Dělnice Louise (Yolande Moreauová), kterou spolu s jejími kolegyněmi přivedl na dlažbu prohnaný management továrny, přijde jednoho dne s nápadem na svérázné využití odškodného. Najímá nemotorného bezpečáka Michela (Bouli Lanners), aby jejich proradného šéfa zabil. Ač postupně přibývá mrtvol, skutečný cíl zakázky stále uniká. Dvojice hrdinů se tedy vydává za ním, a nese si s sebou i jedno malé, docela intimní tajemství. Další bizarní variace na žánr road movie je nesena pro tvůrčí duo typickou pokroucenou optikou vyprávění. Spojuje grotesku se surrealistickou absurditou a přidává pro autory typickou „politickou nekorektnost“. Zatím poslední film autorské dvojice je ironicky věnován památce francouzské anarchistky a revolucionářky Louise Michelové. [FFF 2009] (oficiální text distributora)

Raven0

Občas velmi drsná, nevybíravá komedie, ale občas jen honění ega nad svou výjmečností a podivností. Filmů o pomatených asociálních outsiderech, jenž živoří na pokraji naší "krásné a zářivé" společnosti je dosti a dosti. Louise-Michel tak zkrátka nic nového nenabízí a zkušeného diváka nepřekvapí ani svým cynismem a černočerným humorem. ()

shantim

Snad i lepší než Bonnie a Clyde. Bonnie a Clyde 21. století!? Možná. Je tu všechno, co patří ke "správnému" filmu: krev, násilí, honička, láska, naštvanost, bohatství, komika. A to uhnětlé do naprosto absurdní a úžasné podívané. 95% hvězdiček ()

swe

Něco je špatně. Černější a absurdnější humor byste asi těžko hledali, ale ten je podán naprosto nezáživnou formou, navíc hlavní dvojce potrhlých magorů mě vůbec nebrala. Nicméně zahráni byli skvěle, to zase jo... ()

pabulator

Neco tak nablblého se jen tak nevidí nevkusné stupidní inteligenci urážejíci duo hovad a jejich WTF road movie . jedna hvězda za scénku s náletem na dvojčata. ()

Mishqo

75-80% ... Francúzska čierna paródia korporativizmu a kapitalizmu s dvoma anti-hrdinami v hlavnej úlohe. Absurdné až zábavné. ()

jitrnic

Filmovému divákovi znechucenému požíráním filmů vařených stále podle týchž receptů, navíc z čím dál tím ošizenějších ingrediencí je tady servírován po dlouhé době původní vydatný pokrm a někomu, kdo na to není dopředu připravený (jako například já) se možná nebude úplně lehce trávit... Scénář, režie, kamera a hlavně použitý humor a herecké výkony jsou velice originální a v podstatě nepodobné ničemu z poslední doby ani z doby před ní (ten humor možná opravdu vzdáleně připomíná Monty Pythony). Je to umělecké dílo v pravém slova smyslu - realitu nenapodobuje ani nepopisuje - samo je realitou (hodně zvláštní) - tudíž není až tak třeba se pozastavovat nad extrémně vyhrocenými sociálními rozdíly jak z Dickense - chudí jedí červi a bohatí řídí svoje firmy vleže u bazénu. I bez toho by se filmu povedlo poněkud obrousit hrany mého pravicového přesvědčení. Dvě připomínky - u úvodní scény z krematoria jsem nějak nedával pozor, myslel jsem, že jde o reklamu či upoutávku a její smysl mi zcela unikl. A biofarma, kde majitelé topí vlastními exkrementy - to je laciné... Celkový dojem - dostalo se mi něčeho úplně jiného, než jsem čekal (na základě recenze z Respektu), v kině jsem tak trochu vyjeveně čuměl a čumim ještě teď. Bude to třeba nechat uzrát. ()

blackJag

Sociálně kritická černá komedie s několika velmi absurdními a dokonale vtipnými momenty, které přídomek "montypythonský" vystihuje poměrně přesně, jen ten přízvuk je víc dramaticky reálný než skečovitě rozjuchaný. Ono už to osobnostní prohození mezi ústřední dvojicí je něčím, co jsem v této míře uplatnění nikde jinde neviděl. Ale (jediné, přesto zásadní), statický způsob natáčení zatěžuje spánkové receptory diváka víc než by bylo zdrávo a zbytečně tlačí celý snímek do hlubokých artových vod. Tam mu sice určitě nic nechybí, ale cesta k běžnému uživateli je z těchto míst daleká, předaleká. Název filmu, tvořený jmény obou hlavních postav, odkazuje na známou francouzskou anarchistku Louise Michelovou, která žila v letech 1830-1905. Hudba: Gaëtan Roussel. 65% ()

cpt.Lynch

Absurdní ulítlos, černočerný cynický humor, pitoreskní postavy a zvláštní způsob vyprávění… Michelovy hlášky o jeho zážitcích z války jsou k popukání „Tyhle ruce braly životy…“ LOL. Podivná to zábava za 4* ()

mcleod

Slabá komedie, sem tam pár povedených vtipů, jinak nudné. Film jako takový je průměrný, z průměru snad vyčnívá pouze dobré zachycení lokálního pohledu na globální ekonomiku a globální produkční sítě ovládané nemorálními a bezzásadovými boháči při neúspěšném hledání toho pravého šéfa, který může za zrušení jedné francouzské fabriky nadnárodní korporace. ()

Bernhardiner

Už potřetí jsem se snažil zkamarádit s tvorbou režisérského dua Delépine a Kervern a potřetí jsem zklamán. Originalita se tvůrcům vít nedá, ale klíč do mého srdce ne a ne najít. A to přitom černý humor mám rád a vím, že Francouzi ho umějí. Chápu kritiku dnešního kapitalismu, ve kterém není jisté, co komu patří. Dokonce je mi v mnoha případech tuším, co mi má polechtat bránici. Bez úspěchu. Navíc je zřejmé, že režiséři do svých snímků vybírají herce, kteří je nezklamou - jako ošuntělá požíračka ptáků ulovených do pastičky na myši byla Yolande Moreau bezvadná, stejně jako Bouli Lanners. Jenže do té pastičky na myši jsem se přes veškerou svou snahu nedokázal chytit. 60% ()

DavidS.

Bráním se označení tohoto snímku jako komedie, byť s přívlastkem černočerná nebo absurdní etc...Putování téměř retardované dělnice s nepříliš bystřejším parťákem totiž vyvolává spíše účast, lítost a někdy jen údiv...A jestli "nekorektnost, cynismus a satira" spočívá v přemlouvání na smrt umírajících k vraždě, tak jsem na úplně jiné vlně než autoři...Podivně zvrácené, neveselé a místy hodně hluché... ()

klukluka

Totální divnofilm, na kterým se mi líbilo, že z tohoto módu ani na vteřinu neuhnul. Všechno je tady v podstatě normální, přitom tady ale není normální vůbec nic. Musím se tomu smát, přitom je to pravda. Takovej manifest všech sexuálních menšin, lidí, které na okraj společnosti vyhnala chudoba, nedostatek vzdělání, nějaký kriminální delikt... Je to vtipný, zároveň je to celou dobu hrozně smutný a docela depresivní. Hlavně je to ale naprosto svébytný a originální. A řádně nekorektní, což mě fakt rozesmává celou dobu, co píšu tenhle koment. Třeba sestřenice s rakovinou- bože, bože 😁. ()

dopita

Když je film divnej, neznamená to že je dobrej. A to přitom mám divný filmy jinak docela rád, ... ale tohle fakt ne. ()

DannyBoy80

MINIKINOKAVÁRNA, OSTRAVA, 23.10.2009: Přemýšlel jsem nad 5* a 4* nakonec jsem se rozhodnul pro 4* a to kvůli scéně se sestřenicí, která pro mě byla už za hranou černočerného humoru. Jinak jsem se bavil velmi, všechno je těžce absurdní, situace šílené, hlavní postavy jako z jiné planety. Závěr je pak ujetý na imrvére. Každopádně velmi povedená černočerná komedie, ale pro mě zatím Aaltra stejných autorů stojí o stupínek výše. "Dobřeee Cathy" :) ()

Arach.No

Po nějaké době zase jednou film, který mě ani trochu nebavil. Černý humor mám rád, ale v Louise-Michel jsem ho nenašel. Že se jedná o komedii jsem zjistil, až jsem si to tady přečetl. Když nad tím zpětně přemýšlím, tak mi dochází, u kterých scén jsem se asi měl smát. Bohužel právě ty mi většinou přišly naprosto debilní. Humor v tomto filmu není ubohý, nebo úchylný, on prostě není. To co má být vtipné má do humoru asi tak daleko, jako Peťa Rychlý v Natočto. No vlastně jednou chvíli mě film i bavil - během první scény. Kdyby zůstal celý tak příjemně nesmyslný, tak bych si ho i dokázal užít. Až jsem byl překvapený, že snad konečně zase uvidím francouzský film, který by se mi líbil. Pak to šlo všechno do kytek. 20% za ten úvod a ucházející první půlhodinu, 20% za dobrou kameru a zajímavé kompozice záběrů. ()

Noirová klasika v Litoměřicích

Noirová klasika v Litoměřicích