Veni, vidi, vici

Veni, Vidi, Vici

Komedie / Romantický / Sportovní

Česko, 2009, 95 min

• castor

Blbost to je, ale zase určitě ne tak veliká. Děj poskládaný z prapodivných drobků, nikam nesměřující, nic divákovi nepředávající. Pokud něco chválit, tak především vizuál. Jenže slušná kamera svištící mezi nesmyslnými scénami a epizodkami (camea Gotta, Korce nebo Novotného) sama nic moc nezmůže. Příběh se dá vymyslet během posedu na záchodě, osudům mladíka, jenž z ničeho zabředne do světa nehynoucí golfové slávy, by se vysmály i děti Tigera Woodse. Snímek je i žánrově těžko zařaditelný, romantika chybí, humor nehrozí, sportovní drama se nekoná a přesah na sociální půdu je spíš k pláči. Herecky je to rovněž bída, protože i mentor Bob Klepl postupem času neví, co s dialogy. Stejný případ je i jinde skvělý Jaromír Nosek. Filipa Tomsu nehodnotím, protože není co posuzovat. Pocity po projekci přesto nejsou úplně rozčarované, a navíc jsem si tu toho uvařil večeři!! Co víc si (vyjma děje) přát..?(30.6.2011)

• -bad-mad-wolf-

Nechce se mi o tom moc mluvit, tak rovnou na začátek říkám, že ta jedna hvězda je za hudbu, kameru a celkově solidní technickou ošetřenost (Kocurová se svlékne, což ovšem kompenzuje tím, že hraje krávu a ještě dost mizerně). Zbytek je na draka. Vážně netuším, proč v každé české "lidové" komedii musí být VŠECHNY postavy kreténi, zoufale uvízlí ve svých stereotypech. Jakmile má dojít k nějakému vývoji, tak k němu dojde, aniž by pro to kdokoliv cokoliv udělal - závěrečné usmíření je tomu nejlepším důkazem: Honza Terezu podvedl s bulvárně známou blonďatou mrchou, což se Tereza dozví právě z bulváru (!!!). Honza se za to nikdy nijak neomluví, natož aby o Terezu po ztrátě blonďaté mrchy výrazněji bojoval. Tereza na něj logicky kašle a začne koketovat s jiným klukem. Z tohohle všeho vyplývá, že Tereza v závěru zničehonic přijde za Honzou a začne se s ním na golfovém hřišti líbat a tvářit se hrozně šťastně. Ponaučení? Pokud jste nedůsledný kretén a o vaší nevěře ví celý národ, nedělejte vůbec nic. Bývalka stejně přileze sama! Pokud jste naivní hodná holka a váš kluk píchá bulvární děvku, aniž by na vás bral sebemenší ohled, počkejte, až modelka zdrhne a přilezte za chlapcem zpátky. To jsou mi morální trendy... A jinak? U pokusů o humor se jednomu chce brečet, herci jsou jaloví a věčná camea celebrit svou vlezlostí boří dimenze otravnosti. P.S. Supertrapná kapela Walda Gang je patrně jasným ukazatelem, jaké kastě obyvatelstva je film určen.(11.12.2014)

Aby pomohl své matce s dluhy, začíná Honza pracovat jako pingl v jednom karlovarském hotelu. Večer si jen tak s plezíru zkouší golfové údery, než jej uvidí golfový trenér Karel (Bohumil Klepl), a zjistí, jaký talent v mladém číšníkovi dříme. Vezme si jej do parády, a brzy Honza vyhraje svůj první turnaj. Rychlý nástup popularity, spousta peněz a krásná PR manažerka Alice zatemní Honzovi mozek, takže brzy přestává vnímat co je a co není v životě důležité. Až zranění jej přesvědčí, že nic není navěky ... Po přečtení komentářů zde jsem k filmu přistupoval velmi opatrně. Čekal jsem nějakou ubohost známou z Troškových či Soukupových filmů, ale dočkal jsem se docela příjemné golfové komedie se zajímavým hereckým obsazením (Bohumil Klepl, Václav Postránecký, Sandra Nováková, Jaromír Nosek, ..), a i když příběh není z nejoriginálnějších, vcelku mi padnul do nálady. Spousta maličkostí (Karel Gott, Roman Skamene, Walda gang) naopak vyloženě potěšila...(20.4.2011)

• Jara.Cimrman.jr

"Když jsem říkal odpálit, myslel jsem jemně, něžně, jako pohlazení. Tou ranou jste měla míček jenom poprosit, aby udělal vám i sobě tu dětinskou radost a vepsal, kurva, tu hezkou křivku ve vzduchu." V golfu se vyznám a kdyby mě jednou pustili na týčko, tak by míček letěl přesně tak, jak pravil trenér Karel. Anebo neletěl. Nevím, ale na počítači mi lítá krásně a já jsem rád, že se našel český film, který má golf jako téma. Co na tom, že je to tak trochu kravina, když na fairwayi je tak krásně, obě holky vypadají víc než použitelně a teprve při uvedení na TV Nova vyniká jeho genialita, neboť divák nemá šanci poznat, kdy sleduje film a kdy reklamní blok.(5.12.2016)

• Gazy

Do nebe volající klišovitá hříčka. Možná, kdyby se tahle "komedie" z prostředí golfu více soustředila na zmíněný sport a ukázala hlavního hrdinu v akci na více turnajích, nemuselo to nakonec dopadnout tak prachbídně. Takhle do popředí bohužel vstupuje naprosto absurdní příběh, toporné herecké výkony a product placement na každém rohu.(3.8.2009)

• - Na obalu DVD je chybně napsáno, že hlavní postava (Filip Tomsa) pochází z Prahy. Skutečným rodným městem Honzy je Ústí nad Labem. (Brůny)

• - Natáčení probíhalo také v Mariánských Lázních na kolonádě a na golfu (Asmodin)

• - Filip Tomsa (Honza) hrál golf na amatérské úrovni již před natáčením filmu. (MTHRFCKR)