poster

Kalendárium (TV pořad)

Dokumentární / Historický

Česko, 1993, 15 min

 • pakobylka
  ****

  Doširoka rozhozené pestré střípky, z nichž každý představuje jednu zajímavost. Pospolu fungují jako nezávazná připomínka známých i méně známých osobností, popřípadě objevů či událostí, jejichž výročí spojuje jeden týden v kalendáři. Nutno dodat, že "Kalendárium" stojí i padá s noblesní Saskií Burešovou, která se dámou snad už narodila. Zároveň musím (ač nerada) připustit, že některé jeho informace mohou být povrchní a při bližším zkoumání dokonce maličko zavádějící.(7.10.2015)

 • Chase
  ****

  Jelikož se osoba blízká podílí na tvorbě pořadu a vím jak moc by chtěla, aby byl pořad atraktivnější a jak jí to hlavouni pořád kazej navíc v prostředí, kdy je komplikovaný získat z archivu jenom fotku, protože jsou prachy potřeba jinde a vím co za to ona osoba i další mají, tak hodnotím velmi vysoko. Navíc když pak zhlédnete jeden díl se zasvěceným výkladem :"No tak tady jsem chtěla aby a tady aby, jenže..." tak si uvědomíte, že dělat něco dobře dá strašně zabrat.(23.4.2010)

 • DarthArt
  ****

  Poslední (vlastně první) ze svaté trojice nedělního dopoledne sice disponuje výrazně papundeklovými kulisami, přesto ale pravidelně probouzí srdíčko, co chce poznat historii, něco si přečíst a někam se podívat. Sympatická Saskia Burešová navíc vnáší do dopoledního bytu uklidňující atmosféru (po občasným tahu zvlášť potřebnou) a tak i když Kalendárium není nejdynamičtějím pořadem na světě, vždycky si v těch tři čtvrtě na deset českou telku rád zapnu.(13.2.2015)

 • maoc
  ***

  Nechápu, proč se na to dívá tolik lidí, kterým se to vlastně nelíbí. Tak si to přepněte na Kobru 11, Kriminálku Miami nebo kýho šlaka to dávají na těch dvou stanicích hrůzy.********************Pro lidi, co mají rádi životopisy a historii, je tento pořad požehnáním. Mě vždy alespoň přiměřeným způsobem poučil.(6.2.2010)

 • lubospoti
  ****

  Kdo si myslí, že jde pouze o suché připomenutí historických dat, tak ten se velmi mýlí. Prakticky pokaždé se člověk o dané osobnosti nebo události dozví něco nového, nějakou perličku. Velmi kultivovaný pořad, který sice není pro každého, ale na veřejnoprávní televizi svoje místo rozhodně má. A já jsem tomu jedině rád.(20.4.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace