Kdo chce zabít Nancy?

• USA Downloading Nancy

Příběh nešťastně vdané Nancy, která si přes internet objedná nájemného vraha, který ji má zabít, ale nakonec se do něj zamiluje. (oficiální text distributora)

DJ Kritik

Ponurý film, od začiatku do konca plný zvrhlostí, sado-maso úchylností. Väčšina postáv by v normálnej spoločnosti nevyšla z liečebne aspoň 40-50 rokov. Niektoré scény pripomínajú kórejský film Seom, ktorý mal ale narozdiel od tejto psycho sondy aspoň nejakú myšlienku. Skutočne som mal problém film dopozerať, ale i tak mi to neprinieslo žiaden pocit pochopenia vytvoriť takýto film. Alebo skôr psycho sondu do duše narušených ľudí. Vtiahnutie do deja: * Akcia: * Zvrhlosti: **** Hudba: * Realita: **** ()

jafuska

tento film je opravdu jen pro silné nátury,navíc to hraničí s nenormálností a zvrhlostí jedince, až se mě z některých momentů dělalo špatně, a si myslím, že jsem docela odolný jedinec, ale toto je už i na mě moc, sebeubližování, které hraničí s rozdvojenou osobností, nevím, pro koho je tento film točený, ale pro normálního člověka určitě ne, ten kdo si v těch věcech libuje tak se mu to bude líbit, ale na tento film chci rychle zapomenout, protože tohle je už prostě příliš, neměla by se konečně určovat i ve filmech hranice, točení filmů normálních a zvráceností? myslím, že by to hodně prospělo a divák by pak měl jasný moment na co se dá dívat a na co už ne, ()

dadinka

Sponka do vlasů na koberci. Nanuk mezi hřebíky. Život je klec, z níž se nedá uniknout. Deprese zbavila svět všech barev. Proč aspoň nehodil tu rýži? K takovým věcem by se nesnížil. A tak žijete vedle něj, uvězněná v samotě. On nevidí, on nechápe. Ona říká, že vám rozumí, ale naučená slova z kurzů psychologie nikdy nic nezažila. Žije v normálním světě, ne v tom vašem bez barev. Krátké chvíle prchavého vzrušení u počítače. Jediný únik je v bolesti. Vzrušení, bolest, vzrušení. Teď už můžete vykřičet svůj vztek nad lidskou lhostejností. V obchodě, v restauraci. Můžete je tím znechutit, ale ne se jich dotknout. Říká, že jste krásná. Vy ale víte, že nejste. Už je pozdě. Prázdný dům. Prokousává se listopadem. Sponka do vlasů na koberci. Jeden lidský život. ()

veverysiak

Extrémne silné, námet nie zas až tak výnimočný, ale réžia, kamera, scenár, strih a herci tomu dávajú ohromnú pridanú hodnotu, nezvyknem vstrebávať psychošiny, ale toto ma dáko vcuclo skôr, ako som si stihol uvedomiť, o čo ide, v podstate všetky prvky a detaily boli pedantne dopracované, preto je ťažké niečo vyzdvihovať, idem to rozdýchať, takže 90%. ()

Eddemi

Celkiom v pohode film, s prirodzene plynucim dejom s prirodzenou reakciou zeny, ktora si prezila v zivote veci, ktore vzdy zanechaju v cloveku hnus a kazdy sa s tym vysporiadava po svojom, no tazko... Tak to tu v tom filme bolo proste priznane, ze nie je lahke ist dalej, ked vas niekto poslape. Taka pohodovka na popoludnie alebo pokojny vecer... Par peknych a pravdivych myslienok vyslovenych - jednoducho som spokojna s vysledkom:-) ()

Snakefinger

Uchvatné, Zvrácené, Geniální, Zdrcující. Takto bych asi hodnotil tento na první pohled hodně nenápadný film. Dostal mě se vším všudy. Trošku jsem čekal že Nancy bude zabita kladívkem, krumpáčem, rozřezána a ne jenom nesexy uškrcena. Tohle mi zabránilo dát plný počet., I jinak naprosté doporučení.... ()

Denuna odpad!

Velmi, velmi zlé.. Nelze nic než jiného, než naprosto souhlasit s uživatelem Zeck. Taková tryzna se jen tak často nevidí. Těžce depresivní film ve kterém se všichni neustále tváří minimálně jako retardovaní. Atmosféra jistě záměrná, i proto si svoje příznivce najde, ovšem i tak 64% hodnocení je "bad joke". Zpočátku si člověk říká, že ten vyloženě divný úvod je jen náhoda, že se to konečně nějak rozjede, bude to o něčem. Opak je však pravdou. Tohlo dílo není založené na ději, ale na dlouhých a mučivých (pro diváka) scénách. Trápení normálního diváka - to je správný výraz! Občas se rád kouknu na špatné filmy a bavím se u nich, tady to moc nešlo. Pro psychicky labilní jedince, anebo pro ty, co považují cokoliv odlišného od "hlavního proudu" za tzv. art (i když to nestojí za nic) bude zajistě Downloading Nancy pochoutkou. Vy ostatní se raději vyhněte. ()

