Můj život v ruinách

Mi vida en ruinas

Môj život v ruinách

Komedie / Romantický

USA / Španělsko, 2009, 90 min

Čekala jsem to o hodně horší. Hlavním důvodem, proč jsem se na tenhle film chtěla podívat bylo Řecko, řecká krajina, památky a těch se mi opravdu dostalo v takové míře, že jsem po skončení vzdychala, jak bych se tam chtěla podívat. Tyhle průvodcovské výlety nejsou nic pro mě, ale když už jedu do nějáké cizí země, chci se podívat hlavně na památky, ne, že sebou plácnu na pláž nebo, že budu celý zájezd chodit do obchodů se suvenýry, takže jsem dost dobře nechápala proč tam ti turisti vlastně jeli, vyprávění Georgie o památkách by mě ale zase na druhou stranu taky uspalo, nejlepší je zlatá střední cesta. A co se týče filmu, jednou se dalo, docela příjemná komedie, u které jsem se překvapivě hodně bavila. 4*(26.9.2011)

• rikitiki

Jednu hvězdičku přidávám za řecké pamětihodnosti. Jinak je to rádoby komedie tak úporná, až zabíjí jakýkoliv pokus o vtip. ___________Postavy jsou jen předvídatelné figurky, které se chovají podle nejprovařenějších komediálních a romantických vzorců (postarší muž rozdávající moudro, zprvu upnutá a posléze děsně free hrdinka, vzdorující puberťák roztávající láskou, přitupělí manželé, obtloustlý (ne)bavič nevědomky upadající do osidel homosexuálních hrátek....). ______ A končí to stokrát viděným klišé - děsně cool sexem, vzájemným pochopením a společným tanečkem. I naznačené problémy se vyřeší jako mávnutím kouzelného proutku_____ Tenhle film mi byl vysloveně protivný. Atmosféra a vzájemné vztahy připomínaly propojení motivačního a pionýrského tábora, kde se každý vlezle montuje do života toho druhého, kde není chvíle na nějaké odlišnosti a vlastní názor, ale všechno se musí podřídit předem nalinkovanému hladkému konci.____ Protože všichni jsme přece stejní, takže musíme chtít i stejné věci - OTRAVA. /31. 10. 12./(31.10.2012)

• F.man

Čistě ženská komedie z poměrně příjemného prostředí, která však bohužel otrocky kopíruje všechny klišé žánru. Naštěstí se zde ale najde několik světlých vtipů, které snímek dotáhnou s odřeným gyrosem, alespoň ke dvoum hvězdám. Já nejsem žádný Bůh. To o mě jen začala roztrubovat moje matka.(5.10.2009)

Osamocená Georgia (N. Vardalos) není schopná nalézt ani lásku ani pracovní uplatnění ve svém oboru. Na živobytí si vydělává jako turistická průvodkyně po řeckých památkách. V důsledku jejích nudných výkladů a malé oblíbenosti u turistů dostává skupinky těch nejhorších osob. …… Jsem celkem mimo z nijak valného hodnocení této řeckým sluncem zalité komedie. Pro mne jde o jednu z nejlepších filmů roku (Ve svém žánru určitě). Svěžest, lehkost, humor, sympatické postavy, neokoukatelné scenérie, moudrost i trefné narážky na řecký způsob života, který je dostal…..všichni víme kam. Královsky jsem se bavil a odpouštím i tu závěrečnou hollywoodskou romantiku.(31.1.2011)

Jak už tu zaznělo je to až velice podobné filmu učastníci zájezdu jen se zaměnila země. Celý film byla fajn oddechovka, byla tam i nějaká sem tam zápletka a fajn lidé i fajn příběh, pokud chce člověk jen u filmu relaxovat tak ideální. 3 hvězdičky sou oprávněné. Do Řecka díky téhle prohlídce po památkách už ani nemusí.(19.12.2010)

• - Kvůli tomu, aby se tvůrci dostali do Akropole, Delf a Olympie, musela Nia Vardalosová rok běhat po úřadech. Řecká vláda totiž na rozdíl od jiných podobnými povolenkami velmi šetří. (vendy63)

• - Na začátku filmu si Georgia (Nia Vardalos) ušpiní sako čokoládovou zmrzlinou. V průběhu filmu jí pak na saku skvrny úplně mizí a znovu se objevují. (Rosaviva)