Kněžna Libuše

The Pagan Queen

Historický / Drama / Fantasy

USA / Česko, 2009, 99 min

• Ilicka

ATYPický FILM. Distribuční společnost mluví za vše. Nejúchvatnějším komponentem filmu byl střih, v patách se mu držel Pavel Kříž a jeho "I am sorry Kaziiiii", Vašutovo "Yeah", tisíc a jeden záběr na měsíc v úplňku a následné soulože / Přemyslovo vzlykání nad Libušiným šátkem, Přemyslův orál a... No vlastně ono se jedná o soubor dokonale nudných WTF scén. Podtím však hrála obstojná hudba.(1.11.2009)

na první pohled nízkorozpočtový snímek od američanů, kteří obdivují historii střední Evropy. Nicméně dialogy, nedávají smysl, některé pro nás důležité momenty historie jsou zobrazeny k popukání. Doporučuji tak láhev vína před a láhev vína během snímku a zjistíte, že lepší komedii jste neviděli. Za mě 4* a to jen pro to, že mi v půlce došlo víno(28.4.2013)

• HenryS.

fakt nic. prostě vůbec nic. ani vtipné, anglicky jsem jim nerozuměl, česky jsem jim nerozuměl, kamera je na úplně špatných místech, nikdo tam ani neslyšel o ose děje. nechápu, že banda larpařů může mít ambice tohle pouštět někam jinam než z jůtubu.. (směrem seshora dolů, pochopitelně). holt doma mi chyběl ten kolektivní zážitek, ale holt já nemám to správný postmodernistický střevo, abych v tom viděl aspoň nějaký minimální význam...(19.9.2010)

• Crackonosc

Aneb jak se Franta sešel s Georgem a Jungenem a dohodli se, že si spolu zparodují české pověsti. I svolali kamarády a kamarády kamarádů a když se jejich počet třiceti přibližoval, naházeli kasičky v jednu hromadu a pospolu se chopili nástrojů. Jedni rozbíjeli, druzí třídili drobné od střepů a další počítali. Až do noci jim to trvalo než s hrůzou zjistili, jak málo i v tom počtu hojném se jim podařilo nastřádat. Semkli se tedy ještě raz k jednomu pokusu o natočení historického opusu. Ana a Hilge ušily historické oděvy. Kuba zapůjčil oba své koně. Joachym ovce od strýčka z Bavor přivezl. John s rodinou kulisy dvě vybudovali. Honza u piva Vašuta a Kříže přemluvil a cestou na plac ještě neznámou děvu na hlavní roli přibrali. Constantin za peníze nabyté z kasiček rychlokurz filmařiny si udělal a Inke jak klapku držet během polední dvou naučil. Připraveni tedy dle maxima možností, do hraní si na filmový štáb a herce se pustili. Ti čeští angličtinu během natáčení pilovalu, ti cizí pár českých slovíček a jmen se naučili. Bylo-li potřeba davových scén, Constantin položil kameru na špalek a Inke se do davu hned po klepnutí připojila. Mnoho bylo názorů jak to či ono bylo a jak by měl který záběr vypadat a tak výsledný sestřih netradičně pojali. Dle představ zapálených kamarádů hrstky se Češi svou minulostí prohádali, proš*kali a jednou vytáhli na dvou koních do války za světlé zítřky země svojí.(7.4.2010)

• cuchillo

Aero naslepo pro otrlé. Blbost na entou, ale díky atmosféře v kině jsem se celou dobu smála na celé kolo, a tak jsem ohodnotila snímek jednou hvězdičkou. Skoro po roce jsem to viděla znovu a šíleně jsem se nudila (shodou náhod jsem ten samý večer viděla film The Room, nad kterým jsem se náramně pobavila), proto stahuju hodnocení na odpad!. P.S. Nikdy by mě nenapadlo, že uvídím orální sex Přemysla Oráče na filmovém plátně.(5.6.2011)

• - Původní název filmu zněl Koruna Vyšehradu, později autoři změnili název na Pohanská královna. (Zdroj: cs.wikipedia.org) (dinamit_1)

• - Natáčení probíhalo kromě lokací v Praze i v Adršpachu, Uherském Hradišti, Brdech, v okolí Berounky a Dobříše. Pro obydlí byly využity slovanské skanzeny se zrekonstruovanými stavbami. (Zdroj: kinobox.cz, cs.wikipedia.org) (dinamit_1)

• - Snímek podle všeho čerpá námět z divadelních her Franze Grillparzera, Clemense Brentana a próz Aloise Jiráska. (Zdroj: kinobox.cz) (dinamit_1)