poster

Kněžna Libuše

 • USA

  The Pagan Queen

Historický / Drama / Fantasy

USA / Česko, 2009, 99 min

 • Sairina
  *

  Takhle zkazit čekou pověst. Celý film je nudný a všechno je tak nějak divně spřeházený. Vlasta a Přemysl, Libuše a farmář, Přemysl a nějaká děvečka atd. Taky je divný konec Libuše. Možná si myslíte, že vás osloví česká krajina, neosloví. Nemůžu si pomoct, připadalo mi to jako nehezký kus lesa. Jediné, co se mi na tomhle filmu líbilo, byla výslovnost jména Libuše.(22.4.2010)

 • ZkuKol
  odpad!

  Samozřejmě je to strašný po všech stránkách. Nejspíš šlo původně o scénář k pornu, protože se tam souloží o stošest a děj odpovídá původnímu žánru. Výprava je nulová (občas máte pocit, že se točilo u vás za barákem), herci zřejmě rozdělení na dvě skupiny - vydělávající Čechy a ambiciózní cizince - leč obě hrají stejně špatně a dialogy, které jsou důkazem, že i domácí video může občas vypadat jako umělecký skvost (svůj podíl mají i postsynchrony). Na tenhle film se dá naházet asi ještě nákladní vlak špíny, takže zmiňmě zajímavý soundtrack, jenž je konponován pro film s cca 100x větším rozpočtem a využíván naprosto mimózně. Občas je to trochu zábavné, ale guilty pleasure to nebude nikdy. Pamatujete si tu Jiráskovu verzi, tak tohle natočil němec (Jirásek si "trochu" půjčoval z tamních legend) za americké peníze a o čem to vlastně je, neví vůbec nikdo... 0%(22.10.2010)

 • salahadin
  *

  Pááni jo, Amíci natočili Libuši! Co Jirásek, ale i Kosmas musí být zděšen, co že se to hýbe v bedničce s trubadúry! Libuši hraje blond Američanka, Přemka oráče yetti a to nemluvím o gothic girl v jedné z rolí. Nic naplat, příšerný scénář se dobře natočit nedá a herci, kteří tuší, že tohle bude průser, se taky moc nesnažili. I jako amatérské video by to byl průměr, jako vážně myšlený film hrůza. Jednu hvězdičku ale dát prostě musím, už jen za to, jak roztomile špatné to je.(16.9.2015)

 • Rover
  **

  Film určený pro enviromentální jedince (nebo komunity), kteří touží žít v souznění s přírodou a rádi používají magii. Protagonisté filmu pobíhají po smrkových monokulturách (ano, prastaré slovanské lesy), za vrchol romantiky považují mazlení se s mlokem apod. Sama Libuše je velmi rozporuplnou osobností, plna sentimentu a nedostižného zasnění neváhá oslovit "pohledného" chasníka, aby ji pomiloval, i když se oddává orgiím s Přemyslem (který ovšem taky nevynechá jedinou příležitost někoho osouložit). Teta radši brzy kamsi mizí, zato Kazi je velmi emo a když nemůže vydržet ničení jejího milovaného lesa, uchýlí se do azylu. V baráčku zaplněném bylinkami ji spolu s živými i mrtvými zviřátky polomrtvou objeví Libuše, která ji odveze zpět na Vyšehrad (jen proto, aby zde smutná Kazi, která evidentně odmítá pozřít potravu, skonala u pohanské modly - totemu). Sympatická je Vlasta - militantní šišlající lesbička, která si dala za úkol strážit Libuši na každém kroku. Ovšem nebyl by to Přemysl, kdyby ji nesvedl a znenáhla opustil kvůli Libuši. Ta mezitím vládne z různých lesních palouků a pařezů spolu s tlupou hloupých starců (prý koncil), který je schopný jen hromadně svolával hesla jako "king king, we want the king" a máchat rukama. Wtf scén je nepočítaně a zábava je to nevídaná. (Praha - The treshold, zvolal znenadála se zjevující mužík s polenem)... Jo a herecké výkony mi, až na výjimky, přišly horší jak amatérské divadlo.HUDBA: Benedikt Brydem - docela výrazná orchestrální hudba skládaná podle šablony.(28.11.2009)

 • Fingon
  **

  Chtěl jsem na to jít do kina, ale film byl stažen dřív, než se mi to podařilo. Ještěže to už v Rusku vyšlo na DVD. Co mě urazilo nejvíc? Pokus o zobrazení dívčí války a především "souboj" Přemysla s Vlastou. Jinak se to celkem dalo. Celkem. Jen jsem nějak přehlédl ty lesbičky. Kazi s Libuší nejsympatičtější z celého ansámblu. Nebo to byla Teta? Čert ví... jen jsem celou dobu hledal toho kance (a) Bivoje:)(4.12.2009)

 • - Snímek podle všeho čerpá námět z divadelních her Franze Grillparzera, Clemense Brentana a próz Aloise Jiráska. (Zdroj: kinobox.cz) (dinamit_1)

 • - Režisér filmu Constantin Werner v rozhovoru řekl: "Jestli se domníváte, že nemám právo natočit film s tematikou Čech, tak to vám musím objasnit. Část mojí rodiny byli česko-němečtí průmyslníci z Ústí nad Labem. Historie Čech a jejich pověsti jsou tudíž i součástí mého kulturního dědictví." (Zdroj: art.ihned.cz) (dinamit_1)

 • - Natáčení probíhalo kromě lokací v Praze i v Adršpachu, Uherském Hradišti, Brdech, v okolí Berounky a Dobříše. Pro obydlí byly využity slovanské skanzeny se zrekonstruovanými stavbami. (Zdroj: kinobox.cz, cs.wikipedia.org) (dinamit_1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace