Stvoření

• Francie Humains (více)
Akční / Dobrodružný / Horor / Thriller
Francie / Švýcarsko / Lucembursko, 2009, 83 min

Tým výzkumníků cestuje do Švýcarských Alp, aby zkoumal jistý objev ohledně lidského vývoje. Výlet se ale promění ve smrtelný boj o přežití v momentu, kdy vědci narazí na podivnou rokli a v ní najdou něco v co ani nedoufali. Nebo někoho. (Morien)

tron

„Rozmnožovať druh je v poriadku. Ale nie za každú cenu.“ Komentár obsahuje spoilery, ale pri tak nekvalitnom filme je to fuk. Dominique Pinon sa snaží, švajčiarska príroda sa snaží, tajomný príbeh (vychádzajúci z dráždivej otázky „Čo ak neandertálci nevymreli?“, tu asi niekto čítal Crichtona) sa snaží. Ale celé to nedrží pokope už preto, že človek čaká namakané príšerky a nakoniec zadychčane dobehne párškaredých týpkov v kožuchoch. Nevraviac o krívajúcej logike, kedy sú protivníci, ak treba, líčení ako špičkoví stopári a zabijaci a v druhej scéne ich je možné sledovať spoza kameňa, vzdialeného od ich brlohu pár metrov a oni si to nevšimnú. Mám rád hixploitation, ale toto vlastne hixploitation príliš nie je. Nie je to ani vydarený dobrodružný horor. Ak budete čakať mix PÁDU DO TMY a PACHU KRVI, budete kruto sklamaní. Film má problém s tempom (ešte sa ani poriadne nezačne a už sa motá a následne prehnane zrýchli a predčasne vrcholí odnikiaľ nikam), herci sú matní, postavy príšerné (telocvikár???), gore scény takmer žiadne, masky striedavo smiešne striedavo trápne, niektoré scény o ničom (ak by vám pred očami zastrelili kamaráta, naozaj by ste sa vrahov spýtali „Čo to dočerta robíte?“?), dialógy o ničom, nečakané zvraty čakané... musím pokračovať? Nemusím? Ďakujem. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/hixploitation/390-humains-4o- ()

dr.horrible

Pokračovanie francúzskej komédie RRRrrrr!!!, kde sa skupinka ľudí stratí v lese a behá tam na všetky strany. Že by potrebovali jesť, alebo piť, ich napadne prvýkrát asi po hodine filmu, navyše zázračne nekrvácajú a to dokonca ani po zastrelení, napichnutí na kôl ... sem tam maximálne červená škvrnka. Herci majú problém už s tým uveriteľne stáť, dialógy na smiech aj bez toho a na konci sa to ešte pokúšajú uhrať na nejaké posolstvo. A potom kto je tu neandertálec?! Presne film pre LIVINGDEADa ()

Bloody13

Skupina vědců odjede do švýcarských Alp hledat chybějící článek v evoluci člověka. Narazí však na něco, co je chce jednoho po druhém zlikvidovat... Francouzská novinka, která vyvolává dosti rozporuplné reakce. Podle mého názoru se sice nejedná o další bombu jak jsme u nich zvyklí, ale hlavně druhá půlka skvěle odsejpá. Má pár silných momentů, ale v porovnání s většinovou francouzskou produkcí se jedná o sympatický, leč průměrný snímek. 5/10 ()

Campbell

naco jsem to sakra koukal? Na dobrodružný thriller? Na terror film? Na film o monstrech? Tenhle film chtěl být více a je méně. Konec s tím kdo "ovládá" stvoření bycch vypustil uplně protože to bylo k smíchu. KAždopádně se jedná o průměrný film který je dost nudný a 50 minut(z 80 minut) se tam prakticky nic moc neděje. Film si naštěstí udržuje aspoň nějaká napětí, ale nedokáže každého uspokojit. Takže pokud vidět tak možná jen kvůli pěkné i když nehostiné přírodě nebo kvůli skvělému pinonovy. ()

J*A*S*M

Když se loni v létě objevily první zmínky o Humains, začal jsem je hned netrpělivě vyhlížet. Z mých hodnocení je celkem jasně patrné, že mám slabost pro horory odehrávající se v různých přírodních, či podzemních lokacích (nejlépe obé), pro humanoidní příšery či zaostalé vidláky, či pro kvalitní hororovou brutalitu, v poslední době reprezentovanou právě francouzskou novou vlnou. Humains se prostě v ideálním případě mohli stát prototypem snímku, jenž splňuje všechno to, co mám na žánru rád, jakýmsi dokonalým nadhororem. Z udělených hvězdiček je však vidět, že se tak bohužel nestalo. On to není špatný film, ale k nějaké kvalitní perle má daleko, mám s ním hned několik problémů. Zaprvé to vůbec není chytré. Zadruhé to vůbec není krvavé. Zatřetí to vůbec není napínavé. Začtvrté to vůbec není strašidelné. A já se ptám, co to tedy je? A hned si i odpovím. Je to lehce fantaskní dobrodružný příběh (nepovažuju se za osobu, které vadí kdejaká nerealističnost ve vážně míněných filmech, ale moment, spoiler, kdy plně naložená dodávka spadne z asi stometrové skály, skoro všchni to přežijou a po chvilce už běhaj vesele po lese, je vážně trochu přes hranici toho, co jsem schopen bez reptání zkousnout. konec spoileru) s legračními pračlověky a mírně WTF závěrem. Tomu filmu by se dalo vyčítat opravdu hodně a jsem si jistý, že spousta uživatelů s ním nebude mít nejmenší slitování, já vypíchnu snad už jen to, že bych velmi chtěl vidět trasu, kudy to ti hrdinové vlastně po nehodě šli. Jednou z kopce, jednou do kopce, jednou podél řeky, pak zase z kopce - trochu iracionální mi to přišlo. Ale co už, když nebudete mít vysoká očekávání, tak by se to líbit mohlo. 5/10 ()

• Pracovní název filmu zněl Les Disparus de Lötschental. (Terva)
  • Charlottu měla hrát původně Yolande Moreau, od projektu však odstoupila. Nahradila jí Sara Forestier, s níž zároveň došlo ke změně a z Charlotty se stala Nadia. (Terva)
  • Film měl premiéru dne 6. února 2009 na Evropském filmovém trhu v Německu. (Terva)