poster

Ondine

 • Česko

  Ondine: Víla z hlubin

 • Irsko

  Ondine

 • Slovensko

  Ondine

Drama / Romantický

Irsko / USA, 2009, 99 min

Režie:

Neil Jordan

Scénář:

Neil Jordan

Producenti:

Ben Browning, James Flynn

Střih:

Tony Lawson

Scénografie:

Anna Rackard, Judy Farr (set dekoratér)
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ScarPoul
  ****

  Kde bolo tam bolo.... Tak predsa začínajú rozprávky. Rovnakým spôsobom začína aj tento príbeh. Neil Jordan napísal a zrežíroval krásnu rozprávku, o mužovi, ktorý je dobrák a ktorý dávno stratil nádej že bude dakedy šťastný a o žene, ktorú majú všetci za nadprirodzenú bytosť a tým ako pôsobí na rybárov život a na život jeho dcérky, máme naozaj veľmi málo dôvodov jej neveriť. Jemne stupňujúca sa dráma s fantastickými prvkami je rozhodne očarujúca a ten kto má aspoň trocha rád tie staré rozprávky, kde sa o svoje šťastie bojuje aby si ho nakoniec hlavný hrdina mohol privlastniť tak nebudete sklamaný. Táto rozprávka z drsného sveta tam v Írsku okorenená o jeden z najkrajších songov od Sigúr rós All Right tvorí impozantné prostredie pre bytosť z iného sveta s menom Ondine. Nebyť troška obsahovo prázdneho finále, bol by to jeden z najkrajších filmov aké som na túto tému videl. Každý z hercov je neskutočne prirodzený. Takto je to len veľmi dobrý film, ku ktorému sa z radosťou určite dakedy vrátim.(3.9.2010)

 • jhrasko
  *

  Autorský úlet za hranice, kt.môj mozog nepoberá. Hýbadlom deja je 11ročné dievčatko, opäť raz extrémne premúdrelé, pre istotu s dysfunkčnou ľadvinou, nech má jej výnimočnosť nejaké racionálne zdôvodnenie + morská panna, z ktorej sa vykľuje (pozor SPOILER) rumunská pašeráčka drog a "bol raz jeden" rybár, ktorý ma bavil asi tak 5minút. Takto nejak to dopadne, keď stratí renomovaný autor (The Crying game, The Miracle) a výborný režisér (Interview with the Vampire) odhad a cit pre mieru. Ale je celkom možné (ako vidím a čítam), že som čudný ja. Samotný fakt, že 11r.dievčatko žijúce v Írsku (s)pozná okamžite Islandský Sigur Rós, je, podľa mňa, úplne mimo. Chudák (i) Lisa Hannigan. ÁNO, INSTANTNÁ ROMANTIKA.(6.7.2010)

 • cheyene
  ***

  Romantické drama, které se od prvních minut nese ve zvláštní atmosféře, která dokonale prostoupí až k divákovi. Ondine je rozhodně viděníhodný snímek, v němž mě Colin Farrell utvrdil v tom, že je dobrý herec a postupně tak k němu nacházím cestu. Nesmím opomenout příjemnou hudbu, jež doprovází scény tohoto filmu. Přes všechny klady se však nějak pocitově nedostanu přes 3*.(11.2.2011)

 • mcb
  ***

  Jestli někdo říká, že Scorcese vodí diváka za nos, to se ještě nesetkal s nejnovějším počinem Neila Jordana. Ondine je totiž v obou svých sférách falešná - jak ve fantastické, tak i v realistické. Když dojde k banálním a jednoznačným rozuzlením klíčových zvratů, nejednoho z nás naštve, jak povrchním způsobem Jordan předtím nakládal se svými pohádkovými trademarky, aby je následně na konci popřel a ukázal, že to celé bylo jen audiovizuální habaďůra, kterou jsme spolkli i s navijákem. Po skončení v mysli maximálně uzraje pocit promarněného potenciálu a krásná hudba Sigúr Ros, která vytváří něco jako atmosféru. Ale to si můžu raději poslechnout album, a ne kvůli tomu nasazovat krk v kině. Výbornému obsazení navzdory.(19.10.2010)

 • Johny_fork
  ****

  Jsem tak trochu snílek a Ondine působí jako sen z jiného světa, což Irsko asi je. Příběh krásný ve své jednoduchosti. Divákovi jsou kladeny nejzákladnější otázky, hledání štěstí, lásky a naděje. Colin Farrell působí, jako kdyby se skutečně deset let plavil po moři a k Alicji nemám slov, z každého jejího pohledu cítíte křehkost, zranitelnost a zároveň velkou odvahu. Nemůžu nezmínit ani malou Alison Barry, jejíž postava je ztělesněním naděje, což je v brutálním kontrastu s její nemocí a krutou irskou realitou. Celý příběh je umístěn v nádherných lokacích, které vystihují tu drsnou irskou krásu. Moc se mi to líbilo.(8.2.2012)

 • - Herečka Alicja Bachleda a Colin Farrell jsou partneři nejenom ve filmu. Seznámili se na natáčení tohoto filmu. (NGP)

 • - Neil Jordan si do hlavní role zvolil polskou herečku Alicja Bachleda, protože chtěl neokoukanou tvář. (HellFire)

 • - Evropskou premiéru si snímek odbyl coby součást Jameson Dublin International Film Festival 18. února 2010 v Dublinu, Irsko. (BLANIK.)