Kněžna Libuše

The Pagan Queen

Historický / Drama / Fantasy

USA / Česko, 2009, 99 min

• sandinista

Krutopřísnej odpad. Tak to dopadá, když historický epos natočí produkce, která má zkušenosti s nízkorozpočtovými erotickými thrillery. Byl to opravdu kulervoucí zážitek. Myslím, že vše o tomto filmu již bylo napsáno, proto nemá cenu zaobírat se popisováním detailů. Lepší jednou vidět, než stokrát slyšet (číst).(17.1.2011)

• F.man

Chtěl jsem se na Kněžnu Libuši alespoň dodívát, ale to prostě nejde. Tohle totiž není ani guilty pleasure snímek jež by pobavil svojí stupidností, tohle je jen veeeeeeeeeeeeeeeeeliká nuda o úplném hovně. Kdyby "režisér" přijel natáčet na angličtinářský tábor pro mírně pokročilé, vznikl by daleko lepší film s angličtinou na vyžší úrovni.(12.1.2010)

• M.a.t.t.

Jasná must see záležitosť pre divákov, ktorí hania niektoré domáce pokusy o historické veľkofilmy. Subjektívne sa síce na Libuši môžu baviť viac ale určite by som to neprikladal nejakým filmárskym či hereckým kvalitám. Až na hudbu, ktorá ako jediná ako tak obstojí, tu nie je vôbec nič... a bohužiaľ som sa na tom ani príliš nesmial.(11.1.2011)

• Ludivitto

Začínám mít strach z úplňku. Co když mě znásilní nadržený Přemysl Oráč! Nebo neodolatelný lamač všech srdcí Ctirad? A co když mě bude chtít vypíchnout oko šílená lesba na LSD Vlasta? Co by tomu řekla Zora? Nebo krtek? Či vypelichaný kůň Kroko? A co když se budu muset někdy utkat s Mečislavem? Možná bych měl zajít do ššššš ššíííí jeskyně pro nějakou vidinu.(28.10.2009)

Odkojena Ringovou Dívčí válkou většina patrně dávno zapomenula na Jiráska a nikdy žádnou domácí Libuši neviděla. Za normalizace se urodily hned dvě televizní inscenace, že. Kdo by hledal dále, došel by přirozeně ke Kosmovi i ke Kristiánově legendě, poslechl by si i Smetanovu operu a požnul Grillparzerovu tragédii. Mohl by pokračovat dál a dál... ale tak proč, že? Trojhvězdí Atypfilm, GoCrazy a Otrlý divák udělalo své, takže je třeba jíti s davem a říci fuj této Kolalokově limonádě o pohanské královně. Já tak však nečiním. Přistihla jsem se pohlcena nevšedním zpracováním, kterému jistý amatérismus nic neubral ze zaujetí a celkového nadšení pro téma. Velice se mi líbila hudba a Winter Ave Zoli rozhodně vidím raději než Milenu Dvorskou, například. Jen tak dál, čím více Krokových dcer na plátně, tím lépe.(3.4.2011)

• - Snímek podle všeho čerpá námět z divadelních her Franze Grillparzera, Clemense Brentana a próz Aloise Jiráska. (Zdroj: kinobox.cz) (dinamit_1)

• - Natáčení probíhalo kromě lokací v Praze i v Adršpachu, Uherském Hradišti, Brdech, v okolí Berounky a Dobříše. Pro obydlí byly využity slovanské skanzeny se zrekonstruovanými stavbami. (Zdroj: kinobox.cz, cs.wikipedia.org) (dinamit_1)

• - Režisér filmu Constantin Werner v rozhovoru řekl: "Jestli se domníváte, že nemám právo natočit film s tematikou Čech, tak to vám musím objasnit. Část mojí rodiny byli česko-němečtí průmyslníci z Ústí nad Labem. Historie Čech a jejich pověsti jsou tudíž i součástí mého kulturního dědictví." (Zdroj: art.ihned.cz) (dinamit_1)