Stvoření

Humains

Akční / Dobrodružný / Horor / Thriller

Francie / Švýcarsko / Lucembursko, 2009, 83 min

• boblig

Ultra "zábavná" a ultra pitomá podívaná, která postrádá logiku i napětí (což je u hororu dost podstatné) a která vyhlíží jakoby ji natočili dva francouzští Magnusci, kteří vytáhli z archivu opotřebované masky z filmu Boj o oheň a vyjeli si na výlet do Švajcu. Ale při natáčení v Alpách byla asi sranda, takže jeden bod. :-)(8.12.2013)

• Thomassi

Jasně, bylo to pitomí jak tágo, ale docela jsem se bavil. Horory v přírodě jsou jiný a dobrodružný a to se mi na nich líbí. Skupina lidí je pronásledována tlupou přeživších neandrtálců ve švýcarských Alpách. Pokud máte rádi spousty krve, tak tady jí nenajdete. Napínavé to bylo jen místami. Logika jde stranou. Ala jak říkám, dá se to přežít. 45%.(17.3.2010)

• Tuax

Z počátku to vypadá i nadějně, ale po nehodě už to jde z kopce. Ono ujít kilometry v horách a pořád být na jednom místě, když už jde člověk soutěskou, údolím, to je tedy umění. Totálně nezvládnuté z pohledu jednotlivých míst a načasování. Ona zpětná smyčka, předcházející odehraným událostem má právě z tohoto pohledu nejvíce much. Nehledě na celkovou hloupost příběhu. A to co chvílemi předváděla postava hraná Sarou Foresteir, to mi teda lezlo na nervy. Na druhou stranu docela jsem se u toho nasmál, ale jo on to měl být vlastně horor...(4.4.2011)

• dr.horrible

Pokračovanie francúzskej komédie RRRrrrr!!!, kde sa skupinka ľudí stratí v lese a behá tam na všetky strany. Že by potrebovali jesť, alebo piť, ich napadne prvýkrát asi po hodine filmu, navyše zázračne nekrvácajú a to dokonca ani po zastrelení, napichnutí na kôl ... sem tam maximálne červená škvrnka. Herci majú problém už s tým uveriteľne stáť, dialógy na smiech aj bez toho a na konci sa to ešte pokúšajú uhrať na nejaké posolstvo. A potom kto je tu neandertálec?! Presne film pre LIVINGDEADa(10.5.2014)

Už se těším, až to na Nově uvedou jako Megafilm :) Za ten konec musím jít ale o hvězdu výše . . .(19.3.2010)

• - Charlottu měla hrát původně Yolande Moreau, od projektu však odstoupila. Nahradila jí Sara Forestier, s níž zároveň došlo ke změně a z Charlotty se stala Nadia. (Terva)

• - Natáčení probíhalo ve švýcarských Alpách, v Lucembursku a Paříži. (Terva)

• - Film měl premiéru dne 6. února 2009 na Evropském filmovém trhu v Německu. (Terva)