Můj život v ruinách

Mi vida en ruinas

Môj život v ruinách

Komedie / Romantický

USA / Španělsko, 2009, 90 min

Něco tomu chybí, možná "kefi", o kterém se tu tak mluví. Nebo prostě potřebujeme svoje české účastníky zájezdu, aby nás bavilo. Ale přesto, není to úplně blbé, Řecko je krásné, Nia Vardalos prostě úžasná a na jedno slušné podívání postačí//4* pokud se na to kouká v létě, protože to je taková letní věc, jako Účastníci zájezdu:)(10.1.2016)

Ucastniky zajezdu ala Donald Petrie jsem shlednul z nedostatku jineho vzruseni dvakrat za sebou v letadle, pak se konecne servirovala vecere. Nevim, jestli za to mohl kontrast neosobniho prostredi ovladane nemeckymi letuskami s letnim nekomplikovanym prubehem, ale po filmu jsem byl osvezen lepe nez po litru pomerancoveho dzusu. Nedostatku by se nasla halda, od nekterych prilis moralistnich Dreyfussovych komentaru, po vyber atraktivniho, ale jinak nezajimaveho Georgoulise, ovsem na druhe strane atmosfera zustava prazdnivove zajezdova a zabava se taky najde (Vemte si z autobusu vsechno. Svetry, tasky..Svetry taky?) Ctyri hvezdy jsou asi prilis, ale celkove csfd hodnoceni je tak nizko, ze ho odkliknu.(29.11.2009)

Romantických komedií je jako máku a není rozhodně snadné se v takovém poli prosadit. Řecká verze Účastníků zájezdu pod režisérskou taktovkou Donalda Petrieho je ale mákem nevšedním a barevným. Řekli byste, že do Řecka jezdí každý kvůli památkám? Petrie vás vyvede z omylu – turisté chtějí hlavně zmrzlinu, nakupování a pláže – památky jsou pro ně spíše nutným zlem, které si raději prohlédnou jenom z jedoucího autobusu. Příběh se táhne v duchu tance řeka Zorby, kterého ztvárnil slavný herec Anthony Quinn. Jak nabroušeně kritizuje Řeky Georgia: „Když se jim něco nepovede, tančí, když se rozbije výtah, tančí, když se porouchá záchod – asi se máš jít vyčůrat ven, aby tě inspirovala příroda k napsání nějaké poesie.“(5.11.2009)

Schematická komedie, kterých je na trhu tisíce. Mě osobně velmi bavila první polovina - sama jsem 4 roky pracovala jako průvodkyně (ne v Řecku, ale v Africe) a některé situace jak přes kopírák s tim, čemu dnes a denně v teto práci musíte čelit... chápu, vetšině, která to nezažila, to vtipné nepříjde. Rozhodně bych film nepřirovnávala k Účastníkům zajezdu - blbost na entou bez špetky humoru. Druhá polovina filmu je bohužel již jen nudné kliše o romanci mezi řidičem a průvodkyní (pravda je, že takovéto romance v této branži jsou víc jak běžné) a o napravení nudné průvodkyně ve vtipnou srdcařku... mno :-/... takže pro mě průměr(29.12.2009)

• Psema

Prvních 30 minut je ještě horších než Mamma Mia, zbytek je tak nějak srovnatelně mizerný. Nevadí mi počítačem generované romantické splašky (Katherine Heigl nic jiného netočí), ale i ty musí mít něco do sebe a neurážet můj osobní vkus. Můj život v ruinách se pokouší o humor na účet hned několika kultur, bohužel to však dělá tak neohrabaně, až to zavání kameňákovstvím a mně je fyzicky špatně. Americké stařenky jsou vychcané zlodějky. HAHA. Jejich mladší souputníci zase tuplovaní povrchní idioti. HAHAHA. Australanům není kvůli přihlouplému slangu rozumět lautr nic. HAHAHAHA. Ještě že je tu Richard Dreyfuss s hromadou rad do života a jakžtakž fungující romantická tónina, která filmem občas projede jako nůž horkým máslem, jinak by se trochu náročnější (nebo střízlivý?) divák musel odporoučet na jednotku intenzivní péče s podezřením na gyrosový nádor na mozku. Možná na tenhle rozverný typ filmů nemám buňky. Anebo mám problém s Řeckem, ale ať už žvatlá o antických bozích Meryl Streep nebo Nia Vardalos. Já takřka permanentně trpím.(3.11.2009)

• - Na začátku filmu si Georgia (Nia Vardalos) ušpiní sako čokoládovou zmrzlinou. V průběhu filmu jí pak na saku skvrny úplně mizí a znovu se objevují. (Rosaviva)

• - Kvůli tomu, aby se tvůrci dostali do Akropole, Delf a Olympie, musela Nia Vardalosová rok běhat po úřadech. Řecká vláda totiž na rozdíl od jiných podobnými povolenkami velmi šetří. (vendy63)