I.Q.: Génius

If I Had Known I Was a Genius

Komedie / Drama

USA, 2007, 102 min

• Siri69

Začne to poměrně slibně, ovšem čím déle na to koukáte tim větší je to nuda. A vtipy časem začnou být doslova trapné. Obsazení Whoopi Goldberg je tady úplně zbytečné a bez významu, naopak mě potěšil Noel Gugliemi, který ukázal, že zábavná role mu sedne víc, než když hraje nějákého mexického frajera s bouchačkou. 1,5*(26.3.2014)

• Jane18CZ

To byla taková nehorázná hovadina, že to byla největší ztráta času, který jsem kdy mohla strávit u nějakého filmu. Ten film byl naprosto o ničem, stupidní jak pro retardy a fakt mě mrzí ten čas který jsem u toho strávila. Absolutně to nestálo za to a v životě bych se na to znova už nepodívala! Odpad je slabé slovo :-/(20.9.2008)

• Olík

Hrdina dramatické komedie Michael má obrovský předpoklad pro snadný život, který se však stává i jeho hendikepem – vysoké IQ. Příběh vyprávěný hlavním hrdinou - jasně proč ne. Ale příběh hraný jedním aktérem od školky až po dospělost, k tomu ještě nesympatickým antihercem – nevím, asi nejsem na těch samých drogách jako režisérka. A to co předvádí Sharon Stone – to snad ani nebudu komentovat :((15.12.2010)

Dobře udělaná komedie, která předvede několik poměrně povedených humorných situací a dobrých hlášek. Líbilo se mi hlavně velice originální ztvárnění hlavní postavy Michaela, který i v dětství vypadá jako dospěly, což někdy působivý hodně komicky, a vypráví nás svůj osobitý příběh, kde je využito retrospektivy. Děj je místama dobrodružný, ale v druhé půli se zbytečně táhne.(12.3.2011)

• blackrain

Je celkem logické, že genialita se setkává s nepochopením. Normální lidé se dívají na geniální jako na něco neobvyklého, na něco, co se vymyká všem zažitým standardům. Také jsem jednoho takového měli na základní škole. Pak si lehce prošel gymnáziem a dvěma vysokými školami. Dneska je z něho řidič kamionu. Nějak jsem se při sledování zapomínala smát a nebo to bylo tím, že je to nevtipné. Možná by bylo ze všeho nejlepší, kdyby to ten Michael všechno neglosoval. Takhle to totiž působí jako nějaký slepenec útržkovitých epizodek a v podstatě to postrádá jakýkoliv normální smysl. Sharon Stone mi svou Glorií někoho strašně připomínala, ale já si nemůžu vzpomenout koho. Dvě hvězdy dávám pouze za snahu herců, i když se u některých jejich snaha proměnila spíše v trapnost.(24.7.2012)

• - Film měl nesoutěžní premiéru 23. ledna 2007 na filmovém festivalu Sundance. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v americkém Los Angeles. (Terva)