Mé jméno je Nikdo

• Itálie Il mio nome è Nessuno (více)

Zkušeného pistolníka Jacka Beauregarda (Henry Fonda) už nebaví být ustavičně ve střehu a dokazovat náhodným mladým puškám svou rychlost. Chce se jen sejít se svým dávno ztraceným bratrem a pak navždy odplout do vysněné Evropy. Do cesty se mu ovšem postaví vynikající střelec a vtipálek, který si říká Nikdo (Terence Hill) a má docela jiný plán ohledně Beauregardova osudu. Začíná záchranou života a končí pistolnickým soubojem dvou modrookých střelců v pravé poledne... Spaghetti western říznutý klasickou italskou komedií natočil v koprodukci Itálie, Francie a Západního Německa režisér Tonino Valerii, někdejší asistent režie u dolarové trilogie Sergia Leoneho. Jeho vliv je patrný zejména v úvodní scéně, namísto opisování jde však u Valerie spíše o poctu a dál se snímek ubírá vlastním směrem. Rozkročený mezi taškařicí nad nejznámějšími westernovými klišé a nostalgií nad mizející érou nespoutaného Divokého západu. (Česká televize)

gggggg

Film mi vôbec nezapasoval. Autor vedel vytvoriť aj napätie, ale vždy ho pokazila nejaká komediálna scénka. Henry Fonda hral strašne chabo, jednoznačne ho prevýšil Terence Hill. Zápletka mi prišla nezaujímavá, film sa zbytočne natiahol a ubralo to aj na tempe filmu. Jediný klad vidím iba skvelú hudbu, ktorá dotvárala tento priemerný western. ()

BigJohn02

Mě to tedy neuchvátilo. Hrozně se to vleče, občas to ztrácí smysl a komické fackovačky Terence Hilla jakoby tam zabloudily z jiného filmu. Morriconeho hudba je celkem fajn, ale je to tak trochu kompilát nápadů, které již použil v jiných filmech. ()

Harding164

Film, který se nemůže rozhodnout o čem vlastně chce být. Když je na plátně Fonda tak se to tváří jako solidní pokus o napodobení Leoneho a po úvodní scéně jsem byl připraven na Tenkrát na západě dva. Potom tam nalítne Hill a všechno to totálně zkurví. Z westernu je najednou komedie. Hillovo komedie se sice celkem daj ale musí v nich být Spencer. Tady není, a tak to stojí za hovno. Pak se tam zase objeví Fonda a film si zase hraje na Leoneho. Takhle to pokračuje až do konce. Takhle schizofrenní film jsem snad ještě neviděl. Dvě hvězdičky dávám za pár povedených scén s Fondou. ()