Kněžna Libuše

The Pagan Queen

Historický / Drama / Fantasy

USA / Česko, 2009, 99 min

• salahadin

Pááni jo, Amíci natočili Libuši! Co Jirásek, ale i Kosmas musí být zděšen, co že se to hýbe v bedničce s trubadúry! Libuši hraje blond Američanka, Přemka oráče yetti a to nemluvím o gothic girl v jedné z rolí. Nic naplat, příšerný scénář se dobře natočit nedá a herci, kteří tuší, že tohle bude průser, se taky moc nesnažili. I jako amatérské video by to byl průměr, jako vážně myšlený film hrůza. Jednu hvězdičku ale dát prostě musím, už jen za to, jak roztomile špatné to je.(16.9.2015)

Podle mého názoru spousta podnětů k zamyšlení. Není důvod se vlastenecky nasírat, nikdo si z nás Čechů srandu nedělá. Oni cizinci mají stejně "podivné" pověsti doma taky. Zkrátka a dobře lidé žili svobodně jak je Bůh stvořil až jednou přišel vládce, zavedl daně, postavil města a začal obchodovat a taky popravovat. Příroda ustoupila člověku a žena muži, protože byl fyzicky silnější. Kdo nepochopil, byl vyhlazen. Tomu se říká kolonizace a stát. A o ničem jiném tento film asi ani není. Polovina filmu se odehrává ve tmě a nic není vidět. A i jinak je to vcelku vtipné. Libuše není statná selka, ale chudokrevná blondýna, a Přemysl je hippík v nejlepších letech. Možná i soudruh Jirásko by si na to zašel do kina....60%(3.1.2012)

• -bad-mad-wolf-

Pozor - navzdory hodnocení je tu celá řádka pamětihodných okamžiků. Třeba když se odehrává velkolepá slavnostní scéna korunovace, epická hudba burácí... a na obrazovce po sobě dvacet lidí v lese hází okvětní lístky. Speciální epizodou je jazyková výbava účinkujících, neboť schopnost mluvit anglicky u postav notně kolísá a produkuje nejednu posluchačsky vděčnou perlu. Pozorovat, kterak herečka důrazně přednáší a dává si zřetelný pozor na výslovnost, přičemž zní jako utrápený třeťáček nad svou první učebnicí angličtiny, je... nevýslovně vtipné. (:(15.12.2014)

Odkojena Ringovou Dívčí válkou většina patrně dávno zapomenula na Jiráska a nikdy žádnou domácí Libuši neviděla. Za normalizace se urodily hned dvě televizní inscenace, že. Kdo by hledal dále, došel by přirozeně ke Kosmovi i ke Kristiánově legendě, poslechl by si i Smetanovu operu a požnul Grillparzerovu tragédii. Mohl by pokračovat dál a dál... ale tak proč, že? Trojhvězdí Atypfilm, GoCrazy a Otrlý divák udělalo své, takže je třeba jíti s davem a říci fuj této Kolalokově limonádě o pohanské královně. Já tak však nečiním. Přistihla jsem se pohlcena nevšedním zpracováním, kterému jistý amatérismus nic neubral ze zaujetí a celkového nadšení pro téma. Velice se mi líbila hudba a Winter Ave Zoli rozhodně vidím raději než Milenu Dvorskou, například. Jen tak dál, čím více Krokových dcer na plátně, tím lépe.(3.4.2011)

• cuchillo

Aero naslepo pro otrlé. Blbost na entou, ale díky atmosféře v kině jsem se celou dobu smála na celé kolo, a tak jsem ohodnotila snímek jednou hvězdičkou. Skoro po roce jsem to viděla znovu a šíleně jsem se nudila (shodou náhod jsem ten samý večer viděla film The Room, nad kterým jsem se náramně pobavila), proto stahuju hodnocení na odpad!. P.S. Nikdy by mě nenapadlo, že uvídím orální sex Přemysla Oráče na filmovém plátně.(5.6.2011)

• - Natáčení probíhalo kromě lokací v Praze i v Adršpachu, Uherském Hradišti, Brdech, v okolí Berounky a Dobříše. Pro obydlí byly využity slovanské skanzeny se zrekonstruovanými stavbami. (Zdroj: kinobox.cz, cs.wikipedia.org) (dinamit_1)

• - Snímek byl kritiky hodnocen veskrze negativně. Je srovnáván s nepovedeným domácím videem nebo italským soft-pornem 80. let 20. století. Je kritizován za smíšení historického filmu s ekologicko-feministickými poselstvími, levnou výpravou, špatnou kamerou, chabé herecké výkony či špatnou angličtinu některých herců. (Zdroj: cs.wikipedia.org) (dinamit_1)

• - Režisér filmu Constantin Werner v rozhovoru řekl: "Jestli se domníváte, že nemám právo natočit film s tematikou Čech, tak to vám musím objasnit. Část mojí rodiny byli česko-němečtí průmyslníci z Ústí nad Labem. Historie Čech a jejich pověsti jsou tudíž i součástí mého kulturního dědictví." (Zdroj: art.ihned.cz) (dinamit_1)