Vinyan

• Česko Dobyvatelé barmské džungle (více)

Neschopni akceptovat ztrátu svého syna v katastrofickém Tsunami v roce 2005, Jeanne a Paul zůstávají žít v Thajsku. Jeanne, upnutá k faktu, že tělo jejich syna nikdy neobjevili, utvrzuje sama sebe, že jejich syn byl po katastrofě unesen překupníky drog a stále žije. Paul je skeptický, ale nemá sílu sebrat své ženě poslední naději. Oba se vydávají na hrozivou cestu tropickou džunglí ovládnutou piráty - ve své paranoie objevují nadpřirozenou říši, kde mrtví nejsou nikdy skutečně mrtví a kde se noční můry a posedlost protínají s hrůzostrašnou realitou. (oficiální text distributora)

TroiMae

Dobrá kamera... Zřejmě hlavní důvod, proč jsem se ani nenudil. Protože ani druhá polovina ani závěr mě nijak neuchvátil. Jen atmosféra asijské džungle a kamera. ()

ZkuKol

Psycho-roadtrip po Barmě za účelem zoufale nesmyslného pátrání plný symbolů a beznaděje. Fabrize výborně staví atmosféru, skvěle vede zajímavě vybrané herce a s ničím se moc nezdržuje. Hlavní devízou filmu ovšem je Benoit Debie, tenhle kameraman opravdu umí. Maluje, jak s ruční kamerou, kterou dýchá na záda hlavním hrdinům, tak s kamerovými nájezdy/oblety, kterými ukazuje jihoasijskou džungli ve velmi snovém hávu. To vše doplňuje soundtrack, ve kterém jsem cíti inspiraci Killing fields. Slabinou filmu je podle mne scénář, konstrukce je občas až příliš silná a důvěra manželů ze začátku neuvěřitelná (ač chápu, že ztrátě syna porozumět zatím nemůžu). Takhle si představuju dobře natočený zlý sen s tématem viny. Manželé pátrají v Barmě po ztraceném synovi a přijdou při tom nejen o peníze... 60% ()

Šakalík

Upřímně se přiznám, že jsem ten film vlastně ani nepochopil. Zpočátku to vypadalo na klasické drama, ve kterém manželský pár pátrá po svém synovi, kterého smetla tsunami, ale pak se to přehouplo do prapodivné, psychodelické roviny. Především Jeanne začala postupně úplně ztrácet smysl pro realitu a její nezlomné přesvědčení, že její syn stále žije, naráželo na racionální pohled jejího manžela, kterého mi pak začalo být až líto. V poslední třetině však snímek sklouzl až k těžko zpracovatelnému psycho-hororu, přičemž bloudění v džungli a následovná konfrontace s jakýmsi dětským kmenem barmských divochů byla skutečně velmi sugestivní. S přibývajícími minutami si ale stále hlasitěji o slovo říkala otázka „co tím chtěl režisér vlastně říct?“ a přestože při samotném finále lehce zamrazilo, po skončení filmu jsem jen kroutil hlavou. Ano, tenhle film něco do sebe má, ale rozhodně to není film pro každého. Své fanoušky si určitě najde, byť já mezi nimi nejspíš nebudu. ()

klukluka

Žánrové označení sedí na 100% - drama/horor. Bohužel se ty žánry neprolínají, ale plynule na sebe navazují. Do 2/3 filmu čisté drama, střih (noc s kartami, kdy se chlap ožral) a od té chvíle horor a vlastně jako by úplně jiný film :(. A ze 4 jsem z toho zklamání spadnul na 2. Chápu, jejich situace byla v podstatě beznadějná, ale stejně je nemusely sežrat hordy špinavých dětí. Zřejmě tam už točili moc dlouho, tohle zavánělo nejakým duševním kolapsem. ()

Hanys_

Ani horror, ani drama, ani thriller. Kdyby tam aspoň bylo nějaké násilí a hromada krve a já mohl říct, že právě proto se mi to nelíbí....Ale boužel v tomhle filmu není nic kromě jedné vyšinuté ženské a nehorázné nudy. Od odpadu to zachraňuje Sewell, který jediný zkouší něco hrát. 15% ()

POciSEM odpad!

