Kněžna Libuše

The Pagan Queen

Historický / Drama / Fantasy

USA / Česko, 2009, 99 min

• salahadin

Pááni jo, Amíci natočili Libuši! Co Jirásek, ale i Kosmas musí být zděšen, co že se to hýbe v bedničce s trubadúry! Libuši hraje blond Američanka, Přemka oráče yetti a to nemluvím o gothic girl v jedné z rolí. Nic naplat, příšerný scénář se dobře natočit nedá a herci, kteří tuší, že tohle bude průser, se taky moc nesnažili. I jako amatérské video by to byl průměr, jako vážně myšlený film hrůza. Jednu hvězdičku ale dát prostě musím, už jen za to, jak roztomile špatné to je.(16.9.2015)

• Crackonosc

Aneb jak se Franta sešel s Georgem a Jungenem a dohodli se, že si spolu zparodují české pověsti. I svolali kamarády a kamarády kamarádů a když se jejich počet třiceti přibližoval, naházeli kasičky v jednu hromadu a pospolu se chopili nástrojů. Jedni rozbíjeli, druzí třídili drobné od střepů a další počítali. Až do noci jim to trvalo než s hrůzou zjistili, jak málo i v tom počtu hojném se jim podařilo nastřádat. Semkli se tedy ještě raz k jednomu pokusu o natočení historického opusu. Ana a Hilge ušily historické oděvy. Kuba zapůjčil oba své koně. Joachym ovce od strýčka z Bavor přivezl. John s rodinou kulisy dvě vybudovali. Honza u piva Vašuta a Kříže přemluvil a cestou na plac ještě neznámou děvu na hlavní roli přibrali. Constantin za peníze nabyté z kasiček rychlokurz filmařiny si udělal a Inke jak klapku držet během polední dvou naučil. Připraveni tedy dle maxima možností, do hraní si na filmový štáb a herce se pustili. Ti čeští angličtinu během natáčení pilovalu, ti cizí pár českých slovíček a jmen se naučili. Bylo-li potřeba davových scén, Constantin položil kameru na špalek a Inke se do davu hned po klepnutí připojila. Mnoho bylo názorů jak to či ono bylo a jak by měl který záběr vypadat a tak výsledný sestřih netradičně pojali. Dle představ zapálených kamarádů hrstky se Češi svou minulostí prohádali, proš*kali a jednou vytáhli na dvou koních do války za světlé zítřky země svojí.(7.4.2010)

• HenryS.

fakt nic. prostě vůbec nic. ani vtipné, anglicky jsem jim nerozuměl, česky jsem jim nerozuměl, kamera je na úplně špatných místech, nikdo tam ani neslyšel o ose děje. nechápu, že banda larpařů může mít ambice tohle pouštět někam jinam než z jůtubu.. (směrem seshora dolů, pochopitelně). holt doma mi chyběl ten kolektivní zážitek, ale holt já nemám to správný postmodernistický střevo, abych v tom viděl aspoň nějaký minimální význam...(19.9.2010)

• -bad-mad-wolf-

Pozor - navzdory hodnocení je tu celá řádka pamětihodných okamžiků. Třeba když se odehrává velkolepá slavnostní scéna korunovace, epická hudba burácí... a na obrazovce po sobě dvacet lidí v lese hází okvětní lístky. Speciální epizodou je jazyková výbava účinkujících, neboť schopnost mluvit anglicky u postav notně kolísá a produkuje nejednu posluchačsky vděčnou perlu. Pozorovat, kterak herečka důrazně přednáší a dává si zřetelný pozor na výslovnost, přičemž zní jako utrápený třeťáček nad svou první učebnicí angličtiny, je... nevýslovně vtipné. (:(15.12.2014)

Asi bych nenapsal nic lepšího než Gemini. Shoduju se prakticky ve všem, popis výrazu Přemysla při boji s Vlastou nevyjímaje. Amatérská fušeřina jakoby z oka vypadla filmům Eda Wooda. Je proklatě zábavné tipovat si, kterou Přemysl "zorá" nebo jaké ekologické poselství o těžebních limitech zase Kazi vyplodí. Skutečně nejvtipnější je ale fakt, že snaha vydolovat z legendy to, co se opravdu stát mohlo, vychází v případě Kněžny Libuše lépe než u hollywoodského Krále Artuše. Až na to, že Artuše točil alespoň zručný řemeslník.(15.7.2010)

• - Natáčení probíhalo kromě lokací v Praze i v Adršpachu, Uherském Hradišti, Brdech, v okolí Berounky a Dobříše. Pro obydlí byly využity slovanské skanzeny se zrekonstruovanými stavbami. (Zdroj: kinobox.cz, cs.wikipedia.org) (dinamit_1)

• - Snímek podle všeho čerpá námět z divadelních her Franze Grillparzera, Clemense Brentana a próz Aloise Jiráska. (Zdroj: kinobox.cz) (dinamit_1)

• - Snímek byl kritiky hodnocen veskrze negativně. Je srovnáván s nepovedeným domácím videem nebo italským soft-pornem 80. let 20. století. Je kritizován za smíšení historického filmu s ekologicko-feministickými poselstvími, levnou výpravou, špatnou kamerou, chabé herecké výkony či špatnou angličtinu některých herců. (Zdroj: cs.wikipedia.org) (dinamit_1)