Ondine

• Česko Ondine: Víla z hlubin (více)

Byl jednou jeden rybář a ten vylovil mořskou pannu.  Když irský rybář Syracuse (Colin Farrell) vylovil z moře krásnou mladou ženu (Alicja Bachelda), řekla jen, že se jmenuje Ondine. Příznačné jméno, které znamená „ta, která přichází z moře“. Syracuse jí nabídne přístřeší a ona se usadí nejen v jeho domě, ale postupně i v jeho srdci. Neznámá cizinka vyvolává řadu otázek, ale rybářova malá dcerka Annie (Alison Barry) má okamžitě jasno. Ondine je podle ní vodní víla, kouzelnou mocí obdařená bytost, která vystupuje z vod proto, aby lidem nosila štěstí. Annie věří, že Ondine přišla kvůli ní, aby zachránila její selhávající ledviny. Syracuse sice na pohádky nevěří a zůstává nohama pevně na zemi, ale záhy i on podlehne jejímu kouzlu a je nucen si připustit, že od té doby, co s nimi Ondine přebývá, dějí se zvláštní věci. Mohli by spolu žít šťastně až do smrti, jenže Syracuse na šťastné konce už dávno nevěří. Ať Ondine je či není mořskou pannou, má za sebou temnou minulost, která ji za žádnou cenu nechce pustit na svobodu. Dokáže ji láska Syracuse zachránit, nebo se vrátí do hlubin zapomnění? (oficiální text distributora)

p.i.t.b.u.l

Něco mezi 3* a 4*. Nakonec jsem se rozhodl pro větší ohodnocení a to ze dvou důvodů. Jednak se mně to v celku líbilo, děj hezky a rychle utíkal a za druhé, k tomu byla skvělá hudba, která filmu dodala potřebnou atmosféru. Je pravda, že druhá polovina filmu a konec by mohl být o trochu propracovanější, ale i tak k němu nemám moc námitek. Co se týče postav i zde jsem byl příjemně překvapený hereckým obsazením. Myslím si, že se zde zrodila další hvězdná herečka v podání Alicji Bachleda. Pro mně další povedený snímek s nádechem romantiky a s trochou tajemné fantasie. Abych to jen nechválil pro mně to je film na jedno či dvě podívání, ale i tak rozhodně stojí za to. ()

Via

Příjemná pohádka v realitě, která vás celkem i zatáhne do děje... o životě jaký je, jaký by mohl být, jaký ho chceme, jaký možná bude... A též o selkiích a jejich životě a putování... každá selkie může splnit jedno přání, leč není na zemi navěky, keď něco nepodnikne, a ke všemu ji hledá manžel... ()

simonaa

Pozerala som to len kvôli Colinovi Farrellovi ale príjemne ma tento film prekvapil, mal také to niečo zvláštne do seba také niečo čo vo mne ostane, nemusí to byť ani najlepší film na svete ale zostane v hlave zaryje sa pod kožu... ()

fructic

Perfektní. Neil Jordan odvedl velice dobrou práci. Jsem rád, že nás během filmu nechal na pochybách a tím částečně i v reálném světě. Díky němu je výsledkem, že tento snímek můžeme brát za jakousi pohádku, ale nadruhou stranu zůstat alespoň jednou nohou v realitě. Nádherné záběry na irském pobřeží, kterými se zároveň prolíná neobvyklý příběh, udělají na člověka značný dojem. Velké plus ode mě dostává půvabná Alicja Bachleda, jako méně známá herečka, která si touto rolí získala u mě veliký obdiv. No a o Colinu Farrellovi se zmiňovat ani nemusím... ()

lastshadowv

Jen me trosku mrzi, ze se nakonec z morske vily vyklubala rumunska dealerka heroinu, ale jinak prijemny zazitek, ktery bych si jeste parkrat zopakovala.. A hudba Sigur Ros me k tomu urcite brzo donuti :) ()

yazik

Velice povedený krásný romantický film, který si na nic nehraje. Ukázkový příklad, že v jednoduchosti je krása. ()

Stauff

Některé filmy vidím a..... za půl roku vím jen to, že jsem je viděl. Tenhle film jsem viděl a pamatuji si ho. Takže, pokud se týká hodnocení mé první věty, vylučuje Alzheimera. Ale vážně... Tento film je výborný. Hudba v něm.... nepřekonatelná. ()

natalanka

pro propršené odpoledne je to celkem dobrá relaxace už kvůli kráse obou hlavních představitelů. Říše fantasie je nepřeberná a tady se z pohádky stává postupem děje realita. Film je dost předvidatelný... mrtví zachrání život živým a vše dopadne dobře stejně jako v hollywoodu :-)) ()

Seuata

Zajímavě pojatý film, ale mě nijak neoslovil. Je originální, ale přesto tuctový. Při hodnocení jsem měla takové zmatené pocity, nevím, zatím zůstanu u průměru, třeba to časem přehodnotím. ()

IZFNP

Tak, ako bola prvá polovica zaujímavá, bola druhá polovica rutinnou záležitosťou. Tak, ako bola prvá polovica zvláštna, tak bola druhá polovica nudná. Škoda druhej polovice, pretože v tajomnosti príbehu Ondine sa skrývalo čaro, ktoré sa ku koncu nepodarilo dochovať. ()

Emilii

Já tomu skoro uvěřila, a hlavně: "Ráda uvěřila"!!!!! Možná, že záměr režiséra, ale to je jedno, ne?! Filmověpohádková nebo reálná skutečnost, prostě mrkněte a uvidíte.........!!!!!! Je to dobře koukatelný!!!!! Colin Farrell a hudba - špica!!!!! ()

Luccy007

75% Během filmu jsem si říkala, jestli se mám poddat příběhu, kde malá holčička chce všechny přesvědčit, že zažívají povídku o lachtaní ženě..Zvláštní chování "Ondine" (A. Bachleda) vás začne přesvědčovat, že film asi budete muset brát opravdu jako pohádku...Ale závěr z toho udělá (po svém) realitu a tím se pro mě film posouvá o stupeň nahoru.. ()

solisoli

Nazvať romantickou drámou tento rozpačitý príbeh je málo prijateľné. Prelínala sa tu fantázia až rozprávkových rozmerov čo hodne zaostávalo za realitou, až po nezištnú naivnosť. Kvalitu nezachránil ani vždy zaujímavý Colin Farrell, ktorý sa zrejme nechal uloviť na spoluprácu Alicjou. Táto modelka toho moc nevyprodukovala. ()

david666

Pěkná pohádka pro dospělé. Pěkné interiéry Irska, sympatický Farrell a Alicja. Škoda jen toho vysvětlení. Mohlo být dávkováno po menších dávkách a ne v pár minutách. Asi bych bral spíš pohádkovější konec i přes jeho nereálnost. ()

veverysiak

Film zvláštny ako hudba Sigur Rós, ktorá ho podmazáva, k takýmto filmovým i hudobným žánrom musíte mať určitú empatiu, alebo mimoriadny stav rozpoloženia, prvé dlhodobo nemám, druhé som práve pri pozeraní tiež nemal, možno by to bolo inak, keby autori zostali pri mystike, ktorá udržiavala diváka v určitom napätí, lebo fakt sa nedalo rozpoznať, či ide o rozprávku alebo je za tým obyčajná realita, bohužiaľ to odkrytie kariet bolo na dovtedajší priebeh príliš rušivé a vôbec mi nezapasovalo, takže 40%. ()