Za dávných časů vládl zemi české kníže Krok, který měl tři dcery obdařené nadpřirozenými schopnostmi. Nejstarší Kazi měla schopnosti léčitelky, Teta dokázala promlouvat s duchy a nejmladší Libuše viděla do budoucnosti. Po smrti otce převzala vládu na jeho přání právě nejmladší dcera Libuše. Ačkoliv byla Libuše moudrá a spravedlivá vládkyně, muži jí pohrdali. Libuše se tedy rozhodla provdat za Přemysla Oráče ze Stadic, aby s jeho pomocí dosáhla uznání mezi svými podřízenými. Společně se usídlí na hradě Libušín, odkud Libuše předpověděla i založení a slávu města Prahy, které se později stalo sídlem královského rodu Přemyslovců. Po smrti Libuše přebírá vládu její manžel Přemysl, s končícím matriarchátem však stoupá nespokojenost žen, které nakonec vyvolají Dívčí válku. Příběh kněžny Libuše je tentokrát nahlížen nejen z pohledu Jiráskových Starých pověstí českých, ale opírá se i o divadelní hry Franze Grillparzera a Clemense Brentana. (oficiální text distributora)

amyth odpad!

Kdyby to bylo porno, bylo by to ospravedlnitelné ...... Ale takhle? Tvůrci museli být sjetí na kvadrát ()

Solverino odpad!

Film (je to ještě film? není to Béčko, spíš až někde kolem konce abecedy)? Vypadá to jak předvolební agitka zelených a teplých - natočeno celkem v šesti lidech za 13,50 Kč. Takovou zoufalost jsem snad ještě neviděl. Vlasta (je hnusná, je kluk!) "bojuje" mečem! To se nevidí, vypadá jako když klepe starý koberce plácačkou :( O všem se pořád jenom vypráví, pak hraje zase šest lidí "armádu" bojující proti třem postiženým saracenům (bojují jak po obrně) - stejnejch šest lidí je jednou rada kněžny Libuše (vypadá jak Žena za pultem za mlada), potom s otočenejma čepicema zase armáda knížete Přemysla (který se věnuje po večerech orálním praktikám v kravíně) = jedním slovem hnus! ()

miki68cz

Ta krásná herečka za to nemůže, že to takhle dopadlo, nezlobte se na ni. Jinak síla, škoda času. A peněz. Vřele NEDOPORUČUJI ()

Stejšn

Tohle veledílo jsem si teda vyloženě vychutnal. Varován už předem zdejším hodnocením, strašlivými recenzemi v médiích a i svojí značně předsudkovitou úvahou o "americkém prznění českých dějin" jsem nečekal nic, na co by se dalo dívat. Ovšem musím říct, že z tohoto hlediska jsem byl mile překvapen. Děj je samozřejmě pitomoučký a herecké výkony vč dialogů jsou na úrovni kostýmního porna, ale zaujalo mě, že film má VELICE DOBROU kameru, hudbu a zvukové efekty. Kostýmy taky jakž takž. Na hlavní hrdinku se dobře kouká a fakt, že jí Přemysl Oráč (spoiler) během pár minut čtyřikrát voprcá tomu dodává pikantní nádech. On teda pak ještě vošuká Vlastu, a nechá si ho přeblafnout od Sáry, kterou následně vomrdá taky (konec spoileru), no ale co už, asi mu prostě hučelo. Viděl jsem to v původním anglickém znění (a za střízliva!!!) a guilty pleasure tohohle dílka mě teda pobavilo fest. Nejkatastrofálnější herecké výkony ovšem předvedlo duo Kříž / Vašut, ti jsou na Zlatou malinu jak vystřižení. Oprošťuju se od toho "prznění dějin" (ony to stejně žádné dějiny nejsou, jenom pohádka) a dávám dvě hvězdičky. Věřím že kdyby v tom nebyly ty české reálie, mělo by to i zde hodnocení vyšší. I když asi ne zas o moc. ()

