Kalendárium (TV pořad)

Dokumentární / Historický

Česko, 1993, 15 min

Zábavně vzdělávací pořad, kterému veřejnoprávní televize velice sluší. Sice v dnešní moderní době je již trochu archaicky a vyčpělý (přeci jen tolik výročí na světě není, aby občas nevařil z vody, či se neopakoval), ale pro starší diváky je dokonalý. Bohužel mladší ročníky jej budou považovat za staromodní hloupost.(9.11.2010)

Jelikož se osoba blízká podílí na tvorbě pořadu a vím jak moc by chtěla, aby byl pořad atraktivnější a jak jí to hlavouni pořád kazej navíc v prostředí, kdy je komplikovaný získat z archivu jenom fotku, protože jsou prachy potřeba jinde a vím co za to ona osoba i další mají, tak hodnotím velmi vysoko. Navíc když pak zhlédnete jeden díl se zasvěceným výkladem :"No tak tady jsem chtěla aby a tady aby, jenže..." tak si uvědomíte, že dělat něco dobře dá strašně zabrat.(23.4.2010)

Klobouk dolů za to, jak dlouho už se tento pořad drží na obrazovce České televize. A druhý klobou dolů za to, že Saskia Burešová vypadá posledních třicet let pořád stejně. Sice to pomalu myslící člověk nemusel pochopit, ale ta předchozí věta měla znamenat vyseknutou poklonu! Mně ale lichotky nikdy moc nešly... ale to bychom se dostali úplně jinam. Zkrátka každou neděli si připomeneme významná výročí daného týdne. A vlastně proč ne. Alespoň je člověk trochu v obraze. Víc než samotný pořad ale znovu musím vzpomenout umění stárnout Saskie Burešové. Pokud se dá o nějaké ženě říci, že na svůj věk fakt nevypadá, je to právě ona! Schválně si její rok narození zkuste "vygůglit" a posuďte sami!(5.2.2018)

Je to sice dost nuda, protože je to kulturně vzdělávací pořad. Jednou tyto pořady vymizí a zbydou jen sračky typu talentmanie, Kriminálka "Velkééé město" ,Tisíc a jedna noc apod. Většina z nás nebude vědět nic o historii,literatuře, významných osobnostech našich i světových dějin, budeme krotcí, blbí a zmanipulovatelní. Otroci moderní společnosti, kde vládnout banky, režim a lidé, kteří ví víc než jen to kdo koho přefik v nějakým seriálu...(8.10.2011)

Nechápu, proč se na to dívá tolik lidí, kterým se to vlastně nelíbí. Tak si to přepněte na Kobru 11, Kriminálku Miami nebo kýho šlaka to dávají na těch dvou stanicích hrůzy.********************Pro lidi, co mají rádi životopisy a historii, je tento pořad požehnáním. Mě vždy alespoň přiměřeným způsobem poučil.(6.2.2010)