Kněžna Libuše

The Pagan Queen

Historický / Drama / Fantasy

USA / Česko, 2009, 99 min

• cuchillo

Aero naslepo pro otrlé. Blbost na entou, ale díky atmosféře v kině jsem se celou dobu smála na celé kolo, a tak jsem ohodnotila snímek jednou hvězdičkou. Skoro po roce jsem to viděla znovu a šíleně jsem se nudila (shodou náhod jsem ten samý večer viděla film The Room, nad kterým jsem se náramně pobavila), proto stahuju hodnocení na odpad!. P.S. Nikdy by mě nenapadlo, že uvídím orální sex Přemysla Oráče na filmovém plátně.(5.6.2011)

• Ilicka

ATYPický FILM. Distribuční společnost mluví za vše. Nejúchvatnějším komponentem filmu byl střih, v patách se mu držel Pavel Kříž a jeho "I am sorry Kaziiiii", Vašutovo "Yeah", tisíc a jeden záběr na měsíc v úplňku a následné soulože / Přemyslovo vzlykání nad Libušiným šátkem, Přemyslův orál a... No vlastně ono se jedná o soubor dokonale nudných WTF scén. Podtím však hrála obstojná hudba.(1.11.2009)

• blackJag

"JSEM MEČIMÍR, TVŮJ NEJUDATNĚJŠÍ BOJOVNÍK!" Film, který se svou atmosférou lehce vyrovná výpravným pornofilmům, jen s tím malým rozdílem, že se v něm nešuká (a když ano, jakoby se nestalo). Děj se jen velmi neumě dotýká známých reálií a událostí z našich pověstí a bájí, kde veškeré půtky obstará skupinové cvičení šestičlenného tělesa s dřevěnými vidlemi a téměř veškerou výpravu pár kostýmů, šutr a kláda. Herecké výkony jsou v dokonalém souznění s režijně dětsky bezradným úsilím, kdy českého diváka nemůže nepobavit duo vykuků Vašut & Kříž, kteří své scény povyšují na galapředstavení ve stylu televizních estrád. Ono, zvráceně zábavný je film jako celek a od odpadní výlevky jej chrání jen celkem povedená hudba, která zní jako něco mezi Smetanovou Vltavou a pomalejšími skladbami z Pána prstenů Howarda Shora a i přes svou repetitivnost bude stát za další poslech (na rozdíl od snímku samotného, který za další pohled nebude stát nikdy). Hodně se také nepovedl plakát, který film doprovází po českých kinech (no ano, opravdu tento ochotnický nepodarek bylo možné navštívit v nejednom z českých kin - i já ho tak viděl). 5%(25.1.2010)

• boblig

Moc hezky natočený amatérský film. Zahraniční herci a herečky (včetně Kazi a Přemysla) vypadají jako postavy ze softporna, a taky tak hrají. Kulisy jak z lepší pohádky ČT a knižní dialogy z 19. století. Čeští herci se také vyznamenali - Marek Vašut na všechno říká jen "Yeahhh!" a Marko Igonda bohužel špatně skryl stopu po očkování proti neštovicím. Snad jen angličtina Pavla Kříže je aspoň trochu vtipná. Resumé: Pro jedny neškodná naivní blbost, pro druhé feministicko-ekologická agitka. Dvě hvězdičky jsou sice moc, ale ta druhá je za tu nesmírnou odvahu tvůrců něco takového vůbec natočit ...(14.10.2009)

• Bl00dsuck3r

Rozhodoval jsem se mezi odpadem a jednou hvězdičkou. Nakonec zvítězila ta druhá možnost, protože jsem se už dlouho u něčeho takto nezasmál. BTW ten boj Přemysla a Vlasty mě opravdu rozsekal - Přemysl vypadal, jako kdyby zrovna na záchodě vyprazdňoval obsah střev a Vlasta vypadala, jako kdyby si o 5 minut dříve šňupla dávku pervitinu s kokainem a heroinem a navrch ještě zapila dvě extáze metaxou.(15.5.2014)

• - Snímek byl kritiky hodnocen veskrze negativně. Je srovnáván s nepovedeným domácím videem nebo italským soft-pornem 80. let 20. století. Je kritizován za smíšení historického filmu s ekologicko-feministickými poselstvími, levnou výpravou, špatnou kamerou, chabé herecké výkony či špatnou angličtinu některých herců. (Zdroj: cs.wikipedia.org) (dinamit_1)

• - Snímek podle všeho čerpá námět z divadelních her Franze Grillparzera, Clemense Brentana a próz Aloise Jiráska. (Zdroj: kinobox.cz) (dinamit_1)

• - Původní název filmu zněl Koruna Vyšehradu, později autoři změnili název na Pohanská královna. (Zdroj: cs.wikipedia.org) (dinamit_1)