V romantické komedii Můj život v ruinách najde turistická průvodkyně Georgia (Nia Vardalos) sama sebe i opravdovou lásku právě ve chvíli, kdy to nejmíň čeká. Americká profesorka historie, která nemá štěstí ani v lásce ani v práci, se rozhodne vydat do Řecka, země svých předků, aby zde našla pravé kouzlo života, neboli “kefi”, jak tomu Řekové říkají. Během prodloužené návštěvy země začne Georgia pracovat jako profesionální turistická průvodkyně, doufajíc, že konečně najde dychtivé posluchače, kteří ocení její encyklopedické znalosti antického Řecka. Místo toho jezdí v autobuse plném turistů, kteří víc lační po známých řeckých plážích a po zmrzlině než po historických památkách zapsaných na seznamu UNESCO. Neústupnost, s jakou trvá na tom, aby výletníci poslouchali její nudný, školský výklad oslavující starověký svět, z ní udělá nejméně oblíbenou průvodkyni v celé historii cestovní kanceláře. Když Georgia odmítne přizpůsobit svůj program nárokům turistů, rozhodne se její šéfka (Bernice Stegers) najmout jiného průvodce, přehnaně vtíravého Nica (Alistair McGowan), který ji má vystrnadit. Georgiin poslední turnus tvoří nesourodá “ignorantská“ skupina lidí, v čele s Irvem (Richard Dreyfuss), ‘Pan Vtipálek’, jak mu Georgia říká, má fórek pro každou situaci, jeden otřepanější než druhý a háže je do placu, kdykoliv zájem skupiny o Georgiiny přednášky začne upadat – což je poměrně často. A aby to bylo všechno ještě horší, jejich nepříliš spolehlivý autobus řídí navíc nejdivnější, nejzarostlejší a zdánlivě nerozumějící řidič Procopi “Pupi” Kakas (Alexis Georgoulis). Nakonec začne Georgia uvažovat, že se na svoji práci i život v Řecku vykašle. Než se ale dostane na úplné dno, objeví se v autobuse někdo, kdo jí ukáže, že v lidech je potřeba hledat krásu a ne znalosti, a tím z přechytralé americké průvodkyně udělá řeckou bohyni, která své nevěřící turisty okouzlí horkokrevným, strhujícím výkladem o zemi svých předků. V čele rozmanité “ignorantské” skupiny turistů si při cestě za krásami antického Řecka Georgia uvědomí, že její klienti nejsou jediní, kdo potřebují otevřít oči, aby viděli skutečné krásy. (oficiální text distributora)

Trailer

TommyDiamond odpad!

Už jsem si zvykl dívat se na béčkový horory,ale dívat se na bečkový romantický filmy? No to je síla. Přišlo mě to jak o mnoho horší Účastníci zájezdu. Navíc to na mě působilo strašně lacině. Památky Řecka byly opravdu hodně v pozadí. A příběh, který nám byl servírován byl ohraný,hloupý a nekoukatelný. A největší šílenost na tomto snímku je to,že ve fanklubu tohoto filmu je pět lidí. Nechápu. Celkově 5% ()

Olík

Osamocená Georgia (N. Vardalos) není schopná nalézt ani lásku ani pracovní uplatnění ve svém oboru. Na živobytí si vydělává jako turistická průvodkyně po řeckých památkách. V důsledku jejích nudných výkladů a malé oblíbenosti u turistů dostává skupinky těch nejhorších osob. …… Jsem celkem mimo z nijak valného hodnocení této řeckým sluncem zalité komedie. Pro mne jde o jednu z nejlepších filmů roku (Ve svém žánru určitě). Svěžest, lehkost, humor, sympatické postavy, neokoukatelné scenérie, moudrost i trefné narážky na řecký způsob života, který je dostal…..všichni víme kam. Královsky jsem se bavil a odpouštím i tu závěrečnou hollywoodskou romantiku. ()

rikitiki

Jednu hvězdičku přidávám za řecké pamětihodnosti. Jinak je to rádoby komedie tak úporná, až zabíjí jakýkoliv pokus o vtip. ___________Postavy jsou jen předvídatelné figurky, které se chovají podle nejprovařenějších komediálních a romantických vzorců (postarší muž rozdávající moudro, zprvu upnutá a posléze děsně free hrdinka, vzdorující puberťák roztávající láskou, přitupělí manželé, obtloustlý (ne)bavič nevědomky upadající do osidel homosexuálních hrátek....). ______ A končí to stokrát viděným klišé - děsně cool sexem, vzájemným pochopením a společným tanečkem. I naznačené problémy se vyřeší jako mávnutím kouzelného proutku_____ Tenhle film mi byl vysloveně protivný. Atmosféra a vzájemné vztahy připomínaly propojení motivačního a pionýrského tábora, kde se každý vlezle montuje do života toho druhého, kde není chvíle na nějaké odlišnosti a vlastní názor, ale všechno se musí podřídit předem nalinkovanému hladkému konci.____ Protože všichni jsme přece stejní, takže musíme chtít i stejné věci - OTRAVA. /31. 10. 12./ ()

blackJag

Vyloženě blbá komedie, která se nápadně (Nia Vardalosová v obdobně outsiderské roli, cameo Rity Wilsonové, která se společně s manželem Hanksem opět podílí i na produkci) odvolává na nečekaný hit z roku 2002, snímek MOJE TLUSTÁ ŘECKÁ SVATBA. Bez této berličky si ale stojí leda jako pochcaný patník uprostřed slumu. Nenápaditě ubohá umulousanost, táhnoucí se za svým vzorem jako neodbytný smrádek. 25% ()

Achlastajda

Jak už tu zaznělo je to až velice podobné filmu učastníci zájezdu jen se zaměnila země. Celý film byla fajn oddechovka, byla tam i nějaká sem tam zápletka a fajn lidé i fajn příběh, pokud chce člověk jen u filmu relaxovat tak ideální. 3 hvězdičky sou oprávněné. Do Řecka díky téhle prohlídce po památkách už ani nemusí. ()

• Na začátku filmu si Georgia (Nia Vardalos) ušpiní sako čokoládovou zmrzlinou. V průběhu filmu jí pak na saku skvrny úplně mizí a znovu se objevují. (Rosaviva)
  • Kvůli tomu, aby se tvůrci dostali do Akropole, Delf a Olympie, musela Nia Vardalosová rok běhat po úřadech. Řecká vláda totiž na rozdíl od jiných podobnými povolenkami velmi šetří. (vendy63)