Můj život v ruinách

Mi vida en ruinas

Môj život v ruinách

Komedie / Romantický

USA / Španělsko, 2009, 90 min

Osamocená Georgia (N. Vardalos) není schopná nalézt ani lásku ani pracovní uplatnění ve svém oboru. Na živobytí si vydělává jako turistická průvodkyně po řeckých památkách. V důsledku jejích nudných výkladů a malé oblíbenosti u turistů dostává skupinky těch nejhorších osob. …… Jsem celkem mimo z nijak valného hodnocení této řeckým sluncem zalité komedie. Pro mne jde o jednu z nejlepších filmů roku (Ve svém žánru určitě). Svěžest, lehkost, humor, sympatické postavy, neokoukatelné scenérie, moudrost i trefné narážky na řecký způsob života, který je dostal…..všichni víme kam. Královsky jsem se bavil a odpouštím i tu závěrečnou hollywoodskou romantiku.(31.1.2011)

Od úvodních minut to vypadá docela nadějně. Seznámíte se postupně s poněkud svéráznými postavami a členy autobusového zájezdu a často se i zasmějete osobitému stylu humoru. Poté se vlastně příběh nenápadně mění z čisté komedie na romanticko-psychologický film. Kdyby celý děj zůstal ve stylu přibližně úvodní půlhodinky, pravděpodobně bych ještě jednu hvězdičku přidal. Takhle je to jen taková milá letní oddechovka, která může posloužit i jako tip, kam v létě vyrazit na dovolenou. Řecko je nepochybně pro turisty zajímavým cílem, pro diváky je zase tento film takovým lepším průměrem.(27.9.2010)

A mně se to líbilo moc, a tak trochu své hodnocení nadsadím. Jsou to Účastníci zájezdu po "řecku," i když je to vlastně film americký...Jasně, chybí tu Karel a Karel a vůbec, není to vůbec vtipné, přesto spadající do kategorie romantických komedií. Zde navíc s úžasnými řeckými rytmy a tancem, překrásným svalnatým krasavcem a kupou lidí, kteří v sobě vykopou to nejlepší a nakonec se všichni dobře baví a mají rádi. No není to nádhera?(4.5.2010)

• rikitiki

Jednu hvězdičku přidávám za řecké pamětihodnosti. Jinak je to rádoby komedie tak úporná, až zabíjí jakýkoliv pokus o vtip. ___________Postavy jsou jen předvídatelné figurky, které se chovají podle nejprovařenějších komediálních a romantických vzorců (postarší muž rozdávající moudro, zprvu upnutá a posléze děsně free hrdinka, vzdorující puberťák roztávající láskou, přitupělí manželé, obtloustlý (ne)bavič nevědomky upadající do osidel homosexuálních hrátek....). ______ A končí to stokrát viděným klišé - děsně cool sexem, vzájemným pochopením a společným tanečkem. I naznačené problémy se vyřeší jako mávnutím kouzelného proutku_____ Tenhle film mi byl vysloveně protivný. Atmosféra a vzájemné vztahy připomínaly propojení motivačního a pionýrského tábora, kde se každý vlezle montuje do života toho druhého, kde není chvíle na nějaké odlišnosti a vlastní názor, ale všechno se musí podřídit předem nalinkovanému hladkému konci.____ Protože všichni jsme přece stejní, takže musíme chtít i stejné věci - OTRAVA. /31. 10. 12./(31.10.2012)

Máme před sebou klasickou pohádku o zakleté princezně v jedinečných kulisách řeckých památek. Princezna Georgia, zakletá do potřeby podávat výkon ve formě předávání informací z řecké historie, je nasměrována jedním z turistů k žabákovi (zde zarostlý šofér autobusu), ze kterého se po políbení stane krásný princ (je to sice jasné od začátku, ale holkám určitě bude stát za to počkat si na závěrečnou proměnu), kvůli němuž princezna ubere na výkonu ve prospěch (hádejte čeho). Komedie, od které jsem nic víc neočekávala, pro mě zábavná.(10.11.2009)

• - Na začátku filmu si Georgia (Nia Vardalos) ušpiní sako čokoládovou zmrzlinou. V průběhu filmu jí pak na saku skvrny úplně mizí a znovu se objevují. (Rosaviva)

• - Kvůli tomu, aby se tvůrci dostali do Akropole, Delf a Olympie, musela Nia Vardalosová rok běhat po úřadech. Řecká vláda totiž na rozdíl od jiných podobnými povolenkami velmi šetří. (vendy63)