poster

I.Q.: Génius

 • USA

  If I Had Known I Was a Genius

Komedie / Drama

USA, 2007, 102 min

 • blackrain
  **

  Je celkem logické, že genialita se setkává s nepochopením. Normální lidé se dívají na geniální jako na něco neobvyklého, na něco, co se vymyká všem zažitým standardům. Také jsem jednoho takového měli na základní škole. Pak si lehce prošel gymnáziem a dvěma vysokými školami. Dneska je z něho řidič kamionu. Nějak jsem se při sledování zapomínala smát a nebo to bylo tím, že je to nevtipné. Možná by bylo ze všeho nejlepší, kdyby to ten Michael všechno neglosoval. Takhle to totiž působí jako nějaký slepenec útržkovitých epizodek a v podstatě to postrádá jakýkoliv normální smysl. Sharon Stone mi svou Glorií někoho strašně připomínala, ale já si nemůžu vzpomenout koho. Dvě hvězdy dávám pouze za snahu herců, i když se u některých jejich snaha proměnila spíše v trapnost.(24.7.2012)

 • Olík
  *

  Hrdina dramatické komedie Michael má obrovský předpoklad pro snadný život, který se však stává i jeho hendikepem – vysoké IQ. Příběh vyprávěný hlavním hrdinou - jasně proč ne. Ale příběh hraný jedním aktérem od školky až po dospělost, k tomu ještě nesympatickým antihercem – nevím, asi nejsem na těch samých drogách jako režisérka. A to co předvádí Sharon Stone – to snad ani nebudu komentovat :((15.12.2010)

 • Deimos
  *

  DVD/// Obsazení 4/10 Děj 2/10 Hudba 3/10 Efekty 3/10/// +Tara Reid -naprosto trapní někteří herci (Sharon Stone, Debra Wilson), bez vtipu, bez zábavy/// S přáteli jsme si vybírali film a šáhli po tomto. Moc se mi do něj nechtělo, ale zkusili jsme to. A je to naprostej děs. Má to být komedie a přitom jsme se vůbec nesmáli. Po filmu mi říkali, že je to aspoň poučné, já bych řekl, že je to prázdné, místy trapné a hlavně hodně nudné. Nejvíc se mi líbili ty scény v obchodě, u nich jsem se mírně pobavil. Škoda, že film nebyl jen z tohoto prostředí, ale hraje si na něco víc. Říkám ruce pryč a nebýt tam pasáž s Tarou Reid, byl by to zaručený odpad./// Celkem 27%///(22.3.2009)

 • P@\/EL
  ****

  Dobře udělaná komedie, která předvede několik poměrně povedených humorných situací a dobrých hlášek. Líbilo se mi hlavně velice originální ztvárnění hlavní postavy Michaela, který i v dětství vypadá jako dospěly, což někdy působivý hodně komicky, a vypráví nás svůj osobitý příběh, kde je využito retrospektivy. Děj je místama dobrodružný, ale v druhé půli se zbytečně táhne.(12.3.2011)

 • Siri69
  **

  Začne to poměrně slibně, ovšem čím déle na to koukáte tim větší je to nuda. A vtipy časem začnou být doslova trapné. Obsazení Whoopi Goldberg je tady úplně zbytečné a bez významu, naopak mě potěšil Noel Gugliemi, který ukázal, že zábavná role mu sedne víc, než když hraje nějákého mexického frajera s bouchačkou. 1,5*(26.3.2014)

 • - Film měl nesoutěžní premiéru 23. ledna 2007 na filmovém festivalu Sundance. (Terva)

 • - Natáčení probíhalo v americkém Los Angeles. (Terva)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace