Veni, vidi, vici

Veni, Vidi, Vici

Komedie / Romantický / Sportovní

Česko, 2009, 95 min

• Djoker

Musím uznat, že je pod tímto filmem nablito naprosto oprávněně. Příběh o těžké cestě životem mladého člověka působí jako slepený paskvil. Kočka z reklamky, namistrovaný snobík, Walda Gang, Karel Gott a závěrečný úder. Vybrat nejtrapnější okamžik filmu je opravdu nadlidský úkol. Jedna hvězda za odvahu jít s něčím takovým do kin.(2.1.2011)

• sona123

Bože, za co? Běželo mi to v nedělním večeru jako kulisa, ale i tak jsem místy docela trpěla. Zejména, když se na obrazovce objevila Kocurová (v Účastnících se mi líbila, tady jí už role tak nesedla, asi to bude hodná holka a ty mrchy ani hrát neumí :-) ), nemluvě o všech těch hvězdičkách a hvězdách (Gott, Novotný apod. - proč???). Příběh naprosto hloupý (kterak chudý chasník ke štěstí přišel, i přes veškeré útrapy a překážky), scénář a dialogy naprosto marné, líbil se mi jen Tomsa a hudba. Jo, a pak ještě záběry na tu zeleň vůkol, ale té tam bylo prachbídně málo.(27.6.2011)

• PinokKio

Jak chudý synek ke štěstí díky golfu (kterého zas tolik neuvidíme) přišel, Jitku Kocurovů obdělal a prozřel. Moc pravidlům golfu nerozumím, ale že by se juniorka hrála ve dvou či rovnou na finále (i přes divokou kartu .. no nevím). Příšerná muzika, mizerný střih a ještě horší herecké výkony (vyjma Boba Klepla a jakoby z filmu od Poledňákové vypůjčeného Postráneckého) srážejí tento film na minimum. O příběhu nemluvě (zmínka o vysoké škole nám má asi prozradit, kolik je hlavnímu představiteli let .. nic víc, jelikož na ní nikdy nenastoupí).(6.12.2009)

• -bad-mad-wolf-

Nechce se mi o tom moc mluvit, tak rovnou na začátek říkám, že ta jedna hvězda je za hudbu, kameru a celkově solidní technickou ošetřenost (Kocurová se svlékne, což ovšem kompenzuje tím, že hraje krávu a ještě dost mizerně). Zbytek je na draka. Vážně netuším, proč v každé české "lidové" komedii musí být VŠECHNY postavy kreténi, zoufale uvízlí ve svých stereotypech. Jakmile má dojít k nějakému vývoji, tak k němu dojde, aniž by pro to kdokoliv cokoliv udělal - závěrečné usmíření je tomu nejlepším důkazem: Honza Terezu podvedl s bulvárně známou blonďatou mrchou, což se Tereza dozví právě z bulváru (!!!). Honza se za to nikdy nijak neomluví, natož aby o Terezu po ztrátě blonďaté mrchy výrazněji bojoval. Tereza na něj logicky kašle a začne koketovat s jiným klukem. Z tohohle všeho vyplývá, že Tereza v závěru zničehonic přijde za Honzou a začne se s ním na golfovém hřišti líbat a tvářit se hrozně šťastně. Ponaučení? Pokud jste nedůsledný kretén a o vaší nevěře ví celý národ, nedělejte vůbec nic. Bývalka stejně přileze sama! Pokud jste naivní hodná holka a váš kluk píchá bulvární děvku, aniž by na vás bral sebemenší ohled, počkejte, až modelka zdrhne a přilezte za chlapcem zpátky. To jsou mi morální trendy... A jinak? U pokusů o humor se jednomu chce brečet, herci jsou jaloví a věčná camea celebrit svou vlezlostí boří dimenze otravnosti. P.S. Supertrapná kapela Walda Gang je patrně jasným ukazatelem, jaké kastě obyvatelstva je film určen.(11.12.2014)

Čekal jsem na CSFD všechno, ale 30% ??? To teda ne. Film na hranici odpadu to tedy rozhodně není!!! A ačkoli jsem měl v plánu udělit pouze 3 průměrné a zasloužené hvězdičky, tak svůj plán měním a hodnotím za 4 hvězdičky. Obhajovat si je tu snad ani nebudu, to by bylo jak přesvědčovat nacistický dav, že vraždit Židy je svinstvo. To by mě taky nikdo neposlouchal. 55%(27.6.2011)

• - Natáčení probíhalo také v Mariánských Lázních na kolonádě a na golfu (Asmodin)

• - Filip Tomsa (Honza) hrál golf na amatérské úrovni již před natáčením filmu. (MTHRFCKR)

• - Na obalu DVD je chybně napsáno, že hlavní postava (Filip Tomsa) pochází z Prahy. Skutečným rodným městem Honzy je Ústí nad Labem. (Brůny)