosféru stejně jako amatérské herecké výkony hlavních herců. Škoda, kdyby to ztvárnil někdo kvalitnější, nemuselo to být vůbec špatné. Hodnocení: 50 % ()

WoodoX

Ja vám neviem, nemastné, neslané, na začiatku pomerne pikantné a dosť nesúvisiace s ďalším dejom. Ale v podstate pre mňa bola na najlepšej úrovni kamera, ostatné ma pomerne nudilo, čo je škoda. Ten film má na viac. ()

bezprezdivky

Tak tomuhle mysterioznímu thrilleru jsem podlehl. Stylizace, nadsázka, záměrná přehrávanost, mystika, tajemný příběh bez možnosti dobrého konce. Taky je možný, že jsem to jen špatně pochopil, ale to neva. Celý film se odehrává na cestách v poušti za účasti tří herců (vlastně dvou) a atmosféra je vším. ()

spawnxp

Vizuálně pěkný, nejlíp z celýho filmu "hraje" pouštní noc. Thomas Jane je vyloženě lepší rejža než herec, bohužel není dobrej rejža - ještě že tam byla ta úvodní sekvence s Lauren German, protože finále je zflikovaný že bych upad. Ale jak jsem už řekl, noc v poušti... ano. Půlka z pěti. ()

watari

Záběry kamerou teda stojí za to, člověk by řekl že je to mnohem starší, než z roku 2009. Dějově to není vůbec ničím zajimavé a nesmyslným koncem to tedy také moc nenarovnali. Pokud se někdo rozhodne tenhle snímek vidět, čeká vás 88 minut neskutečně nudných záběrů (převážně v autě) s jakýmsi pochybným pozadím. Jednu hvězdu si to zaslouží tak za cca 2 scény z celého filmu. Takže nuda, nuda, nuda... ()

melfea

Nechápu proč má film tak nízké hodnocení, mě se moc líbil, příběh byl v pohodě, ale hlavně vizuální stránka věci byla skvělá, chvílemi to vypadalo, jak v komiksu :-) má to styl ... ovšem chápu, že ne takový, který by zaujal masy hltačů přeskopírákových thrillerů ... ()

Ayax odpad!

Jednoznačne za posledné roky jeden z najhorších filmov. Úroveň spracovania je v 40. rokoch minulého storočia a radšej mohol byť čiernobiely. Iniciálnych 20 minút je čisté soft-porno, po ktorom ak niekto nezaspí, je to zrejme 13 ročný panic. Ak to pochádza od študenta s domácou kamerou, 3*, ak to to vôbec dovolili pustiť do sveta, mínus 10*. ()

Martan1994 odpad!

Takovou blbost jsem už dlouho neviděla. Škoda, že film nemá stejnou kvalitu jako jeho psaný obsah nad těmito komentáři, který mě velmi zaujal. Zpracování a děj hrůza a děs. Navíc mi to ještě připomíná Smrt přichází v bílém, což se s tímto odpadem nedá vůbec srovnávat. ()

OlinO

Pro mě parádně natočený a odvikládaný thriller. Zase po dlouhé době film, u kterého jsem až do konce nevěděl jak to dopadne. (nebo jsem myslel, že sám Dick bude nějaký schizofrenik, který všechny vraždí) že tam pujde o časový posun,to mě ani nenapadlo (a komentáře nečtu,abych nepřišel o překvapení). A taky po dlouhé době film, který jsem až tak nepochopil.Takže dobry ()

SJS

Celkem našláplý, lehce nedopečený. Thomase Janea mám poměrně v oblibě, ale tady se herecky až tak nevytáhl. Perlman měl zas pramálo prostoru něco vytvořit. Souhlasím s většinou komentářů - kdyby se přidalo tuhle trochu peněz, tuhle trošku umu, tak to mohla být pecka. Ale mou pozornost se panu režisérovi podařilo na těch 88 minut bez problémů udržet. Takže si myslím, že za 3 hvězdy je to objektivní. ()