Můj život v ruinách

Môj život v ruinách

Komedie / Romantický

USA / Španělsko, 2009, 90 min

• tomtomtoma

Můj život v ruinách je romantická limonáda pro spořádanou část společnosti. Je zalita horkým řeckým sluncem a přezíravou představou amerických turistů o Heladě. Historie je přijatelná pouze s pikantní příchutí v povolené mezi spotřební morálky a každý účastník je nakonec donucen zabývat se neuspokojivým soukromým životem turistické průvodkyně. Nedokáže překvapit žádnou zajímavostí a vše s hřejivou pohnutkou proslazuje. Hlavní postavou průměrné dívčí romantiky je Georgia Ianakopolis (Nia Vardalos), americká Řekyně na pracovním pobytu v zemi svých předků. Negativní upjatost nedopřává prostoru pro otevřenost a vychutnávání života. Ale k nápravě je zde americká životní moudrost. Hlavní mužskou postavou je Irv Gideon (Richard Dreyfuss), ovdovělý americký turista, vtipkující z důvodu sebeobrany vlastní zraněné duše. Co jiného, než šaškovská vyžilost, by mělo udávat směr v limonádě? Lehkým dotykem Řecka je Prokopi Kakas (Alexis Georgoulis), málomluvný řidič poznávacího zájezdu s tradičnějším národním pohledem na život. Padouchem je Nico (Alistair McGowan), Georgiin kolega ze stejné cestovní agentury v neustálém soupeření a znevažování schopností hrdinky. Z dalších rolí: trpělivě trpící Stewart Tullen (Ian Ogilvy), jeho prudérní manželka Elizabeth (Caroline Goodall), jejich otrávená dcera Caitlin (Sophie Stuckey), nezáživný americký pár Sawchuckovi (Harland Williams a Rachel Dratch), mužskou žádostivost dráždící Lala (María Botto) a Lena (María Adánez), nudný obchoďák Marc Mallard (Brian Palermo), důvěřivý tlusťoch Gator (Jareb Dauplaise), přestárlá kleptomanka Dorcas (Sheila Bernette), provozovatelka cestovní kanceláře Maria (Bernice Stegers), či osobitější hotelový recepční (Ian Gomez). Můj život v ruinách je určen k letmému použití, snad pomáhá při nespavosti. Jedinou zbraní je sluneční svit, ostatní je určeno k zapomenutí.(6.4.2018)

• dopita

Na první polovinu filmu se ještě jakš takš dalo koukat. Je to především o tom, že všichni turisti kteří přijedou do Řecka jsou dementi, které nezajímá nic jiného než nakupování a povrchní nesmysly. (40%) Turistická průvodkyně, která se musí s těmahle debilama mordovat, místo aby je poslala do prdele, tak přistoupí na jejich hru a v druhé polovině filmu je začne krmit přesně tím, co chtěj slyšet. (0%) Kdyby aspoň byl film trochu vtipnej (kromě pár hlodů v první polovině už nic, co by se dalo považovat za humor ve fimu není), nebo měl aspoň ňákej šmrnc (znám pár filmů, který jsou dementní, ale i zábavný) jenže nic. Ani romantika nefunguje a při závěrečném moralizování a všudypřítomné přeslazenosti se mě regulerně zvedal kufr.(2.9.2012)

Ucastniky zajezdu ala Donald Petrie jsem shlednul z nedostatku jineho vzruseni dvakrat za sebou v letadle, pak se konecne servirovala vecere. Nevim, jestli za to mohl kontrast neosobniho prostredi ovladane nemeckymi letuskami s letnim nekomplikovanym prubehem, ale po filmu jsem byl osvezen lepe nez po litru pomerancoveho dzusu. Nedostatku by se nasla halda, od nekterych prilis moralistnich Dreyfussovych komentaru, po vyber atraktivniho, ale jinak nezajimaveho Georgoulise, ovsem na druhe strane atmosfera zustava prazdnivove zajezdova a zabava se taky najde (Vemte si z autobusu vsechno. Svetry, tasky..Svetry taky?) Ctyri hvezdy jsou asi prilis, ale celkove csfd hodnoceni je tak nizko, ze ho odkliknu.(29.11.2009)

Když přivřu obě oči, ještě to ty tři aspoň padesátiprocentní hvězdičky dá. Začátek mě tedy moc nebavil, přišel mi plný klišé (jednotlivé národnosti apod.), vtipné to taky moc nebylo, ale pak se to tak nějak zlepšilo, asi mi vážně tím těhotenstvím trochu měkne mozek:) Nicméně slunná atmosféra se konala, takže nakonec jsem až tak nelitovala stráveného času u TV.(10.9.2012)

Jak už tu zaznělo je to až velice podobné filmu učastníci zájezdu jen se zaměnila země. Celý film byla fajn oddechovka, byla tam i nějaká sem tam zápletka a fajn lidé i fajn příběh, pokud chce člověk jen u filmu relaxovat tak ideální. 3 hvězdičky sou oprávněné. Do Řecka díky téhle prohlídce po památkách už ani nemusí.(19.12.2010)

• - Na začátku filmu si Georgia (Nia Vardalos) ušpiní sako čokoládovou zmrzlinou. V průběhu filmu jí pak na saku skvrny úplně mizí a znovu se objevují. (Rosaviva)

• - Kvůli tomu, aby se tvůrci dostali do Akropole, Delf a Olympie, musela Nia Vardalosová rok běhat po úřadech. Řecká vláda totiž na rozdíl od jiných podobnými povolenkami velmi šetří. (vendy63)