Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zajímavá výročí týdne uvádí Saskia Burešová. (Česká televize)

Recenze (96)

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Člověk po těchto informacích neděli co neděli doslova a vždy dychtí také jste toho názoru? Mohlo by to být však delší, nicméně zpracované to je bravurně a moderátor v tomto případě paní Burešová je zde opravdu na místě..Unikátní dlouhodobý projekt, stálice mezi vzdělávacími a informačními pořady, který si myslím že na naše obrazovky celkem po právu patří.. ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Doširoka rozhozené pestré střípky, z nichž každý představuje jednu zajímavost. Pospolu fungují jako nezávazná připomínka známých i méně známých osobností, popřípadě objevů či událostí, jejichž výročí spojuje jeden týden v kalendáři. Nutno dodat, že "Kalendárium" stojí i padá s noblesní Saskií Burešovou, která se dámou snad už narodila. Zároveň musím (ač nerada) připustit, že některé jeho informace mohou být povrchní a při bližším zkoumání dokonce maličko zavádějící. ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Svého času jsem se na tento pořad České televize díval celkem pravidelně, ale poslední dobou už jen opravdu sporadicky. Líbil se mi na něm ten „průlet“ historií i zajímavosti ze světa známých osobností. Navíc to mnohdy bylo i dost poučné a Saskia Burešová si za svou práci zaslouží uznání a ne posměch… ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Dokumentárna relácia so zaujímavou myšlienkou. Zhrnúť v každom diely najvýznamnejšie udalosti, ktoré sa vo svete udiali v konkrétnom roku. Krátke reportáže o vybratých udalostiach alebo osobnostiach sú prepojemné moderátorskými vstupmi, noblesne nezáživnej Saskie Burešovej a spestrené pravidelnou diváckou súťažov. Je to poučné, ale nudné. Nie však úplne špatné. ** ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Moderátorka pořadu Saskia Burešová už dost přesluhuje. To samé platí o tomhle pořadu, který stále straší na obrazovkách už druhou dekádu, i přes skutečnost, že dneska už jsou všechny informace o výročích významných událostí i osobností na netu. Pro mě je to "narodil se a umřel", protože historií jsem nikdy nežil a dějepisec ze mě nikdy nebude. Ještě bych uznal určité kvality tohoto pořadu, kdyby to bylo zpracováno nějak invenčně, ale ta strojová nuda to moc nevytrhne. Do toho ošklivá grafika, která nedoznala za ta léta výraznějších změn. Beze změn na vzhledu zůstala vlastně i Burešová, u níž je obdivuhodné, že léta letoucí vypadá stejně a opravdu zachovale. A přesto, že pořadu dodává osobitost, tak pořadu jako takovému schází nějaké oživení, protože přemíra dat a informací je z mého pohledu nezáživná. Kdo si to má po skončení pořadu pamatovat, že ano. 40% ()

Galerie (5)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama