Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dvě humoresky klasika české literatury předminulého století, básníka, prozaika, novináře a cestovatele Svatopluka Čecha v televizním zpracování z roku 1976... Povídka "Mluvící kapr" pojednává o napálení hloupých radních v jednom městečku. Před volbami do obecního zastupitelství tu soupeří dvě skupiny radních. Když do městečka přijede komediant Tomáš s atrakcí mluvícího kapra, dohadují se, zda je to možné. Tomáš, podporován dcerou hostinského Karolinkou, využije sporu tupých měšťanostů. Od mluvčích obou skupin si nechá zaplatit, jednou za to, že kapr promluví a podruhé, že bude mlčet… Povídka "Losos mého pradědečka" vypráví o mladém správci, který miluje direktorskou dcerku Antonii. Direktor, milovník starých mravů v postoji k poddaným i ve filosofii, nemá rád Františkovu svobodomyslnost. Nechce mu dceru hned dát, a tak mu stanoví zajímavou zkoušku… (Česká televize)

(více)

Recenze (6)

tranquill 

všechny recenze uživatele

"Mám vaše slovo, kapr nepromluví!" První povídka trochu poněkud připomíná Kocourkov. Ale povedly se obě. "Člověk musí jednat lidsky a trestat taky lidsky!" ()

sator 

všechny recenze uživatele

Ač příběh Mluvící kapr vypadá naivně a úsměvně, něco mi říká že princip povídky zůstává v jistých kruzích stále platný... ()

lubospoti 

všechny recenze uživatele

Mám pro tyhle starší inscenace podle literárních předloh docela slabost. Navíc se mi tu docela i líbil herecký výkon V. Jandáka, kterého jinak až tak moc nemusím. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama