poster

Kněžna Libuše

 • USA

  The Pagan Queen

Historický / Drama / Fantasy

USA / Česko, 2009, 99 min

 • togaf
  *

  No páni, kdyby Jirásek takhle popsal českou pověst o Libuši a "Přemkovi", byla by školní četba mnohem zajímavější. První část je poměrně vtipná - flustrovaný Přemysl je vášně bezva. Pak se to nějak otočí a stane se z toho softporno a konec je už úplně marnej. No byla to katastrofa, co si budeme nalhávat.(11.2.2012)

 • Mrakoplas23
  odpad!

  Mám nízkorozpočtové filmy rád. Když jsem se dozvěděl, že se nedaleko mého bydliště promítá NÍZKOROZPOČTOVÁ adaptace známé české legendy, vyrazil jsem. Při zpáteční cestě jsem byl pln negativních myšlenek a pocitů. Doufám že čeští filmaří hodlají Amíkům takovýto zákeřný a podlí útok na české kulturní dědictví nějak děsivě oplatit.(1.8.2011)

 • Billie777
  odpad!

  Tehdy jsem na tom byla na premiéře v kině a to upozorňuju, že nedobrovolně a to se školou. Už od začátku mi bylo jasné, že tohle bude pěkná kravina a dobrovolně bych na to nikdy nešla. Ukázalo se, že jsem měla pravdu a že to byla jen ztráta času a škoda peněz. Prostě ukázkově špatný film. Tady se někdo musí obracet v hrobě. Tenhle film neměl vůbec vzniknout. Zostuzení české mytologie. Tohle je prostě příšernost, nuda, šíleně laciný béčko se špatnými herci, příšernou režií, scénářem, kamerou a vůbec vším. Já se musela někdy i smát, jak je to až tak smutně špatný. Už vícekrát nechci vidět.(21.4.2012)

 • Ludivitto
  *

  Začínám mít strach z úplňku. Co když mě znásilní nadržený Přemysl Oráč! Nebo neodolatelný lamač všech srdcí Ctirad? A co když mě bude chtít vypíchnout oko šílená lesba na LSD Vlasta? Co by tomu řekla Zora? Nebo krtek? Či vypelichaný kůň Kroko? A co když se budu muset někdy utkat s Mečislavem? Možná bych měl zajít do ššššš ššíííí jeskyně pro nějakou vidinu.(28.10.2009)

 • Damiel
  odpad!

  0 % nebo 100 % - U žádného, opakuji u žádného filmu jsem nikdy nezažil, aby se celé kino chlámalo tak nehorázným způsobem, až se zdi otřásaly. Kněžna Libuše je nechtěná komedie století. Těch "kultovních scén a hlášek" je tam tolik, že by to vydalo na hodně dlouhé popisování. Toto je prostě MUST SEE ;-)(29.10.2009)

 • - Natáčení probíhalo kromě lokací v Praze i v Adršpachu, Uherském Hradišti, Brdech, v okolí Berounky a Dobříše. Pro obydlí byly využity slovanské skanzeny se zrekonstruovanými stavbami. (Zdroj: kinobox.cz, cs.wikipedia.org) (dinamit_1)

 • - Snímek byl kritiky hodnocen veskrze negativně. Je srovnáván s nepovedeným domácím videem nebo italským soft-pornem 80. let 20. století. Je kritizován za smíšení historického filmu s ekologicko-feministickými poselstvími, levnou výpravou, špatnou kamerou, chabé herecké výkony či špatnou angličtinu některých herců. (Zdroj: cs.wikipedia.org) (dinamit_1)

 • - Původní název filmu zněl Koruna Vyšehradu, později autoři změnili název na Pohanská královna. (Zdroj: cs.wikipedia.org) (dinamit_1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace