The Secret of Convict Lake

Western

USA, 1951, 83 min

Skor dobrodružný film ako western, ale na charakteristike príliš nezáleží. Rozhodne je to veľmi dobre natočený film, so zreteľom na psychológiu, dramatično a napatie. Málo známy snímok je obohatený slušným hereckým obsadením. Tretí komentár.(14.11.2017)

Netypický western, ze kterého jsem ještě cítil střih 30. a 40. let. Začíná jako dobrodrodružný, končí téměř jako psychologický (i když útoku recidivisty, "který měl rád holky, ale nesměly se bránit" je věnována jen minimální pozornost nutná k předfinální gradaci. Glenn Ford v roli sympatického vězně, o jehož nevině nemůže být od začátku pochyb. Některé scény hodně smrdí ateliérem.(1.6.2013)

Glenn Ford nebyl nikdy více sexy než ve scéně, kdy skroutí té holce ruku a přitiskne si ji k sobě! Příběh o zvláštním soužití osamělých žen a skupiny nesourodých vězňů se vyznačuje údernými dialogy a dodnes aktuálním psychologickým prožitím. Jak já věřím Rachel (Ann Dvorak) tu malou chvíli radosti, pro kterou je ochotná obětovat všechno!(3.8.2014)