poster

Veni, vidi, vici

  • slovenský

    Milujem ťa viac

  • anglický

    Veni, Vidi, Vici

Komedie / Romantický / Sportovní

Česko, 2009, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
  • Natabar
    odpad!

    Prošel jsem si očistcem = viděl jsem (resp. byl jsem nucen koukat se) na tento rádobyfilm hned 2x. (Ne nejsem masochista, ale co už naděláte v letadle, když nevíte coby a tohle vám jede před očima.) Už od začátku bylo jasné, o jakou nebetyčnou kravinu se jedná a časem mi nezbývalo než se usmívat, jak "umně" jsou ve filmu zakomponované reklamy na příslušné sponzory. Nicméně i když opravdu nebylo co dělat a očima nešlo uhnout, za nějakou dobu už jsem fakt nevydržel a pokud jsem se nechtěl pobl..., musel jsem aspoň sundat sluchátka.(14.3.2010)

  • Psema
    **

    Filmová výloha sportovních a romantických klišé, product-placementu a českých (rádoby)celebrit, kterou nezachrání ani hezká kamera, zručně natočené scény z greenu a za všech okolností parádní Klepl. Nečekal jsem nic, dostal jsem dost málo, ale že bych měl závratnou potřebu VVV nenávidět, to zase ne. I když je pravda, že výstupy Kocurové a mistra Gotta šmelcují mozek a další orgány, jak to jen jde.(19.8.2009)

  • rakovnik
    odpad!

    Totální hrůza, film, u kterého jsem se neudržel a hodnotil pro sebe každou minutu, kterou jsem u toho trpěl. Ani nevím, proč jsem na začátku napsal, že to je film. Spíše je to reklama, a to pořádně dlouhá. Vrcholem nechutnosti je, když ve filmu točili reklamu na nejmenovanou cestovku a to dokonce ještě několikrát opakovali jako zkažený záběr. Žeby film o točení reklamy? Češi vůbec nepochopili, co je to product placement. Cpou reklamu všude a totálně tím bourají příběh. Hlavně abychom si všimli sponzorů! I když, v tomto filmu příběh moc vybudovaný není a hlavní hrdina se dá těžko nazvat hrdinou. Spíše jsem ho kvůli jeho chování považoval za záporáka a tak můj vztah k němu i skončil...nepřál jsem mu happy ending. Co v tomhle reklamní klipu dělali Bob Klepl a Václav Postránecký, opravdu nevím...že by nečetli scénáře?(29.6.2010)

  • JFL
    *

    VVV je špatný film, ale veskrze pozoruhodný projekt. Jako film je to žánrově naprosto nezvládnuté. Ač propagováno jako „romantická komedie z prostředí golfu“, romantické to není, komedie také ne (plný, ale tichý sál mluví za vše) a prostředí golfu je tam jen částečně. Příběhem má film nejblíže „zdokonalovacím outsiderským snímkům“, kde v sobě looser či outsider objeví talent pro určitou činnost (nejčastěji sportovní) a navzdory nepřízni okolí ve finále uspěje. Bohužel ale ani v tomto směru VVV nefunguje, neboť je pojato jako tuctový televizní sitcom. Vyprávění se ve vleku cameo rolí a product placementu jen na základě odškrtávacího seznamu řadí za sebou schematické a dramaturgicky až drze nemotivované scény s toporně deklamovanými dialogy. Pouze ve chvílích, kdy se postavy ocitají v exteriérech, jakoby filmaři ožili a dokázali scény povznést za úroveň studiové umělosti. Co na tom, že se zmůžou jen na reklamní estetiku – to je pořád v české kinematografii nadstandard. Jenže to vše nemá vůbec u VVV smysl, protože to totiž není film, nýbrž důmyslný mediálně orientovaný projekt. Není vůbec náhodou, že neexistují žádné fotky z filmu, pouze promo fotky s pózujícími aktéry a to spíš než z placu tak z PR akcí (viz také zdejší sekce Galerie). VVV představuje výsledek snahy uživit na určitou dobu spoustu lidí, což se snaží maskovat a zároveň omlouvat ve filmovém příběhu. Ten se točí okolo postoje, že aby člověk neskončil na ulici a měl co do pusy, musí se kurvit, ale to především proto, že takový je svět kolem nás. VVV vzniklo bez podpory Fondu pro rozvoj kinematografie, ale zato má kupu soukromých sponzorů, že se stěží vejdou na plakát, a honosí se řadou jmen, která se mohou točit v bulváru a společenských časopisech (od Jitky Kocurové přes Karla Gotta po Radka Johna). 1:0 pro tvůrce vůči sociálce, médiím, ale také divákům, žánru a kinematografii.(3.8.2009)

  • sona123
    **

    Bože, za co? Běželo mi to v nedělním večeru jako kulisa, ale i tak jsem místy docela trpěla. Zejména, když se na obrazovce objevila Kocurová (v Účastnících se mi líbila, tady jí už role tak nesedla, asi to bude hodná holka a ty mrchy ani hrát neumí :-) ), nemluvě o všech těch hvězdičkách a hvězdách (Gott, Novotný apod. - proč???). Příběh naprosto hloupý (kterak chudý chasník ke štěstí přišel, i přes veškeré útrapy a překážky), scénář a dialogy naprosto marné, líbil se mi jen Tomsa a hudba. Jo, a pak ještě záběry na tu zeleň vůkol, ale té tam bylo prachbídně málo.(27.6.2011)

  • - Na obalu DVD je chybně napsáno, že hlavní postava (Filip Tomsa) pochází z Prahy. Skutečným rodným městem Honzy je Ústí nad Labem. (Brůny)

  • - Filip Tomsa (Honza) hrál golf na amatérské úrovni již před natáčením filmu. (MTHRFCKR)

  • - Natáčení probíhalo také v Mariánských Lázních na kolonádě a na golfu (Asmodin)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace