Dělnice Louise (Yolande Moreauová), kterou spolu s jejími kolegyněmi přivedl na dlažbu prohnaný management továrny, přijde jednoho dne s nápadem na svérázné využití odškodného. Najímá nemotorného bezpečáka Michela (Bouli Lanners), aby jejich proradného šéfa zabil. Ač postupně přibývá mrtvol, skutečný cíl zakázky stále uniká. Dvojice hrdinů se tedy vydává za ním, a nese si s sebou i jedno malé, docela intimní tajemství. Další bizarní variace na žánr road movie je nesena pro tvůrčí duo typickou pokroucenou optikou vyprávění. Spojuje grotesku se surrealistickou absurditou a přidává pro autory typickou „politickou nekorektnost“. Zatím poslední film autorské dvojice je ironicky věnován památce francouzské anarchistky a revolucionářky Louise Michelové. [FFF 2009] (oficiální text distributora)

RickyFitts

veleoriginální umolousaný nekorektní surrealismus, který - přestože po celou dobu prakticky nepřestanete spokojeně kroutit hlavou - chvilkami trochu nudí... 3+ ()

Saur.us

Velmi černá, absurdní a zvrhlá podíváná, která si nebere servítky ani s pohřbem, vražděním dětí nebo rakovinou. Groteskní situace ala Monty Python, co postava to úchylný unikát. Muž, co byl žena, žena co byla muž, náměstek voyer, inženýr metalurgie konspirační teoretik a takhle bych mohl pokračovat do nekonečna, protože i sebemenší figurka měla v sobě něco zvráceného. Ale nejen obsah byl výtečný, forma mu zdárně sekundovala. Ať už jde o hudbu nebo o výbornou kameru, často statickou a často využívající mimoobrazový děj. Tohle musím vidět ještě jednou. Nejméně. ()

vojo

Všetkých kapitalistov by som vystrieľal a tí čo sa mi pripletú do cesty majú smolu, aj keď som pred tým nedokázal zastreliť na objednávku ani susedovho psa. Som teda baba či chlap? Proste nádherná záležitosť, ale určite len pre určitý okruh ľudí, ktorý majú čierny zmysel pre humor. Chaotický komentár? Verte, že tento skvost vám v hlave spraví väčší. ()

siloalampa

Táto "komédia" ma minula ako Afričan prázdnu hokejovú bránku. Síce som pochopil, kde sa mám smiať, ale nevedel som prečo. Snažím sa nájsť vo filme nejaké pozitíva, no okrem úpornej snahy tvorcov vytvoriť z filmu akýsi kult, nachádzam len nudným tempom vlečúci sa nezaujímavý dej, chabé herecké výkony, otravnú hudbu a zbytočných pár mŕtvol navyše...39,5% ()

wata

Čo mám povedať? Asi nie som až taký intelektuál. Na mňa príliš veľa nekonštruktívnej kritiky v jednom filme. Mám prevelice rada čierny humor, ale v primeraných dávkach. A až tak ma nenudia metafory. Doslovnosť tohto filmu ma zarazila... Áno, áno, dnes sa to tak robí. Možno sa mi iba netrafili do dnešnej nálady. ()

dessa

Objev roku, jedna z nejčernějších komedií, která kdy spatřila světlo světa. Kam se hrabe Burn after reading a ostatní Coenovky... Jen mi bylo líto těch intelektuálek, které společně se mnou na tento film vyrazily do multiplexu, ale zjevně chtěly další nezávislý a povznášející francouzský film... Citát na závěr: "Umlátil jsem ho lýtkovou kostí, tou dobou mi do smíchu nebylo, nevěděl jsem, že mi doroste..." nebo "Jenny, ty chcípneš..." ()

