Můj život v ruinách

Môj život v ruinách

Komedie / Romantický

USA / Španělsko, 2009, 90 min

• dopita

Na první polovinu filmu se ještě jakš takš dalo koukat. Je to především o tom, že všichni turisti kteří přijedou do Řecka jsou dementi, které nezajímá nic jiného než nakupování a povrchní nesmysly. (40%) Turistická průvodkyně, která se musí s těmahle debilama mordovat, místo aby je poslala do prdele, tak přistoupí na jejich hru a v druhé polovině filmu je začne krmit přesně tím, co chtěj slyšet. (0%) Kdyby aspoň byl film trochu vtipnej (kromě pár hlodů v první polovině už nic, co by se dalo považovat za humor ve fimu není), nebo měl aspoň ňákej šmrnc (znám pár filmů, který jsou dementní, ale i zábavný) jenže nic. Ani romantika nefunguje a při závěrečném moralizování a všudypřítomné přeslazenosti se mě regulerně zvedal kufr.(2.9.2012)

V tomto filmu mne dostala naprosto neodolatelná hlavní představitelka. A hlavně díky ní a zkušenému Dreyfussovi dávám nadprůměrné hodnocení. A k tomu je tu dostatečné množství fórů na natvrdlé turisty. U minigolfu v Řecku: "Tohle hřiště tu mohlo být klidně už před tisíci lety"...."Možná tu hrál i Ježíš"....(1.9.2012)

Podle plakátu a hlavní představitelky jsem si nejdříve myslela, že se jedná o pokračování Mojí tlusté řecké svatby...není, ale film je v podstatě postavený na tom samém - hemží se to bláznivými Řeky. Tvůrci tentokrát přidali i bláznivé turisty, což dohromady vytvořilo lehce vtipný kousek, u kterého se nabízí srovnání s českými Účastníky zájezdu. Celkem mě to ale potěšilo, už jen proto, že Řecko patří mezi mé oblíbené země.(25.9.2009)

Americká limonáda, tentokrát ale k všestrannému použití. 1) Zoufale pitomý příběh o tom, jak se všechno daří, stačí jen chtít a chtít. Je tu kapku přepohodováno. Účast na zájezdu jako katarze vývoje jeho účastníků, very American. Z řidiče autobusu se vyklube jemný a decentní švihák se smyslem pro krásu a hudbu, to mě podrž. 2) Scénář se nechal silně inspirovat (někdo by řekl, že to prostě ukradli) rovněž americkým filmem Jestliže je úterý, musíme být v Belgii z roku 1969. Podobné prostředí, zápletky, osoby. 3) K vidění je i pár pěkných záběrů turistických atraktivit kontinentálního Řecka. První hollywoodský film natáčený v prostorách Akropole od roku 1957. 4) Na druhé straně film v nadsázce (ale jenom lehké) vykresluje americkou i řeckou mentalitu. 5) Protože jsem velkou část svého života prožil podobně jako hlavní hrdinka filmu, umím ocenit i spousty drobných profesních vtípků k průvodcovské praxi i zobrazení jednoho typu průvodců (spíše průvodkyň), které se cítí osobně dotčeny, pokud turisté nesdílejí jejich vkus. 6) Film doporučuji řidičům autobusů při poznávacích zájezdech jako povinnou součást jejich výbavy.(1.8.2010)

• Berry0153

Mám ráda Řecko, je to krásná země. Několikrát jsem tam byla a na určitých místech se můžete cítit jako v ráji. S touhle komedií však rozhodně ne. Vidět přiblbé amíky neschopné naslouchat životem zmatené průvodkyni za to opravdu nestojí. Nebýt toho sympatického dědy a okouzlující Nii Vardalos, dám hodnocení ještě nižší. 45%(2.9.2012)

• - Kvůli tomu, aby se tvůrci dostali do Akropole, Delf a Olympie, musela Nia Vardalosová rok běhat po úřadech. Řecká vláda totiž na rozdíl od jiných podobnými povolenkami velmi šetří. (vendy63)

• - Na začátku filmu si Georgia (Nia Vardalos) ušpiní sako čokoládovou zmrzlinou. V průběhu filmu jí pak na saku skvrny úplně mizí a znovu se objevují. (Rosaviva)