Ondine

Ben Browning, James Flynn

Tony Lawson

Scénografie:

Anna Rackard

Díky opravdu nádhernému irskému prostředí, výbornému hereckému výkonu Colina Farrela, pro její roli přesně sednoucí kráse Alicji Bachleda (ty nohy, ty nohy!!!!), úchvatnému výkonu Alison Barry, výborné hudbě, silné atmosféře a příjemnému kouzelnému pocitu, který příběh jednoho rybáře dokáže vyvolat, se dá filmu mnohé prominout - poměrně plochý a dost předvídatelný příběh, který záměrně úporně útočí na city. Samotný závěr, respektive rozuzlení, však veškeré kouzlo a magičnost filmu doslova zabilo a mě osobně dost nasralo. Možná proto, že jsem uvěřil a doufal. Jenže pak jsem v plné rychlosti narazil držkou na zeď. A dost to bolelo. Ještě pořád to bolí.(5.5.2011)

Je zajímavé, že se mi ve filmové výzvě sešly hned dva filmy s tématem mořské panny. A bohužel mi ani jeden z nich tak úplně nesedl. Úžasná irská příroda i hudba je fajn, to beru, jen to ostatní už na mě tak nezabíralo. Snad je to tím, že obecně nejsem moc na podobná melodramata a taky mě zrovna netankujou přechytralé nemocné holčičky, případně dialogy typu „každý potřebuje naději... bojím se doufat“ apod. Na druhou stranu oceňuji, že to nebylo nijak přeslazené, to bych od Jordana ostatně ani neočekávala. Jen ten konec bych nechala víc otevřený. Filmová výzva 2016(17.7.2016)

Ifa má jedno strašně chytlavé motto: „Věřte na víly, Temnou stranu Síly a svou vlastní fantazii!” Na Temnou stranu Síly jsem začal věřit díky lehkému geekovství Star Wars univerza, fantazii využívám při odborných předmětech ve škole a na kouzlu víl (hlavně mořským) jsem propadl až díky Ondine Neila Jordana. [MFFKV](3.7.2010)

• lena60

To jsem si takhle na zlínském festivalu objednala lístky na film, který jak jsem později zjistila, mám doma. Fajn, řekla jsem si unavená po pracovní šichtě před projekcí. Když tak se v kině hezky prospím a film si v klidu vychutnám později. Jenže tohle byla taková nasládlá přeromantizovaná blbost, že jsem spánek raději přemohla, páč koukat na tohle znovu, tož to teda rozhodně nee. Poznámka k žánru: drama, romantický, pohádkový, akční, krimi...Takový "výborně" namixovaný pejsko-kočičí filmový dortík.(4.6.2012)

Půl dne jsem zkoušel rybařit ve sprchovém koutě a nic. A následné hodinové potápění v toaletní míse...no co vám mám povídat, to co jsem našel, mořská víla nebyla. Takže mi zbylo, akorát to, co jsem našel v té míse. Asi příště zkusím štěstí v širém světě ( třeba bazén v Podolí ). Na Žižkově to je pasé, tam už všechny lepé, vodní děvy odlovil Enšpígl.(22.11.2012)

• - Evropskou premiéru si snímek odbyl coby součást Jameson Dublin International Film Festival 18. února 2010 v Dublinu, Irsko. (BLANIK.)

• - Neil Jordan si do hlavní role zvolil polskou herečku Alicja Bachleda, protože chtěl neokoukanou tvář. (HellFire)

• - Herečka Alicja Bachleda a Colin Farrell jsou partneři nejenom ve filmu. Seznámili se na natáčení tohoto filmu. (NGP)