Kněžna Libuše

The Pagan Queen

Historický / Drama / Fantasy

USA / Česko, 2009, 99 min

• Damiel

0 % nebo 100 % - U žádného, opakuji u žádného filmu jsem nikdy nezažil, aby se celé kino chlámalo tak nehorázným způsobem, až se zdi otřásaly. Kněžna Libuše je nechtěná komedie století. Těch "kultovních scén a hlášek" je tam tolik, že by to vydalo na hodně dlouhé popisování. Toto je prostě MUST SEE ;-)(29.10.2009)

• M.a.t.t.

Jasná must see záležitosť pre divákov, ktorí hania niektoré domáce pokusy o historické veľkofilmy. Subjektívne sa síce na Libuši môžu baviť viac ale určite by som to neprikladal nejakým filmárskym či hereckým kvalitám. Až na hudbu, ktorá ako jediná ako tak obstojí, tu nie je vôbec nič... a bohužiaľ som sa na tom ani príliš nesmial.(11.1.2011)

na první pohled nízkorozpočtový snímek od američanů, kteří obdivují historii střední Evropy. Nicméně dialogy, nedávají smysl, některé pro nás důležité momenty historie jsou zobrazeny k popukání. Doporučuji tak láhev vína před a láhev vína během snímku a zjistíte, že lepší komedii jste neviděli. Za mě 4* a to jen pro to, že mi v půlce došlo víno(28.4.2013)

• kiddo

Tak se zase hezky uklidníme, bobánci. Ač jasný podprůměr, na kterém je bolestně znát nedostatek peněz, má Libuše tu nepopiratelnou výhodu, že se z ní neoprudím nudou (Bathory), ani vzteky (Kytice), ani nudou a vzteky (Máj). Kněžna Libuše nemá talentovaného režiséra (pokud se nepočítá vzácná schopnost zakomponovávat flashbacky), schopného dramaturga, ani dobrý scénář (hopsající motivace, plynutí času patrné jen z předělovacích titulků), ale nepřítomnou hrou na uměleckost aspoň neuráží můj estetický cit a nenudí mě k smrti. Seznam wtf momentů: Královský rod vládnoucí ze šutru na palouku. Pojmenování Prahy. Orál. Muži jako zdroj zla. Vypelichaný sokol. Kámasútra. Křižácké brnění. Třívteřinové topení v misce s polívkou. Šipka a následné topení na mělčině. Environmentalismus v hlubokých středověkých lesích. PS zpruzelým vlastencům: „zlatý národní fond“ v podobě Jiráskových Starých pověstí českých je tak obsahově řídký a tak imaginativně chudý, že je to v evropském kontextu snad unikát. Většina legend se dá shrnout jednou větou, která v případě Libuše nemusí být ani rozvitá. Werner jistě patří na řetěz, ale ne za prznění, nýbrž za nepochopitelnou ochotu se něčím takovým zabývat. PPS anglickým puristům: jediná katastrofální čenglistická gymnastika zaznívá nepřekvapivě pouze z úst Kříže a Vašuta. Kdyby onen vysmívaný „maďarský Sandokan“ hrál cizince ve filmu odehrávajícím se v USA, většina z vás by nad tím, jak zvládá angličtinu, bledla závistí. I vy pokrytci :-*(19.10.2009)

• blackrain

Jirásek po tomhle filmu musí v hrobě přímo rotovat a měl by chodit pana režiséra strašit až do konce života. Jediné, co si zaslouží vyzdvihnout je odvaha pana režiséra, že byl schopen vůbec s něčím takovým přijít. Nechtěný záměr pobavit české publikum vyšel na sto procent. Já bláhová měla za to, že Přemysl byl oráč, a on se mezi tím specializoval na chov drobného hospodářského zvířectva.(25.1.2010)

• - Původní název filmu zněl Koruna Vyšehradu, později autoři změnili název na Pohanská královna. (Zdroj: cs.wikipedia.org) (dinamit_1)

• - Snímek byl kritiky hodnocen veskrze negativně. Je srovnáván s nepovedeným domácím videem nebo italským soft-pornem 80. let 20. století. Je kritizován za smíšení historického filmu s ekologicko-feministickými poselstvími, levnou výpravou, špatnou kamerou, chabé herecké výkony či špatnou angličtinu některých herců. (Zdroj: cs.wikipedia.org) (dinamit_1)

• - Snímek podle všeho čerpá námět z divadelních her Franze Grillparzera, Clemense Brentana a próz Aloise Jiráska. (Zdroj: kinobox.cz) (dinamit_1)