Pochtli

Zas tak otřesný to tedy nebylo(snaha patrná), jako výborná komedie (dle mnohých) též ne, Pavel Kříž hrál jak po flámu a celkově film působil spíš jako absolventský/amatérský film než cokoliv jiného. Jediná zábavná scéna je "souboj" Přemysla coby "zemědělec, co meč nikdy nedržel v ruce" a Vlasty, která je ve filmu jako vojevůdce ve spostě bitev a přesto prohraje a zemře tááák komicky:oD ()

nooly

Opravdu špatný film. Je to dno skoro po všech stránkách včetně těch řemeslných. Jednu hvezdičku si to ale zaslouží alespoň za hudbu. ()

Pitryx

Poprvé jsem to vztekle vypnul, protože v té tmě jsem netušil co se děje. Podruhé jsem to překonával, některé prostě přeskakoval, takže asi proto mi uniklo proč byl dekapitován Šťáhlav. Ale jinak se nedá říci, že bych toho času litoval. Rozhodně je tento film zajímavý, když už nic jiného. Neviděl bych to jako takový propadák. Spíše tak někde v té střední úrovni s pěknou hudbou.  50 % ()

sharka.68 odpad!

za to bych snad tvůrce zažalovala, že nám przní naše dějiny, byť jsme ovlivněni Aloisem Jiráskem a nemůžeme dokázat,že to takhle nebylo......a já si říkala,že po Bathory a Jánošíkovi mě už nic nepřekvapí...ach jo! ()

Snapphanar

Není to tak dlouho, co jsem navštívil se svou přítelkyní tento film v kině. Poslední dobou se o něm dosti psalo a tak jsem si přečetl pár recenzí. Tím se mé nadšení z nového "historického" filmu poněkud zchladilo. Jsem docela rád, nebylo to pak to zlé, velké zklamání, které máte, když se těšíte tři roky na film a pak z toho vyjde toto. Není také divu, byl to teprve druhý film režiséra Constantina Wernera, který měl do té doby na svém kontě jen jeden"horor" - propadák. Navíc pokud alespoň trochu znáte staré legendy o Krokovi a jeho dcerách, nebudete se stačit divit! Už jen ten skvělý začátek... "Kolem roku 800...." Kruci! Kolem roku 800 tu už byla Sámova říše a pak Velká Morava a oni sem hodí legendy o Libuši... Tak se prostě sekli o pár set let, no... ()

brabi odpad!

No paráda...byla to ještě větší sračka, než jsem čekal:-)) Tohle byl přímo pětihvězdičkovej odpad. Někde jsem četl, že silná stránka tohohle filmu je scénář. Tak si nejsem jist, jestli byl onen pisatel vůbec příčetnej:-))) ()

