Veni, vidi, vici

Veni, Vidi, Vici

Komedie / Romantický / Sportovní

Česko, 2009, 95 min

• c.tucker

Prvotřídní béčková zhůvěřilost a ještě k tomu špatně natočená. Vysvětlí mi někdo ty stupidní kamerové objezdy? (Možná tím chtěli divákovi hned zezačátku zamotat hlavu, aby se dále na nic kontrétního nesoustředil, ale tím by zase pokazili ten product placement) Závěrečný golfový turnaj také ukazeje velké hovno a občas míček a trochu trávy a písku. Goťák byl stylovej a jeho vážné rozebírání golfových situací mě na celé čáře rozesmálo až se po mě všichni otáčeli. O scénáři nemá cenu ani mluvit. A nevíc to dokurvili tou nedořešenou romancí a jedním mraženým hráškem. Tu jednu hvězdičku za Ústí n. L., Karlovy Vary a Mariánské Lázně.(6.8.2009)

• -bad-mad-wolf-

Nechce se mi o tom moc mluvit, tak rovnou na začátek říkám, že ta jedna hvězda je za hudbu, kameru a celkově solidní technickou ošetřenost (Kocurová se svlékne, což ovšem kompenzuje tím, že hraje krávu a ještě dost mizerně). Zbytek je na draka. Vážně netuším, proč v každé české "lidové" komedii musí být VŠECHNY postavy kreténi, zoufale uvízlí ve svých stereotypech. Jakmile má dojít k nějakému vývoji, tak k němu dojde, aniž by pro to kdokoliv cokoliv udělal - závěrečné usmíření je tomu nejlepším důkazem: Honza Terezu podvedl s bulvárně známou blonďatou mrchou, což se Tereza dozví právě z bulváru (!!!). Honza se za to nikdy nijak neomluví, natož aby o Terezu po ztrátě blonďaté mrchy výrazněji bojoval. Tereza na něj logicky kašle a začne koketovat s jiným klukem. Z tohohle všeho vyplývá, že Tereza v závěru zničehonic přijde za Honzou a začne se s ním na golfovém hřišti líbat a tvářit se hrozně šťastně. Ponaučení? Pokud jste nedůsledný kretén a o vaší nevěře ví celý národ, nedělejte vůbec nic. Bývalka stejně přileze sama! Pokud jste naivní hodná holka a váš kluk píchá bulvární děvku, aniž by na vás bral sebemenší ohled, počkejte, až modelka zdrhne a přilezte za chlapcem zpátky. To jsou mi morální trendy... A jinak? U pokusů o humor se jednomu chce brečet, herci jsou jaloví a věčná camea celebrit svou vlezlostí boří dimenze otravnosti. P.S. Supertrapná kapela Walda Gang je patrně jasným ukazatelem, jaké kastě obyvatelstva je film určen.(11.12.2014)

• Flakotaso

Ale ono zas tak otřesné nebylo. Jo, je to hrozně banální a nereálné po všech stránkách, ale kdyby odkopli ty tuny reklam a zbytečných minirolí, tak je to docela snesitelná oddychovka. Nejlepší je na celém filmu určitě hudba a Jaromír Nosek, ten týpek má prostě parádní záporácký ksicht, měl by hrát víc :)(17.3.2011)

• Big Bear

Oh my Gott ! Asi takhle. Sešlo se několik společností a vymýšlelo jak udělat společnou reklamu nejen výrobkům co prodávají, ale i celému tomu byznysu kolem golfu. A tak vznikl nápad udělat film. Koncept bude takový: Celé je to o golfu, na každém záběru musí být vidět název všech značek čepic, holí, triček, spoďárů, bot, pití, klubů, prostě všech a všeho...(místní pohlaváry a některou tu novodobou podnikatelskou šlechtu dáme do záběrů jako komparz). Ale protože český divák není až tak blbej (tedy skoro) a jen koukat na značky by jej nebavilo, je třeba do toho dát nějaký dojemný příběh. Češi mají rádi příběhy o jelimanech jak nakonec přijdou (poctivě samozřejmě) k úspěchu. A tak tu máme chudého zraněného pingla s nadáním trefit se do jamky u práporku, bohatého podvádějícícho zlouna co nakonec dostaně výprask, kurvičku, bodrého hospodského, starostlivou maminku a nesnesitelného Klepla. No a stím už se dá něco dělat. Pingla si zahrál Filip Tomsa osobně jinak ještě stále nepřekonaný český kandidát nejstrašnějšího filmu jaký jsem kdy viděl - Strážce legendy. Se zbytkem to není o nic slavnější... Prostě tohle není film, to je nejčistčí verze PP.. A přesvědčte mne, že to tak nejni... Jeden míček ze smilování ! *(22.4.2014)

• viperblade

Tenhle film je jako jízda na skluzavce. Začíná (to) na vrcholu a končí u dna (a pokud tu jízdu nezvládnete, jdete i pod úroveň dna, což se i tomuto filmu párkrát stane.) Ze začátku jsem si totiž říkal, že to vypadá slibně. Do poloviny filmu jsem si říkal, že to je takový průměrný, ale koukatelný film. Jenže pak se to zlomilo a co začalo jako film (komedie to nebyla ani náhodou a nevím, kdo tenhle přívlastek vymyslel) z prostředí golfu, se proměnilo do jedné velké kino reklamy na padesát různých firem/produktů. Méně či více viditelné, ale přesto otravné reklamy. A to ve filmu/filmech fakt nemám rád. Další věc, které si znuděný divák (v tomto případě já) začne všímat, jsou nevalné herecké výkony (od Kocurové jsem nic nečekal, ke štěstí mi u ní stačí, že je, ale od Novákové jsem čekal něco jiného…), camea, která v naprosté většině nefungují (Novotný, všelijaké missky… Vlastně jediné opravdu vtipné cameo zde měl pouze Gott). Navíc, když vám po filmu, který má hodinu a půl přijde, že jste u něj strávili nejlepší léta svého života, je něco špatně. Takže mi dohromady vycházejí slabší dvě hvězdy. 30 %.(27.6.2011)

• - Filip Tomsa (Honza) hrál golf na amatérské úrovni již před natáčením filmu. (MTHRFCKR)

• - Na obalu DVD je chybně napsáno, že hlavní postava (Filip Tomsa) pochází z Prahy. Skutečným rodným městem Honzy je Ústí nad Labem. (Brůny)

• - Natáčení probíhalo také v Mariánských Lázních na kolonádě a na golfu (Asmodin)