Veni, vidi, vici

Milujem ťa viac

Veni, Vidi, Vici

Komedie / Romantický / Sportovní

Česko, 2009, 95 min

Aby pomohl své matce s dluhy, začíná Honza pracovat jako pingl v jednom karlovarském hotelu. Večer si jen tak s plezíru zkouší golfové údery, než jej uvidí golfový trenér Karel (Bohumil Klepl), a zjistí, jaký talent v mladém číšníkovi dříme. Vezme si jej do parády, a brzy Honza vyhraje svůj první turnaj. Rychlý nástup popularity, spousta peněz a krásná PR manažerka Alice zatemní Honzovi mozek, takže brzy přestává vnímat co je a co není v životě důležité. Až zranění jej přesvědčí, že nic není navěky ... Po přečtení komentářů zde jsem k filmu přistupoval velmi opatrně. Čekal jsem nějakou ubohost známou z Troškových či Soukupových filmů, ale dočkal jsem se docela příjemné golfové komedie se zajímavým hereckým obsazením (Bohumil Klepl, Václav Postránecký, Sandra Nováková, Jaromír Nosek, ..), a i když příběh není z nejoriginálnějších, vcelku mi padnul do nálady. Spousta maličkostí (Karel Gott, Roman Skamene, Walda gang) naopak vyloženě potěšila...(20.4.2011)

• Big Bear

Oh my Gott ! Asi takhle. Sešlo se několik společností a vymýšlelo jak udělat společnou reklamu nejen výrobkům co prodávají, ale i celému tomu byznysu kolem golfu. A tak vznikl nápad udělat film. Koncept bude takový: Celé je to o golfu, na každém záběru musí být vidět název všech značek čepic, holí, triček, spoďárů, bot, pití, klubů, prostě všech a všeho...(místní pohlaváry a některou tu novodobou podnikatelskou šlechtu dáme do záběrů jako komparz). Ale protože český divák není až tak blbej (tedy skoro) a jen koukat na značky by jej nebavilo, je třeba do toho dát nějaký dojemný příběh. Češi mají rádi příběhy o jelimanech jak nakonec přijdou (poctivě samozřejmě) k úspěchu. A tak tu máme chudého zraněného pingla s nadáním trefit se do jamky u práporku, bohatého podvádějícícho zlouna co nakonec dostaně výprask, kurvičku, bodrého hospodského, starostlivou maminku a nesnesitelného Klepla. No a stím už se dá něco dělat. Pingla si zahrál Filip Tomsa osobně jinak ještě stále nepřekonaný český kandidát nejstrašnějšího filmu jaký jsem kdy viděl - Strážce legendy. Se zbytkem to není o nic slavnější... Prostě tohle není film, to je nejčistčí verze PP.. A přesvědčte mne, že to tak nejni... Jeden míček ze smilování ! *(22.4.2014)

• bourec

Začátek se ještě dá docela skousnout,ale po dvaceti minutách film upadne spíš do podprůměru a už se z něj nevyhrabe.Filip i Sandra jsou podle mě hodně nadějný herci,ale jako protipól je tady J.Kocurová,a to je teda síla,jedna facka by to nespravila.A potom kupa českejch celebrit v čele s božským Kájou,to už se mi chtělo blejt.A když k tomu přidám scény z prostředí debilních večírků český smetánky,což je pro mě vrchol stupidity,unylosti a ukázky lidský malosti tak hodnotim 30%.(12.12.2009)

• Pethushka

Film, který ve mě po sobě nic nezanechal a nijak se mě nedotknul. K českému filmu jsem sice docela tolerantní, ale abych mu udělila alespoň pár hvězdiček, bavit mě musí. Tady sice vidím spoustu známých tváří, ale ne všechny vidím ráda (Kocurová je huhlající tragédie!!). Scénář naprosto nijaký, atmosféra rádoby luxusní a hudba šíleně přehnaná. Celkový dojem: zbytečný film, který si kino nezasloužilo. 1,5*(5.7.2011)

• Gilmour93

Peníze prostituují charakter a některým i handicap aneb kterak se nezkažený pingl nechá zlákat dvěma velkými reflektory, i když mu na životní cestu nejlépe svítí stejný počet lentilek pod kobercem.. Přišel jsem, viděl jsem, znechutil se.. Product placement omlouvám, jak jinak na něco takového sehnat peníze, ale krom přirozeného výkonu Baggera Vance Klepla je to jen další špendlík do voodoo figurky tuzemské kinematografie. Za zajímavý lze v podstatě označit pouze moment, kdy stál na odpalu Roman Skamene - to bylo totiž poprvé v historii, kdy byl hráč jen o hlavu vyšší než týčko s golfovým míčkem..(27.6.2012)

• - Filip Tomsa (Honza) hrál golf na amatérské úrovni již před natáčením filmu. (MTHRFCKR)

• - Na obalu DVD je chybně napsáno, že hlavní postava (Filip Tomsa) pochází z Prahy. Skutečným rodným městem Honzy je Ústí nad Labem. (Brůny)

• - Natáčení probíhalo také v Mariánských Lázních na kolonádě a na golfu (Asmodin)