Kněžna Libuše

The Pagan Queen

Historický / Drama / Fantasy

USA / Česko, 2009, 99 min

Kněžna je točená s takovym nešikovnym nadšením, že si mě zkrátka získala. Ačkoliv je tu špatně všechno, na co si jen vzpomenete, tak si tu každej najde nějakou scénku, která mu v paměti zapustí kořeny. Třeba souboj Vlasty s Přémou byl totální masakr a Vašutovo "Yeah!" by určitě zlidovělo, pokud by se Kněžna Libuše vysílala stejně často, jako komedie dvojice Svěrák-Smoljak. Líba si prostě černý čísla nezaslouží a ač je to z mýho pohledu tak na 30%, tak jí dam plnej počet, ať jí to hodnocení trošku stoupne.(9.6.2010)

• blackrain

Jirásek po tomhle filmu musí v hrobě přímo rotovat a měl by chodit pana režiséra strašit až do konce života. Jediné, co si zaslouží vyzdvihnout je odvaha pana režiséra, že byl schopen vůbec s něčím takovým přijít. Nechtěný záměr pobavit české publikum vyšel na sto procent. Já bláhová měla za to, že Přemysl byl oráč, a on se mezi tím specializoval na chov drobného hospodářského zvířectva.(25.1.2010)

• Billie777

Tehdy jsem na tom byla na premiéře v kině a to upozorňuju, že nedobrovolně a to se školou. Už od začátku mi bylo jasné, že tohle bude pěkná kravina a dobrovolně bych na to nikdy nešla. Ukázalo se, že jsem měla pravdu a že to byla jen ztráta času a škoda peněz. Prostě ukázkově špatný film. Tady se někdo musí obracet v hrobě. Tenhle film neměl vůbec vzniknout. Zostuzení české mytologie. Tohle je prostě příšernost, nuda, šíleně laciný béčko se špatnými herci, příšernou režií, scénářem, kamerou a vůbec vším. Já se musela někdy i smát, jak je to až tak smutně špatný. Už vícekrát nechci vidět.(21.4.2012)

• maverick10

Jsem tvurcum nadmiru vdecny, ze mi nahradili ucebnice dejepisu timto hodnotnym filmovym dilem, jehoz slava hvezd se dotyka. Pavel s Markem davaji filmu vaznost a noblesu, stejne tak jako vyprava, ktera nam asi chtela naznacit, ze jeden z utuzujicich kmenu kolem Vltavy, ktery dal prvni impuls prahu sveta, cital pouhych patnact rolniku :-) Lepe by asi bylo, kdyby se to strhlo v soft porno, potom by to melo alespon spetku dustojnosti, takhle se mi nechce ani trochu prehrabovat v kbeliku hnoje jmenem historicke drama :-)(26.12.2011)

• noriaki

Hodně špatný film. A kupodivu ne kvůli prznění historie - příběh který vychází z jediného - nedůvěryhodného pramene, a zároveň tak obsahově plytký příběh, se snad ani zprznit nedá. A není špatný ani z hlediska děje, ten je relativně napínavý a udrží pozornost. Kamera je ovšem příšerná, výprava je k smíchu a herecké výkony k pláči. Na snímku je bolestně vidět nedostatek peněz a amatérismus protagonistů. Ten se projeví především v choreografii soubojů. Kněžna Libuše není zajímavá tím co v ní je, ale spíš tím co v ní není. Sice se pořád zmiňuje Vyšehrad, ale skoro všechny scény se odehrávají někde v lese, a knížecí dvůr tak vypadá jako společenství elfů. Škoda, tenhle film mohl dopadnout o mnoho lépe. Ale aby tak dopadl, musel by schopnější režisér s více penězi a schopnějšími herci natočit fantasy, čímž by se českým moralistům a expertům na pověsti rozhodně nezavděčil.(23.6.2011)

• - Natáčení probíhalo kromě lokací v Praze i v Adršpachu, Uherském Hradišti, Brdech, v okolí Berounky a Dobříše. Pro obydlí byly využity slovanské skanzeny se zrekonstruovanými stavbami. (Zdroj: kinobox.cz, cs.wikipedia.org) (dinamit_1)

• - Snímek byl kritiky hodnocen veskrze negativně. Je srovnáván s nepovedeným domácím videem nebo italským soft-pornem 80. let 20. století. Je kritizován za smíšení historického filmu s ekologicko-feministickými poselstvími, levnou výpravou, špatnou kamerou, chabé herecké výkony či špatnou angličtinu některých herců. (Zdroj: cs.wikipedia.org) (dinamit_1)

• - Snímek podle všeho čerpá námět z divadelních her Franze Grillparzera, Clemense Brentana a próz Aloise Jiráska. (Zdroj: kinobox.cz) (dinamit_1)