Můj život v ruinách

Môj život v ruinách

Komedie / Romantický

USA / Španělsko, 2009, 90 min

• TommyDiamond

Už jsem si zvykl dívat se na béčkový horory,ale dívat se na bečkový romantický filmy? No to je síla. Přišlo mě to jak o mnoho horší Účastníci zájezdu. Navíc to na mě působilo strašně lacině. Památky Řecka byly opravdu hodně v pozadí. A příběh, který nám byl servírován byl ohraný,hloupý a nekoukatelný. A největší šílenost na tomto snímku je to,že ve fanklubu tohoto filmu je pět lidí. Nechápu. Celkově 5%(18.10.2011)

Asi jako český řízek s bramborovou kaší. Víte přesně, co máte čekat, hladové po pohodovém zážitku uspokojí, ale nadšení nebudete. Musím ale uznat, že to odškrtávání klišé je docela zábavné. Je vám jasné, že Georgiin dopis majitelce cestovky nedorazí, víte, že z nadměrně ochlupeného řidiče se vyklube Adonis k nakousnutí (stačí se oholit a ostříhat, haha), je vám jasno v tom, kdo George nechává jako dárečky sedmikrásky. Dokonce i ti účastníci zájezdu jsou chodící klišé, budiž scénáři připočteno k dobru, že si z toho na začátku filmu dělá legraci. Lákavé je, že se Ruiny odehrávají v Řecku, ale cosi z tamější atmosféry ve filmu chybí - pravděpodobně to bude proto, že se jeho velká část natáčela ve Španělsku. Je to milé, příjemné na pohled, nenáročné, koukat na to nebolí, romantika a humor tu nechybí. Jindy bych u takhle předvídatelného filmu soptila, ale Ruiny si naštěstí nehrají na něco víc. 60 %(31.10.2009)

tento film nebol žiadnym nepredvídateľným prekvapením, napriek tomu ma veľmi dobre pobavil. vždy vo mne prebudí tú správnu letnú náladu a napriek tomu, že komické elementy nie sú ničím výnimočné, osobne sa vždy dobre zasmejem. je to pre mňa ten typ filmu, od ktorého neočákavam žiadne osvietenie, len čistý oddych šmrncnutý romantikou, vtipom a zábermi na antické ruiny.(9.3.2013)

Nebudu si nic nalhávat. Bylo to předvidatelné, bylo to levné, bylo to sestavené z tradičních žánrových prefabrikátů, bylo to obsazené tradiční skvadrou podivínů. Ani hlavní romantická linka, ani tradiční "jdu do sebe a změním se" linka, ani linka "parta outsiderů vytvoří skvělou partu", zkrátka nic nebylo originální ani novátorské. Kromě Richarda Dreyfusse, který si film občas tak trochu ukradl pro sebe, tu (až na minutovou roli Rity Wilson) nebyla žádná známější tvář. Přesto všechno, výborně jsem se pobavil (sirupové rande), od srdce zasmál několika vydařeným vtípkům a hláškám, jednou uronil kroupu a nečekaně příjemně se naladil na celý večer a kupodivu mi ten usměv vydržel až do druhého dne. Co víc si přát od nenáročné oddechovky, která si na nic nehraje.(10.6.2012)

• F.man

Čistě ženská komedie z poměrně příjemného prostředí, která však bohužel otrocky kopíruje všechny klišé žánru. Naštěstí se zde ale najde několik světlých vtipů, které snímek dotáhnou s odřeným gyrosem, alespoň ke dvoum hvězdám. Já nejsem žádný Bůh. To o mě jen začala roztrubovat moje matka.(5.10.2009)

• - Na začátku filmu si Georgia (Nia Vardalos) ušpiní sako čokoládovou zmrzlinou. V průběhu filmu jí pak na saku skvrny úplně mizí a znovu se objevují. (Rosaviva)

• - Kvůli tomu, aby se tvůrci dostali do Akropole, Delf a Olympie, musela Nia Vardalosová rok běhat po úřadech. Řecká vláda totiž na rozdíl od jiných podobnými povolenkami velmi šetří. (vendy63)