Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Victor – mladý sovětský důstojník – se dostane do úplně prvního bombového útoku na západní hranici SSSR. Je těžce zraněn a spolu s přáteli jej zajmou fašisté. Netuší, jak daleko se nachází fronta ani kde jsou sovětské jednotky, ale ani přesto se nevzdají. Victor a jeho přátelé připraví útěk a s nepřítelem bojují, co jim síly stačí. To je nicméně jen začátek jejich cesty za svým vítězstvím. Avšak pouze jeden z nich přežije … (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (17)

honzic 

všechny recenze uživatele

Průměrný film, na ruské poměry dobrý. Zachycuje celkem dobře bitevní vřavy leč s chybami a občasnými nelogičnostmi. Děj je však celkem plynulý až na ten začátek a jsou tam pěkné střílečky (třeba dobíjení v pevnosti). Sice na mne nepůsobil moc věrohodně, občas spíše nevěrohodně ohledně zranění a pádů na zem apod. a také ohledně zacházení se zajatci a celkově, ale to nevadí, hlavně, že se na to dalo koukat. Hrdinové mne sice moc neoslovili, ale to je ve válečných filmech dneška bohužel časté. Voják jako voják. Hodnocení je průměrné, tedy 46 procent. Na druhou stranu vysloveně propadák to taky není. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

O historii druhé světové války se zajímám a události jako zahájení operace Barbarossa nebo počáteční partyzánská válka jsou pojednány uvěřitelně. Tuto část války skvěle popisuje například ve svých pamětech maršál Žukov (v ruském vydání ze 60. let). Ale hlavně režisér Vorobjov je výborný vypravěč. Filmu nahrává i to, že se děj odehrává v krásné prázdninové přírodě. ()

Reklama

RetroMan 

všechny recenze uživatele

Zpracování ucházející. Když jsem poznal, že se budu dívat na hrdinu v podání soudruha poručíka, jeho odvahu a jeho boj proti příkoří, těšil jsem se, že nebude nuda. Pak ale mé nadšení opadlo, když soudruh poručík uteče ze zajetí, kosí Němce a na 3 dny se opevní spolu se dvěma věrnými druhy ve skalní pevnosti. Jen se divím, že by je pak Němci nepopravili. Ale zrovna potřebovali na zprovoznění nového ruského děla odborníka a soudruh poručík této možnosti využil, aby spolu s kamarády znovu utekli a znovu se dali do boje. ()

Branicky 

všechny recenze uživatele

Takový průměrný válečný film, který nijak zvlášť nevybočuje ze sovětského/ruského stylu zobrazování Velké vlastenecké války. Rudoarmjeci jsou zde zdatní, stateční a uvědomělí a Němci pyšní, nadutí a porazitelní. Zajímavým prvkem je přiznání, že ne všichni obyvatelé SSSR viděli zpočátku v Němcích okupanty - myšleno zejména pro Ukrajinu. Myšlenka je vyjádřena částí filmu, kde jsou sovětší zajatci verbováni bojovat po boku Němců. Naprosto nevěrohodně na mne působila epizoda s "novým" typem děla, které nejsou Němci absolutně schopni sami prozkoumat a musí k tomu použít zajatců. No to nebylo scénáristicky nejšťastnější.... ()

jackvez 

všechny recenze uživatele

Poněkud úchylný nízkorozpočtový ruský válečný film, který se ve snaze ukázat, jací byli molodci gerojové, nenechá zmást ani historickými fakty. Celkem zbytečná záležitost, jedna hvězdička za bojové scény. Hlavní hrdina utíká po louce na hranici, zatímco německé bombardéry se ho marně snaží trefit (jako by neměly důležitější cíle - letiště, seřadiště, komunikace. Pak upadne do zajetí, dostane lopatu do ruky, lopatou přemlže stráže, zíslá samopal, samopalem postřílí Němce na motorce a získá lehký kulomet, cestu posbírá pár podobně postižených a ejhle, najdou opuštěnou pevnost a u ní náklaďák plný zbraní, munice a potravin s připojeným funkčním dělem, takže urrá!. Pokud jste někdy hráli Call of duty nebo podobnou druhoválečnou střílečku, mohlo by se vám to líbit. Do toho němečtí důstojníci, projíždějící se sem tam krajinou, pořádající pikniky u řeky (na koci července 1941), ruští zajatci obratem navlečení do německých uniforem a poflakujcí se v kasárnách... Co dodat. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama