V romantické komedii Můj život v ruinách najde turistická průvodkyně Georgia (Nia Vardalos) sama sebe i opravdovou lásku právě ve chvíli, kdy to nejmíň čeká. Americká profesorka historie, která nemá štěstí ani v lásce ani v práci, se rozhodne vydat do Řecka, země svých předků, aby zde našla pravé kouzlo života, neboli “kefi”, jak tomu Řekové říkají. Během prodloužené návštěvy země začne Georgia pracovat jako profesionální turistická průvodkyně, doufajíc, že konečně najde dychtivé posluchače, kteří ocení její encyklopedické znalosti antického Řecka. Místo toho jezdí v autobuse plném turistů, kteří víc lační po známých řeckých plážích a po zmrzlině než po historických památkách zapsaných na seznamu UNESCO. Neústupnost, s jakou trvá na tom, aby výletníci poslouchali její nudný, školský výklad oslavující starověký svět, z ní udělá nejméně oblíbenou průvodkyni v celé historii cestovní kanceláře.
Když Georgia odmítne přizpůsobit svůj program nárokům turistů, rozhodne se její šéfka (Bernice Stegers) najmout jiného průvodce, přehnaně vtíravého Nica (Alistair McGowan), který ji má vystrnadit. Georgiin poslední turnus tvoří nesourodá “ignorantská“ skupina lidí, v čele s Irvem (Richard Dreyfuss), ‘Pan Vtipálek’, jak mu Georgia říká, má fórek pro každou situaci, jeden otřepanější než druhý a háže je do placu, kdykoliv zájem skupiny o Georgiiny přednášky začne upadat – což je poměrně často. A aby to bylo všechno ještě horší, jejich nepříliš spolehlivý autobus řídí navíc nejdivnější, nejzarostlejší a zdánlivě nerozumějící řidič Procopi “Pupi” Kakas (Alexis Georgoulis). Nakonec začne Georgia uvažovat, že se na svoji práci i život v Řecku vykašle. Než se ale dostane na úplné dno, objeví se v autobuse někdo, kdo jí ukáže, že v lidech je potřeba hledat krásu a ne znalosti, a tím z přechytralé americké průvodkyně udělá řeckou bohyni, která své nevěřící turisty okouzlí horkokrevným, strhujícím výkladem o zemi svých předků. V čele rozmanité “ignorantské” skupiny turistů si při cestě za krásami antického Řecka Georgia uvědomí, že její klienti nejsou jediní, kdo potřebují otevřít oči, aby viděli skutečné krásy.(oficiální text distributora)
tomtomtoma
Můj život v ruinách je romantická limonáda pro spořádanou část společnosti. Je zalita horkým řeckým sluncem a přezíravou představou amerických turistů o Heladě. Historie je přijatelná pouze s pikantní příchutí v povolené mezi spotřební morálky a každý účastník je nakonec donucen zabývat se neuspokojivým soukromým životem turistické průvodkyně. Nedokáže překvapit žádnou zajímavostí a vše s hřejivou pohnutkou proslazuje. Hlavní postavou průměrné dívčí romantiky je Georgia Ianakopolis (Nia Vardalos), americká Řekyně na pracovním pobytu v zemi svých předků. Negativní upjatost nedopřává prostoru pro otevřenost a vychutnávání života. Ale k nápravě je zde americká životní moudrost. Hlavní mužskou postavou je Irv Gideon (Richard Dreyfuss), ovdovělý americký turista, vtipkující z důvodu sebeobrany vlastní zraněné duše. Co jiného, než šaškovská vyžilost, by mělo udávat směr v limonádě? Lehkým dotykem Řecka je Prokopi Kakas (Alexis Georgoulis), málomluvný řidič poznávacího zájezdu s tradičnějším národním pohledem na život. Padouchem je Nico (Alistair McGowan), Georgiin kolega ze stejné cestovní agentury v neustálém soupeření a znevažování schopností hrdinky. Z dalších rolí: trpělivě trpící Stewart Tullen (Ian Ogilvy), jeho prudérní manželka Elizabeth (Caroline Goodall), jejich otrávená dcera Caitlin (Sophie Stuckey), nezáživný americký pár Sawchuckovi (Harland Williams a Rachel Dratch), mužskou žádostivost dráždící Lala (María Botto) a Lena (María Adánez), nudný obchoďák Marc Mallard (Brian Palermo), důvěřivý tlusťoch Gator (Jareb Dauplaise), přestárlá kleptomanka Dorcas (Sheila Bernette), provozovatelka cestovní kanceláře Maria (Bernice Stegers), či osobitější hotelový recepční (Ian Gomez). Můj život v ruinách je určen k letmému použití, snad pomáhá při nespavosti. Jedinou zbraní je sluneční svit, ostatní je určeno k zapomenutí.(6.4.2018)
dopita
Na první polovinu filmu se ještě jakš takš dalo koukat. Je to především o tom, že všichni turisti kteří přijedou do Řecka jsou dementi, které nezajímá nic jiného než nakupování a povrchní nesmysly. (40%) Turistická průvodkyně, která se musí s těmahle debilama mordovat, místo aby je poslala do prdele, tak přistoupí na jejich hru a v druhé polovině filmu je začne krmit přesně tím, co chtěj slyšet. (0%) Kdyby aspoň byl film trochu vtipnej (kromě pár hlodů v první polovině už nic, co by se dalo považovat za humor ve fimu není), nebo měl aspoň ňákej šmrnc (znám pár filmů, který jsou dementní, ale i zábavný) jenže nic. Ani romantika nefunguje a při závěrečném moralizování a všudypřítomné přeslazenosti se mě regulerně zvedal kufr.(2.9.2012)
waits
Ucastniky zajezdu ala Donald Petrie jsem shlednul z nedostatku jineho vzruseni dvakrat za sebou v letadle, pak se konecne servirovala vecere. Nevim, jestli za to mohl kontrast neosobniho prostredi ovladane nemeckymi letuskami s letnim nekomplikovanym prubehem, ale po filmu jsem byl osvezen lepe nez po litru pomerancoveho dzusu. Nedostatku by se nasla halda, od nekterych prilis moralistnich Dreyfussovych komentaru, po vyber atraktivniho, ale jinak nezajimaveho Georgoulise, ovsem na druhe strane atmosfera zustava prazdnivove zajezdova a zabava se taky najde (Vemte si z autobusu vsechno. Svetry, tasky..Svetry taky?) Ctyri hvezdy jsou asi prilis, ale celkove csfd hodnoceni je tak nizko, ze ho odkliknu.(29.11.2009)
hany83
Když přivřu obě oči, ještě to ty tři aspoň padesátiprocentní hvězdičky dá. Začátek mě tedy moc nebavil, přišel mi plný klišé (jednotlivé národnosti apod.), vtipné to taky moc nebylo, ale pak se to tak nějak zlepšilo, asi mi vážně tím těhotenstvím trochu měkne mozek:) Nicméně slunná atmosféra se konala, takže nakonec jsem až tak nelitovala stráveného času u TV.(10.9.2012)
Achlastajda
Jak už tu zaznělo je to až velice podobné filmu učastníci zájezdu jen se zaměnila země. Celý film byla fajn oddechovka, byla tam i nějaká sem tam zápletka a fajn lidé i fajn příběh, pokud chce člověk jen u filmu relaxovat tak ideální. 3 hvězdičky sou oprávněné. Do Řecka díky téhle prohlídce po památkách už ani nemusí.(19.12.2010)