Tým výzkumníků cestuje do Švýcarských Alp, aby zkoumal jistý objev ohledně lidského vývoje. Výlet se ale promění ve smrtelný boj o přežití v momentu, kdy vědci narazí na podivnou rokli a v ní najdou něco v co ani nedoufali. Nebo někoho. (Morien)

Holina

Neandrtálci, kteří přežili rok 2000 prosim. Dobrodružný film? Ano. Parádní scenérie a prostředí? Ano. Masky? Nic moc. Horor? Navzdory závěru ani náhodou. A horor je to co jsem od Humains očekával, takže pro mě celkem slabé, ačkoliv uznávám, že film vybočuje z většiny podobných snímků tím, že není odfláknutý. ()

Omnibus

Film je sice na odpad! či jednu hvězdu, ale já dávám ryze subjektivně hvězdy tři. Za zajímavou Elodii, která ve mě vzbudila pravěké primitivní pudy :-) Prehistorický Eduard Štorch jako sexuální štvanec. Jeho Kopčem a Veverčák živoří v alpských jeskyních a jsou na vymření, protože nemají do čeho píchnout (nikoli nudou, ale ohledně rozmnožování). Film úspěšně atakuje hranici „Tak blbé a debilní, až zábavné“ a několikrát ji i úspěšně dosáhne. Základní kostra příběhu je fajn (nese charakteristické znaky Homo Sapiens) a pokud by se chopil archeologické lopatky, režie a scenáristického pera nějaký zvrhlý švýcarský bastard (jako Michael Steiner ve své Pastýřově panence) mohly se v Alpách dít věci! Bohužel neděly. Krásná lokace a zajímavě úchylný nápad byly zabity blbou a slabomyslnou (jakou taky jinou u neandrtálců, že?) realizací. Škoda, že žádného z vesničanů, švýcarských horalů, nenapadlo oprášit jednu legendu a pro chudáky neukojené neandrtálce ušít a oživit dívku Sennentuntschi... To by se to pak rozmnožovalo! ()

E lan

Ale jo, slituji se a dám tomu *:-) Tohle se tak hrozně nepovedlo, scénářem počínaje (takových nesmyslů vtěsnat do 1,5 hodiny, to je umění), hereckými (ne)výkony pokračujíce a celkovým zpracování konče. Nemá cenu ztrácet ještě čas komentářem nad tímto filmem. Jen se mu vyhněte. Jediné co ho dělí od odpadu je slušné mrazení, které v první polovině v člověku vyvolá, než divák pochopí, že je to totální blbost:-) ()

Bobik9

To mohl bejt tak dobrej film, dalo se z něj tolik vytěžit, ale ti kdo ho tvořili, to nedokázali. Nápad byl dobrý, ta příroda byla krásná, herci teda lehce zaostávali, a pračlověci mohli být taky trošku promakanější, ale co byl největší problém byly příšerné dialogy. Oni se bavily o ničem, spousta bezvýznamných vět tu byla a žádná pořádně podstatná a zajímavá ne. A navíc charaktery postav se měnili z minuty na minutu. Ta Soňa (nebo jak se jmenovala) byla v jednu chvíli nejvystrašenější holka pod sluncem, když jí někdo chytal v řece jako rybu a z ničeho nic najednou byla tvrďačka, co chce odejít jenom. Nebo ten chlab, co tam měl svojí dceru. Nejdřív jí nejvíc seřval za jointy a byl úplně v amoku a potom za minutu tam seděl se žvárem v hubě. Lepší scénárista a herci by z toho udělali velkofilm. ()

helraiser

Tak tohle mě teda moc nebavilo. Docela zklamání. Nestrašidelnej, nekrvavej dá se říci dobrodružno-přírodovědnej film o partě lidí kterou naháněj pralidi kteří vypadají jako kdyby utekli z přírodopisného kabinetu. Čekal jsem něco úplně jiného a když připočítám ty nelogičnosti a postavy tak víc jak dvě hvězdy nedám. ()

• Charlottu měla hrát původně Yolande Moreau, od projektu však odstoupila. Nahradila jí Sara Forestier, s níž zároveň došlo ke změně a z Charlotty se stala Nadia. (Terva)
  • Film měl premiéru dne 6. února 2009 na Evropském filmovém trhu v Německu. (Terva)
  • Pracovní název filmu zněl Les Disparus de Lötschental. (Terva)