Totok je velice slusna kravina. Celej film se ale lautr nic nedeje. Jediny co bylo na tomhle snimku pozitivni, byla ta nadherna thajska flora ()

El_Rabbit

Docela by me zajimalo, co mel ten film znamenat, budu moc rad,pokud se tu obevi naky smysluplny vyvetleni konce nebo aspon nakej nazor co bylo to vyusteni zac :) docela by me to zajimalo... ()

Trash

K filmu jsem přistupoval s rezervou a moc jsem od něj nečekal, ale jak se nakonec ukázalo, zdejší procentuelní hodnocení se s mým konečným názorem absolutně neshoduje. Místo očekávané průměrné slátaniny se mi dostalo zážitku z filmu, který mě nenudil ani chvilku. Děj sice není nijak převratně akční, ale gradující šílenství matky hledající své dítě a chytající se i nesmyslných indicií, jen aby mohla stále věřit, že její syn přežil ničivou vlnu cunami...to je zachyceno dokonale. Skvělý atmosferický film, výborně herecky zvládnutý, ozvláštněný surreálnem, které do něj ovšem skvěle zapadá. Bezmoc navíc umocňuje exotické a depresivní prostředí postkatastrofické Barmy, kde domorodci vidí za bílým člověkem jen a pouze dolary, skvělá je hudba, kamera...zapadá to do sebe prostě všechno. A zdejší veskrze nízké hodnocení mě opravdu zaráží. PS: Jak tak pročítám komentáře, nejnižší hodnocení hodnocení dali uživatelé zvyklí na to, že se jim pointa filmu servíruje na zlaté lopatě. Nazvat "hysterickou krávou" matku hledající své jediné dítě může jen ignorant, prostě tento film vyžaduje schopnost empatie, až potom jej člověk plně prožije. Toť vše. ()

Mírouš

Další, pro mě tak trochu nepochopený film...Od půlky mi připomínal hodně Antichrista Jen tady chyběla mluvící liška, uříznutej klitoris a bylo to menší psycho...Čekal jsem něco klasičtějšího. Celkově žádná sláva. ()

sona123

Ze začátku mne to nebetyčně otravovalo, francouzský film, protivná hudba, hlučné, spousta barev, hysterická matka, která se rozhodne hledat své dítě, ať se děje co se děje - takové klišé, že už větší být nemůže. A pak se to rozjíždělo a vždy přišel nečekaný zvrat, až mne to nakonec chytlo. Skvěle zvládnuto. Ne, není to nic nezapomenutelného, ale velmi příjemné překvapení, a to se cení! ()

Illy

Výborný psychotrip do nitra barmské džungle, zoufalí rodiče balancují na hranici šílenství a hustý závěr mě dostal. Netradiční a znepokojivé. ()

M1k9

Velice zajímavé prostředí dává filmu nezaměnitelnou atmosféru, bohužel tohoto potenciálu nebylo využito tak jak bych si představoval. Chyběly mi mrazivé záběry džunglí ve dne a za dostatečného osvětlení. Dostalo mě pár originálních scén, i práce s kamerou překvapila. Jenže právě v první části filmu bych měl výtky co se týče práce s kamerou. Chvílemi naprosto statická, chvílemi v rychlém zmateném pohybu, kdy člověk není schopen vnímat tvary natož něco více. Prostě v této oblasti už jsem si navykl na vysoký standart a nejmodernější efekty. Pokud se to zvládne tak se stane příjemná podívaná i z mizerného béčka. Abych to shrnul tak má film mnohem lepší nápady, ale nedokáže je využít s požadovaným efektem. Dabing z dvd kolekce mi bohužel zkazil požitek a zamrazil pocity z filmu. Pustil jsem si ho i v originále a bylo to mnohem mnohem lepší. Samozřejmě, že tohle nejde na vrub tvůrcům filmu a taky každý má jiné cítěníl a požadavky co se týče zvukové stopy. (Dobrý námět. Nic moc zpracování.) 2.5/10 ()

bellicek

Film úžasně graduje od docela klidného začátku na večírku, přes zběsilý průlet thajskými kluby, cestu a z toho všeho vyplívajícího schizoidního závěru, u kterého mi bylo líto, že nebyl ještě více šílenější a dechberoucí. (+ atmosféra, kamera, světlo, herci) ()

arcticsky

Musím uznat, že nasadit do hlavních rolí dobré a sympatické herce a nevytěžit z toho téměř nic je také umění. Bodík navíc za pěkný závěr. ()

Teardown

Hlavní hrdinka, s pyskem připomínající držku rozbitého boxera, aspiruje na vítězku v soutěži antisympatačka měsíce. První cena: Pět ran klackem do palice od Barmských výrostků. ()

KoleckoR

Zajímavý film o psychice ženy a muže, pokroucené ztrátou syna. Výborně natočené, mrazivé. Úvodní scéna - bublající voda barvící se krví naznačující tsunami a na konci už divák neví, jestli civilizace dětí je skutečností nebo je to jenom výplod fantazie. ()