m4xp4yn3

Ma komedii překvapivě malá koncentrace vtipu. Ale když už se vtipný moment vyskytl, obvykle stál za to (viz. odzbrojující hláška ve finále). Bizarní podívaná, jejíž spád brzdí přílišná roztahanost. Sociální přesah je navíc místy dost přehnaný - že je svět polarizovaný na bohaté a chudé ví každý. Navíc tu dost potenciálně vtipných míst vyšumí do ztracena (třeba násilně vecpaná epizodka z biofarmy), a vůbec, celý film působí dost amatérským a nedopilovaným dojmem. Na druhou stranu si získal mé sympatie díky ústřední dvojici, skvěle zvoleným ztraceným existencím, nechápající současné poměry. ()

gemi

Místy hodně, ale opravdu hodně černá komedie. Zároveň ale taky hodně ujetá a člověk na to musí mít náladu. Tři s odřenýma ušima. ()

boombang

Nejradši bych dal jen dvě hvězdy, hlavně za vesměs nesympatické postavy. Jenže ve filmu je tolik úchylně střelených a vtipně morbidních fórků, že ho beru na milost a doufám, že mne nikdy nenapedne provést zahradní minirekonstrukci teroristického útoku. A navíc tomu nechybí sociální podtext, což se musí ocenit. ()

Pett.Luke

Z filmu se navzdory hustému předivu nadsázky a žánrových variací nevytrácí sdělení. Což je pro rozvolněnou strukturu vyprávění skoro div – sledujeme množství obrazů, jejichž pointa a smysl častokrát vyplyne až z následujících scén; a některé zůstanou neuzavřené i po skončení filmu. Díky značné nedořečenosti snímek přetéká významy i pod zdánlivým minimalismem dlouhých a statických záběrů, před jejichž vizuální i narativní kompozicí je třeba smeknout. *** Ocitáme se v bizarním, pokřiveném světě, kterému se však daří zrcadlit naši realitu. Zabydlely se zde postavy holdující preventivní paranoii či zvláštní figury, které jako loutky provádí za Michela špinavou práci. Podobně jsou na jediný karikovaný rys zredukovány role ekonomů v obleku či burzovního mága v županu, kteří žijí v totální izolaci od reality, ač ji svým jednáním podstatně ovlivňují. Propast mezi dvěma polaritními světy – beznadějných zkrachovalců a úspěšných kariéristů – vystihuje snímek Louise-Michel dokonale. Obzvláště v době, kdy se každý zaklíná všeobjímajícím slovem „krize“, je takto odlehčený úhel pohledu osvobozující. ()

bedn1

Vždycky jsem si myslel, že patřím k těm, kteří zvládnou kdejaký "divný" humor, ale tenhle "divný" humor mi opravdu moc nesedl. Taky jsem snad ještě nezažil, aby mi byly všechny postavy tak nesympatické jako v tomto filmu. Přitom začátek s nepovedenou kremací vypadal tak slibně... ()

huasca

Jak milé oproti všednodenním stejnostejným americkým filmům. Jak francouzsky mimózní. Jak chytila zajíce do kufru .. cha cha. A suché místo na peníze mě taky pobavilo, vzhledem k tomu, že nám doma taky všechno plesniví - taky bych nevěděla kam je dát - cha cha. Nasmáli jsme se vydatně. ()

david666

Podobné filmy buď můžete hodnotit plným počtem nebo naopak. Párkrát jsem se zasmál - mám rád černý humor - ale na druhou stranu mi ti dva připadali hodně mimo a některé scény (jako např. ta, kde figurovala nemocná z JIP) spíše trapné. Asi už byl na mě film moc "umělecký". ()

RomanT

Chvíli mi trvalo než jsem se naladil na stejnou vlnu, ale od té chvíle mi úsměv nezmizel z tváře. Lahůdka pro milovníky absurdního humoru. ()

BarVo

Tak to bol teda punk! Nad hodnotením nemusím veľmi premýšľať. Títo dvaja Francúzi sú vážne pošahaní. Žánru čiernej komédie dali úplne nový, a že teda sakra tmavý rozmer. ()

Noirová klasika v Litoměřicích

Noirová klasika v Litoměřicích