Reklama

Reklama

Město jako Alice

  • Velká Británie A Town Like Alice (více)

Obsahy(1)

Anglický celovečerní film. Děj filmu čerpá z událostí, které se staly za japonského vpádu do Jihovýchodní Asie. Jara Pagetová se dostane s několika dalšími Angličany, kteří prchají z Malajska, do japonského zajetí. Muži jsou odvezeni do zajateckého tábora, ženy s dětmi posílány pěšky z místa na místo, často stovky mil. Bez těch nejnutnějších životních potřeb, v úporném vedru, bloudí měsíc za měsícem, umírajíce jedna za druhou. Když zemře i četař, který je doprovázel, požádají ženy o přístřeší obyvatele jedné z vesnic. V ní pak přežijí válku a později se vrátí do Anglie. Jana se do vesnice po delší době vrací, aby se odměnila vesničanům za jejich pomoc. Dozví se, že jeden ze zajatců, se kterým se seznámila za války a do kterého se zamilovala, není mrtev, jak se domnívala. Rozjíždí se tedy za ním, do jeho rodného města Alice, a zde se oba šťastně setkávají. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (5)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Snímek sází hodně na to, že se odehrává v době, kdy byla dramata v podstatě na každém kroku. Japonsko se rozhodlo obsadit Jihovýchodní Asii, ale my nesledujeme události očima vojáků, ale obyčejných lidí, kteří se ocitli v situaci, kterou nečekali a nemohou se s ní vypořádat jinak, než se podřídit. Místy je to celkem silné. ()

fragre 

všechny recenze uživatele

Na svou dobu film jistě drsný, když zde dokonce nechavají zemřít i děti. Nicméně , doba léta padesátá byla ještě natolik prudérní, aby ve filmu došlo k sexuálnímu násilí na zajatých ženách, což se dálo. Kupodivu, na to, že film je natočen nedlouho po válce, jsou i japonští vojáci popsáni individualizovaně, tedy ne jen jako masa krutých asiatů. Ten happy end je až příliš dobový, s tím se musí jeden smířit. ()

Reklama

Kimon 

všechny recenze uživatele

Film uvedla před mnoha lety Československá TV. Jedná se o velmi působivý film, který patří k těm, které se pevně vryjí do paměti. Velmi rád bych přivítal reprízu na České TV. ()

Kragujevac 

všechny recenze uživatele

Velmi pěkný romantický film s nevšedním tématem vyprávějícím o ženách s velmi malými dětmi zajatých japonskými vojsky v Kuala Lumpur ( Malajsie). Tito zajatci jsou nuceni v podmínkách, na které nejsou v žádném případě zvyklí, ani připravení pochodovat na určená místa / obvykle velmi vzdálená (v Malajsii se absolutně nevyznám, tak Vám tyto místa nemohu přiblížit). Během putování se hlavní hrdinka seznámí s jedním z australských vojáků ( který je témeř u konce ukřižován). Film je zpracován velmi poutavě a obsahuje několik velmi silných scén, navíc nekřivdí japonským vojákům, ale zobrazuje je ( alespoň většinu z nich) jako normální lidi. Hodně silné 4* s tím, že se na film velmi rád podívám někdy znovu. * Proč je zde uveden žánr Krimi nechápu. ()

Kuker_Benny 

všechny recenze uživatele

Knížku jsem četl kdysi dávno, když jsem trávil mládí a prázdniny v Maďarsku. Měj jsem s sebou jen tuto knížku a protože mi zrovna počasí nepřálo, jsem se do ní pustil. A pak v životě ještě několikrát... A dostala mě! Svou dvoudějovostí, krutostí, poetičností a vlastně i obyčejností. Film jsem viděl asi jen 2x, neb mi knížka přišla "obsáhlejší" a hlavně jsem si "svůj" vlastní film v hlavě, tvořený v pubertálním věku, nechtěl nechat rozbourat.. Film se sice drží dějové linie knížky, ale v tomto případě platí , že knížka je knížka. Ale líbil se mi, sic moje postavy vypadaly zcela jinak :), no jsem spokojený. ()

Galerie (53)

Reklama

Reklama