Spielbergo

Koukám, že všichni tady asi sledovali úplně jiný film než já. Přijde mi to jako typický příklad toho, kdy jeden chytrák prohlásí, že je to sračka a vyjmenuje a náležitě zesměšní tři věci co se mu na filmu nelíbí, načež tupé stádo bez vlastního názoru a bez zřejmé znalosti čehokoli to pak po něm opakuje - už z toho důvodu, aby náhodou nebyli za blbce kdyby vybočili. Můžete mi laskavě někdo objasnit o jakém prznění historie tu sborem mluvíte? Ukažte mi dějepisnou publikaci, ve které je doložena kněžna Libuše nebo Přemysl Oráč!!! Jeden vedle druhého si zjevně pletete Jiráska s historií. Pokud jste ho někdo četl, o čemž taky pochybuju. Když si ho totiž uráčíte přečíst, zjistíte, že tento film je vcelku věrným ztvárněním celé pověsti. Samozřejmě s jistou dávkou filmařské licence, ale upřímně točit to doslovně tak na to nikdo nepřijde. Samozřejmě, film je zjevně nízkorozpočtový, nicméně už jsem viděl mnohem horší sračky za mnohem větší peníze, které si navíc nárokují titul blockbusteru roku. Zářný příklad z poslední doby je Jánošík. Strašlivě zfilmovaná legenda, ovšem oproti Libuši alespoň doložená historickými fakty. Angličtina herců taky rozhodně není tak příšerná jak tu všichni tvrdí a upřímně rád bych si poslechl jejich anglický projev. Na to, že většina herců jsou Češi, odvádí dost slušnou práci. A mohl bych dál vyjmenovávat a bořit mýty o tomto filmu. Například, že jsem podle zdejších komentářů čekal div né porno a ono je tam sexu jako šafránu. Scéna s "vypelichaným sokolem" vůbec není tak vtipná, jelikož zazní z úst zlomené nemocné ženy, jíž se právě hroutí její svět, takže logicky má právo blábolit. Film má děj a co víc, má hlavu a patu, což se nedá říct o většině americké a bohužel poslední dobou ani domácí produkce. Film se mi líbil na 3-4*, nicméně vzhledem k tomu nespravedlivému hodnocení zde, dávám za plných pět, abych se pokusil alespoň trochu učinit spravedlnosti za dost. Zkrátka vy kdo máte vlastní rozum, laskavě se podívejte na tento film bez předsudků, jsem přesvědčen, že časem se Pohanská královna vymaní z žumpy 141. místa, do níž jí uvrhlo pár nemyslících a namyšlených teenagerů (alespoň duševních). A mějte na paměti, že Jirásek si polovinu své pověsti vycucal z prstu, doporučuji doplnit si vzdělání a přečíst si takového Kosmu, či třeba Dalimila. Zjistíte, že například tzv. "Dívčí válka" byla zřejmě jen jakousi tradiční lidovou veselicí a místo krve vesely prýštily spíše jiné druhy tělních tekutin. Takže se mějte a používejte někdy svou hlavu. ()

wocicko

A to jenom za neotřesitelný, feministický podtext i když tam neměl co dělat. Laciný, přiblblý, pseudo-historický film až na pár záběrů, které ujdou, ani žádné pěkné pokoukání. ()

Ikewoo

Přistupoval jsem k tomu jako k parodii na českou legendu a státnost... a film nezklamal. Bavil jsem se někdy až děsivě moc. Kdyby u tohoto film skončil, tak byl měl čtyři hvězdy. Bohužel, zdá se, že režisér to myslel vážně a ne jako komedii, což hodnocení značně sráží. Nad historickou přesností bych se nazamýšlel, ta pokulhává v drtivé většině filmů a vzhledem k vágnímu povědomí veřejnosti o středověké zbroji se ani není čemu divit. ()

Prubner

Není to tak blbé, jak by se na první pohled mohlo zdát. Každopádně je to hodně laciné, takže o válkách, dolování a stavbách se tu jen mluví a kompars čítá jen asi dvacet lidí. Noční a interiérové scény jsou hodně mizerně nasvícené, takže jsem většinou netušil, co se v té tmě vlastně děje. ()

Crytic odpad!

To není film - to je znásilnění české mytologie. Pokud si nějaký cizinec půstí tenhle "film". musí si říct něco ve smyslu: "Aha, takže českou zemi založila nějaká blonďatá šlápota, co si vzala kurevníka, za sestry měla čarodějnici a šílenou ekofeministku a pravděpodobně měla nějaké lesbické vztahy s velitelkou vojsk Vlastou". Teda nevím ale tohle pojetí mi ve Starých pověstech nějak ušlo. Nejlepší WTF moment: Libudě sesedne z koně - dojde asi do prostřed řeky - následuje záběr na hladinu, aby bylo divákovi jasné, že v řece opravdu není víc jak 5 cm vody - poté naše kněžna skočí do této "hlubiny" šipku a asi pul minuty plave kde dnu aby se utopila - bohužel je tento záběr až na úplném konci filmu a až zde mi došlo, že celý film je vlastně komedie. ()