Unrealik

Zpracování, hlavně technické, se mi nelíbilo. Ze začátku jsem zvažoval, že se nedodívám, ale po první třetině se to zlepšilo. ()

k.rakonos

Poutavé, syrové psycho drama, s výbornými hereckými výkony. Inspirováno skutečnou událostí. Brrr, to tomhle filmu se jen tak neusne. ()

pezz

Ja by som tu ocenil hlavne tému, táto je dosť tabu v spoločnosti a o to viac si cením odvahu ju zverejniť a to ešte aj formou hraného filmu a nie dokumentu. Spustenie psychickej choroby, ktorú zahrala presvedčivo M. Bello z rannej mladosti ukazuje ako citlivým je obdobie rannej puberty a zneužívanie detskej duše (a tela) narušenými dospelými osobami. To spúšťa traumy, ktorých sa ľudská psychika nedokáže zbaviť a gradujú k psychickým chorobám – poruchám osobnosti po celý život jedinca. Film „inšpirovaný skutočnou udalosťou“, to je určite (!), lebo takýchto skutočných a nám skrytých pacientov s poruchami osobnosti sú stovky prípadov, len my zdraví ľudia plní života a svojich radostí a pôžitkov ich nevidíme alebo nevnímame, nevieme o nich a neprídeme do styku s nimi. Možno toto bolo aj myšlienkou filmu nás upozorniť, že existujú aj takéto životy, životy o ktorých my zdraví nevieme a asi ich nepochopíme. Postavu Nancy nesmieme odsúdiť za jej správanie, vzniklo ako neovládateľné správanie pre poruchu osobnosti z osobného utrpenia v detstve, ktoré vedie k túžbe spôsobovať si bolesť a pri progresii vedie k bipolarite a tým k túžbe ukončiť svoj život. Určite tu nemožno hovoriť o pseudopsychológii a pseudodramatoch, to ste na veľkom omyle! Je to životná realita. Pre mňa sfilmovanie „diagnózy ako príbehu“ vyznelo presvedčivo. Takže už chápete "Kto chce zabiť Nancy?"85% ()

Jannine

Psychicky narušená žena, která žije několik nešťastných let v manželství v naprosto ignorantským chlapem.. Neskutečně depresivní film. Těžko uvěřit, že byl natočen podle skutečných událostí. ()

andy60

Nejsilnější okamžik byl pro mě v samotném závěru, kdy se objevila věta, že film byl natočen podle skutečné události. Hodně depresivní dílo, se kterým se ale ztotožnit nemohu. Každý máme svá trápení a své bolesti a přesto to neřešíme tímto způsobem. Jinak Maria Bello byla ve své roli opravdu přesvědčivá. ()

PORTER44

Docela nudná psycho podívaná,i když herecké výkony docela ušly ale příběhově nuda ani nahá M.Bello to neoživila,nebylo čím nebylo na co koukat vždyť je plochá jak prkno a ještě k tomu celá pořezaná od sebepoškozování,ztráta času. ()

woodenapple

Nesmírně depresivní a smutný film, který vás přivede na myšlenku toho, že prostě nechcete zažít takovou hlubokou bolest a potřebu zemřít, jako ji zažívala Nancy. Maria Bello je tady naprosto fantastická, prostě jí věříte všechno, co říká, co dělá, všechny ty scény, kdy po pořezání se cítí aspoň nějakou úlevu... Celou dobu sledování filmu máte dušičku takhle malinkou a stísněnou, protože je vám líto té ženy, která má pocit že ji nikdo nemiluje a jediné, co ji může vysvobodit z téhle pozemské mizérie je smrt. Slovy Michela de Montaigne: Přemýšlení o smrti je přemýšlením o svobodě. ()

space weaver

Běžně nevyhledávám filmy s až tak úzkostnou a bezvýchodnou atmosférou, nicméně jsem podlehl několika zdejším komentářům a zážitek to byl... velmi silný. Maria Bello předvedla strhující výkon a já sledoval její cestu k cíli s emocionálním vypětím až do konce. Někdy v polovině filmu jsem zjistil, že můj zájem se mírně přesouvá k jejímu "vrahovi" a osudy těchto dvou "zatracenců" mi vrtaly v hlavě i pár dní po shlédnutí. Nic pro slabé povahy a rozhodně doporučuji v originálním znění. ()

viax

Ta holka měla deprese, měla brát léky a pořídit si volnočasovou aktivitu, třeba skupinu depresivních, kde by se vykecali a viděli, že na světě nejsou sami. Natočené asi dobře, ale pro mě k uzoufání nudné. Celý film čekám, kdy se konečně něco stane a ono nic, nic, nic, pořád stejné nic. Až do konce... nic. ()